Informacje prasowe

Grupa Orange obrała kurs na Mobilny Internet Rzeczy

28 lutego 2017

Grupa Orange obrała kurs na Mobilny Internet Rzeczy
  • Grupa Orange ogłosiła, że wprowadzi technologię LTE-M w Hiszpanii i Belgii, a następnie w kolejnych krajach Europy
  • Grupa Orange wzmacnia swoje zaangażowanie w rozwój ekosystemu Internetu Rzeczy (IoT) uruchamiając pierwszy w Europie LTE-M Open IoT Lab
Orange rozszerza strategię na rzecz sieci LPWA (Low Power Wide Area)

Grupa Orange będzie stopniowo wdrażać technologię LTE-M w swoich sieciach 4G w Europie, zaczynając od Belgii i Hiszpanii. Ta efektywna kosztowo technologia, zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa i możliwość skalowania, może być stosowana bardzo szeroko do łączenia urządzeń IoT (Internet of Things). Chodzi między innymi o inteligentne liczniki energii lub wody, urządzenia do śledzenia mienia, automaty do sprzedaży, systemy alarmowe, ale także floty pojazdów, ciężki sprzęt, usługi mZdrowie i urządzenia ubieralne. Technologia ta daje możliwość szybkiego rozwoju poprzez aktualizację obecnie istniejącej sieci 4G Grupy Orange.

Grupa rozpoczyna w tym roku dwa nowe projekty pilotażowe LTE-M. Pierwszy z nich będzie dotyczył inteligentnych urządzeń pomiarowych umożliwiając zdalną kontrolę zużycia energii oraz dostosowanie zamówień do potrzeb użytkowników. Drugi projekt pilotażowy będzie wykorzystywał urządzenia ubieralne, by mierzyć ruchy, tętno, temperaturę ciała i szereg innych parametrów życiowych. W ramach obu projektów Grupa Orange współpracuje z czołowymi producentami chipsetów LTE-M, takimi jak Altair Semiconductor, Qualcomm Technologies, Inc. i Sequans, a także różnymi dystrybutorami sprzętu sieciowego.

Pierwsze laboratorium LTE-M Open IoT Lab w Europie

Orange tworzy laboratorium Open IoT Lab, aby wesprzeć ekosystem Mobilnego Internetu Rzeczy (MIoT). Laboratorium, które ma zostać uruchomione 1 kwietnia w ramach inicjatywy GSMA mobile IoT, będzie jako pierwsze w Europie skoncentrowane na technologii LTE-M. Open IoT Lab będzie się mieścioł w kampusie Orange Gardens, we francuskiej miejscowości Chatillon.

Jest zaprojektowane by wspierać podmioty chcące angażować się w rozwój urządzeń opartych o LTE-M poprzez dostęp do:

  • Zestawu Startowgo IoT
  • Sieci przygotowanej do testów wydajności, prędkości transmisji danych, powiększenia zasięgu oraz optymalizacji zużycia energii.
  • Platformy analitycznej IoT, będącej kluczowym komponentem platformy IoT Datavenue.
  • Wsparcia ekspertów Orange z obszaru techniki, projektantów i marketingu, by korzystać z doświadczeń Grupy w zakresie takich obszarów jak smart cites, transport, przemysł i wytwórstwo, ochrony zdrowa i smart home.

Open IoT Lab pozwala także na ocenę, w jaki sposób urządzenia i usługi przygotowane przez inne podmioty współpracują ze standardem LTE-M oraz LoRa®

– Zdolność do podołania wymogom przyszłości oraz bezpieczna i niezawodna łączność są głównymi filarami strategii IoT firmy Orange. Współpracując z partnerami IoT, producentami urządzeń i twórcami innowacyjnych rozwiązań możemy przyspieszyć rozwój sieci opartej na technologii LTE-M i w ten sposób zbliżyć się do przyszłości Internetu Rzeczy – mówi Mari-Noëlle Jégo-Laveissière, Executive Vice President Innovation, Marketing & Technologies, Orange.

Pakiet komplementarnych rozwiązań LPWA mający na celu spełnienie wszystkich wymagań

Zaangażowanie w LTE-M wynika z zaangażowania Grupy Orange w inwestycje w LPWA, które rozpoczęły się wraz z uruchomieniem we Francji sieci LoRa® na początku 2016 r. Obecnie zapewnia ona zasięg na terenie ponad 2000 miast i obszarów przemysłowych. Rozwiązania oparte o sieć LoRa® zapewniają usługi w ponad 60 projektach B2B, w wielu obszarach, jak choćby smart cites, inteligentnych budynkach, parkingach, smart home, przemyśle, łańcuchu dostaw i rolnictwie. Dzięki temu Grupa Orange i jej klienci B2B mogą korzystać z możliwości jakie niesie LPWA.

Nowa oferta oparta na rozwiązaniach LoRa® adresowana do klientów biznesowych Grupy zostanie ogłoszona przez Orange Business Services w lipcu 2017 r i będzie skupiać się na obszarach miejskich, portach i obszarach przemysłowych.

Firma Orange będzie również kontynuować testy innych technologii z zakresu Mobilnego IoT i przygotowania do wdrożenia 5G.

 

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Grupa Orange obrała kurs na Mobilny Internet Rzeczy

Informacje prasowe

Pierwsze wyniki współpracy Qualcomm z inicjatywą „Towards 5G”

27 lutego 2017

Pierwsze wyniki współpracy Qualcomm z inicjatywą „Towards 5G”
  • Powstała eksperymentalna platforma sieciowa platforma komunikacyjna, charakteryzująca się poprawioną wydajność i mniejszymi opóźnieniami.

  • Qualcomm dołączył do inicjatywy “Towards 5G” skupiającej się na testowaniu technologii bezpośredniej komunikacji C-V2X.

  • Pokazy i prezentacje będą odbywają się podczas Mobile World Congress 2017 na stoisku Orange, hala 3, stanowisko D10.

Ericsson, Orange oraz grupa PSA wykonały duży krok w kierunku wykorzystania technologii 5G w łączeniu pojazdów, przeprowadzając we Francji testy zaawansowanego rozwiązania technologii mobilnej.

Wstępna faza testów pokazała możliwości jakie niesie rozwój Cellular V2X (C-V2X) w kierunku 5G. Opierały się one na dwóch scenariuszach, wykorzystywanych do analizy zachowania połączonych ze sobą samochodów. Pierwszy wykorzystuje możliwość obserwacji otoczenia poprzez inne fizyczne obiekty, drugi informowania kierowcy o zbliżającym się pojeździe uprzywilejowanym w czasie rzeczywistym.

Oba przypadki, są obecnie na etapie opracowywania i testów w ramach eksperymentalnej sieci. Wykorzystuje ona możliwości stworzone przez C-V2X – obniżone opóźnienie i wysoką przepustowość. By symulować przepływ danych pomiędzy pojazdami w czasie testów przesyłano wysokiej jakości strumień wideo pomiędzy pojazdami.

Zaawansowane funkcje sieciowe, wdrożone w tym prototypie nowej radiowej sieci dostępowej (RAN), skonfigurowane z najnowszymi funkcjonalnościami pozwoliły przeprowadzić komunikację między dwoma pojazdami za pośrednictwem sieci (vehicle-to-network-to-vehicle V2N2V) ze średnim opóźnieniem jedynie 17 milisekund. Dla porównania w funkcjonującej obecnie sieci 4G opóźnienie wynosi 30-60 milisekund dla pojazdów jadących z prędkością 100 k/hh. Wyniki zostały osiągnięte na częstotliwości 2.6GHz i prędkości przesyłu na poziomie 100 Mb/s.

Następne działania inicjatywy „Towards 5G” będą się koncentrować na:

  • Wdrożeniu dedykowanego wycinka sieci specjalnie dla inteligentnego systemu transportowego (ITS) dla pojazdów kołowych, przy jednoczesnym wykazaniu lepszej izolacji na zakłócenia wywoływane przez inne urządzenia mobilne w samochodzie.
  • Korzystaniu z funkcjonalności C-V2X do przetestowania rozwiązań w ramach komunikacji pojazd-pojazd (ang. vehicle-to-vehicle V2V), pojazd-otoczenie (ang. vehicle-to-infrastructure V2I) oraz pojazd-pieszy (vehicle-to-pedestrian V2P) do oceny zasięgu, opóźnień i niezawodności.
  • Członkowie inicjatywy „Towards 5G” sprawdzą jak funkcjonalności C-V2X będą współpracować z 5G NR oraz zaawansowanymi aplikacjami, mającymi na celu optymizację przepływu ruchu ulicznego, ulepszone bezpieczeństwo i zautomatyzowaną jazdę.

Aby przyspieszyć te procesy inicjatywa „Towards 5G” z otwarymi rękami wita Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), jako nowego członka.

–  Jest nam miło dołączyć do PSA, Orange oraz Ericsson w ramach inicjatywy ‘Towards 5G – powiedział Nakul Duggal, wiceprezydent i manager produktowy w Qualcomm Technologies, Inc., spółce zależnej od Qualcomm Incorporated. – V2X R14 oraz ewolucja w stronę 5G, wykorzystująca zarówno komunikację opartą o sieć jak i bezpośrednią ma potencjał by wesprzeć osiągnięcie naszej wizji bardziej bezpiecznego i inteligentniejszego transportu drogowego. – dodał

Technologia C-V2X, zdefiniowana w 14 wersji specyfikacji organizacji 3rd Generation Partnership Project (3GPP) ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Kolejne wersje specyfikacji 3GPP, w tym 5G New Radio (NR), będą stosowane do ulepszenia autonomicznej jazdy, zarówno w bezpośredniej jak i sieciowej komunikacji.

O inicjatywie „Towards 5G” można dowiedzieć sie więcej podczas kongresu Mobile World Congress, który odbędzie się w Barcelonie pomiędzy 27 lutego a 2 marca.

O firmie Ericsson

Ericsson to światowy lider oraz dostawca technologii i usług dla operatorów komunikacyjnych z siedzibą w Sztokholmie. Firma zatrudnia ponad 111 tysięcy wyspecjalizowanych pracowników, którzy obsługują klientów w 180 krajach oferując rozwiązania i usługi od 1876 roku. Razem budujemy lepszą przyszłość, gdzie każdy człowiek i organizacja jest w stanie osiągnąć swój pełny potencjał. Wyniki sprzedaży w 2016 osiągnęły poziom 24.5 miliarda dolarów. Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie oraz NASDAQ w Nowym Jorku. Więcej informacji na temat firmy:  www.ericsson.com.

 O Grupie Orange

Orange jest jednym z wiodących globalnych operatorów telekomunikacyjnych ze sprzedażą na poziomie 40 miliardów euro w 2015 i 154 tysiącami pracowników na całym świecie (stan na 30 września, 2016, w tym 96 tysięcy pracowników zatrudnionych we Francji). Firma jest obecna na rynkach 29 krajów, a baza klientów to 256 milionów na całym świecie (dane z 30 września 2016 r., w tym 194 miliony użytkowników mobilnej technologii oraz 18 milionów użytkowników stałych łączy szerokopasmowych). Orange również dostarcza globalnych usług informatycznych dla międzynarodowych firm pod marka Orange Business Services. W marcu 2015, grupa ogłosiła swoją nową strategię ‚Essentials2020’, która skupia się na obsłudze klienta, dokładając wszelkich starań, aby klienci w pełni korzystali z dobrodziejstw cyfrowego świata i potęgi sieci nowej generacji.

Firma Orange jest notowana na giełdzie w Paryżu (jako ORA) oraz w Nowym Jorku (jako ORAN).

O grupie PSA

Ze sprzedażą i dochodem na poziomie 54 miliardów dolarów w 2015, grupa PSA projektuje i dostarcza rozwiązania mobilne dla użytku i rozrywki klientów na całym świecie. Grupa pozyskuje modele od trzech marek, Peugeot, Citroën i DS jak również szeroki wybór urządzeń i aplikacji od marki Free2Move. PSA to producent z branży motoryzacyjnej oraz europejski lider jeżeli chodzi o emisje dwutlenku węgla na kilometr, ze średnią emisją na poziomie 102.4 gramów CO2 w 2016 oraz innowator w branży samochodów autonomicznych i podłączonych do sieci z 1.8 m takich pojazdów na całym świecie. Grupa jest również aktywna w sektorze finansów poprzez Banque PSA Finance oraz branży akcesoriów samochodowych poprzez firmę Faurecia. Więcej o grupie można się dowiedzieć pod adresem: groupe-psa.com/en.

O firmie Qualcomm Incorporated

Technologie opracowane przez firmę Qualcomm były podstawą technologii smartphonów i łączą miliardy ludzi na świecie. Firmą była pionierem technologii 3G i 4G a teraz przeciera szlaki 5G oraz nowej erze inteligentnych urządzeń podłączonych. Produkty firmy rewolucjonizują przemysł, w tym branżę samochodową, komputerową, informatyczną, służbę zdrowia oraz obsługę danych oraz pozwalają milionom urządzeń łączyć sie ze sobą w zupełnie nowy sposób.

Qualcomm Incorporated to przede wszystkim QTL oraz bogate portfolio patentów. Qualcomm Technologies, Inc., spółka zależna dla Qualcomm Incorporated, zajmuje się inżynierią, badaniami oraz rozwojem funkcji, produktów oraz usługi, w tym sektor półprzewodników QCT. Aby dowiedzieć się więcej, prószę odwiedzić oficjalną stronę firmy, bloga oraz oficjalne profile na Twitterze i Facebooku.

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Pierwsze wyniki współpracy Qualcomm z inicjatywą „Towards 5G”

Informacje prasowe

Orange Polska i władze Przemyśla podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej

23 lutego 2017

Orange Polska i władze Przemyśla podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej

Orange Polska zbuduje w Przemyślu sieć szybkiego światłowodowego internetu. Jeszcze w tym roku będzie mogło z niej korzystać ponad 7 200 gospodarstw domowych na terenie miasta. Do końca roku 2018 liczba ta wzrośnie do 15 600, czyli o kolejne 8 400 przemyskich gospodarstw domowych. Operator planuje przeznaczyć na inwestycję w mieście blisko 16,4 mln zł.

Porozumienie między Orange Polska a władzami Przemyśla ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji, dzięki którym w mieście zostanie zbudowana sieć superszybkiego internetu. Ważnym elementem porozumienia jest budowa i aktywizacja społeczeństwa informacyjnego, realizowana przez Orange za pomocą różnego rodzaju działań edukacyjnych przeznaczonych zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych, nie potrafiących korzystać z komputera i internetu. To kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy Orange a samorządem lokalnym w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększenia dostępności infrastruktury światłowodowej.

– Światłowód jest technologią, która zarówno teraz jak i w przyszłości będzie zapewniać dostęp do internetu o najlepszych parametrach użytkowych, umożliwiających wykorzystanie go do pracy, prowadzenia biznesu jak i w pełni multimedialnej rozrywki – gier on-line, czy oglądania telewizji nowej generacji – 4K. Dzięki realizowanej we współpracy z władzami miasta inwestycji Orange Polska, mieszkańcy Przemyśla oraz działający tu przedsiębiorcy będą mogli bardzo szybko, bo już w tym roku, skorzystać z nowej jakości i nowych możliwości związanych ze światłowodowym dostępem do sieci. Mamy nadzieję, że będzie to ważnym impulsem do jeszcze szybszego rozkwitu miasta i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – powiedział Piotr Muszyński, Wiceprezes ds. Strategii i Transformacji Orange Polska.

– Rozwój nowych technologii oraz globalizacja społeczeństwa wymaga przesyłania niezliczonych ilości danych. Myśląc o przyszłości, musimy oprzeć nasze działania na najnowszych rozwiązaniach właśnie takich jak światłowód. Jestem pewien, że nasza współpraca da mieszkańcom narzędzia, dzięki którym będą mogli, już za chwilę, korzystać z wszystkich najnowszych dobrodziejstw techniki – powiedział Robert Choma, Prezydent Miasta Przemyśla.

– Inwestycja w Przemyślu to element realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych – jednego z najbardziej ambitnych programów inwestycyjnych w historii firmy. Już teraz z superszybkiego internetu Orange korzysta 100 000 użytkowników. Do końca 2018 r. Orange Światłowód będzie w zasięgu nawet 3,5 mln gospodarstw domowych. Obecnie dociera on już do 1,5 miliona mieszkań i domów w całej Polsce. Orange buduje obecnie sieć światłowodową w 37 miastach i planuje inwestycje w kolejnych.

Skala projektu światłowodowego Orange Polska sprawia, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną w Polsce w najbliższych latach. W krótkim okresie poprzez wzrost produkcji, konsumpcji, zatrudnienia czy wpływów do budżetu. W długim – przez zwiększenie potencjału rozwojowego kraju. Kolejnym elementem stymulującym rozwój i dostępność nowych technologii jest rozbudowa zasięgu sieci mobilnego dostępu do szybkiego internetu 4G LTE. Już teraz technologia ta w sieci Orange obejmuje ponad 99 % Polaków.

Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange

Witold Wołczyk
Rzecznik Prasowy UM Przemyśl
rzecznik@um.przemysl.pl
https://przemysl.pl

Mediateka

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Orange Polska i władze Przemyśla podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej