Informacje prasowe

Orange obniża stawki w ofertach na kartę

23 kwietnia 2009
Orange obniża stawki w ofertach na kartę

Od 23 kwietnia w ofertach na kartę Orange spadają ceny połączeń do wszystkich sieci. Według nowych stawek minuta rozmowy kosztuje tylko 29 groszy a ponadto klienci mogą korzystać z wielu usług i pakietów dodatkowo obniżających ceny połączeń, SMS-ów i MMS-ów. Obniżka dotyczy wszystkich obecnych i nowych użytkowników ofert Orange POP i Nowe Orange Go, nowe stawki otrzymują oni automatycznie.

Aby korzystać z niższych stawek klienci Orange nie muszą zamawiać żadnych dodatkowych planów taryfowych czy pakietów, nie muszą także wysyłać SMS-ów, aktywować specjalnych usług lub kupować kolejnych starterów. W odróżnieniu od klientów innych operatorów, nowe stawki dostają automatycznie, bez wysiłku i dodatkowych warunków. Takie same zasady dotyczą również nowych klientów, wystarczy że kupią dowolny starter Orange POP lub Nowe Orange Go dostępny na rynku. Oferty z nowymi cenami przedstawiają się następująco:

Orange POP

Połączenia są rozliczane według jednej płaskiej stawki do wszystkich sieci - 29gr/min. SMS-y i MMS-y pozostają w dotychczasowej atrakcyjnej cenie - 20 gr. Ponadto użytkownicy mają do wyboru popularne pakiety i usługi obniżające koszty rozmów, SMS-ów i MMS-ów, mogą z nich korzystać także po zużyciu środków z doładowania.

Cena minuty połączenia do wszystkich sieci

z wyjątkiem Play i Polsatu Cyfrowego

29 gr

Cena za SMS i MMS do wszystkich sieci

z wyjątkiem Play i Polsatu Cyfrowego

20 gr

Pakiety i usługi obniżające stawki na rozmowy, SMS-y i MMS-y w Orange

Nazwa

Stawki w Orange

Cena, data ważności

Pakiet Grosz za SMS

1 gr/SMS

6 zł, 30 dni

Pakiet MMS

5 gr/MMS

2 zł, 30 dni

Pakiet POPGadane

20 gr/min

6 zł, 30 dni

Pakiet MultiPOP

20 gr/min - 1 gr/SMS - 5 gr/MMS

6 zł, 30 dni

Usługa Ty i 3

3 gr/min - 1 gr/SMS

6 zł, 30 dni

Usługa POPzona

10 gr/min - 1gr/SMS - 1gr/MMS

6 zł, 31 dni

Nowe Orange Go

Stawka 29 gr/min do wszystkich sieci obowiązuje również w jedynej na rynku taryfie malejącej Nowe Orange Go. Jest dostępna przy jednorazowym doładowaniu konta kwotą minimum 50 zł.

Użytkownicy oferty nadal mogą korzystać z usług, dzięki którym rozmawiają za darmo z wybranym numerem a w weekendy ze wszystkimi w Orange i z numerami stacjonarnymi. Już wkrótce w zamian za regularne doładowania konta będą także dostawać darmowe minuty na połączenia do wszystkich sieci. To pierwsza tego typu oferta w Orange.

Wartość doładowania

5 zł

25 zł

50 zł

100 zł

Cena za minutę połączenia  do wszystkich sieci  

59 gr

49 gr

29 gr

do Orange

59 gr

39 gr

29 gr

20 gr

Cena za SMS do do wszystkich sieci

18 gr

do Orange

18 gr

10 gr

5 gr

1 gr

Cena za MMS do wszystkich sieci

30 gr

do Orange

30 gr

20 gr

10 gr

2 gr

Bezpłatne połączenia za doładowanie w usługach Pogadaj sobie

-

14 dni

30 dni

60 dni

Wolny Weekend

-

2 godz.

6 godz.

12 godz.

Darmowe minuty do wszystkich sieci (wkrótce) Minuty Non Stop

-

30 minut

60 minut

120 minut

Wymienione w tabelach stawki do wszystkich sieci nie dotyczą połączeń z numerami operatorów, dla których obowiązują wyższe stawki rozliczeń międzyoperatorskich. Ceny połączeń z Play i Polsat Cyfrowy pozostają niezmienione i wynoszą 75 gr/min do Play oraz 65 gr/min w Orange POP i 60 gr/min w Nowym Orange Go do Polsatu Cyfrowego.

Nie ulegają zmianie warunki oferty Orange Music. Jej nowa odsłona zostanie zaprezentowana latem tego roku.


Informacje prasowe

TP nieprzerwanie realizuje usługę powszechną

22 kwietnia 2009
TP nieprzerwanie realizuje usługę powszechną

Telekomunikacja Polska realizuje obowiązki wynikające z wyznaczenia jej do świadczenia usługi powszechnej. Dotyczy to również przyłączania nowych klientów. Wbrew doniesieniom prasowym, inwestycje nie zostały wstrzymane. Zarząd TP nie podjął takiej decyzji.

Usługa powszechna jest realizowana, mimo, iż regulator od dwóch lat odmawia TP przewidzianej prawem dopłaty do jej świadczenia mającej rekompensować brak rentowności. Na dopłatę składają się wszyscy operatorzy w zależności od swojego potencjału, w tym oczywiście największą część wnosi sama TP.

Dodatkowym czynnikiem, który nie sprzyja inwestowaniu w nowe łącza jest odrzucanie przez UKE wyników audytów regulacyjnych i ustalanie przez Urząd cen usług hurtowych poniżej realnych kosztów.

Mimo tych niekorzystnych okoliczności TP nadal przyłącza nowych klientów i od ponad roku publicznie nawołuje do stworzenia warunków niezbędnych do rozwoju i modernizacji sieci w interesie rynku i konsumentów.


Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2009 – największe wydarzenie kulturalne lata w stolicy

22 kwietnia 2009
Orange Warsaw Festival 2009 – największe wydarzenie kulturalne lata w stolicy

4 i 5 września na placu Defilad w Warszawie odbędzie się druga edycja Orange Warsaw Festival - największej, otwartej imprezy kulturalnej stolicy. Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą Groove Armada, N.E.R.D, Calvin Harris i MGMT. Oprócz koncertów na publiczność czekają także liczne atrakcje, między innymi Noc Kina i konkursy artystyczne.

Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszej odsłony festiwalu, organizatorzy zdecydowali się na rozszerzenie formuły i wydłużenie czasu jego trwania. Miłośnicy muzyki i dobrej zabawy powinni przygotować się na dwa dni pełne różnorakich atrakcji. Na estradach festiwalu będą mogli zobaczyć gwiazdy światowej muzyki i specjalny, premierowy projekt muzyczny przygotowany przez polskich artystów. Festiwalowi będą towarzyszyły liczne wydarzenia filmowe i teatralne, animacje plenerowe oraz konkurs architektoniczny. Impreza będzie miała charakter otwarty a udział we wszystkich jej atrakcjach będzie całkowicie bezpłatny.

W ciągu dwóch dni wypełnionych koncertami, przed warszawską publicznością wystąpią artyści gwarantujący znakomitą zabawę i niezapomniane emocje. Obecność na festiwalu potwierdzili już Groove Armada, N.E.R.D., Calvin Harris oraz MGMT. Zagrają oni na żywo występując w pełnych składach koncertowych. Za wyjątkiem Groove Armady, wszyscy artyści będą gościli w Polsce po raz pierwszy.

Orange Warsaw Festival to nie tylko impreza muzyczna, ale także święto „sztuki ulicy". Publiczność festiwalu będzie mogła wziąć udział między innymi w niecodziennym projekcie filmowym - Noc Kina. Amatorzy rysunku i grafiki będą mieli szansę na wypróbowanie swoich umiejętności na „ścianach artystycznych". Posłużą temu przygotowane specjalnie na tę okazję konstrukcje rozmieszczone w różnych częściach miasta. Dzięki nim każdy będzie mógł sprawdzić swoje zdolności i stworzyć własne dzieło.

Zeszłoroczna edycja festiwalu pokazała, że jego uczestnicy chcą się bawić do białego rana. Pamiętając o tym, organizatorzy przygotowali „festiwalowe noce" - imprezy afterparty, na które zapraszają do wybranych warszawskich klubów.

Scroll to Top