Informacje prasowe

Orange Navi – cały festiwal w zasięgu wzroku

18 sierpnia 2010
Orange Navi – cały festiwal w zasięgu wzroku

Kto aktualnie gra na scenie? Gdzie znaleźć punkt gastronomiczny lub jak trafić do swojego sektora? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdzie Orange Navi, specjalna aplikacja stworzona z myślą o uczestnikach Orange Warsaw Festival. Darmowa aplikacja jest dostępna dla większości posiadaczy telefonów komórkowych.

Program stworzyły wspólnie Orange Labs i Nokia. Po zainstalowaniu Orange Navi, dzięki trybowi „live info" w telefonie na bieżąco można śledzić przebieg festiwalu. Pojawiające się na ekranie informacje odzwierciedlają to, co aktualnie dzieje się na scenie. Aplikacja jest też kompendium wiedzy o festiwalowych gwiazdach. Dzięki wbudowanej mapce umożliwia ona szybkie dotarcie do wybranych miejsc, m.in. do strefy Orange i strefy Nokia. Dodatkowo w każdej chwili można sprawdzić godzinowy plan występów poszczególnych gwiazd.

Orange Navi to także możliwość łatwiejszego i tym samym szybszego komunikowania się ze znajomymi, z którymi wybierzemy się na festiwal. Aplikacja jest zintegrowana z Twitterem oraz Facebookiem, po podaniu swojego loginu i hasła w prosty sposób możemy podzielić się swoimi opiniami z koncertów z przyjaciółmi.

Aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników większości dostępnych telefonów komórkowych. By z niej skorzystać, należy wysłać darmowy SMS o treści FESTIWAL pod numer 8009.

Wersje Orange Navi na dotykowe modele Nokia (5230, 5800 XpressMusic, 5530 XpressMusic, N97 i N97mini) dodatkowo obsługują technologię wzbogaconej rzeczywistości (Augmented Reality). Dzięki temu użytkownik otrzymuje możliwość oglądania festiwalu poprzez nałożenie treści bezpośrednio na obserwowany świat! Jest to pierwsze tego typu wdrożenie technologii AR w Polsce.


Informacje prasowe

Muzyczny Orange

18 sierpnia 2010
Muzyczny Orange

Już trzeci raz, 28 i 29 sierpnia zabrzmi Orange Warsaw Festiwal z udziałem światowych gwiazd, takich jak Nelly Furtado, Courtney Love i Mika. To najważniejszy muzyczny projekt Orange. Wydarzeniem festiwalu będzie też długo oczekiwany powrót na scenę jednej z najpopularniejszych artystek lat 90. - Edyty Bartosiewicz.

Orange Warsaw Festiwal to jedna z największych imprez muzycznych w stolicy, sponsorowana przez Orange już po raz trzeci. W 2009 roku na kilkunastu koncertach bawiło się ponad 50 000 osób. Ambicją Orange jest ciągły rozwój festiwalu i wpisanie go w mapę najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy.

Zapraszamy też na profil Orange Warsaw Festival na Facebook'u. Można tu znaleźć m.in. aktualne informacje o koncertach, wywiady z festiwalowymi artystami i ekskluzywne materiały zza kulis.

Kolejna akcja, to trwające od 16 maja „Przesłuchanie z Orange". Dzięki niej na www.orangemusic.pl można oglądać koncerty polskich zespołów. Najbliższy 17 października w OCH Teatrze, gdzie Tomasz Kin przesłucha Tymona Tymańskiego. Koncert będzie można też obejrzeć na żywo w Internecie, w telefonach komórkowych Orange i w telewizji TP.

Z kolei na www.orangemusic.pl można znaleźć m.in. teledyski koprodukowane przez Orange i wywiady z gwiazdami. Ostatnią koprodukcją jest teledysk Tede „Dokąd idziesz Polsko?", który w dniu premiery obejrzało prawie 12 000 internautów. Działa tu kalendarium, w którym można wyszukać imprezy i koncerty w 9 największych miastach Polski. Zainteresowani mogli tam również na żywo śledzić koncerty, choćby Groove Armady i Calvina Harrisa.

Od kwietnia w telewizji TP (na kanale 98), na wap.video.orange.pl i w telefonie komórkowym udostępniliśmy fanom muzyki nowy kanał muzyczny rebel:tv. Prezentuje on ciekawe zjawiska kulturalne i przybliża najnowsze trendy, także w muzyce mniej znanej i niszowej.

Orange od lat wspiera przedsięwzięcia muzyczne, umożliwiając swoim klientom korzystanie z rozrywki na najwyższym poziomie. Wśród wielu działań szczególne miejsce zajmują koncerty gwiazd, jak choćby George Michaela, Stinga, Ive Mendes, Kelly Rowland czy N.E.R.D.


Informacje prasowe

Orange liderem rynku w wartości i liczbie aktywnych kart SIM

12 sierpnia 2010
Orange liderem rynku w wartości i liczbie aktywnych kart SIM

W drugim kwartale tego roku Orange wyprzedził konkurentów zarówno pod względem liczby aktywnych kart SIM, jak i wartościowego udziału w rynku. Na koniec czerwca z usług Orange korzystało 14,209 mln klientów, a przychody Orange wyniosły 1 950 mln zł. To daje Orange pozycję absolutnego lidera.

- Bardzo cieszymy się, że powróciliśmy na pozycję lidera w obydwu wskaźnikach rynkowych. Zawdzięczamy to konsekwentnej polityce marketingowo-sprzedażowej i naszym klientom, którzy obdarzyli nas zaufaniem, decydując się na naszą ofertę - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP. - Sukces to także zobowiązanie, dlatego będziemy nieustannie udawadniali, że Orange ma najlepszą ofertę na rynku.

Na koniec czerwca 2010 roku, Orange miał 14,209 mln klientów, podczas gdy z sieci Plus korzystało 13,709 mln użytkowników. W drugim kwartale br. Orange miał 1 950 mln zł przychodów, podczas gdy przychody sieci Plus, która zajmuje drugą pozycję na rynku, wyniosły 1 934 mln zł.

Scroll to Top