Informacje prasowe

Orange mecenasem konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju”

13 września 2012
Orange mecenasem konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju”

Orange został mecenasem tegorocznej, V ogólnopolskiej edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju", którego celem jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych firm i organizacji oraz produktów i usług obecnych na polskim rynku. Jako mecenas i lider rynku usług dla klientów biznesowych przygotował też specjalną promocję - "Firmowe Korzyści Orange dla Liderów Innowacji i Rozwoju".

Z promocji mogą skorzystać firmy, które wezmą udział w tegorocznej edycji konkursu i pomyślnie przejdą etap kwalifikacji. Otrzymają one indywidualny kod, który pozwoli im zarejestrować się na stronie www.orange.pl/ofertaspecjalna i kupić do 5 aktywacji z atrakcyjnymi telefonami komórkowymi i smartfonami oraz abonamentem z obniżonym o 20 % - przez cały czas trwania umowy, czyli 24 lub 36 miesięcy.

Konkurs "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju", organizowany przez Fundację Innowacji i Rozwoju jest jednym z największych tego typu projektów w Polsce. Obejmuje swoim zasięgiem wszystkie podmioty odgrywające kluczową rolę w budowaniu konkurencyjnej gospodarki. W tym roku w jury konkursu zasiądą eksperci Orange, zaś w ramach mecenatu specjalnie dla Orange stworzono dodatkową kategorię konkursową - "Inspirująca firma" - adresowaną do firm stosujących nowatorskie rozwiązania teleinformatyczne i telekomunikacyjne.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 15 października 2012 r. za pośrednictwem strony www.liderzyinnowacji.pl.

* * *

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Już 28 tys. osób odwiedziło Orange Stację Balon

11 września 2012
Już 28 tys. osób odwiedziło Orange Stację Balon

Już 28 tysięcy osób skorzystało z lotów w Orange Stacji Balon. Helowy balon z gondolą widokową dla 30 osób unosi się nad Warszawą od końca kwietnia i jest stałą atrakcją stolicy.

Mieszkańcy Warszawy i turyści nadal mogą korzystać z wyjątkowej atrakcji, jaką niewątpliwie jest Orange Stacja Balon. Posiada on platformę widokową zabierającą naraz do 30 osób. Pozwala to podziwiać panoramę Warszawy i okolic z wysokości nawet 130 metrów. Balon jest w pełni ekologiczny, zużywa niewiele więcej energii elektrycznej niż laptop. Na terenie, na którym jest przycumowany znajduje się kawiarnia i sklep z pamiątkami. Orange Stacja Balon jest usytuowana przy Moście Świętokrzyskim, po prawej stronie Wisły, niedaleko Stadionu Narodowego.

Z pierwszych darmowych lotów, wyłącznie dla klientów i pracowników Orange, skorzystało ponad 14 tysięcy osób. Od połowy lipca do dziś w ramach komercyjnej działalności Orange Stacji Balon liczba ta podwoiła się.

Dodatkowo przez całe lato, w każdy weekend w Orange Stacji Balon funkcjonował największy festiwal filmowy pod gołym niebem – Orange Kino Letnie. Darmowe seanse filmowe w niesamowitej wieczornej scenerii przyciągnęły ponad 5 tysięcy osób.

To nie koniec atrakcji dla klientów Orange. Od początku września moga oni kupić  2 bilety w cenie 1. Wystarczy wysłać SMS o treści BALON pod numer 504. Otrzymany w SMSie zwrotnym kod uprawnia do skorzystania z tej promocji. Loty można  wykorzystać w poniedziałki, środy lub piątki. Więcej informacji na stronie orange.pl oraz stacjabalon.pl.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Sąd uchylił karę 8 mln zł nałożoną na TP przez Prezesa UKE

10 września 2012
Sąd uchylił karę 8 mln zł nałożoną na TP przez Prezesa UKE

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił decyzję Prezesa UKE z 2008 roku, nakładającą na Telekomunikację Polską karę w wysokości 8 mln zł, za niedotrzymywanie norm jakościowych w zakresie usługi powszechnej.

Korzystne dla TP rozstrzygnięcie SOKiK dotyczy kary nałożonej na firmę przez Prezesa UKE 20 listopada 2008 r. Jako argumentację regulator podał wtedy niedotrzymanie norm jakościowych w zakresie świadczenia usługi powszechnej, w szczególności brak terminowej realizacji usługi przyłączenia do sieci.

TP od początku nie zgadzała się z decyzją o nałożeniu kary i odwołała się do sądu. SOKiK w wydanym wyroku podzielił argumentację TP prezentowaną przed sądem i uchylił decyzję Prezesa UKE. Zwrócił zarazem uwagę na fakt niedotrzymania przez regulatora trybu określonego w art. 201 Ustawy Prawo Telekomunikacyjne. Chodzi o to, że kara nałożona na TP nie była poprzedzona postępowaniem kontrolnym. Wyrok nie jest prawomocny.

Ten wyrok jest kolejnym rozstrzygnięciem sądów, które w coraz większym stopniu uchylają niesłusznie nakładane na TP przez regulatora kary w latach 2006-2008. Wcześniej sądy uchyliły m.in. kary w wysokości 338 mln zł, 100 mln zł, 30 mln zł oraz wszystkie kary finansowe wymierzone indywidualnie członkom Zarządu TPSA.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top