Informacje prasowe

Orange podwójnym laureatem konkursu „Dobroczyńca Roku 2012”

21 maja 2013
Orange podwójnym laureatem konkursu „Dobroczyńca Roku 2012”

Dwa projekty Orange Polska zostały nagrodzone w XVI edycji konkursu Dobroczyńca Roku. Wśród laureatów znalazł się program wolontariatu pracowniczego w Orange Polska oraz działania na rzecz dzieci z wadą słuchu prowadzone przez Fundację Orange. Statuetki Dobroczyńcy Roku to najbardziej prestiżowe wyróżnienia za społeczną działalność firm w Polsce.

Orange Polska otrzymał nagrody w dwóch kategoriach: „Współpraca firmy z organizacją pozarządową” oraz „Program wolontariatu pracowniczego”. Inicjatywy Orange zostały docenione przez Kapitułę Konkursu, a o ich ostatecznym zwycięstwie zadecydowały głosy internautów.

Wyróżnienie w pierwszej kategorii dotyczy programu Fundacji Orange na rzecz dzieci z wadą słuchu – Dźwięki Marzeń. Dzięki współpracy z ponad 20 placówkami w całej Polsce Fundacja dociera ze wsparciem do 300 dzieci z małych miast i wsi rocznie. Zapewnia im rehabilitację słuchu i mowy, która prowadzona jest w ich domach pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Ponadto, Fundacja wyposaża banki aparatów słuchowych, w których bezpłatnie wypożyczane są odpowiednie urządzenia małym dzieciom. Do konkursu „Dobroczyńca Roku” została zgłoszona przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie – jednego z partnerów programu.

Kolejna statuetka Dobroczyńcy Roku 2012 przypadła Orange za prowadzenie programu wolontariatu pracowniczego. Kapituła oraz głosujący internauci docenili długofalowe, strategiczne podejście firmy w realizacji programu oraz szeroki wachlarz projektów, który uwzględnia różne potrzeby i możliwości pracowników.

Program wolontariatu pracowniczego w Orange Polska istnieje już od 10 lat i angażuje 2100 osób każdego roku, czyli ponad 10% wszystkich zatrudnionych w firmie. Pracownicy uczestniczą w działaniach dobroczynnych średnio kilka razy w roku. Program pozwala im wykorzystywać swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe w projektach społecznych. Do końca 2012 roku wolontariusze firmy przeprowadzili zajęcia o bezpiecznym korzystaniu z Internetu dla ponad 11,5 tys. dzieci w całej Polsce. Wyremontowali 100 Bajkowych Kącików – kolorowych świetlic dla dzieci w szpitalach i przeprowadzili ponad 250 projektów dla lokalnych społeczności według swoich pomysłów dzięki grantom od Fundacji Orange. Do ostatniej akcji „Mikołaje Orange” przyłączyło się ponad 750 osób, odwiedzając  łącznie 11 tys. dzieci w szpitalach w całym kraju.

Orange był już wyróżniony w konkursie „Dobroczyńcy Roku” w poprzednich edycjach. Firma została nagrodzona  między innymi za współpracę z Fundacją SYNAPSIS oraz strategiczny program społecznego zaangażowania firmy. Program wolontariatu pracowniczego został nagrodzony także na jubileuszowej edycji rok temu, a Fundacja Orange odebrała nagrodę specjalną „ Nowe trendy społecznego zaangażowania”.

Ogólnopolski konkurs o tytuł "Dobroczyńca Roku” organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce od 1997 roku. To o największy i najdłużej działający w Polsce konkurs nagradzający i promujący społeczne zaangażowanie przedsiębiorstw.

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/


Informacje prasowe

Sony XperiaTM Tablet Z do wygrania w Testuj z Orange

13 maja 2013
Sony XperiaTM Tablet Z do wygrania w Testuj z Orange

W najnowszej edycji konkursu „Testuj z Orange”, na uczestników czeka 20 tabletów Sony XperiaTM Tablet Z, które będzie można przetestować wraz z usługami multimedialnymi Orange - „Telewizją Tu i Tam” oraz „Czytelnią Tu i Tam”. Dziesięciu laureatów konkursu otrzyma testowane urządzenia na własność.

Sony Xperia TabletTM Z to pierwszy tablet jaki zostanie przetestowany w ramach cyklu konkursów „Testuj z Orange”. Ma ekran dotykowy w technologii Sony Mobile BRAVIA® Engine (1920 x 1200 pikseli) o przekątnej 10,1 cala, czterordzeniowy procesor Qualcomm APQ8064+MDM9215M, pracuje na systemie operacyjnym Android 4.1 (Jelly Bean). Urządzenie jest wyposażone w kamerę o rozdzielczości zdjęć 8,1 megapiksela i nagrywa filmy wideo w rozdzielczości HD (1080p). Bateria o pojemności 6000 mAh zapewnia czuwanie przez 890 godzin lub słuchanie 110 godzin muzyki lub 10 czy godzin oglądania wideo. Łączność jest realizowana za pomocą zapewnia WiFi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4.0.

Korzystając z niego uczestnicy będą wykonywali zadania konkursowe i opisywali swoje wrażenia na specjalnie przygotowanym blogu. Motywem przewodnim tej edycji konkursu są dwie usługi multimedialne Orange:

  • Telewizja Tu i Tam (http://www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam.phtml) - serwis z dostępem do bogatej oferty telewizyjnej - kanałów TV na żywo, popularnych materiałów ze świata muzyki i sportu oraz bogatej biblioteki filmów VoD. Można z niego korzystać za pomocą komputera, tableta czy smartfona – wystarczy mieć dostęp do Internetu.
  • Czytelnia Tu i Tam (http://www.orange.pl/czytelnia.phtml) - unikalna na polskim rynku wypożyczalnia legalnych e-booków z prawdziwego zdarzenia. Katalog literatury krajowej i zagranicznej dostępnej w serwisie obejmuje bardzo bogaty wybór – ponad 12 tysięcy tytułów dostarczanych przez lidera polskiego rynku treści cyfrowych - Empik Digital.

Aby zgłosić chęć udziału w konkursie wystarczy zarejestrować się na www.testuj.orange.pl i odpowiedzieć na pytanie eliminacyjne. Rejestracja potrwa do 26 maja, a lista testerów zostanie ogłoszona 5 dni później. Testy potrwają przez cały czerwiec a ogłoszenie laureatów nastąpi 5 lipca. Jury oceni jakość, stronę merytoryczną oraz kreatywność testerów.

10 najlepszych otrzyma testowane tablety na własność.

Konkursy „Testuj z Orange” to doskonała okazja do osobistego sprawdzenia parametrów zarówno najnowszych smartfonów i tabletów jak i najnowszych usług multimedialnych. W poprzednich edycjach testowane były m.in. Black Berry Z10, Xperia Z, Lumia 920, 808 PureView & Lumia 900, HTC One X, Lumia 800, HTC Mozart, ChaCha, Motorola DEFY, Motorola FlipOut. Do tej pory zrealizowano 11 konkursów, najnowsza – 12 edycja ruszyła 13 maja br.

Więcej na www.testuj.orange.pl

 

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/


Informacje prasowe

Ekologiczne samochody Orange Polska

13 maja 2013
Ekologiczne samochody Orange Polska

Orange Polska od kilku lat stara się minimalizować wpływ działalności firmy na środowisko naturalne. Kontynuując program działań proekologicznych, 30 najlepszych handlowców firmy będzie używało w swojej pracy samochodów hybrydowych Toyota Auris, które są bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. 

Samochody hybrydowe prócz tradycyjnego silnika mają także silnik elektryczny i dzięki temu zużywają mniej paliwa. Największe oszczędności zapewniają podczas jazdy w mieście. Emitują również mniej dwutlenku węgla. Orange Polska kupił 30 takich samochodów. Będą specjalnie oznaczone, podkreślając ich ekologiczne walory.

Zakup samochodów hybrydowych to jeden z wielu przykładów proekologicznych działań firmy. Orange Polska masowo upowszechnia elektroniczne faktury, z których korzysta już ponad 2 mln klientów firmy, prowadzi akcje zachęcające do utylizacji zużytych telefonów komórkowych czy wprowadza oferty sprzedaży profesjonalnie odnowionych urządzeń.

Żeby zmniejszyć wpływ działalności firmy na środowisko naturalne, Orange Polska realizuje projekt Green IT pozwalający ograniczyć zużycie energii potrzebnej do pracy serwerów oraz innych urządzeń technicznych. Wprowadzono na dużą skalę elektroniczny obieg dokumentów wewnętrznych np.  wniosków o delegacje, rozliczanie podróży służbowych, e-PIT itp. Coraz częściej elektroniczne standardy obowiązują też w kontaktach z  kontrahentami.  W ostatnim roku pozwoliło to zaoszczędzić 453 tys. kWh i zarazem zmniejszyć emisję CO2 o 430 ton.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/

Scroll to Top