Informacje prasowe

Orange, mBank i MasterCard Europe udostępnią płatności zbliżeniowe 
w komórkach

15 października 2012

Orange, mBank i MasterCard Europe udostępnią płatności zbliżeniowe 
w komórkach

Płatności zbliżeniowe w telefonach stają się faktem. Jako pierwsi w Polsce skorzystają 
z nich klienci Orange. Dzięki usłudze Orange Cash przygotowanej wspólnie z mBankiem 
i MasterCard Europe, już w listopadzie br., będą mogli wygodnie kupować produkty oraz  usługi płacąc zbliżeniowo za pomocą karty płatniczej w telefonie.
Orange Polska, jako pierwszy operator w Polsce i jeden z pierwszych na świecie już w marcu 2011 r., uruchomił pilotażowo płatności zbliżeniowe w technologii NFC sim-centric, dostępne 
w ramach oferty rynkowej – dla wszystkich zainteresowanych. Skorzystało z niej blisko 2000 klientów. Uzyskane w ten sposób doświadczenia potwierdziły, że klienci oczekują by usługa zapewniała bezpieczeństwo oraz łatwość korzystania z płatności w telefonie.
„Jestem przekonany, że dzięki prostocie i wygodzie usługi Orange Cash, nasi klienci chętnie będą poznawać zalety technologii mobilnego NFC. To kolejny krok, który sprawia, że smartfon staje się zdecydowanie czymś więcej niż tylko urządzeniem do rozmawiania, pisania 
i surfowania po Internecie. Cieszę się, że jako pierwsi wprowadzamy mobilną usługę NFC na masową skalę. Liczymy, że w przyszłym roku może z niej skorzystać nawet kilkaset tysięcy klientów” – mówi Maciej Witucki, Prezes Orange Polska.
Orange jest światowym liderem w oferowaniu klientom mobilnych usług NFC i tworzeniu wspólnych standardów na tym rynku. Polska będzie trzecim krajem po Francji (2010) i Wielkiej Brytanii (2011), w którym oferta Orange wystartuje komercyjnie. Trwaja też testy na innych europejskich rynkach.
Sprawna realizacja tak pionierskiego wyzwania wymagała współpracy solidnych 
i innowacyjnych partnerów – pierwszego internetowego banku w Polsce oraz organizacji płatniczej, która jest liderem na rynku transakcji mobilnych.
Znaczenie wdrożenia usługi oraz jego skali podkreśla również Prezes BRE Banku, Cezary Stypułkowski: – „mBank jest naturalnym partnerem dla takiej inicjatywy. Potwierdza to nie tylko przyznany nam tytuł najlepszego banku mobilnego wg Newsweeka, ale przede wszystkim 400 tys. klientów, którzy już korzystają z naszych rozwiązań mobilnych. Wierzymy, że rynek płatności mobilnych będzie się bardzo dynamicznie rozwijał, a mBank zamierza być na nim wiodącym graczem. Potwierdzamy to naszą obecnością w projekcie z Orange i MasterCard. Jesteśmy przekonani, że przygotowane rozwiązanie zainteresuje naszych obecnych 
i potencjalnych klientów.”
Paweł Rychliński – Cluster Head of MasterCard Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria i Bałkany podkreśla, że rozwój płatności zbliżeniowych w Polsce jest warunkiem koniecznym wprowadzenia płatności mobilnych w naszym kraju.  – „W ciągu ostatnich 4 lat Polska stała się niekwestionowanym liderem rozwoju płatności zbliżeniowych. Ponad jedna trzecia terminali płatniczych wspiera już technologię Mastercard PayPassTM, a ponad 10% wszystkich transakcji kartami MasterCard w Polsce jest dokonywanych za pomocą PayPass. Pod względem miesięcznej liczby takich transakcji jesteśmy w pierwszej trójce państw na świecie. Dla klientów płatności mobilne to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo w codziennym życiu, dlatego są one strategicznym obszarem rozwoju MasterCard. Naszą misją jest wprowadzanie przełomowych rozwiązań, które odmieniają oblicze usług płatniczych – z takim przełomem mamy do czynienia dzięki Orange Cash.”

Karta mBank MasterCard Orange Cash, to połączenie karty SIM Orange i karty przedpłaconej mBanku, dzięki której można płacić zbliżeniowo telefonem komórkowym wyposażonym w moduł NFC (Near Field Communication). Płatności tego typu można dokonywać we wszystkich sklepach i punktach usługowych oznaczonych logo Master Card PayPass. Karta SIM Orange Cash umieszczona w telefonie pozwala na wygodne płacenie przez jego zbliżenie do terminala płatniczego PayPass, a także może być wykorzystywana do transakcji internetowych oraz płatności zdalnych MasterCard Mobile.
Z nowej usługi może skorzystać każdy klient Orange, który podpisując lub przedłużając swoją umowę na telefon komórkowy wybierze aparat telefoniczny z technologią NFC. Wraz z nim otrzyma bezpłatnie kartę SIM mBank MasterCard Orange Cash wraz z numerem rachunku, na który może przelać środki służące później do transakcji zbliżeniowych. Transakcje są wykonywane tylko w oparciu o środki dostępne na rachunku karty.
Karta bankowa umieszczona na SIM jest anonimowa. Klient może jednak zdecydować się na bezpłatną rejestrację karty w mBanku. 20 tysięcy klientów, którzy zarejestrują swoje karty jako pierwsi, otrzymają dodatkowe 15 zł wprost na rachunek swojej karty. Ponadto, każda osoba posiadająca kartę mBank MasterCard Orange Cash, może otrzymywać przez trzy miesiące zwrot 50 proc. kwoty zasileń swojej karty (maksymalnie 50 zł/mies.), jeśli otworzy bezpłatny rachunek eKonto i z niego będzie dokonywać przelewów zasilających rachunek karty. Dzięki temu, może zyskać nawet 150 zł zwrotu.
Usługa będzie dostępna na zasadach komercyjnych od 1 listopada br., jednak klienci Orange korzystający ze sklepu internetowego oraz telesprzedaży, będą mogli zamówić ją jeszcze 
w październiku.
Lista telefonów z technologią NFC w ofercie Orange:

  • HTC One X
  • Nokia Lumia 610
  • Nokia 808 Pure View
  • Sony  Xperia S
  • Sony Xperia P
  • Sony Xperia T
  • Samsung Galaxy SIII
  • BlackBerry Bold 9900 smartphone
  • BlackBerry Bold 9790 smartphone

Szczegóły dotyczące usługi już wkrótce na www.orange.pl/OrangeCash oraz www.mBank.pl/orangecash.

 

 

 

Kontakt dla mediów:
Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
22 527 19 39
biuro.prasowe@orange.com

Krzysztof Olszewski, rzecznik Grupy BRE Banku
607 354 543
krzysztof.olszewski@brebank.pl
Luiza Derek
22 526 10 90
Luiza_derek@mastercard.com

Udostępnij: Orange, mBank i MasterCard Europe udostępnią płatności zbliżeniowe 
w komórkach

Informacje prasowe

„Obława” – osiemnasta koprodukcja Orange Polska wchodzi na ekrany kinowe

12 października 2012

„Obława” – osiemnasta koprodukcja Orange Polska wchodzi na ekrany kinowe

Już 19 października premiera „Obławy” Marcina Krzyształowicza – najnowszej koprodukcji Orange Polska, uhonorowanej na festiwalach filmowych w Gdyni i Montrealu.

– „Obława” jest wyjątkowym filmem. Należy do tej kategorii obrazów, które mierzą się z trudną historią Polaków, dotykają ludzkich emocji i ich dramatycznych wyborów. To film, w którym główne role kreują wspaniali aktorzy, często odchodząc od swoich typowych kreacji. To kolejny po „Katyniu” czy „Dzieciach Ireny Sandlerowej” obraz, który wzbudza tak silne emocje. Jestem dumny, że Orange Polska może wspierać tak wspaniałe projekty – powiedział Domnique Lesage, dyrektor Kontentu Orange Polska.

„Obława” ilustruje bardzo trudny czas wojny, kiedy zdarzało się, że koledzy ze szkolnej ławy stawali po przeciwnych stronach jednej sprawy, kierując się różnymi motywacjami. W mrocznych beskidzkich lasach, targani niewyobrażalnymi dla nas emocjami, główni bohaterowie, muszą dokonywać trudnych wyborów w ekstremalnych warunkach. W role bohaterów genialnie wcielili się Marcin Dorociński, filmowy kapral Wydra oraz Maciej Stuhr, który po raz pierwszy zmierzył się z rolą czarnego charakteru – konfidenta, na którego AK wydała wyrok śmierci. Weronika Rosati wykreowała, odmienny od znanego szerokiej publiczności, wizerunek skromnej sanitariuszki, również  Sonia Bohosiewicz stworzyła wyjątkowo interesującą kreację kobiety rozdartej wewnętrznie.

Orange Polska jest jednym z największych koproducentów filmowych w Polsce. „Obława” to już osiemnasty filmowy projekt, w którym firma uczestniczy. Do najważniejszych z nich należy „Katyń”, „Ile waży koń trojański?” czy wyjątkowa „Różyczka”. Wszystkie filmy współfinansowane przez Orange Polska zgromadziły dotychczas blisko 8,5 mln widzów. Aż 11 filmów jest aktualnie w produkcji lub czeka na premierę, między innymi „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego (premiera styczeń 2013), „Baby Blues” Kasi Rosłaniec (premiera styczeń 2013) czy „AmbaSSady” Juliusza Machulskiego oraz „Lech Wałęsa” Andrzeja Wajdy, które zobaczymy w przyszłym roku.
Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
22 527 19 39
biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: „Obława” – osiemnasta koprodukcja Orange Polska wchodzi na ekrany kinowe

Informacje prasowe

Tablet za złotówkę z Neostradą i FunPack-iem

9 października 2012

Tablet za złotówkę z Neostradą i FunPack-iem

Orange Polska przygotował nową promocję dla osób zainteresowanych szybkim internetem – Neostradą, lub FunPack-iem , czyli pakietem składającym się z internetu, telewizji i telefonu domowego. Klienci, którzy zdecydują się na zakup jednej z tych usług, otrzymają za symboliczną złotówkę tablet FunTab 7.0.

Promocja z tabletem jest dostępna dla klientów podpisujących nową umowę lub przedłużających dotychczasową na kolejne 24 miesiące. Poniżej szczegóły dotyczące cen abonamentu Neostrady i FunPack-a  w nowej ofercie.

Ponadto, jeśli przy zakupie Neostrady lub FunPack-a w nowej promocji klient zdecyduje się na otrzymywanie rachunków w formie elektronicznej, skorzysta też z niższej opłaty aktywacyjnej, która wyniesie 49,90 zł z VAT  zarówno w przypadku Neostrady jak i FunPack-a.

Szczegółowe informacje na temat oferty będą dostępne od jutra (10.10.) na www.orange.pl

Tablet FunTab 7.0 ma 7-calowy dotykowy wyświetlacz multi-touch umożliwiający intuicyjną i łatwą obsługę oraz szybki, wydajny procesor 1 GHz. Działa w oparciu o system Android 4.0 Icecream Sandwich, najnowszy system operacyjny, z dostępem do Google Play, oferującym setki aplikacji, dzięki którym łatwo dostosować tablet do swoich potrzeb. Łączność z internetem zapewnia karta Wi-Fi, a po podłączeniu zewnętrznego modemu można się łączyć z internetem poprzez sieć GSM. Wbudowana kamera pozwala prowadzić wideorozmowy, lub robić zdjęcia czy nagrywać filmy. Urządzenie ma wbudowany czytnik kart microSD (do 32 GB) i pamięć flash o pojemności 4GB pozwalającą na przechowywanie muzyki, zdjęć czy dokumentów. Wydajna karta graficzna Mali 400 graficzna z akceleracją 3D, pozwala cieszyć się płynną trójwymiarową grafiką w zaawansowanych grach.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
Tel.: 22 527 19 39
e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Tablet za złotówkę z Neostradą i FunPack-iem

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej