Informacje prasowe

Orange Polska koproducentem Bejbi Blues.

02 stycznia 2013
Orange Polska koproducentem Bejbi Blues.

Od 4 stycznia na ekranach kin pojawi się film „Bejbi Blues” w reżyserii Kasi Rosłaniec. To już 20 koprodukcja z udziałem Orange Polska. Najnowsze dzieło reżyserki zostanie także zaprezentowane w oficjalnej selekcji do 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w sekcji konkursowej Generation.

Kasia Rosłaniec, reżyserka wielokrotnie nagradzanych „Galerianek“, przedstawia historię niedojrzałej 17-latki, która zostaje matką. „Bejbi blues” jest kolejnym po „Sali samobójców” i „Jesteś Bogiem” - odważnym, prawdziwym, wstrząsającym, ale też nie pozbawionym humoru, portretem młodych Polaków. Pokolenia generacji facebooka, sms-ów, chatów i blogów internetowych.

W obsadzie, podobnie jak w „Galeriankach", Kasia Rosłaniec postawiła na młodych debiutantów: Magdalenę Berus, Klaudię Bułkę, Nikodema Rozbickiego czy Michała Trzeciakowskiego. Obsadę uzupełniają gwiazdy m.in. Magdalena Boczarska, Mateusz Kościukiewicz, Katarzyna Figura, Danuta Stenka i Jan Frycz. Opiekunem artystycznym filmu jest Małgorzata Szumowska.

Światowa premiera filmu miała miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto 2012. „Bejbi blues” zakwalifikował się także do oficjalnej selekcji 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, gdzie zostanie zaprezentowany w konkursowej sekcji Generation.

Orange Polska jest jednym z największych koproducentów filmowych w Polsce. „Bejbi Blues” to już dwudziesty filmowy projekt, w którym uczestniczymy. Do najważniejszych należą: „Obława”, „Katyń”, „Ile waży koń trojański?” czy wyjątkowa „Różyczka”. Wszystkie filmy współfinansowane przez Orange Polska zgromadziły dotychczas blisko 9 mln widzów. Kilkanaście filmów jest aktualnie w produkcji lub czeka na premierę, między innymi „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego (premiera styczeń 2013), „AmbaSSada” Juliusza Machulskiego oraz „Lech Wałęsa” Andrzeja Wajdy, które zobaczymy już w tym roku.


Informacje prasowe

100 sposobów jak zaoszczędzić w Orange

28 grudnia 2012
100 sposobów jak zaoszczędzić w Orange

Od dziś pod hasłem „100 sposobów jak zaoszczędzić w Orange” startuje wielka poświąteczna wyprzedaż. Klienci otrzymają m.in nowoczesne smartfony i tablety w atrakcyjnych cenach, tańsze pakiety usług oraz wiele innych sposobów na to, by wydać jak najmniej nie rezygnując jednocześnie ze swobodnego korzystania z telefonu komórkowego, domowego czy surfowania po internecie.

Pomysły na oszczędzanie: http://www.orange.pl/kid,4002291457,id,4002956040,article.html

Klienci, którzy posiadają w Orange usługi mobilne i stacjonarne, przy dokupieniu internetu mobilnego, mogą mieć tablet Alcatel One Touch Evo 7 za 1 zł z abonamentem za 29 zł. Wystarczy, że aktywują przy tym rabat 30 zł w usłudze Orange Open. Dodatkowo ponad 500 zł można zaoszczędzić kupując smartfona w wybranych smartplanach. Do wyboru są smartfony Nokia, Samsung, Sony i LG.

Z kolei klienci, którzy wybiorą Neostradę lub FunPack HD otrzymają tablet za 1 zł i oszczędzą 498 zł bo jego standardowa cena to 499 zł.

Ciekawą propozycją dla użytkowników telefonu domowego jest Plan Na Każdy Dzień, oferujący za 49 zł miesięcznie nielimitowane połączenia na wszystkie numery stacjonarne w Polsce oraz Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, USA, Kanadzie i Australii.  To oferta szczególnie korzystna dla obecnych klientów planu DoMowy 1200, który w cenie 90,74 zł miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne w Polsce jedynie w dni robocze od 18.00 do 8.00 oraz w weekendy i święta przez całą dobę. Wymieniając go na nowy Plan Na Każdy Dzień  w cenie niemal o połowę niższą mogą rozmawiać bez żadnych ograniczeń ze swoimi bliskimi w Polsce i wybranych krajach przez całą dobę.

Orange przygotował również atrakcyjne promocje dla klientów biznesowych.. Łącząc mobilny Internet z inną usługą mobilną lub stacjonarną w Orange Open dla Firm, firma zaoszczędzi rocznie na abonamencie 144 zł + VAT. Orange dla Firm oferuje także specjalne rabaty na sprzęt, w tym m.in.: tablet Alcatel One Touch Evo 7 w obniżonej cenie za 49 zł + VAT zamiast 199 zł + VAT w ofercie Nowy Business Everywhere z modemem standard w Orange Open dla Firm w abonamencie za 30 zł+VAT,

W Orange dla Firm są też smartfony w niższych cenach np.: Sony Xperia S za jedyne 1zł +VAT zamiast 149 zł+VAT w ofercie Firma bez Ograniczeń w abonamencie za 95 zł + VAT. Za symboliczną złotówkę + VAT można mieć przeceniony ze  349 zł+VAT Samsung Galaxy S2 w ofercie Firma bez Ograniczeń w abonamencie za 119 zł + VAT. Dodatkowo w ofercie Firma bez ograniczeń Klient otrzymuje nielimitowane połączenia do wszystkich sieci.

*  *  *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Polska partnerem technologicznym rejsu Romana Paszke dookoła świata

27 grudnia 2012
Orange Polska partnerem technologicznym rejsu Romana Paszke dookoła świata

Dziś kapitan Roman Paszke wyruszył z Gran Canarii, podejmując drugą próbę samotnego opłynięcia globu ze wschodu na zachód, bez zawijania do portów i pomocy z zewnątrz. Jednocześnie chce pobić rekord szybkości w samotnej żegludze wokółziemskiej. Orange Polska jest partnerem technoloczicznym wyprawy zapewiając żeglarzowi stałą łączność satelitarną oraz routing pogodowy.

- Orange Polska angażuje się w wyjątkowe wydarzenia sportowe, które pasjonują naszych klientów. Samotny rejs dookoła świata kapitana Romana Paszke pozwala nam także po raz kolejny zaprezentować wyjątkowe kompetencje teleinformatyczne Orange Polska. Dlatego zdecydowaliśmy się być partnerem technologicznym wyprawy - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes ds. operacyjnych Orange Polska.

W ramach współpracy Orange Polska wyposażyła katamaran Gemini 3 w dwie anteny satelitarne Inmarsat Fleetbroadband Sailor 500 i 250, instalacje zasilające do urządzeń komunikacyjnych, panele słoneczne będące dodatkowym źródłem energii oraz system zasilania sytememów komunikacji i łączności Mastervolt. Ponadto zapewniliśmy satelitene połączenia głosowe, transmisję danych oraz routing pogodowy, czyli stałe przekazywanie danych meteorologicznych, ich analizę, konsultacje i 24-godzinne wsparcie. Dzięki temu kapitan Roman Paszke może utrzymywać stałą łączność ze swoim teamem, kontrolującą rejs International Sailing Federation (ISAF) i całym światem.

Będziemy na bieżąco informować o przebiegu rejsu na specjalnym blogu Romana Paszke, który jest dostępny na naszej platformie www.blog.orange.pl. Kapitan osobiście, wprost z pokładu katamaranu będzie opisywał rejs i wyzwania z jakimi musiał się zmagać. Dzięki łączności saletitarnej, na blogu będzie też można zobaczyć zdjęcia oraz materiały wideo z Gemini 3.

Celem rejsu jest pobicie rekordu świata w samotnej żegludze wokółziemskiej ze wschodu na zachód, bez zawijania do portów i bez pomocy z zewnątrz. By tego dokonać Roman Paszke musi przepłynąć 40 000 kilometrów, czyli 21.600 mil morskich w czasie krótszym niż 122 dni, 14 godzin, 3 minut i 49 sekund. Próba pobicia rekordu podejmowana jest zgodnie z przepisami World Sailing Speed Record Council.

Trasa rejsu wiedzie z Gran Canarii na Wyspach Kanaryjskich przez równik do Przylądka Horn, a potem na zachód przez południowy Pacyfik do Wyspy Raoul leżącej w archipelagu Wysp Kermadec, na północ od Nowej Zelandii. Następnie przez Morze Tasmana, południowy Pacyfik i Ocean Indyjski do Przylądka Dobrej Nadziei w Afryce Południowej, a stamtąd przez równik na metę na Gran Canarii.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top