Informacje prasowe

Orange Polska najlepszym pracodawcą w Polsce

18 lutego 2016

Orange Polska najlepszym pracodawcą w Polsce

Orange Polska otrzymał certyfikaty Top Employers Polska 2016 i Top Employers Europe 2016 – jedne z najważniejszych w branży zarządzania zasobami ludzkimi w Europie. Najwyższy wynik, spośród certyfikowanych w naszym kraju firm, to dowód na zaangażowanie w tworzenie właściwych wrunków pracy, ciągłego ich doskonalenia, a także dbałości o rozwój talentów.

Certyfikat Top Employer jest przyznawany przez Instytut Top Employers, organizację wyróżniającą najlepszych pracodawców na całym świecie. Wyróżnienie otrzymują przedsiębiorstwa, których oferta dla pracownika spełnia najwyższe standardy. Proces certyfikacji składa się z kilku etapów i jest weryfikowany przez zewnętrznego audytora. Badanie, obejmujące siedem kluczowych dla pracodawcy obszarów, pozwala na dokładne ocenienie sposobu zarządzania kapitałem ludzkim i warunków pracy w organizacji.

Przyznanie nam pierwszego miejsca w ramach certyfikacji Top Employer Polska oraz, po raz kolejny certyfikatu Top Employer Europe pokazuje, że w Orange Polska dbamy o naszych pracowników i jesteśmy wiarygodnym pracodawcą. Chcemy, aby  Orange Polska było  miejscem dla ludzi ciekawych, tworzących fajną społeczność, aktywnie realizujących wyzwania biznesowe. Wspieramy naszych pracowników w łączeniu pasji z życiem zawodowym, tworzymy warunki, w których mogą działać społecznie w ramach programów Fundacji Orange. Jednocześnie oferujemy im nowoczesne i przyjazne środowisko pracy, a nasza oferta socjalna jest jedną z najlepszych w Polsce.  Cieszymy się, że aż  80%  spośród nich pozytywnie ocenia Orange jako pracodawcę – mówi Jacek Kowalski, członek zarządu ds. Zasobów Ludzkich.

Najważniejszym, zdaniem firmy są programy nastawione na rozwijanie pasji pracowników i ich zaangażowanie w działanie w Orange Polska. Z jednej strony są to projekty wolontariatu pracowniczego i Orange Passion, dzięki którym mogą oni łączyć zainteresowania z pomaganiem innym. Z drugiej – grywalizacja Miasto Orange i programy wspierające wzajemną wymianę wiedzy i doświadczeń pracowników.

Zapewnienie rozwoju pracowników poprzez rozbudowany system szkoleń, jest jednym z priorytetów Orange Polska. Duże znaczenie mają także programy takie, jak Orange Campus. Przygotowuje on menedżerów do funkcjonowania w roli liderów zespołów i skutecznego zarządzania, zarówno w wymiarze celów biznesowych jak i relacji między ludźmi.

Mając na celu pozyskanie najbardziej utalentowanych pracowników spośród studentów wyższych uczelni, Orange Polska oferuje płatne praktyki studenckie. Dla szczególnie zainteresowanych branżą  telekomunikacyjną powstał  program 6. Zmysł.

Certyfikat Top Employer, otrzymany przez Orange Polska już po raz szósty, to kolejne wyróżnienie dla firmy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W ostatnim roku Orange Polska zdobył m.in. Certyfikat HR Najwyższej Jakości, oraz  Kryształową  Statuetkę w XV edycji konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange 
Nasz blog: www.blog.orange.pl

Udostępnij: Orange Polska najlepszym pracodawcą w Polsce

Informacje prasowe

Fundacja Orange partnerem głównym Dnia Bezpiecznego Internetu

9 lutego 2016

Fundacja Orange partnerem głównym Dnia Bezpiecznego Internetu

„Lepszy internet zależy od Ciebie” – pod takim hasłem 9 lutego odbywają się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 w Polsce. Fundacja Orange jest partnerem głównym wydarzenia. Specjalnie dla rodziców i opiekunów przygotowała bezpłatny kurs internetowy, w którym dowiedzą się, jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w sieci.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) organizowane są w Polsce od 2004 roku, aby tworzyć okazję do dyskusji o bezpieczeństwie w internecie i promować idee wykorzystania zasobów sieci do rozwoju i edukacji dzieci i młodzieży. Tego dnia w wielu krajach porusza się tematykę aktualnych zagrożeń, które spotkać mogą młodych użytkowników online. Inicjatorem wydarzenia jest Komisja Europejska. Hasłem „Lepszy internet zależy od Ciebie” organizatorzy chcą podkreślić, że każdy internauta poprzez swoje zachowania wpływa na to, czy internet jest pozytywną i bezpieczną przestrzenią.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 w Warszawie organizowana jest konferencja dla nauczycieli, edukatorów i środowisk związanych z rozwojem cyfrowych kompetencji. Aby idea DBI rozprzestrzeniała się w całym kraju, co roku ogłaszany jest  konkurs na najlepszą inicjatywę lokalną promującą odpowiedzialne korzystanie z internetu. Są to lekcje, zabawy, happeningi, które w ciekawy sposób mają nauczyć dzieci i młodzież ważnych zasad bezpieczeństwa. Odbywać się mogą w szkołach, przedszkolach, bibliotekach i innych placówkach. Dla wszystkich inicjatorów lokalnych akcji przygotowane zostały pakiety edukacyjne, z których można korzystać, a najlepsze projekty zostaną wyróżnione nagrodami od organizatorów i partnerów DBI.

Partnerem głównym obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Fundacja Orange, która już od 10 lat działa na rzecz ochrony dzieci w internecie.
Cieszy nas tegoroczne hasło „Lepszy internet zależy od Ciebie”, bo pokazuje, że każdy z nas może się przyczynić do tego, czy będzie przyjaznym miejscem. Wpływ na to mają także rodzice i opiekunowie. Ci nie zawsze wiedzą, jak przygotować dzieci do mądrego i bezpiecznego korzystania z sieci i trudno im czasami „nadążyć” za cyfrowymi aktywnościami młodych. Ale Dzień Bezpiecznego Internetu to dobra okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. – mówi Ewa Krupa, prezeska Fundacji Orange.

Dla rodziców dzieci w różnym wieku Fundacja przygotowała platformę e-learnigową „Bezpiecznie Tu i Tam”, dostępną bezpłatnie pod adresem: http://www.fundacja.orange.pl/kurs. Dzięki niej rodzic pozna rodzaje zagrożeń, na które może natknąć się młody internauta, sposoby zabezpieczeń, a także porady i wskazówki o tym, jak zapobiegać ryzykom i jak nauczyć dziecko bezpiecznych i kulturalnych zachowań w sieci. Całość podana jest w formie interaktywnych treści, filmów, animacji i krótkich quizów, które pomogą zapamiętać najważniejsze informacje. Użytkownicy mogą też zadać pytanie ekspertom. Kurs trwa około 1,5 godziny, ale każdy z 5 modułów można przejść osobno w dogodnym czasie.

E-learning powstał w ramach społecznej misji Fundacji Orange, która do tej pory nauczyła 38 tys. dzieci zasad bezpiecznego internetu na warsztatach w szkołach i innych placówkach, wsparła przygotowanie narzędzi i zabezpieczeń przed nieodpowiednimi treściami dla najmłodszych i brała udział w wielu kampaniach na rzecz przeciwdziałania cyberzagrożeniom. Została założona w 2005 roku i jest jedyną fundacją korporacyjną wśród telekomów w Polsce.

Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Fundacja Orange jest partnerem głównym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska oraz Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Więcej informacji nt. Dnia Bezpiecznego Internetu dostępnych jest na stronach internetowych: www.dbi.pl, najmłodsi znajdą informacje nt. wydarzenia na stronie: www.sieciaki.pl, a dla kurs internetowy dla rodziców i opiekunów dostępny jest na stronie www.fundacja.orange.pl/kurs

***

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W Polsce pierwszą edycję DBI Polskie Centrum Programu Safer Internet (NASK i FDN) zorganizowało w roku 2005. Jego podstawowym celem jest inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

***

Dodatkowych informacji udzielą:

Antonina Bojanowska, koordynatorka komunikacji, Fundacja Orange
e-mail:  antonina.bojanowska@orange.com
tel.: (+48) 22 527 40 24  kom: (+48) 509 84 86 82

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
e-mail:  wojciech.jabczynski@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange 
Nasz blog:  www.blog.orange.pl

Udostępnij: Fundacja Orange partnerem głównym Dnia Bezpiecznego Internetu

Informacje prasowe

Jean-François Fallacher 1 maja zastąpi Bruno Duthoit na stanowisku prezesa Orange Polska

4 lutego 2016

Jean-François Fallacher 1 maja zastąpi Bruno Duthoit na stanowisku prezesa Orange Polska

Rada Nadzorcza Orange Polska zdecydowała, że z dniem 1 maja Jean-François Fallacher zastąpi Bruno Duthoit na stanowisku prezesa zarządu firmy. Obecny prezes będzie pełnił swoją funkcję do końca kwietnia. Od 1 maja awansuje na stanowisko zastępcy Dyrektora Wykonawczego Grupy Orange ds. Europy, Gervais Pellissier. Będą mu podlegać rynki Europy Środkowej.

– W ciągu ostatnich lat, podczas których Bruno Duthoit kierował Orange Polska, zrealizowano wiele kluczowych działań dla długoterminowego rozwoju firmy. Rozpoczęły się na szeroką skalę inwestycje w internet światłowodowy, firma pozyskała częstotliwości, dzięki którym zdecydowanie zwiększy dostępność mobilnego internetu LTE. Zapoczątkowano zmiany, których celem jest cyfryzacja firmy, uczynienie z niej organizacji zdolnej do szybkiego reagowania na zmieniający się rynek i oczekiwania klientów. Klienci są w centrum wszystkich działań firmy, by mogła ona jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Wyraźnie zwiększyła się skala oszczędności kosztowych. Firma rozwinęła swoją działalność o nowe obszary wdrażając Orange Finanse i Orange Energia. Dziękuję Bruno Duthoit za jego ogromne zaangażowanie, efektywną realizację celów firmy i życzę  sukcesów w realizacji nowych wyzwań – powiedział Maciej Witucki, przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska

– Grupa Orange jest dumna, że posiada światowej klasy oraz wyróżniający się sukcesami  zespół zarządzający operacjami firmy w Europie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy ogłosić dzisiejsze zmiany, które promują rozwój istniejącego zespołu oraz wzmacniają synergię naszej działalności w całej Europie. Jestem szczególnie zadowolony, że Bruno Duthoit będzie teraz pracował u mojego boku, jako mój zastępca odpowiedzialny za Europę Centralną. Cieszymy się, że będziemy mogli korzystać z jego bogatego doświadczenia w ramach Grupy, w szczególności zdobytego w Orange Polska. Mam pełne zaufanie do zespołu zarządzającego działalnością w Europie i oczekuję dalszych sukcesów w nadchodzących latach– powiedział Gervais Pellissier.

Życiorys nowo powołanego prezesa Orange Polska:

Jean-François Fallacher jest prezesem Orange Romania, wiodącego operatora komórkowego na rumuńskim rynku, od 2011 roku. Orange Romania ma ponad 10 milionów klientów – połowę dorosłych obywateli Rumunii – oraz zatrudnia 3.000 osób.

Wcześniej, przez 20 lat, Jean-François Fallacher pełnił kluczowe funkcje w Grupie Orange, ostatnio jako prezes Sofrecom, należącej do grupy międzynarodowej spółki konsultingowej oraz w Holandii jako dyrektor operacyjny w spółce Wanadoo, dostawcy usług internetowych, a także kierownik ds. marketingu segmentu B2B w EuroNet Internet.

Jean-François ma rozległą wiedzę na temat know-how rynku telekomunikacyjnego w zakresie zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych, uzyskaną na różnych europejskich rynkach.

Absolwent kierunków inżynieryjnych na École Polytechnique, École Nationale Supérieure des Télécommunications w Paryżu oraz programu Rozwoju Biznesu Międzynarodowego w ESSEC Business School, Jean-François zdobywał doświadczenie w okresie ekspansji Internetu.

*  *  *

Dodatkowych informacji udzieli:
Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
e-mail:  wojciech.jabczynski@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange
Nasz blog:  www.blog.orange.pl

Udostępnij: Jean-François Fallacher 1 maja zastąpi Bruno Duthoit na stanowisku prezesa Orange Polska

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej