Informacje prasowe

Orange Polska mecenasem przedstawienia „Jan Karski. (Moje nazwisko jest fikcją)”

29 listopada 2012
Orange Polska mecenasem przedstawienia „Jan Karski. (Moje nazwisko jest fikcją)”

W najbliższy weekend w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się polska premiera wyjątkowego przedstawienia „Jan Karski. (Moje nazwisko jest fikcją)” według powieści Yannicka Haenela w adaptacji i reżyserii Arthura Nauzyciela. Współorganizatorami tego wyjątkowego wydarzenia są Orange Polska, Instytut Francuski w Polsce oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Spektakl przygotował Arthur Nauzyciel, francuski reżyser polskiego pochodzenia, dyrektor Narodowego Centrum Dramatycznego w Orleanie. Sztuka opowiada o Janie  Karskim, polskim dyplomacie, który jako jeden z pierwszych w 1942 roku przekazał światu informacje o eksterminacji Żydów przez hitlerowców.

Prapremiera przedstawienia odbyła się w 2011 roku podczas festiwalu teatralnego w Awinionie we Francji. Od tego czasu wystawiany był również w 12 miastach francuskich oraz w Nowym Jorku. Inscenizacja dzieli się na trzy części: pierwsza to fragmenty rozmowy Jana Karskiego z  Claudem Lanzmannem w filmie „Shoah”, część druga oparta jest na książce Karskiego „Tajne Państwo” zaś trzecia to jego fikcyjny monolog.

Książka Yannicka Haenela przez wiele tygodni znajdowała się na listach bestsellerów we Francji a opowiada życiu Karskiego, bierności aliantów oraz opuszczeniu europejskich Żydów i eksterminacji tego narodu.

***

Orange Polska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych mecenasów kultury w Polsce. Dzięki Fundacji Orange, w 2007 roku po raz pierwszy w Warszawskiej Operze Kameralnej została wystawiona opera „Jephte". Sztukę w 1732 roku skomponował Michel de Monteclair, a jej drugie, poprawione wydanie zadedykował królowej Marii Leszczyńskiej, żonie Ludwika XV. W 2009 roku, Telekomunikacja Polska (obecnie Orange Polska) otrzymała tytuł Dobroczyńcy Kultury Polskie za współpracę z Muzeum Powstania Warszawskiego, czyli stworzenie Wirtualnego Muzeum i pomoc w zakupie poczty powstańcze. Wirtualne muzeum zdobyło 1 miejsce w kategorii Kultura w konkursie Webstarfestival na najlepsze polskie strony www.

Orange Polska od 2007 r. wspiera także Muzeum Historii Żydów Polskich i realizowane w jego ramach projekty. W listopadzie 2011 r., jako pierwsza korporacja działająca na terenie Polski dołączyła do grona Znamienitych Darczyńców Muzeum. Orange Polska wspiera proces projektowania i produkcji Wystawy Głównej Muzeum, która zaprezentuje 1000-letnią obecność Żydów na ziemiach polskich.

Orange Polska angażuje się również w kulturę popularną i organizuje koncerty światowych gwiazd muzyki. Dzięki nam gościli w Polsce m.in.: Sting, Seal, Grace Jones, Macy Gray i George Michael. Firma wspiera Orange Warsaw Festival, który ma swoje stałe miejsce na mapie wydarzeń kulturalnych Warszawy. Klienci Orange mogą korzystać z akcji Środy z Orange i chodzić do kina na swe ulubione filmy płacąc za 2 bilety cenę jednego.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Obsługa klientów Orange w Internecie

28 listopada 2012
Obsługa klientów Orange w Internecie

Klienci Orange dużo czasu spędzają w Internecie, dlatego już od roku na profilu Orange Polska na Facebooku otrzymują pomoc i wyjaśnienia we wszystkich sprawach związanych z obsługą i działaniem naszych usług. W ciągu 12 miesięcy zespół ekspertów na Facebooku obsłużył ponad 22 tys. klientów, a średni czas rozwiązania sprawy opisanej na tablicy profilu Orange Polska trwał 7 minut.

Ważnym miejscem dyskusji o ofertach i usługach telekomunikacyjnych są media społecznościowe. Internauci nie tylko wymieniają się tam opiniami i doświadczeniami, ale oczekują, że on-line będą mogli otrzymać potrzebne informacje, skorzystać z porady i załatwić sprawy związane z usługami. Dlatego w Orange Polska powstała grupa profesjonalnych doradców, którzy są obecni na forach, blogach, Facebooku odpowiadając na pojawiające pytania i rozwiązując sprawy zgłaszane przez internautów.

Na Facebooku z Orange Polska jest już ponad 1,1 mln internautów i tu narzędzia ich obsługi są najbardziej rozbudowane. Internauci znajdą tu „doradcę oferty”, który w ciągu 1 minuty zaproponuje najlepsze dla nich rozwiązanie. Mają też możliwość skorzystania z formularza kontaktowego by zgłosić swój problem lub w zakładce „zrób to sam” samodzielnie sprawdzić np. stan płatności czy plan taryfowy. Mogą również poprosić o pomoc czy radę Orange Ekspertów (na video czacie rozwiązanie sprawy trwa ok. 8 minut) lub społeczność w aplikacji „daj mi radę”.

W efekcie, spośród wszystkich profili telekomunikacyjnych, to właśnie na fanpage’u Orange Polska konsumenci zadają pytania najchętniej. Dla młodszych klientów w wieku około 20 lat, profil Orange Polska stał się jednym z wiodących kanałów kontaktu z firmą. Co ważne, aż 92 % osób uznało, że obsługa przez Orange Ekspertów na Facebooku jest satysfakcjonująca.

Dużą popularnością wśród internautów cieszy się również kanał wideo „pomoc Orange” na YouTube, gdzie krótkie filmy instruktażowe, wyjaśniające jak działają nasze usługi, zostały obejrzane już 150 tys. razy . Na portalu orange.pl działa z kolei „forum pomocy technicznej” (ponad 11 mln odsłon). Tu miesięcznie pojawia się 550 bardzo różnych wątków, a klienci uzyskali 42 tys. odpowiedzi.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Milion widzów Śród z Orange w Multikinie

28 listopada 2012
Milion widzów Śród z Orange w Multikinie

Od początku 2012 r. już ponad milion widzów na blisko 44 tys. seansów filmowych skorzystało ze Śród z Orange w sieci Multikino. Z tej okazji Orange Polska i Multikino zorganizowały dla kinomanów konkurs wiedzy filmowej na profilu Orange Film na Facebooku. Najlepsi znawcy kina mogą wygrać m.in. nowoczesny smartfon Nokia Lumia 800 oraz prywatny pokaz filmowy w wybranym kinie sieci Multikino.

Środy z Orange to globalny projekt sponsoringowy marki Orange, który jest obecny w Polsce już 3,5 roku. Od 1 stycznia 2012 r. Środy z Orange przeniosły się do Multikina. Dzięki temu kinomani mogą oglądać wszystkie seanse kinowe, w tym filmy 3D, transmisje sportowe oraz koncerty. Dodatkowo mogą też liczyć na 15-procentowy rabat na zestaw w barach kinowych sieci Multikino.

W ciągu 11 miesięcy już ponad milion klientów Orange skorzystało ze środowego seansu kinowego, płacąc za 2 bilety cenę jednego. Od kwietnia 2009 r., kiedy Orange po raz pierwszy zaprosił swoich klientów w środę do kina, w akcji wzięło udział już ponad 4 miliony osób.

W 2012 r. klienci Orange najchętniej wybierali następujące filmy: Madagaskar 3, Jesteś Bogiem, Epoka Lodowcowa 4, Skyfall i Dziewczyna z tatuażem. To m.in. wiedza na temat najpopularniejszych filmów tego sezonu pozwoli kinomanom zdobyć nagrody w konkursie filmowym, który od dziś czeka na fanów kina na profilu Orange Film na portalu facebook.com. Do wygania m.in. nowoczesny smartfon Nokia Lumia 800 oraz prywatny pokaz filmowy dla wyróżnionej osoby i zaproszonych przez nią gości w wybranym kinie sieci Multikino.

Konkurs trwa od godz. 10.00 28 listopada do godz. 23.59 30 listopada 2012 r. Zadaniem uczestników jest obejrzenie krótkiego montażu zdjęć filmowych i w najkrótszym czasie rozpoznanie największej liczby tytułów filmów. Na koniec każdy uczestnik w 241 znakach ma napisać recenzję jednego z pokazanych filmów. Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu na można znaleźć na stronach: www.facebook.com/orangefilm, www.multikino.pl oraz www.orange.pl

 

*****

Aby skorzystać z akcji Środy z Orange i otrzymać kod, który uprawnia do zakupu dwóch biletów w cenie jednego wystarczy wysłać SMS o treści FILM pod numer 241. Klienci TP posiadający neostradę lub telefon stacjonarny, mogą zalogować się na stronie www.orange.pl, w zakładce Środy z Orange lub skorzystać z infolinii *200. Zamówiony kod zostanie wysłany na podany numer telefonu komórkowego w dowolnej sieci.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top