Informacje prasowe

Orange Polska inwestując w sieć światłowodową tworzy warunki dla rozwoju gospodarki 4.0

28 maja 2018
Orange Polska inwestując w sieć światłowodową tworzy warunki dla rozwoju gospodarki 4.0

Z najnowszego raportu Konfederacji Lewiatan „Inwestycje szansą dla rozwoju Polski”, którego partnerem jest Orange Polska, wynika, że tylko zwiększenie inwestycji umożliwi poprawę konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki. Przy czym kluczowe znaczenie mają inwestycje w infrastrukturę internetu dużych prędkości, niezbędną do budowania gospodarki opartej na danych. To ona stymuluje dynamiczny rozwój większości sektorów gospodarki i umożliwia budowę przemysłu 4.0.

- Orange Polska budując infrastrukturę światłowodową w całej Polsce tworzy warunki dla przemysłu 4.0. Jesteśmy inwestorem, który bezpośrednio wpływa na innowacyjność gospodarki dając firmom możliwości rozwijania biznesów cyfrowych, które mogą i powinny być polską specjalnością. Robimy to, bo wiemy, że nie ma powrotu do świata analogowego. W każdej minucie wysyłanych jest 600 tys. tweetów, 400 mln e-maili, a miliony ludzi szukają informacji w sieci – uważa Witold Drożdż, dyrektor wykonawczy w Orange Polska.

Z raportu Lewiatana wynika, że Polska w 2017 roku była dopiero na 22. miejscu w UE, jeśli chodzi o dostęp firm do sieci szerokopasmowych i szybkiego internetu. Na szczęście ta sytuacja szybko się zmienia. W dużej mierze dzięki działaniom Orange Polska, który inwestuje w rozbudowę nowoczesnej infrastruktury światłowodowej i mobilnej. Aktualnie w zasięgu światłowodów OPL znajduje się 2,7 mln gospodarstw domowych i firm. Na koniec 2020 roku ma to już być co najmniej 5 mln lokalizacji, co oznacza, że 13,5 miliona Polaków będzie mieć światłowód w swoim domu. Co ważne, nie tylko w dużych miastach, ale także w średnich, małych oraz na wsi. Wydatki na te inwestycje w latach 2016-2020 wyniosą około 4,2 mld zł.

Jako pierwsze z najważniejszych wyzwań dla Polski autorzy raportu wymienili edukację opartą na nowych technologiach. Tu również widać kluczową rolę Orange Polska. W porozumieniu z Ministerstwem Cyfryzacji firma z własnych środków zobowiązała się podłączyć do sieci światłowodowej 4,5 tysiąca szkół. Dodatkowo, w ramach projektu POPC Orange podłączy kolejne 3,7 tys. szkół, co oznacza, że łącznie podłączy światłowód do 8,2 tys. szkół. To blisko połowa jednostek oświatowych w Polsce.

Poprzez Fundację Orange firma działa też na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Polaków. Nawet 900 000 osób może doskonalić swoje umiejętności cyfrowe w 100 Pracowniach Orange zlokalizowanych w małych miasteczkach w całym kraju. 4 000 dzieci ze 170 szkół poznało podstawy kodowania dzięki programowi #SuperKoderzy, wkrótce przeszkolonych zostanie kolejne 20 000 dzieci.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com 


Informacje prasowe

Odwiedź Orange strefę na Orange Warsaw Festival

28 maja 2018
Odwiedź Orange strefę na Orange Warsaw Festival

Najlepsze pomysły na spędzenie czasu w przerwie między koncertami znajdziesz w Orange strefie na terenie miasteczka festiwalowego. To tu na miłośników tańca czeka DJ z playlistą największych hitów. Także tutaj zrobisz sobie najmodniejszy kolorowy tatuaż techniką „body marbling”. Kolejny już raz stary, niepotrzebny telefon możesz przekazać do recyklingu, a swojego smartfona naładować pozytywną energią. Dzięki darmowemu Wi-Fi w strefie, a także w punktach na terenie festiwalu, podzielisz się z bliskimi festiwalowymi emocjami.

1 i 2 czerwca zapraszamy do Orange strefy, w której możesz pobawić się w rytmie najlepszej muzyki granej na żywo przez DJ’a. W tym roku każdy ma szansę stworzyć własny utwór na mash machine. Ta zabawa jest dla każdego, bez względu na doświadczenie i umiejętności. Orange zbliża - zaproś innych do zabawy, a radość z tworzenia muzyki w grupie będzie jeszcze większa. Festiwalowym trendem na świecie stał się body marbling. Tej atrakcji nie mogło zabraknąć w Orange strefie. Przyjdź i namaluj na swoich rękach niepowtarzalny wzór.Jeśli bateria w Twoim telefonie się rozładuje, możesz naładować go w 200 punktach od Orange Energia i dalej być w kontakcie ze znajomymi na festiwalu i dzielić się emocjami z tymi, którzy nie mogą być obok. W trakcie ładowania zrelaksuj się w strefie chillout. Korzystaj z punktów darmowego Wi-Fi od Orange w strefie i na terenie festiwalu i wysyłaj w świat pozytywne emocje.

Orange promuje ideę recyklingu starych telefonów i zachęca gości festiwalowej Orange strefy do włączenia się w działania proekologiczne. Nie wiesz, co zrobić z niepotrzebnymi już telefonami komórkowymi? Przynieś ich najwięcej na Orange Warsaw Festival a wygrasz smartfona. Codziennie do wygrania Huawei P20 Lite. Możesz też zdobyć upcyklingowe nagrody - za każde 5 oddanych telefonów można odebrać etui na telefon, a za 10 telefonów - saszetkę na biodro. Liczba nagród jest ograniczona.

Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu, cyklicznych imprez w Polsce. To coroczne wielkie święto muzyczne, pełne nowych brzmień, muzycznych odkryć i artystów na światowym poziomie. Dzięki Orange polscy fani mogli zobaczyć na żywo takie gwiazdy jak Beyoncé, Linkin Park, czy Muse. W tym roku zagrają m.in. Sam Smith, Dua Lipa i Florence + The Machine.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com 


Informacje prasowe

Orange Polska i Nexera współpracują przy projekcie POPC

25 maja 2018
Orange Polska i Nexera współpracują przy projekcie POPC

Orange Polska i Nexera zawarły umowę o hurtowej współpracy w zakresie dzierżawy infrastruktury telekomunikacyjnej. Przewidywana wartość kontraktu przekracza 100 mln zł.

Długoterminowa umowa pomiędzy firmami określa warunki wykorzystania infrastruktury Orange Polska przez Nexerę dla transmisji danych oraz dla słupów telekomunikacyjnych.„Cieszymy się, że dzięki naszej infrastrukturze, NEXERA będzie mogła świadczyć najnowocześniejsze usługi dla swoich klientów. To kolejny przykład naszej dobrej współpracy międzyoperatorskiej na hurtowym rynku telekomunikacyjnym” – powiedział Jarosław Starczewski, Dyrektor Wykonawczy ds. Rynku Klientów-Operatorów Orange Polska.

Jesteśmy zadowoleni, że rozpoczynamy wieloletnią współpracę z partnerem, który zapewni nam nowoczesną i niezawodną infrastrukturę telekomunikacyjną. Dzięki niej będziemy mogli dostarczać klientom i użytkownikom końcowym naszej sieci usługi najwyższej jakości” – powiedział David Leverett, Członek Zarządu ds. Planowania i Budowy Sieci w Nexera Holding Sp. z o.o.

NEXERA to wspólne przedsięwzięcie Infracapital, wiodącego europejskiego funduszu infrastrukturalnego i Nokii, globalnego lidera technologii służących dostawcom usług komunikacyjnych, administracji, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom. Nexera jest pierwszym w Polsce dużym, całkowicie hurtowym operatorem światłowodowej sieci dostępowej. Uczestnicząc w POPC, stała się jednym z największych beneficjentów dofinansowania unijnego do budowy dostępowej infrastruktury szerokopasmowej. Spółka zakłada rozwój działalności hurtowej poprzez realizację kolejnych projektów inwestycyjnych.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com 

Scroll to Top