Informacje prasowe

Orange Polska partnerem technologicznym rejsu Romana Paszke dookoła świata

27 grudnia 2012
Orange Polska partnerem technologicznym rejsu Romana Paszke dookoła świata

Dziś kapitan Roman Paszke wyruszył z Gran Canarii, podejmując drugą próbę samotnego opłynięcia globu ze wschodu na zachód, bez zawijania do portów i pomocy z zewnątrz. Jednocześnie chce pobić rekord szybkości w samotnej żegludze wokółziemskiej. Orange Polska jest partnerem technoloczicznym wyprawy zapewiając żeglarzowi stałą łączność satelitarną oraz routing pogodowy.

- Orange Polska angażuje się w wyjątkowe wydarzenia sportowe, które pasjonują naszych klientów. Samotny rejs dookoła świata kapitana Romana Paszke pozwala nam także po raz kolejny zaprezentować wyjątkowe kompetencje teleinformatyczne Orange Polska. Dlatego zdecydowaliśmy się być partnerem technologicznym wyprawy - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes ds. operacyjnych Orange Polska.

W ramach współpracy Orange Polska wyposażyła katamaran Gemini 3 w dwie anteny satelitarne Inmarsat Fleetbroadband Sailor 500 i 250, instalacje zasilające do urządzeń komunikacyjnych, panele słoneczne będące dodatkowym źródłem energii oraz system zasilania sytememów komunikacji i łączności Mastervolt. Ponadto zapewniliśmy satelitene połączenia głosowe, transmisję danych oraz routing pogodowy, czyli stałe przekazywanie danych meteorologicznych, ich analizę, konsultacje i 24-godzinne wsparcie. Dzięki temu kapitan Roman Paszke może utrzymywać stałą łączność ze swoim teamem, kontrolującą rejs International Sailing Federation (ISAF) i całym światem.

Będziemy na bieżąco informować o przebiegu rejsu na specjalnym blogu Romana Paszke, który jest dostępny na naszej platformie www.blog.orange.pl. Kapitan osobiście, wprost z pokładu katamaranu będzie opisywał rejs i wyzwania z jakimi musiał się zmagać. Dzięki łączności saletitarnej, na blogu będzie też można zobaczyć zdjęcia oraz materiały wideo z Gemini 3.

Celem rejsu jest pobicie rekordu świata w samotnej żegludze wokółziemskiej ze wschodu na zachód, bez zawijania do portów i bez pomocy z zewnątrz. By tego dokonać Roman Paszke musi przepłynąć 40 000 kilometrów, czyli 21.600 mil morskich w czasie krótszym niż 122 dni, 14 godzin, 3 minut i 49 sekund. Próba pobicia rekordu podejmowana jest zgodnie z przepisami World Sailing Speed Record Council.

Trasa rejsu wiedzie z Gran Canarii na Wyspach Kanaryjskich przez równik do Przylądka Horn, a potem na zachód przez południowy Pacyfik do Wyspy Raoul leżącej w archipelagu Wysp Kermadec, na północ od Nowej Zelandii. Następnie przez Morze Tasmana, południowy Pacyfik i Ocean Indyjski do Przylądka Dobrej Nadziei w Afryce Południowej, a stamtąd przez równik na metę na Gran Canarii.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Aparaty słuchowe od Fundacji Orange dostępne w Centrum Zdrowia Dziecka.

17 grudnia 2012
Aparaty słuchowe od Fundacji Orange dostępne w Centrum Zdrowia Dziecka.

17 grudnia Fundacja Orange przekazała 40 protez słuchu do darmowych wypożyczeń dla dzieci niesłyszących. Nowy Bank Aparatów Słuchowych został uruchomiony w Centrum Zdrowia Dziecka, w którym działa ośrodek diagnostyki i leczenia zaburzeń słuchu, głosu i mowy „Audioland”.  Środki na zakup urządzeń pochodzą m.in. ze sprzedaży obrazów Jerzego Dudy-Gracza, wystawionych na aukcję przez Orange Polska.

W czasie otwarcia Banku Aparatów prof. Janusz Benedykt Książyk,  dyrektor CZD, i dr Andrzej Senderski, kierownik „Audiolandu” wskazywali, jak ważne jest wczesne wykrywanie i leczenie wad słuchu. Dopasowanie dziecku z niedosłuchem aparatów słuchowych to dość skomplikowana procedura. Części rodziców nie stać na zakup urządzenia i muszą starać się o dofinansowanie. Można je zdobyć z kilku źródeł, ale żeby wykorzystać wszystkie możliwości, trzeba najpierw uzyskać zaświadczenie o niepełnosprawności dziecka i zebrać pełną dokumentację. Trwa to zwykle kilka miesięcy, tak istotnych dla rozwoju dziecka. Dzięki darmowym wypożyczeniom od Fundacji Orange, rodzice mają czas na załatwienie wszystkich formalności związanych z zakupem własnych aparatów, a dziecko ma zapewniony odbiór dźwięków, które stymulują jego wszechstronny rozwój.

Dzięki bankom aparatów, audiolog ma także pełny komfort - może obserwować dziecko przez kilka miesięcy w wypożyczonych aparatach, zanim ostatecznie zdecyduje, który model będzie dla niego najlepszy. Jest to bardzo ważne, ponieważ refundacja w Polsce przypada raz na 5 lat i w chwili, gdy podejmujemy decyzję o wyborze aparatów, odcinamy rodziców od możliwości refundacji aparatów na następne kilka lat.

Fundacja Orange od wielu lat wspiera rozwój dzieci niesłyszących, aby mogły sprawniej komunikować się z innymi i pełniej wykorzystywać swój potencjał. W ramach programu Dźwięki Marzeń prowadzone są liczne działania dla dzieci, ich rodzin i rehabilitantów.  Do tej pory Fundacja uruchomiła łącznie 18 Banków Aparatów Słuchowych w całej Polsce, w których bezpłatnie dobierane i wypożyczane są odpowiednie urządzenia słuchowe. Rocznie z wypożyczeń korzysta ponad 300 dzieci. Program obejmuje również współpracę z ośrodkami przyszpitalnymi, klinikami, poradniami Polskiego Związku Głuchych, stowarzyszeniami i niepublicznymi placówkami opieki zdrowotnej w całej Polsce.

Środki na zakup aparatów słuchowych do banku wypożyczeń w Centrum Zdrowia Dziecka Fundacja pozyskała z aukcji charytatywnej. Zainicjował ją Orange Polska, wystawiając na sprzedaż dwa nie pokazywane dotąd publicznie obrazy Jerzego Dudy-Gracza - „Spóźnione bachanalia" oraz „Witkacemu i Puszka Pandory”. Zostały one sprzedane na aukcji za 71 tys zł. Kwota ta w całości zasiliła konto programu Dźwięki Marzeń. Aukcję obrazów przeprowadziła firma Artinfo.pl

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Świąteczne prezenty od Orange dla każdego

14 grudnia 2012
Świąteczne prezenty od Orange dla każdego

"Wywołaj świąteczną radość prezentami za 1 zł" - to hasło, pod którym kryje się wiele wyjątkowych ofert dla klientów Orange. Dzięki nim otrzymają to, co lubią najbardziej, czyli telewizory, tablety i najlepsze smartfony za symboliczną cenę. Zostało już niewiele czasu, aby sprawić niespodziankę znajomym lub sobie.

Przypominamy, że klienci, którzy zdecydują się skorzystać z oferty FunPack, czyli pakietu składającego się z dostępu do Internetu, telefonu oraz telewizji, otrzymają telewizor Samsung Full HD 3D za złotówkę i dekoder z nagrywarką za darmo. Telewizor Samsung Slim LED 32", umożliwia oglądanie filmów i programów w jakości Full HD, w formacie 3D, korzystanie ze smartfona jako pilota oraz posiada tuner do odbioru telewizji cyfrowej. Więcej o ofercie tutaj.

W cenie 1 zł polecamy także atrakcyjne smartfony. W Smart Planie Multi na klientów czeka Samsung Galaxy S Advance, w Smart Planie Mix BlackBerry 9320, a w Smart Planie Halo HTC Explorer. Podpisując umowę można otrzymać też do 2 miesięcy abonamentu obniżonego do 1 zł. Dodatkowe korzyści dla klientów Smart planów to możliwość otrzymania m.in. do 700 minut na połączenia do wszystkich sieci, nielimitowanych połączeń do sieci Orange oraz pakietu internetowego 1,5 GB, a także Deezer’a Premium + w Orange za darmo, dzięki któremu będą mieli dostęp do milionów utworów muzycznych dostępnych w ramach usługi. Szczegóły tutaj.

Orange przygotował także specjalną ofertę dla klientów korzystających z oferty na kartę. Prezenty są dostępne już przy najmniejszym doładowaniu i można otrzymać nawet 200 minut na rozmowy do wszystkich sieci. Oferta obowiązuje do 6 stycznia 2013 r. Więcej o ofercie tutaj.

Na stronie http://akcesoria.orange.pl przygotowaliśmy specjalne świąteczne zestawy zawierające przydatne akcesoria do popularnych smartfonów m.in. Samsunga Galaxy S III. Zestawy zawierają ładowarki, kable, folie ochronne itp. Ponadto wiele przydatnych gadżetów w atrakcyjnych cenach idealnie nadających się na świąteczny prezent.

Klientom internetu mobilnego Orange Free proponujemy za złotówkę, nowoczesny tablet Alcatel one touch EVO7 w nowym planie taryfowym, w ramach którego mogą swobodnie korzystać z szybkiego internetu, z prędkością do 42 Mb/s, za jedyne 59 zł miesięcznie. Szczegóły tutaj.

Orange zwiększył też limity transferu danych dla usług internetu domowego bez kabla Freedom Pro. Nowi i przedłużający umowę klienci mogą dostać nawet do 6 GB więcej niż dotychczas, przy niezmienionej cenie abonamentu. Więcej tutaj.

Tradycyjnie na Święta klienci mogą bezpłatnie włączyć na swoim telefonie usługę Halo Granie z utworem „Last Christmas” zespołu Wham! Dzięki temu dzwoniące do nich osoby, w czasie oczekiwania na połączenie usłyszą świąteczny przebój. Więcej na www.orange.pl/weekendyzorange.

Nie zapomnieliśmy o klientach biznesowych, którzy mogą kupić wyjątkowego smartfona James’a Bond’a - Sony Xperia™ T oraz smartfony Nokia Lumia 800 i 820 wszystkie za złotówkę + VAT. W ramach świątecznej promocji Firma bez Ograniczeń 119 użytkownik otrzyma od Orange możliwość wykonywania nielimitowanych połączeń głosowych, SMS i MMS do wszystkich krajowych operatorów oraz szereg bezpłatnych usług, w tym Rozmowy bez Ograniczeń, Stacjonarne bez Końca, Do Wszystkich bez Końca i SMS bez Końca. Szczegóły oferty tutaj.

Całość oferty na www.orange.pl

*  *  *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top