Informacje prasowe

Orange Polska nagrodzony za zasługi dla kultury

14 maja 2015
Orange Polska nagrodzony za zasługi dla kultury

Orange Polska otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Mecenas Kultury. Firma doceniona została szczególnie za wkład w powstanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

„Orange Polska od lat angażuje się w wydarzenia ważne dla polskiej kultury i Polaków. Współtworzenie takich projektów jak Muzeum Historii Żydów Polskich czy wcześniej Wirtualnego Muzeum Powstania Warszawskiego to dla nas zaszczyt i powód do dumy. Tak  rozumiemy naszą społeczną odpowiedzialność. Wielka w tym  zasługa mojego  poprzednika Macieja Wituckiego, Fundacji Orange i pracowników Orange, którzy wnieśli ogrom swojej pracy i entuzjazm” – powiedział prezes Orange Polska Bruno Duthoit po odebraniu nagrody z rąk minister Małgorzaty Omilanowskiej.

Doroczne nagrody ministra są przyznawane od 1997 roku artystom, twórcom, animatorom i mecenasom kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w reprezentowanej przez nich dziedzinie. To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują. W tym roku nagrody przyznano w kategoriach: teatr, film, muzyka, literatura, sztuki wizualne, twórczość ludowa, upowszechnianie kultury, taniec, ochrona dziedzictwa, mecenas kultury oraz za całokształt twórczości.

Orange Polska wspiera wiele wydarzeń kulturalnych, prowadzi także projekty autorskie. Współpracował m.in. z Narodową Galerią Sztuki Zachęta i Teatrem Wielkim w Warszawie, Międzynarodowym Centrum Kultury i Teatrem Nowym w Krakowie, Muzeum Narodowym i Muzeum Śląskim.

W ramach Akademii Orange zrealizowano ponad 260 projektów związanych z nowoczesną edukacją kulturalną, w których wzięło udział 23 tysiące dzieci. Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu, cyklicznych imprez w Polsce. W 7 edycjach OWF wzięło udział ponad 400 tys. widzów i blisko 90 artystów. Aż 6,5 miliona osób skorzystało dotąd z akcji Środy z Orange, umożliwiającej nabycie dwóch biletów do kina w cenie jednego. Większość z nich twierdzi, że gdyby nie ta akcja, zdecydowanie rzadziej oglądaliby filmy na dużym ekranie.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Twin Atlantic, Ørganek, Rust i Bibobit na Orange Warsaw Festival 2015

13 maja 2015
Twin Atlantic, Ørganek, Rust i Bibobit na Orange Warsaw Festival 2015

Czterech wykonawców zamyka line-up tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Twin Atlantic zagrają w piątek – 12 czerwca. Ørganek, Rust i Bibobit wystąpią w sobotę – 13 czerwca. Tym samym znamy już wszystkich artystów, którzy wystąpią w dniach 12-14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

TWIN ATLANTIC to rockowa grupa z Glasgow w Szkocji, założona w 2007 roku. Po prawie trzech latach i ponad 300 koncertach od wydania debiutanckiego albumu "Free", ich kariera nabrała rozpędu. Małe koncerty klubowe zamienili na najbardziej prestiżowe sceny.  potrafili wyprzedać Shepherds Bush Empire czy grać na głównych scenach na festiwalach w Reading i Leeds. Na kolejnej płycie zespołu, "Great Divide" wyraźnie słychać dużo dojrzalsze podejście do pisania utworów. To mainsteamowy album, który łączy niezwykłą energię sceniczną grupy, mocne gitary i bębny, a jednocześnie nie odcina się od ich miłości do muzyki pop. Pojawiają się tam również klawisze czy skrzypce, które uzupełniają podniosłe melodie i teksty. "Great Divide" to album, któremu udało się powtórzyć sukces debiutanckiego albumu. Singiel ‘Heart and Soul’ miał premierę w audycji Zane Lowe w BBC Radio 1 jako ‘Najgorętszy kawałek na świecie’, a cały album znalazł się w czołówce UK Rock Chart.

ØRGANEK to  kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka . Jego debiutancka płyta "Głupi" (Mystic Production, 2014)  podbiła rynek wydawniczy w Polsce w ubiegłym roku.  ØRGANEK jest laureatem  licznych nagród (m.in. Mateusz Trójki 2014,  Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014,  nominacja do nagrody Fryderyk 2015) oraz uczestnikiem  największych polskich festiwali (m.in. Orange Warsaw Festival 2014). Single Kate Moss (nr 1 na liście Eska Rock), Ta nasza młodość (16 tyg. na liście LP3),  Głupi Ja (od 24 tyg. na liście LP3)  na stale zagościły na playlistach  rozgłośni radiowych w całej Polsce.  Podczas występów na żywo muzyka kwartetu realizowana wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom , które usłyszeć można na płycie Głupi.   To raczej  spektakl, w  którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna. To prawdziwa uczta muzyczna dla słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe.  Śmiało można nazwać go muzycznym  odkryciem roku 2014.

RUST czerpie inspiracje z dokonań najwybitniejszych twórców rock'n'rolla. W kompozycjach zespołu słychać wyraźnie tradycyjne brzmienia z lat 60' i 70' we współczesnych aranżacjach. To nadaje im świeżości i nowatorskości. Ta nowa jakość spowodowała, że poznaniacy szturmem wtagnęli na sceny największych rockowych festiwali. W 2014 roku zespół wydał swój debiutancki album "White Fog". Płyta została bardzo wysoko oceniona przez krytyków zarówno za złożoną warstwę muzyczną jak i za niebanalne teksty.

BIBOBIT to zespół, którego nie da się̨ opisać́ jednym zdaniem, ponieważ świadomie przekracza granice gatunkowe. Artyści nieszablonowo łączą jazzowe harmonie, magię rytmu i tłustą elektronikę z energetycznym wokalem. Kochają moc żywych instrumentów i nieskrępowaną improwizację, a nowoczesne brzmienia bardzo ich inspirują. Bibobit to synergia jazzu, hip-hopu, elektroniki, rymu i melodii w niezwykle wysmakowanej formie. 
Wolą nie mówić dla kogo tworzą. No chyba, że mowa o pasji – dla niej zawsze! W nagraniu ich debiutanckiego singla "Plotka" wzięła udział Urszula Dudziak, która podsumowała tę współpracę krótko: "W tej muzyce jest wolność́ (...) i to mnie bardzo inspiruje".

 

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na 3 scenach wystąpi 48 wykonawców.

Artyści: Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, Metronomy, FKA twigs, Nosowska, Big Sean, Paloma Faith, Crystal Fighters, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Afromental, Mela Koteluk, Maria Peszek, Molesta Ewenement, Łąki Łan, Gooral, Twin Atlantic, Palma Violets, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Benjamin Clementine, Bokka, Kari, Ørganek, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, Rusty Cage, We Draw A, Young Stadium Club, Terrific Sunday, Baasch, Lari Lu, K Bleax, Agyness B. Marry, Zagi, Rust oraz Bibobit.

W sprzedaży są zarówno karnety jak i bilety jednodniowe. Każdy klient Orange może kupić maksymalnie 2 karnety lub 2 bilety jednodniowe w kategoriach GA, GA (D) i GA (KIDS) ze zniżką 15%.

Bilety można kupić na www.orangewarsawfestival.pl/bilety i www.eventim.pl oraz w sieci stacjonarnych punktów sprzedaży Eventim.

Bilety w sprzedaży ratalnej dostępne są w systemie rezerwacyjnym Eventim. Aby zakupić bilet na raty, należy wysłać wiadomość e-mail na adres: info@eventim.pl tytuując ją „OWF15 – RATY”.

Bieżące informacje na temat Orange Warsaw Festival 2015 znajdują się na stronach festiwalu.

www.orangewarsawfestival.pl

www.facebook.com/OrangeWarsawFestival

Dodatkowych informacji udzielą:

• z ramienia Organizatora Festiwalu – firmy Rochstar Events:

Monika Nowaczewska

Head Of Communication

monika.nowaczewska@rochstar-events.com

• z ramienia Sponsora Tytularnego Festiwalu – firmy Orange Polska:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange przedłużony do 22 maja

07 maja 2015
Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange przedłużony do 22 maja

To już ostatnia szansa, by dołączyć do programu Kluby Sportowe Orange. Termin uzupełniania oraz wysyłania zgłoszeń do programu został przedłużony do 22 maja. W drugim naborze kolejne 50 klubów otrzyma m.in. sprzęt sportowy, treningowy oraz tablet z dostępem do internetu. Wnioski uczestnictwa można składać przez stronę www.klubysportoweorange.pl. 

Kluby Sportowe Orange są odpowiedzią na potrzebę rozwoju dzieci i młodzieży poprzez m.in. uprawianie sportu. Dzięki tej inicjatywie od września 2014 roku ponad 3000 młodych zawodników trenujących w 50 klubach w całej Polsce, otrzymało wsparcie w postaci strojów sportowych, sprzętu treningowego i ogólnorozwojowego oraz modernizacji infrastruktury. Ma również możliwość korzystania z materiałów eksperckich, treningowych i edukacyjnych, przygotowanych na specjalnej platformie internetowej www.klubysportoweorange.pl.

„Efekty, które obserwujemy po pierwszej rekrutacji do Klubów Sportowych Orange pokazują, że to realna szansa na sportowy rozwój mniejszych miejscowości. Przedłużenie terminu zgłoszeń to ukłon w stronę wszystkich, którzy są aktywni, lubią sport i pragną zmienić lokalną społeczność”  – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR.

W ramach dwuletniego programu docelowo w całej Polsce, wsparcie w formie niezbędnego sprzętu sportowego, treningowego oraz modernizacji infrastruktury otrzyma 100 klubów. Akcja skierowana jest głównie do małych i średnich miejscowości. Kluby Sportowe Orange wspierać będą takie dyscypliny jak: piłka ręczna, siatkówka, piłka nożna, koszykówka oraz lekkoatletyka. Dodatkowo każdy z klubów otrzyma wsparcie technologiczne w formie tabletu oraz internetu. Wszyscy zainteresowani będą mogli również korzystać ze specjalnych programów szkoleniowych, które udostępniamy na internetowej platformie.

Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com 

Scroll to Top