Informacje prasowe

Orange Polska na Senioraliach 2012

26 października 2012
Orange Polska na Senioraliach 2012

Podczas tegorocznej edycji Senioraliów Orange Polska zaprezentuje propozycje przygotowane z myślą o potrzebach osób starszych. Celem imprezy jest aktywizacja seniorów – swoje propozycje dla nich przedstawią Uniwersytety Trzeciego Wieku, organizacje pozarządowe oraz inne instytucje działające na rzecz osób starszych.

Orange Polska zaprezentuje między innymi program Internet Bez Granic, czyli bezpłatne szkolenia z obsługi internetu dla osób starszych. Szkolenia pozwalają zdobyć podstawowe umiejętności z obsługi komputera i wykorzystania internetu. Podczas Senioraliów będzie można otrzymać zaproszenie na takie szkolenie, które Orange organizuje na terenie całej Polski.

Przedstawiciele Orange doradzą seniorom także wybór najlepszego dla nich planu telefonicznego czy modelu telefonu. Ponadto, dla wszystkich uczestników Senioraliów Orange przygotował bony zniżkowe na zakup wybranych modeli telefonów stacjonarnych rekomendowanych dla osób starszych.

Tegoroczna edycja Senioraliów odbędzie się już w niedzielę, 28 października, w godz. 10.00 – 18.00, w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Bezpłatny dostęp do Facebooka przez komórkę w Weekendach z Orange

26 października 2012
Bezpłatny dostęp do Facebooka przez komórkę w Weekendach z Orange

W czasie najbliższego Weekendu z Orange klienci będą mogli łatwiej kontaktować się ze znajomymi dzięki darmowemu, nieograniczonemu dostępowi do Facebooka w telefonie komórkowym. Aby skorzystać z tej propozycji, wystarczy zgłosić się wysyłając bezpłatnego SMS-a, a następnie wejść na m.facebook.com poprzez portal mobilny m.orange.pl.

Najbliższy Weekend z Orange zaczyna się w piątek 26.10 o godz.12:00 i potrwa do niedzieli 28.10. do godz. 23.59. Podobnie jak w poprzednich edycjach, wszyscy zainteresowani powinni się zgłosić wysyłając SMS o treści „W” pod bezpłatny numer 80200. Po otrzymaniu potwierdzenia, że usługa została aktywowana, wystarczy wejść na portal m.orange.com i kliknąć na baner kierujący do serwisu m.facebook.com. Dzięki Weekendowi z Orange klienci nie będą ponosić opłat za internet podczas korzystania z Facebooka.

Promocja nie dotyczy połączeń w roamingu. Mogą z niej korzystać klienci ofert na abonament, mix oraz na kartę, z wyjątkiem użytkowników planów taryfowych Smart Plan Mix, Multi oraz Halo.

Szczegółowe informacje oraz regulamin promocji znajdują się na www.orange.pl/weekendyzorange

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Jak wspierać rozwój szybkiego Internetu w Polsce

25 października 2012
Jak wspierać rozwój szybkiego Internetu w Polsce

Bez polityki regulacyjnej, tworzącej zachęty inwestycyjne, realizacja celów Agendy Cyfrowej może okazać  się niemożliwa do zrealizowania - wynika m.in. z najnowszego raportu globalnej firmy konsultingowej AT Kearney. Pełna analiza polskiego rynku telekomunikacyjnego została zaprezentowana dziś w trakcie tegorocznego walnego zgromadzenia Stowarzyszenia Europejskich Operatorów Sieci Telekomunikacyjnych ETNO.

Z raportu AT Karney wynika, że w ostatnich latach polityka regulacyjna doprowadziła do zwiększenia konkurencji na polskim rynku telekomunikacyjnym. Analitycy zauważają, że aby rozwijać ten sektor warto wykorzystać międzynarodowe doświadczenia, które mogą sprawdzić się na polskim rynku. Wskazują, że fundamentalnym wyzwaniem dla Polski jest dalsza stymulacja popytu na szybki Internet. Jednak prócz inwestycji w technologie nie mniej ważna jest edukacja społeczeństwa, jak skutecznie z nich korzystać. Według raportu impulsem do rozwoju inwestycji w szerokopasmowy Internet mogą być dodatkowe zachęty regulacyjne dla rozwoju infrastruktury i zwiększenia popytu na tego typu usługi.

- Wszyscy zrozumieli, że dla żadnego operatora samodzielne inwestycje nie będą opłacalne. Musimy to robić wspólnie i stworzyć model, który pozwoli na partycypację w kosztach i podział obszarów inwestycji tak, by się nie dublowały - tłumaczy Maciej Witucki, prezes Orange Polska. - Kluczowe dla opłacalności działań są warunki inwestowania, w tym otoczenie regulacyjne. Warunkiem przyspieszenia jest kompromis regulacji i konkurencji. Otoczenie regulacyjne, które aktywnie wesprze skoordynowane inwestycje np. telekomunikacji z energetyką, przedsiębiorstwami komunalnymi i drogowymi, może istotnie wpłynąć na obniżenie kosztów budowy oraz modernizację sieci telekomunikacyjnej w kierunku NGA, a tym samym realizacji założeń Agendy Cyfrowej - dodaje.

Raport przygotowany przez firmę A.T. Kearney przedstawia sytuację w sektorze z uwzględnieniem znaczenia decyzji regulacyjnych dla rozwoju rynku. Opisuje także główne trendy, a przede wszystkim wzrost konkurencyjności i zaostrzanie się walki o klienta, analizuje stopień realizacji agendy cyfrowej przez Polskę oraz zachowania użytkowników internetu w Polsce. Na tej podstawie AT Kerney przedstawia możliwe scenariusze rozwoju rynku, które będą wpływały na przyszłość sektora i użytkowników internetu.

Szczegóły raportu zaprezentowano dziś w Krakowie na Walnym Zgromadzeniu ETNO. To pierwsze w historii spotkanie tej organizacji w naszym kraju. Orange Polska jest gospodarzem tego wydarzenia.

Stowarzyszenie ETNO (European Telecommunications Network Operators Association) zostało powołane w maju 1992 r. Należą do niego europejscy operatorzy sieci telekomunikacyjnych: stacjonarnych i mobilnych. Głównym celem organizacji jest prowadzenie dialogu między członkami ETNO, a władzami Unii Europejskiej, poszczególnymi krajami członkowskimi oraz instytucjami zainteresowanymi rozwijaniem Europejskiego Społeczeństwa Informacyjnego.

Więcej informacji: tutaj

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top