Informacje prasowe

Orange Open Extra – jeszcze więcej korzyści dla domu i domowników

13 czerwca 2016
Orange Open Extra – jeszcze więcej korzyści dla domu i domowników

Od 13 czerwca wszyscy klienci Orange mogą skorzystać z nowej oferty konwergentnej Orange Open Extra. Łącząc w niej usługi domowe i mobilne dostaną rabat na abonament komórkowy, dzięki czemu będą go mieli za darmo przez rok lub przez dwa lata za połowę ceny. Wystarczy, że do już posiadanych usług dokupią dodatkową usługę komórkową lub domową. Klienci superszybkiego internetu – Orange Światłowód, w Funpacku zyskają dodatkowo rok Telewizji za 0 zł. Nowością jest zasada, że rabaty są przyznawane za każdą usługę stacjonarną połączoną w parę z usługą mobilną. Rabaty można dostać na więcej niż jeden abonament komórkowy.

Nowa oferta konwergentna jest dostępna dla wszystkich klientów abonamentowych Orange, korzystających z usług domowych (stacjonarnych) i mobilnych planów komórkowych. Można z niej skorzystać w dowolnym momencie trwania umowy, wystarczy dokupić kolejna usługę komórkową lub domową albo przedłużyć umowę na jedną z już posiadanych usług.

Aby stworzyć zestaw usług umożliwiających skorzystanie z oferty można na przykład:

 • Do abonamentu komórkowego dokupić dowolną usługę domową (Neostradę, Orange Światłowód, Internet domowy LTE albo telefon stacjonarny).
 • Do dowolnej usługi domowej dokupić abonament komórkowy w Smart Planie LTE, zarówno w opcji z telefonem jak bez.
 • Przedłużyć umowę na jedną z usług tworzących w.w. zestaw.

W zależności od wartości wybranego lub posiadanego abonamentu komórkowego, klienci dostaną do niego 100 proc. rabatu na rok lub 50 procent, co miesiąc przez dwa lata.

Rabat do abonamentu komórkowego można dostać za każdą parę usług domowych i komórkowych. Oznacza to, że klienci mający np. trzy abonamenty komórkowe a do tego abonament na Orange Światłowód i abonament na telefon domowy mogą stworzyć dwie pary, czyli otrzymać rabat na dwa abonamenty komórkowe. Za trzeci abonament komórkowy – pozostający bez pary dostaną rabat w wysokości 10 zł miesięcznie.

Klienci, którzy jeszcze nie korzystają z usług Orange mogą kupić gotowe pakiety, dzięki którym mogą zaoszczędzić nawet 1800 zł lub więcej – w zależności od wartości i liczby wybieranych usług. Na przykład:

Kupując w cenie promocyjnej Internet domowy - Orange Światłowód o prędkości 100, 300 lub 600 Mb/s w zestawie z bezpłatną telewizją przez rok (91 kanałów, w tym 25 HD), mogą dokupić abonament komórkowy z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych i wybranym telefonem, płacąc za niego 0 zł przez 12 miesięcy.

Pakiety można dobierać dowolnie – w zależności od potrzeb, korzystając z wygodnego kreatora na stronie http://www.orange.pl/indyw_oferta_laczona.phtml lub z pomocy konsultanta w Salonie Orange lub pod numerem 801 234 567.

Z oferty mogą skorzystać także klienci korzystający ze starszych planów abonamentowych na telefon komórkowy, bez konieczności jego zmiany. Klienci korzystający z więcej niż jednego abonamentu komórkowego otrzymają rabat liczony od abonamentu uprawniającego do najwyższego rabatu.

Szczegóły rabatów do planów komórkowych, dostępnych w nowej ofercie konwergentnej Orange Open Extra prezentuje poniższe zestawienie (ceny z VAT, z uwzględnieniem rabatów za e-fakturę i zgody marketingowe, na opłatę miesięczną składają się: miesięczny abonament za usługi oraz w przypadku ofert z telefonem - minimalna miesięczna rata za telefon w wysokości 15,01 zł. W zależności od wybranego modelu rata może być wyższa):

 

Plan taryfowy

Smart Plan LTE

Smart Plan LTE Wspólny

Opcja

Z telefonem

Tylko SIM

Z telefonem

Tylko SIM

Opłata miesięczna w promocji Orange Open Extra od

52,49 zł

42,49 zł

0 zł przez rok

29,99 zł

0 zł przez rok

82,49 zł

64,99 zł

Opłata miesięczna

89,99 zł

69,99 zł

49,99 zł

59,99 zł

39,99 zł

149,99 zł

99,99 zł

Rozmowy w sieci komórkowej Orange

Nielimitowane

Rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych

Nielimitowane

MMS-y

Nielimitowane

Nielimitowane za 0 zł w 1m potem 10 zł

Nielimitowane

Nielimitowane za 0 zł w 1m potem 10 zł / m-c

Nielimitowane

Rozmowy z numerami stacjonarnymi

Nielimitowane

Nielimitowane za 0 zł w 1m potem 10 zł

Nielimitowane

Pakiet na Internet w telefonie

przez 3 miesiące + bezpłatny nielimitowany LTE

15 GB

6 GB

3 GB

15 GB

6 GB

-

-

Internet w telefonie po 3 miesiącach

5 GB

2 GB

1 GB

5 GB

2 GB

20 GB

10 GB

Dodatkowe pakiety na internet – na zamówienie

Tak – mechanizm Bezpieczny Internet w Telefonie

Roaming w UE

400 min 100 MB

50 min 50 MB

30 min + 50 MB za 0 zł w 1m, potem 10 zł

400 min 100 MB

30 min + 50 MB za 0 zł w 1m, potem 10 zł

400 min 100 MB

Rozmowy międzynarodowe w 1 strefie

100 min

40 min za 0 zł w 1m,

potem 10 zł

100 min

40 min za 0 zł w 1m,

potem 10 zł

100 min

Jedna opłata za abonament i aż 4 karty SIM

n.d.

Pierwsza karta SIM w ramach um. zawieranej w Smart Planie LTE Głównym, druga i trzecia w ramach umów zawieranych w Smart Planie LTE Dodatkowym, czwarta karta SIM do internetu za 0 zł

*   *   *

Orange jest jedynym w Polsce operatorem inwestującym na bardzo dużą skalę w budowę sieci światłowodowych i rozwój zasięgu bardzo szybkiego internetu mobilnego LTE. Już teraz obejmuje on ponad 90 procent Polaków, a na koniec roku odsetek ten może wzrosnąć do 98 proc. W oparciu o nowoczesne usługi stacjonarne i mobilne o największym zasięgu w Polsce, oferuje szereg kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych przeznaczonych dla dużych firm i przedsiębiorstw, a także opracowanych z myślą o małych i średnich podmiotach gospodarczych.

Orange jest też rekordzistą prędkości transmisji mobilnego internetu. Dzięki agregacji pasm LTE, we współpracy z Huawei - dostawcą sprzętu dla sieci komórkowej - zrealizował testową transmisję danych o prędkości 1 Gb/s. To pierwszy krok w kierunku sieci 5G w Polsce.

 

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange


Informacje prasowe

Orange dołącza do programu Karta Dużej Rodziny

09 czerwca 2016
Orange dołącza do programu Karta Dużej Rodziny

Każda rodzina z co najmniej trójką dzieci, może korzystać ze zniżek i ulg na usługi Orange Polska przygotowanych specjalnie dla nich w ramach programu Karta Dużej Rodziny. To jeden z największych programów społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce. Zniżki na usługi telekomunikacyjne przynoszą realne, comiesięczne oszczędności w rodzinnym budżecie.

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski program mający na celu pomoc rodzinom wielodzietnym poprzez system zniżek i bonusów. W programie bierze udział już ponad 1000 firm i instytucji.  Karta obniża koszty codziennego życia i ułatwia  dużym rodzinom dostęp do rekreacji. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty w ponad 10 tys. miejsc zgłoszonych przez prawie tysiąc firm i instytucji z całej Polski. Do tej grupy dołącza teraz Orange oferując specjalne zniżki na usługi telekomunikacyjne.

Zaangażowanie się Orange Polska w Kartę Dużej Rodziny jest kolejnym dowodem dla naszych obecnych i potencjalnych klientów, iż wsłuchujemy się i odpowiadamy na ich potrzeby. Przygotowaliśmy ofertę, dzięki której klienci Orange, którzy mają  dużą rodzinę, będą mogli korzystać z usług telekomunikacyjnych na preferencyjnych warunkach, a co za tym idzie zyskają realne oszczędności. Dzięki temu cała rodzina może być ze sobą w stałym kontakcie – powiedziała Bożena Leśniewska, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Komercyjnej Digitalizacji w Orange Polska.

W ramach dostępnych w ofercie abonamentów rodzina otrzyma w sumie bez dodatkowych opłat aż 5 kart SIM, które będą współdzieliły nielimitowane usługi i pakiety przypisane do numeru głównego, 4   karty SIM do dzielenia Internetu oraz dodatkowych 20 GB na start do wykorzystania w czasie trwania umowy. Daje to  45 zł zniżki w ciągu każdego miesiąca.

Duże rodziny mogą wybrać dla siebie jeden z abonamentów rodzinnych w ofercie Smart Plan LTE Wspólny:

 • z telefonem 99,99 zł/m-c  lub 149,99 zł /m-c (z dodatkowym rabatem 30 zł dla klientów posiadających stacjonarne usługi w Orange);
 • bez telefonu 79,99 zł/m-c lub 129,99zł/m-c (z dodatkowym rabatem 30 zł dla klientów posiadających stacjonarne usługi w Orange)

W ramach abonamentu klienci otrzymują:

 • 0 zł za abonament przez 6 miesięc przy przenoszeniu numeru do Orange
 • nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieciInternet od 10GB do 50GB (w zależności od wybranego planu)
 • 20 GB dodatkowy pakiet danych na start do wykorzystania w czasie trwania umowy;
 • 400 minut na połączenia przychodzące i wychodzące w roamingu UE;
 • 100 minut na połączenia międzynarodowe wychodzące z Polski (Strefa 1);
 • Internet w UE 0,1GB;
 • dodatkowy rabat Orange Open – dla tych klientów, którzy posiadają inne usługi Orange. 

Orange jest największym w kraju dostawcą usług konwergentnych – korzystnych pakietów usług stacjonarnych i mobilnych, które zaspakajają potrzeby całej  rodziny. Ma największą w Polsce sieć szybkiego internetu  - w zasięgu najszybszego mobilnego internetu 4G LTE od Orange jest ponad 90%, do końca 2016 roku będzie to nawet 98%. Orange Polska rozwija też zasięg internetu światłowodowego, umożliwiającego surfowanie w sieci z prędkością nawet 600 Mb/s. 7,6 miliona gospodarstw domowych korzysta z minimum jednej usługi od Orange.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange


Informacje prasowe

Samouczek programowania dla młodzieży

08 czerwca 2016
Samouczek programowania dla młodzieży

Programowanie to dziś jedna z bardziej pożądanych kompetencji na rynku pracy. Prognozy wskazują, że będzie ona przydatna w wielu zawodach, także tych niezwiązanych z informatyką. Fundacja Orange zaprasza młodzież do samodzielnej nauki programowania i grafiki komputerowej w oparciu o otwarte zasoby Khan Academy online po polsku.

Przeciętny nastolatek spędza w sieci 2,5 godziny dziennie. Jednak niewielu młodych obcuje z technologią w kreatywny sposób – 25 proc. edytuje zdjęcia, 10 proc. - filmy i muzykę. Choć polscy informatycy wygrywają międzynarodowe konkursy, wprowadzają innowacje w oparciu o technologie, to rynek pracy wciąż potrzebuje specjalistów. Według szacunków Komisji Europejskiej może brakować nawet 900 tysięcy fachowców IT.[1] Jednak  znajomość podstaw programowania będzie przydatna nie tylko w pracy informatyka, ale też w wielu innych zawodach.

- Dziś mamy w Polsce dużą potrzebę upowszechnienia edukacji cyfrowej – mówi Ewa Krupa, prezeska Fundacji Orange. Nie tylko dlatego, że programowanie jest jedną z ważniejszych kompetencji przyszłości, ale także po to, aby zmieniać nawyki i postawy młodzieży w kontakcie z technologiami i pokazywać im, że „cyfrowe nowinki” służą nie tylko do rozrywki, ale także do pozytywnych, pożytecznych rzeczy. – dodaje.

Programowanie rozwija różne umiejętności: logiczne, strategiczne myślenie, precyzyjne formułowanie komunikatów, rozwiązywanie problemów, organizację pracy. Dodatkowo, uczy dzieci aktywnej postawy wobec technologii i internetu – zachęca do tworzenia treści, a nie tylko biernego konsumowania tego, co sieć podsuwa.

Dostęp do oferty nauki programowania jest dosyć bogaty w dużych miastach. Fundacja Orange wraz z Fundacją Edukacja dla Przyszłości postanowiły zadbać także o mieszkańców mniejszych miejscowości i przygotować wersję polską internetowego serwisu Khan Academy do samodzielnej nauki programowania. Jest on darmowy i skierowany głównie do młodzieży. Pozwala użytkownikowi uczyć się we własnym tempie w oparciu o filmy i interaktywne samouczki. Na platformie można opanować podstawy programowania: tworzenia gier, rysowania, wizualizacji oraz HTML i CSS, JavaScript, SQL i baz danych. Zasobów mogą także używać nauczyciele w pracy z dziećmi i skorzystać z opcji śledzenia postępów w nauce.

Dzięki wsparciu Fundacji Orange sprawdzone światowe materiały zostały przetłumaczone na język polski – łącznie 141 ścieżki dźwiękowe i 93 filmy o programowaniu i animacji komputerowych, w tym cykl „Pixar w pigułce” sponsorowany przez Disney. Baza stale się powiększa.

- W dzisiejszych czasach kodowanie urosło do rangi „sztuki”. Różnorodność zajęć, do których można wykorzystać komputer sprawia, że powinno stanąć w równym szeregu z nauką muzyki czy malarstwa. To jest dziedzina aktywności, w której każdy może próbować sił po swojemu, w której nie istnieją ograniczenia – mówi prof. Lech Mankiewicz, dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, prezes Fundacji Edukacja dla Przyszłości, promotor Khan Academy.

Khan Academy to popularna na świecie platforma edukacyjna założona, aby dać dostęp do wysokiej jakości edukacji „każdemu i wszędzie” – dzięki internetowi. Z wielu tysięcy dostępnych filmów można uczyć się matematyki, fizyki, biologii, ekonomii i historii, dowiedzieć się, czym jest kryzys, dlaczego powstał komunizm, zobaczyć, obejrzeć wykłady i rozwiązywać zadania - nadrobić zaległości szkolne i rozwijać swoje pasje.

Fundacja Orange włączyła się w projekt, aby upowszechniać naukę programowania, szczególnie wśród mieszkańców mniejszych miejscowości. Organizacja od 10 lat działa na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie i wykorzystania nowych mediów w edukacji - nauczyła 40 tys. uczniów zasad bezpiecznego internetu, zapewniła na 4 lata bezpłatną sieć 3,5 tys. bibliotek, utworzyła 77 multimedialnych Pracowni Orange w małych miejscowościach, prowadzi edukację cyfrową w 350 szkolnych świetlicach. W 4 edycjach projektu #SuperKoderzy nauczyła 207 dzieci podstaw programowania, jest partnerem Godziny Kodowania i jedyną fundacją wśród firm telekomunikacyjnych w Polsce.

Grafika - Nauka programowania - to łatwe i przyjemne

Serwis Khan Academy do nauki programowania dostępny jest na:

https://pl.khanacademy.org/computing

Film o  Khan Academy:

https://www.youtube.com/watch?v=EGBlThO61-U

Więcej materiałów:

Wprowadzenie do JS - rysowanie i animacja:

https://pl-pl.khanacademy.org/computing/computer-programming/programming

Zaawansowany JS: gry i wizualizacje

https://pl-pl.khanacademy.org/computing/computer-programming/programming-games-visualizations 

Zaawansowany JS: symulacja natury

https://pl-pl.khanacademy.org/computing/computer-programming/programming-natural-simulations

HTML/CSS: tworzenie stron internetowych

https://pl-pl.khanacademy.org/computing/computer-programming/html-css

tworzenie animacji komputerowych

https://pl.khanacademy.org/partner-content/pixar

Dodatkowych informacji udzielą:

Antonina Bojanowska, Fundacja Orange

e-mail:  antonina.bojanowska@orange.com

tel.: (+48) 22 527 40 24; mob.: 509 84 86 82

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail:  wojciech.jabczynski@orange.com

Nasz blog:  www.blog.orange.pl

Fundacja Orange dba o bezpieczeństwo dzieci w internecie, rozwija kompetencje cyfrowe młodzieży i mieszkańców małych miast i wsi. Zapewnia internet i technologie w rejonach zagrożonych cyfrowym wykluczeniem. Została stworzona w 2005 roku przez Orange Polska S.A. do realizacji celów społecznie użytecznych. W swoje działania angażuje 3 tys. wolontariuszy z Orange rocznie. Więcej informacji: www.fundacja.orange.pl ; www.facebook.com/FundacjaOrange

Fundacja Edukacja dla Przyszłości zajmuje się wdrażaniem i rozpowszechnianiem sprawdzonych systemów nowoczesnej edukacji takich jak Khan Academy i Big History Project, które są zgodne z koncepcją Blended learning, polegającą na łączeniu tradycyjnej nauki w szkole z nauką za pomocą interentu. Więcej informacji: http://www.edukacjaprzyszlosci.pl/

[1] źródło: http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/4398/attachments/1/translations/en/renditions/native

Scroll to Top