Informacje prasowe

Orange liderem rynku w wartości i liczbie aktywnych kart SIM

12 sierpnia 2010
Orange liderem rynku w wartości i liczbie aktywnych kart SIM

W drugim kwartale tego roku Orange wyprzedził konkurentów zarówno pod względem liczby aktywnych kart SIM, jak i wartościowego udziału w rynku. Na koniec czerwca z usług Orange korzystało 14,209 mln klientów, a przychody Orange wyniosły 1 950 mln zł. To daje Orange pozycję absolutnego lidera.

- Bardzo cieszymy się, że powróciliśmy na pozycję lidera w obydwu wskaźnikach rynkowych. Zawdzięczamy to konsekwentnej polityce marketingowo-sprzedażowej i naszym klientom, którzy obdarzyli nas zaufaniem, decydując się na naszą ofertę - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP. - Sukces to także zobowiązanie, dlatego będziemy nieustannie udawadniali, że Orange ma najlepszą ofertę na rynku.

Na koniec czerwca 2010 roku, Orange miał 14,209 mln klientów, podczas gdy z sieci Plus korzystało 13,709 mln użytkowników. W drugim kwartale br. Orange miał 1 950 mln zł przychodów, podczas gdy przychody sieci Plus, która zajmuje drugą pozycję na rynku, wyniosły 1 934 mln zł.


Informacje prasowe

Już 60 tysięcy widzów odwiedziło Orange Kino Letnie

05 sierpnia 2010
Już 60 tysięcy widzów odwiedziło Orange Kino Letnie

Dwa największe, bezpłatne kina plenerowe w Europie, czyli Orange Kino Letnie na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach przyciągają turystów jak magnes. W lipcu wyświetliły 31 filmów na 61 pokazach. Obejrzało je ponad 35 tys. osób w Sopocie i ponad 15 tys. widzów w Zakopanem.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyła się amerykańska komedia „Kac Vegas", którą w Sopocie obejrzało ponad 3500 widzów, a w Zakopanem ponad 1000. Film przyciągnął więcej osób niż oceniane wstępnie jako najbardziej wakacyjne filmy: „Sherlock Holmes" (2200 widzów w obu miastach) czy polski obraz „Trick" (łącznie 2500 widzów).

Pokazy podzielone są na dni tematyczne, czyli „poniedziałki z rodziną", „wtorki z klasyką kina", „środy z Orange i mega hitem", „roztańczone czwartki", „kino akcji w piątki", „soboty z komedią" i „zakochane niedziele". Największą popularnością cieszą się: "środy z Orange i mega hitem" oraz "soboty z komedią".

Letnie seanse to nie tylko projekcje plenerowe, ale również jedyne na świecie kino mobilne, czyli specjalny pociąg PKP Intercity TLK "Orange Kino Letnie" z wagonami filmowymi. Codziennie kursuje on między obydwoma miastami. W obu wagonach filmowych do tej pory odbyło się łącznie 286 seansów, wyświetlono 49 filmów i 2 seriale (łącznie 91 odcinków), a filmy obejrzało ponad 9 tys. podróżnych.

Integralną częścią Orange Kino Letnie są weekendy sportów ekstremalnych, które odbywają się w obu miastach. W Sopocie można podziwiać pokazy mistrzów Polski w kitesurfingu i skimboardingu, a w Zakopanem rollerskates i skateboardingu. Każdy chętny mógł również spróbować swych sił w tych dyscyplinach. Pokazom i kursom towarzyszyło mnóstwo atrakcji i konkursów, w których uczestnicy wygrywali m.in.: profesjonalne deski do skimboardingu i skateboardingu czy wodoodporny telefon Samsung Solid B2100. Kolejny taki weekend z Orange już 14-15 sierpnia.

Orange Kino Letnie to projekt zapoczątkowany w 2007 roku przez firmę Outdoor Cinema, specjalistę w organizacji projekcji filmowych na otwartym powietrzu i PTK Centertel, operatora sieci Orange. Firmy współpracują przy tym projekcie z Sopockim Kąpieliskiem Morskim i Stowarzyszeniem Turystycznym oraz Biurem Promocji Zakopanego. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity.


Informacje prasowe

Nowości na antenie Orange sport i Orange sport info

04 sierpnia 2010
Nowości na antenie Orange sport i Orange sport info

Najlepszą drużynę świata - reprezentację Hiszpanii - będą mogli oglądać w akcji widzowie Orange sport. Stacja będzie transmitować na żywo wszystkie mecze, w których Hiszpanie będą występować w roli gospodarza zarówno w eliminacjach piłkarskich Mistrzostw Europy 2012 jak i mecze towarzyskie. Z kolei nowością w programie stacji telewizyjnej Orange sport info od września będą rozgrywki Ekstraklasy Tenisa Stołowego Mężczyzn.

Reprezentacja Hiszpanii to z pewnością jeden z faworytów Euro 2012. Drużyna, którą tworzą takie gwiazdy jak Andres Iniesta, David Villa, Fernando Torres, Xavi Hernandez, Iker Casillas czy Carles Puyol, w ciągu dwóch lat wywalczyła dwa najcenniejsze trofea piłkarskie - zwycięstwo na Euro 2008 oraz na tegorocznym mundialu w RPA. Czy wzorem wcześniejszych lat Hiszpanie bez problemów poradzą sobie w eliminacjach? Odpowiedź na to i wiele innych pytań poznamy oglądając Orange sport.

Ponadto, Orange sport ma kolejne propozycje dla amatorów sztuk walki, które w ramówce stacji pojawiły się wiosną tego roku. Już niedługo odbędą się kolejne walki federacji UFC, która zrzesza najlepszych na świecie zawodników, reprezentujących takie style walki jak boks, zapasy, jiu-jitsu, judo, karate i thai boxing: 7 sierpnia w walce o mistrzostwo świata wagi średniej zmierzą się broniący tytułu Brazylijczyk Anderson Silva oraz Amerykanin Chael Sonnen, a 28 sierpnia mistrz wagi lekkiej Amerykanin Frankie Edgar stoczy rewanż z B.J. Pennem, któremu w kwietniu tego roku odebrał mistrzowski pas.

Z kolei rozgrywki Ekstraklasy Tenisa Stołowego, które będzie można oglądać na antenie Orange sport info, rozpoczną się 21 września i potrwają do maja 2011 r. Stacja pokaże 1 mecz z każdej kolejki zawodów najlepszych polskich klubów.

Scroll to Top