Informacje prasowe

Orange Polska i Orange Cyberdefense łączą siły by świadczyć usługi cyberbezpieczeństwa dla klientów z całego świata

5 czerwca 2023

Orange Polska i Orange Cyberdefense łączą siły by świadczyć usługi cyberbezpieczeństwa dla klientów z całego świata

Analitycy cyberbezpieczeństwa z Security Operations Center Orange Polska będą świadczyć usługi na potrzeby globalnej działalności Orange Cyberdefense. Zespół z Polski będzie uczestniczył w zapewnianiu stałego monitoringu cyberzagrożeń dla klientów biznesowych Orange Cyberdefense z całego świata.

Orange Cyberdefense (OCD) to wyspecjalizowana, jednostka biznesowa Grupy Orange, dostarczająca zaawansowane usługi cyberbezpieczeństwa dla międzynarodowych przedsiębiorstw. Umowę podpisano na trzy lata z możliwością jej przedłużenia.

To dla nas ogromne wyróżnienie. Orange Cyberdefense stawia na doświadczenie i wysoką jakość usług, zaufał nam w tak ważnej kwestii jak zapewnienie bezpieczeństwa dużych międzynarodowych firm. Rozwiązania SOC od 10 lat doskonale sprawdzają się na rodzimym rynku, obecnie obsługujemy ponad 1500 firm i instytucji – mówi Przemysław Dęba, dyrektor cyberbezpieczeństwa Orange Polska.

Cieszymy się, że będziemy pracować wspólnie z zespołem z Orange Polska, ekspertami w dziedzinie wykrywania i reagowania na cyberzagrożenia. Zwłaszcza CERT Orange Polska cieszy się dużym uznaniem na polskim rynku. Razem będziemy mogli chronić naszych klientów przed wyspecjalizowanymi atakującymi i wyrafinowanymi cyberzagrożeniami, zapewniając najwyższą jakość i efektywność – mówi Sara Puigvert, wiceprezes odpowiedzialna za działania globalne Orange Cyberdefense.

Usługi oferowane na bazie SOC Orange Polska (Security Operations Center – Centrum Zarządzania Operacjami Bezpieczeństwa) polegają m.in. na całodobowym monitoringu systemów informatycznych klientów biznesowych. Do tego celu wykorzystywane są rozwiązania klasy SIEM (Security Information and Event Management) oraz SOAR (Security Orchestration, Automation And Response). Zespół operatorów SOC natychmiast reaguje na zidentyfikowane incydenty i ryzyka, dzięki czemu firmy pomimo zagrożeń zachowują ciągłość działania kluczowych systemów biznesowych. Wśród klientów SOC Orange Polska są m.in. duże banki, firmy ubezpieczeniowe czy instytucje publiczne.

 

==

Orange Cyberdefense to jednostka biznesowa Grupy Orange świadcząca usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa. Obsługuje 8700 klientów na całym świecie. Jako europejski lider w zakresie cyberbezpieczeństwa, stara się budować bezpieczniejsze społeczeństwo cyfrowe. Potencjał oferowanych usług zawdzięcza badaniom i inteligentnym rozwiązaniom, co pozwala oferować klientom wyjątkową wiedzę na temat obecnych i przyszłych zagrożeń. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, 3 000 ekspertów, 18 centrom bezpieczeństwa (SOC) i 14 centrom cyberbezpieczeństwa (CyberSOC) zlokalizowanym w różnych częściach świata wie, jak rozwiązywać globalne i lokalne problemy klientów. Chroni ich na wszystkich etapach zagrożenia w ponad 160 krajach.

 

https://orangecyberdefense.com/global/

https://twitter.com/orangecyberdef

Udostępnij: Orange Polska i Orange Cyberdefense łączą siły by świadczyć usługi cyberbezpieczeństwa dla klientów z całego świata

Informacje prasowe

Nowe Pracownie Orange dla 20 miejscowości w Polsce

5 czerwca 2023

Nowe Pracownie Orange dla 20 miejscowości w Polsce

W kolejnych 20 miejscowościach zaczną działać nowe Pracownie Orange. Będą nie tylko miejscem dostępu do technologii, ale także przestrzenią działań społecznych i edukacyjnych dla mieszkanek i mieszkańców. Fundacja Orange wyposaży świetlice i wspierać będzie ich liderki i liderów w prowadzeniu ciekawych i rozwojowych aktywności.

Pomysły na Pracownie Orange  zgłosiły grupy inicjatywne z miast i wsi o populacji poniżej 40 tys. To do nich kierowany jest program. Fundacja Orange wyposaży nowo otwarte Pracownie w darmowy, szybki Internet, w sprzęty multimedialne takie jak komputery, telewizory, drukarki 3D, zestawy robotów,
a także w meble. Dodatkowo zapewni bezpłatny program wsparcia dla liderek i liderów koordynujących działania świetlicy – wszystko po to, aby miejsca te „tętniły życiem” i jak najlepiej służyły mieszkankom i mieszkańcom. Głównie do rozwoju ich kompetencji, wzmacniania lokalnych więzi i działania na rzecz najbardziej palących potrzeb w regionie.

Osoby koordynujące te działania w danej Pracowni Fundacja Orange wspierać będzie
w rozwoju umiejętności liderskich, cyfrowych i przeszkoli w zakresie animacji społecznej. Dołączą one do programu wsparcia, w którym jest już wiele liderek i liderów ponad 100 Pracowni założonych w poprzednich edycjach programu.

Wspólne cele i potrzeby

Łącznie do nowej edycji programu napłynęło ponad 240 wniosków z miast i wsi do 40 tys. mieszkańców. Składały je grupy inicjatywne 3 osób, które w porozumieniu z lokalną instytucją lub organizacją musiały wyznaczyć lokal, w którym Pracownia mogłaby funkcjonować. Opisywały też swoje pomysły na działanie świetlicy tak, aby jak najlepiej odpowiadała na lokalne potrzeby i wyzwania. Niezależna Komisja wybrała 20 miejscowości, które otrzymają wsparcie Fundacji w programie. Wśród zwycięskich koncepcji znalazł się między innymi cykl spotkań dla dzieci z programowania, a także kursy komputerowe dla seniorów, w tym zajęcia z użyciem drukarek 3D.

Cieszę się, że 20 kolejnych miejscowości z różnych stron Polski dołączy do społeczności Pracowni Orange. Mamy wspólny cel wspierania działań lokalnych, ale każda pracownia jest inna, tak jak każda miejscowość. Ta różnorodność i energia ludzi jest siłą tego programu. Staramy się tworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń między pracowniami – mówi Małgorzata Jaglińska z Fundacji Orange.

Jedna Pracownia Orange, wiele możliwości

W 20 pracowniach, które powstaną, liderki i liderzy planują między innymi zajęcia z zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, kursy programowania dla dzieci, zajęcia plastyczne, szkolenia z zakresu wykorzystania technologii VR w edukacji, a także wystawy i wydarzenia kulturalne czy projekty międzypokoleniowe.

Otwarcia nowych świetlic odbędą się już jesienią tego roku. Na liście  miejscowości, w których powstaną Pracownie, znajdują się: Kraśnik (województwo lubelskie), Bożków (województwo dolnośląskie), Cieszyn (województwo śląskie), Ćmielów (województwo świętokrzyskie), Jaraczewo (województwo wielkopolskie), Biesna (województwo małopolskie), Raciechowice (województwo małopolskie), Boguszyce (województwo dolnośląskie), Morąg (województwo warmińsko-mazurskie), Toszek (województwo śląskie), Żuławka Sztumska (województwo pomorskie), Szprotawa (województwo lubuskie), Brodnica (województwo wielkopolskie), Dębowa Kłoda (województwo lubelskie), Leszno (województwo mazowieckie), Rusowo (województwo zachodnio-pomorskie), Debrzno (województwo pomorskie), Zakopane (województwo małopolskie) oraz Syców (województwo dolnośląskie) i Wschowa (województwo lubuskie).

Pracownie Orange to ogólnopolski program realizowany przez Fundację Orange, który działa od 2012 roku. W ramach programu Fundacja zakłada i pomaga prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań. W 2022 roku program stał się częścią międzynarodowej inicjatywy Orange Digital Center.

Nowe Pracownie Orange w Polsce

Miejscowość Powiat Województwo
Kraśnik Kraśnicki lubelskie
Bożków Kłodzki dolnośląskie
Cieszyn Cieszyński śląskie
Ćmielów Ostrowiecki świętokrzyskie
Jaraczewo jarociński wielkopolskie
Biesna gorlicki małopolskie
Raciechowice myślenicki małopolskie
Boguszyce oleśnicki dolnośląskie
Morąg ostródzki warmińsko-mazurskie
Toszek gliwicki śląskie
Żuławka Sztumska sztumski pomorskie
Szprotawa żagański lubuskie
Brodnica śremski wielkopolskie
Dębowa Kłoda parczewski lubelskie
Leszno warszawski zachodni mazowieckie
Rusowo kołobrzeski zachodniopomorskie
Debrzno człuchowski pomorskie
Zakopane tatrzański małopolskie
Syców oleśnicki dolnośląskie
Wschowa wschowski lubuskie

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Grobel: +48 533 336 550 k.grobel@gardenofwords.pl
Katarzyna Matysek +48 571 609 027 katarzyna.matysek@orange.com

 

Fundacja Orange  działa na rzecz nowoczesnej edukacji. Założona w 2005 roku do realizacji celów zgodnych ze strategią społecznej odpowiedzialności Orange Polska. Wspiera dzieci, młodzież, nauczyciel_ki w nabywaniu kompetencji przyszłości. Działa na rzecz grup zagrożonych wykluczeniem społeczno-cyfrowym. Pomaga kształtować zdrowe nawyki cyfrowe, poznawać podstawy bezpieczeństwa w sieci, programowania, sztucznej inteligencji, druku 3d i realizować kreatywne pomysły z wykorzystaniem cyfrowych zasobów. Jej inicjatywy są oparte na wynikach badań i konsultacjach z ekspert_kami, do udziału angażując pracowników_czki Orange jako wolontariuszy. www.fundacja.orange.pl Rada Programowa Fundacji Orange to osoby o uznanym autorytecie w dziedzinach edukacji, pedagogiki, rozwoju kompetencji

Udostępnij: Nowe Pracownie Orange dla 20 miejscowości w Polsce

Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2023 za nami

4 czerwca 2023

Orange Warsaw Festival 2023 za nami

Przez dwa emocjonujące dni w Warszawie wystąpili artyści reprezentujący niemal wszystkie najważniejsze muzyczne nurty: Thirty Seconds To Mars, Martin Garrix, Ellie Goulding, Zara Larsson, The 1975, Aurora, The Kid LAROI, a także czołówka polskich artystów – w tym Daria Zawiałow, Oki, Jan Rapowanie, Ralph Kaminski i wielu innych. Na tegorocznych koncertach bawiło się 40 tysięcy osób, a pod wieloma względami był to festiwal wyjątkowych momentów.

Podczas OWF swoje pierwsze koncerty w Polsce zagrali The Kid LAROI oraz Zara Larsson, dla której był to moment szczególny – początek jej letniej trasy. Aurora oczarowała publiczność swoją wrażliwością i szczerością. Daria Zawiałow podkreślała jak ważnym jest dla niej występ na tegorocznym Orange Warsaw Festival, podczas którego przedpremierowo zaprezentowała część materiału z nadchodzącego albumu. Podobne emocje towarzyszyły Vito Bambino, który na Warsaw Stage zagrał koncertową premierę ostatniego albumu „Pracownia”. Na tej samej scenie mieliśmy okazję zobaczyć bardzo dobre koncerty m.in. Otsochodzi, Janna, Faustyny Maciejczuk, Darii ze Śląska, a także Aliny Pash, niezwykle intrygującej ukraińskiej artystki.

Absolutnie wyjątkowym wydarzeniem był natomiast piątkowy koncert Thirty Seconds To Mars, którzy w ostatniej chwili zastąpili w line-upie Sama Smitha. Jared i Shannon Leto przygotowali na tę okazję specjalny set z niespodziewanymi gośćmi i ukłonem w stronę polskiej sceny muzycznej. Razem z zespołem wystąpili Krzysztof Zalewski podczas kawałka „The Kill” i Jann w trakcie „Stuck”, nie pozostawiając wątpliwości, że są właściwymi osobami na właściwym miejscu. „Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest okazja ponownie zagrać w Polsce, natychmiast się zgodziliśmy”, przyznał Jared Leto, podkreślając jak ogromną rolę dla zespołu odgrywają polscy fani, z których wielu weszło na scenę podczas ostatniego utworu.

Z kolei o tym, jak wierną publiczność w naszym kraju ma Ellie Goulding, świadczyły między innymi liczne, specjalnie przygotowane transparenty, na których często deklarowano uwielbienie dla brytyjskiej artystki niemal od początku jej kariery. A bezbłędny sobotni koncert tylko potwierdził jej ikoniczny status. Tego samego dnia mieliśmy okazję przeżyć cały wachlarz emocji na koncercie fenomenalnych The 1975. Natomiast występ Martina Garrixa, zamykający tegoroczną Orange Stage można właściwie opisać jednym słowem – spektakularny! Holender, który już czterokrotnie otrzymywał tytuł najlepszego DJa wg. Dj Mag, wykorzystał wszystkie możliwe środki, aby w połączeniu z jego muzyką stworzyć na OWF istny elektroniczny kosmos.

Do zobaczenia na Orange Warsaw Festival 2024!

Mediateka

Udostępnij: Orange Warsaw Festival 2023 za nami

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej