Informacje prasowe

Orange Polska najbardziej odpowiedzialną firmą telekomunikacyjną i medialną

25 kwietnia 2013
Orange Polska najbardziej odpowiedzialną firmą telekomunikacyjną i medialną

Orange Polska zajęła 1. miejsce wśród  spółek z branż telekomunikacja, technologia, media i rozrywka w  VII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Ranking przygotowały Gazeta Prawna, Akademia Leona Koźmińskiego i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a audyt wyników przeprowadziła firma doradcza PricewaterhouseCoopers.

Eksperci opracowujący ranking brali pod uwagę odpowiedzialność firmy w szeroko rozumianych relacjach z otoczeniem - z klientami, partnerami biznesowymi, pracownikami, środowiskiem naturalnym oraz zaangażowanie społeczne.

Branżowymi liderami oprócz Orange Polska zostali: Bank BGZ (bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy), Kompania Piwowarska (dobra konsumpcyjne), GlaxoSmithKline Pharmaceuticals (farmacja i medycyna), PKN Orlen (paliwa, energetyka, wydobycie), Toyota Motor Manufacturing Poland (produkcja przemysłowa i chemiczna), Schenker (transport, usługi i handel).

Tegorocznym badaniem objęto kilkadziesiąt firm, które odpowiedziały na ankietę organizatorów. W sumie, w ciągu 7 lat w rankingu wzięło udział 150 firm, ale tylko 13 we wszystkich edycjach. Jest  wśród nich Orange Polska.

Orange Polska od lat traktuje społeczną odpowiedzialność biznesu jako zasadę leżącą u podstaw codziennych praktyk i strategicznego planowania rozwoju. Firma sukcesywnie wdraża politykę CSR we wszystkich obszarach swojej działalności,w oparciu o długoterminową i kompleksową strategię CSR.  Wśród najważniejszych  wyzwań na których się koncentruje są: budowa społeczeństwa informacyjnego, przeciwdziałanie e-wykluczeniu, edukacja społeczeństwa w dziedzinie nowoczesnych technologii, zapewnienie bezpiecznych produktów i usług, promowania ekologicznych rozwiązań teleinformatycznych  a także dbałość o pracowników.

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/


Informacje prasowe

OCN i Lipali – polskie supporty podczas Orange Warsaw Festival 2013

24 kwietnia 2013
OCN i Lipali – polskie supporty podczas Orange Warsaw Festival 2013

OCN i Lipali to polskie zespoły, które wystąpią jako support zagranicznych gwiazd tegorocznego Orange Warsaw Festival. Rockowy OCN wystąpi 25 maja, natomiast Lipali pokaże swój „rockowy pazur” 26 maja.

OCN (wcześniej Ocean) powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Ma na swoim koncie pięć albumów. Do najważniejszych utworów OCN należą "Dzień Dobry", "Niekumacje", "Niecierpliwy dostaje mniej", "To wszystko czego chcesz" czy "Czas by krzyczeć". Ostatnio nagrany nowy singiel "Waterfall" zadebiutował na czwartym miejscu największej rockowej listy w Polsce. Premierę ma właśnie pierwsza anglojęzyczna płyta zespołu pod tytułem "Waterfall”. Zespół gra w składzie Maciej Wasio - wokal, gitara, Piotr "Quentin" Wojtanowski - gitara basowa, Bolek Wilczek – perkusja. Więcej o zespole www.ocnband.com, www.facebook.com/OCNpl.

Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy Tomasza „Lipy” Lipnickiego. Początkowo Lipali był solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li (2000) z udziałem muzyków sesyjnych. W 2003 roku do grupy dołączyli Adrian „Qlos” Kulik grający na basie i Łukasz „Luk” Jeleniewski - na perkusji. Zespół w tym składzie nagrał m.in. albumy Pi (2004) i Bloo (2007). W 2008 roku grupa uzyskała nominację do nagrody Fryderyka w kategorii album roku rock/metal za wydawnictwo Bloo. W 2009 powstał album „Trio” i 3 single: „Barykady”, „Upadam”, „Ponoć”. Ostatni album to „3850”. Więcej o Lipali: www.lipali.com, www.facebook.com/Lipali.

Orange Warsaw Festival 2013 odbędzie się w dniach 25-26 maja w Warszawie, na Stadionie Narodowym. Headlinerem pierwszego dnia Festiwalu będzie potwierdzona już wcześniej Beyoncé, sub-headlinerem będzie Basement Jaxx. Gwiazdami drugiego dnia Festiwalu są The Offspring, Cypress Hill oraz Fatboy Slim.

Sprzedaż biletów trwa. Bilety można kupić poprzez m.in. serwis orangewarsawfestival.pl, w ebilet.pl lub w salonach Empik. Wiecej informacji na www.orangewarsawfestival.pl, www.facebook.pl/orangewarsawfestival oraz na www.orangemusic.pl

 

Więcej informacji:

ORANGE

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

0 22 527 19 39

ROCHSTAR EVENTS

Piotr Metz

Rzecznik Orange Warsaw Festival

piotr.metz@rochstar-events.com


Informacje prasowe

Basement Jaxx sub-headlinerem pierwszego dnia Orange Warsaw Festival 2013

22 kwietnia 2013
Basement Jaxx sub-headlinerem pierwszego dnia Orange Warsaw Festival 2013

Brytyjski duet house’owy Basement Jaxx, jeden z najbardziej popularnych zespołów muzyki tanecznej, wystąpi podczas pierwszego dnia Orange Warsaw Festival 2013. Występ Felixa Buxtona i Simona Ratcliffe’a poprzedzi show gwiazdy pierwszego dnia  - Beyoncé. Co ważne, będzie to live set z zespołem.

W 1994 roku wspólnie założyli wytwórnię Atlantic Jaxx Records i odnosili sukcesy na londyńskiej scenie house. O Basement Jaxx zrobiło się głośno, kiedy to w 1995 roku wytwórnia Virgin wydała ich single "Samba Magic". Utwór od razu stał się przebojem. W 1997 roku kolejny hit "Flylife dostał się na listę Top 20. Są zdobywcami Brit Award, podwójnej platyny w Wielkiej Brytanii za album „The Singles”, jak również nagrody Grammy za najlepszy album muzyki elektronicznej.

Basement Jaxx to autorzy takich przebojów jak flagowego  "Where's Your Head At" czy "Red Alert", "Romeo", "Jus 1 Kiss, "Oh My Gosh”. Znani są ze swojego oryginalnego brzmienia i zaskakujących pomysłów muzycznych, co stawia ich na piedestale muzyki elektronicznej i klubowej. Ich występy na żywo określane są jako niezwykle żywiołowe i porywające. Mieli już to okazję udowodnić podczas dwóch występów w Polsce w 2006 i 2009 roku.

Piotr Metz, Rzecznik OWF 2013: Co łączy mnie z Justinem Timberlakiem,Yoko Ono, Missy Elliott i N.E.R.D.? Jestem fanem Basement Jaxx! Choć akurat żadnego z moich dokonań jeszcze nie zremiksowali. Od ubiegłorocznych wakacji znów koncertują grając już materiał z nowego albumu. Na Narodowym będziemy mieli pewnie kilka ekskluzywnych premier, jak zwykle u nich w unikatowych wersjach.

Oficjalne strony zespołu: www.basementjaxx.comhttps://www.facebook.com/BasementJaxx, http://twitter.com/TheBasementJaxx, http://www.youtube.com/officialbasementjaxx, https://soundcloud.com/basement-jaxx

O kolejnych artystach Orange Warsaw Festival 2013 będziemy informować na bieżąco. Orange Warsaw Festival 2013 odbędzie się w dniach 25-26 maja w Warszawie, na Stadionie Narodowym. Headlinerem pierwszego dnia Festiwalu będzie potwierdzona już wcześniej Beyoncé. Drugi dzień Festiwalu to, obok The Offspring, występ legendarnej grupy Cypress Hill oraz dance show w wykonaniu Fatboy Slima.

Sprzedaż biletów trwa. Bilety można kupić poprzez m.in. serwis orangewarsawfestival.pl, w ebilet.pl lub w salonach Empik. Wiecej informacji na www.orangewarsawfestival.pl, www.facebook.pl/orangewarsawfestival oraz na www.orangemusic.pl

Więcej informacji:

ORANGE

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

0 22 527 19 39

ROCHSTAR EVENTS

Piotr Metz

Rzecznik Orange Warsaw Festival

piotr.metz@rochstar-events.com

Scroll to Top