Informacje prasowe

Orange Labs w Polsce

04 grudnia 2009
Orange Labs w Polsce

3 grudnia Centrum Badawczo – Rozwojowe Grupy TP dołączyło do Orange Labs Grupy France Telecom i wzmocniło międzynarodowe grono Laboratoriów. Centrum będzie kontynuować prace nad innowacyjnymi usługami i rozwiązaniami teleinformatycznymi dla Grupy TP, będzie również realizować międzynarodowe projekty.

 „Jako Orange Labs Warsaw będziemy bliżej współpracować ze wszystkimi jednostkami R&D w Grupie FT. Pozwoli to na pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału jako jednostki badawczo-rozwojowej, zapewni lepszą synergię między prowadzonymi projektami, a także przyczyni się do stałego rozwoju naszych kompetencji” – powiedział Krzysztof Kozłowski, dyrektor Pionu Centrum Badawczo – Rozwojowe Grupy TP

W laboratoriach Centrum powstało m.in. rozwiązanie, które pozwala na świadczenie najszybszych w Polsce usług szerokopasmowego dostępu do Internetu (do 50 Mb/s) przy jednoczesnym korzystaniu z telewizji w rozdzielczości HD. Centrum, wspólnie z Politechniką Łódzką, opracowało program B-Link, który umożliwia korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnych ruchowo, wyłącznie za pomocą mrugnięć powiekami.

Centrum blisko współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju, z którymi wspólnie realizuje projekty badawczo-rozwojowe z zakresu e-Zdrowia, robotyki, oraz jakości sieci i ma na swoim koncie już zgłoszeń 27 patentowych.

W sieci Orange Labs Grupy France Telecom działa obecnie 15 jednostek badawczo rozwojowych i laboratoriów Orange w dziewięciu państwach na czterech kontynentach (Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Polska, Chiny, Japonia, Egipt, Jordania oraz Stany Zjednoczone). W Laboratoriach pracuje blisko 350 pracowników, specjalizujących się w pracach badawczo - rozwojowych, marketingu i promocji. W ciągu roku Orange Labs oddają ok.350 opatentowanych usług i systemów.


Informacje prasowe

Sprzedaj stary telefon – Chroń środowisko z Orange

04 grudnia 2009
Sprzedaj stary telefon – Chroń środowisko z Orange

Orange proponuje bezpieczne dla środowiska rozwiązanie problemu zużytych telefonów komórkowych. W wybranych salonach operatora rozpoczyna się właśnie pilotażowy skup starych, używanych aparatów niezależnie od marki czy sieci, z której pochodzą. Za działającą komórkę można dostać co najmniej 50 złotych. Oprócz klientów na akcji zyska środowisko naturalne. Do gleby i wody nie trafią metale ciężkie zawarte w bateriach i akcesoriach telefonicznych.

Nieużywane komórki są najczęściej chowane do szuflady, a stamtąd zwykle trafiają do kosza i zwiększają ilość niebezpiecznych odpadów na wysypiskach śmieci. Każdy wyrzucony na śmietnik telefon stanowi zagrożenie dla środowiska. Metale ciężkie, jak ołów czy rtęć zawarte w bateriach telefonów i ich akcesoriach, mogą skazić nawet 400 l wody lub 1 m³ gleby.

Rozwiązaniem problemu jest recykling sprzętu elektronicznego. Pozwala na zutylizowanie niebezpiecznych składników tak, by nie zanieczyszczały środowiska. Zmniejsza też ilość odpadów na wysypiskach i pozwala uzyskać surowce bez konieczności ich wydobycia.

Orange chce rozwiązać problem starych telefonów komórkowych. Za każde działające urządzenie, operator zapłaci właścicielowi co najmniej 50 złotych. W salonie można nieodpłatnie zostawić również niedziałające komórki. Zebrane telefony dostaną „drugie życie" i dzięki temu nie wyrządzą szkody środowisku.

Akcja pod hasłem „Stary telefon ciągle w cenie" będzie prowadzona w wybranych salonach Orange:

  • w Warszawie przy Al. Niepodległości 34/40,
  • we Wrocławiu przy Pl. Piłsudskiego 13,
  • w Chorzowie przy ul. Wolności 29.

Jeśli wyniki akcji będą zachęcające, operator rozważy rozszerzenie akcji na kolejne salony.

Regulamin akcji, spis skupowanych modeli oraz lista salonów są dostępne na stronie www.orange.pl.


Informacje prasowe

TP obniża opłatę za utrzymanie łącza

01 grudnia 2009
TP obniża opłatę za utrzymanie łącza

Już blisko 3 lata klienci Telekomunikacji Polskiej mogą korzystać z neostrady bez płacenia jednocześnie abonamentu telefonicznego. Od 1 grudnia 2009 roku TP o ponad 20 proc. obniża opłatę za utrzymanie łącza w ramach usług dostępu do internetu.

Dzięki obniżeniu kosztów utrzymywania i bieżącej konserwacji sieci telekomunikacyjnej Telekomunikacja Polska może obniżyć opłatę za utrzymanie łącza, w ramach korzystania wyłącznie z neostrady, z 36,60 zł brutto, do 29 zł brutto miesięcznie.

Oddzielenie neostrady od usług głosowych powoduje, że użytkownicy tej opcji usługi nie korzystają równocześnie z telefonu i nie płacą w związku z tym abonamentu telefonicznego. Dlatego niezbędna jest inna forma rozliczenia kosztów łącza, bez którego usługa nie może być świadczona.

To kolejna już w ostatnim czasie obniżka kosztów korzystania z internetu, która uatrakcyjnia ofertę Telekomunikacji Polskiej. Najnowsza promocja neostrady SuperInternet Pro pozwala na surfowanie w internecie nawet o 25 proc. taniej niż dotychczas.

Największa obniżka dotyczy opcji 6 Mb/s, której cena spadła aż o 25 proc. Znacząco obniżone zostały też ceny opcji 10 i 20 Mb/s, odpowiednio o 16 proc. i 17 proc. Obniżka dotyczy również opcji 2 Mb/s, 1 Mb/s i 512 kb/s.

Zainteresowani klienci mogą poszerzyć tę ofertę o telefonie internetową (VoIP). Płacąc dodatkowe 20 zł brutto mogą korzystać z planu „na okrągło", który w cenie abonamentu umożliwia nieograniczone rozmowy do wszystkich sieci stacjonarnych w Polsce.

Nowi klienci przez 3 miesiące mogą też testować neostradę i zrezygnować z usługi, gdyby z jakichś powodów im nie odpowiadała. W przypadku rezygnacji w tym okresie nie ponoszą żadnych konsekwencji finansowych związanych z wcześniejszym rozwiązaniem umowy.

Scroll to Top