Informacje prasowe

Orange rozwiąże problem ładowania komórek na imprezach masowych

04 lipca 2018
Orange rozwiąże problem ładowania komórek na imprezach masowych

Orange Polska wdraża usługę IoT (Internetu Rzeczy) umożliwiającą jednoczesne  ładowanie tysiąca telefonów komórkowych podczas imprez masowych. Współpracuje przy tym ze startupem Erly, wybranym w trakcie programu Orange FAB. Rozwiązanie będzie wkrótce testowane podczas jednego z największych  festiwali muzycznych w Polsce. Teraz Orange zaprasza do współpracy kolejne firmy i start-upy tworzące innowacyjne rozwiązania z dziedziny Internetu Rzeczy (IoT).

- Jesteśmy otwarci na nowe usługi oraz kreatywnych przedsiębiorców chcących wspólnie z Orange tworzyć swoje rozwiązania w oparciu o ekosystem IoT. Uruchomiliśmy technologię LTE-M oraz platformę Live Objects, jako pierwsi w Polsce masowo udostępniamy komercyjne usługi API (Aplication Programming Interfaces) po to, aby takie firmy jak Erly osiągnęły sukces biznesowy - mówi  Sebastian Grabowski Dyrektor IoT i Zaawansowanych Technologii w Orange Polska.

Nowa usługa polega na tym, że w specjalnej strefie festiwalowej będzie można wypożyczać powerbanki  z funkcją szybkiego ładowania, obsługujące wszystkie smartfony (wejścia usb-C, micro-USB, Lightning). Powerbanki będą ładowane na bieżąco dzięki sieci stacji korzystających ze standardowego gniazdka elektrycznego (230V). To intuicyjne i wygodne w obsłudze rozwiązanie pozwoli cieszyć się użytkownikom telefonów nieprzerwaną komunikacją ze światem.

By przetestować praktyczne zastosowania i zaprezentować pełnię możliwości, jakie niesie rozwój Internetu Rzeczy bazujący na LTE-M, Orange Polska zaprasza do współpracy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, w tym start-upy. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się 20 czerwca i potrwa do 10 września.  Zgłaszać się mogą podmioty realizujące projekty Smart city, Smart home, Smart car, Smart industry, Smart building, Assets tracking, Smart Metering, Smart Health itp. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji ekspertów, systemy, technologie i laboratoria Orange wspierające tworzenie nowych rozwiązań. Wypracowane produkty i usługi będą testowanie i rozwijane z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń oraz platformy Orange Live Object IoT. Startupy zostaną zaproszone do akceleracji w ramach Programu Orange FAB.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://orangefab.pl/


Informacje prasowe

Zapraszamy do Orange strefy podczas Open’er Festival Powered by Orange.

02 lipca 2018
Zapraszamy do Orange strefy podczas Open’er Festival Powered by Orange.

W ciągu 4 dni Open’er Festival Powered by Orange zapraszamy do Orange strefy. Znajdziecie ją niedaleko Orange Main Stage. W przerwach między koncertami będziecie mogli potańczyć do największych hitów oraz zrobić sobie festiwalowy tatuaż techniką body marbling. Naładujecie też baterię w telefonie i skorzystacie z darmowego Wi-Fi od Orange. A niepotrzebne telefony możecie przekazać do recyklingu.

Open’er Festival Powered by Orange to nie tylko muzyka na koncertach. To także rozbudowane miasteczko festiwalowe. Od 4 do 7 lipca w Orange strefie pobawicie się w rytmie najlepszej muzyki granej na żywo przez DJ’a i zrelaksujecie w strefie chillout. Orange zbliża, dlatego w tym roku możecie wspólnie ze znajomymi zagrać własny utwór na mash machine. Zapraszając innych do zabawy, będziecie mieć jeszcze większą radość z tworzenia muzyki. Festiwalowym trendem na świecie stał się body marbling, czyli kolorowe wodne tatuaże. Tej atrakcji nie zabraknie także w Orange strefie.Na festiwalu dobrze jest być w kontakcie ze znajomymi i dzielić się emocjami z tymi, którzy nie mogą być z Wami. Dzięki darmowemu Wi-Fi od Orange wysyłajcie w świat pozytywne emocje. A jeśli rozładuje się Wam bateria w telefonie, na miejscu skorzystacie z ładowarek od Orange Energii.

Orange promuje ideę recyklingu starych telefonów i zachęca gości festiwalowej Orange strefy do włączenia się w działania proekologiczne. Niepotrzebny już telefon komórkowy możecie przekazać w Orange strefie i wygrać jednego z czterech smartfonów. Cztery osoby z najlepszymi wynikami wygrają telefon Huawei P20 Lite. Do zdobycia są także upcyklingowe nagrody – za każde 5 oddanych telefonów można odebrać etui na telefon, a za 10 telefonów – saszetkę na biodro. Liczba nagród jest ograniczona.

Open’er Festival Powered by Orange odbędzie się od 4 do 7 lipca na terenie lotniska Gdynia – Kosakowo. Na rozpoczęcie wakacji zagrają m.in. Depeche Mode, Gorillaz, Bruno Mars oraz Arctic Monkeys.

Mediateka


Informacje prasowe

Wyłącz ego. Zrozum drugiego: startuje nabór na szkolenia z prowadzenia dialogu dla lokalnych liderów.

25 czerwca 2018
Wyłącz ego. Zrozum drugiego: startuje nabór na szkolenia z prowadzenia dialogu dla lokalnych liderów.

Lokalni liderzy z różnych środowisk będą mogli nauczyć się rozwiązywania konfliktów przy pomocy dialogu metodą opracowaną przez norweski ośrodek Nansen Center for Peace and Dialogue. Rozpoczęła się rekrutacja na profesjonalne szkolenia w ramach projektu „Wyłącz ego. Zrozum drugiego.”, zainicjowanego przez Orange Polska.

- Dialogu można się nauczyć i trzeba to robić. W Polsce mieszka 38 mln ludzi, czyli 38 mln talentów. Jeśli przez przypadek, lub w sposób zamierzony, niektórzy są wyłączeni z tworzenia pomysłów czy rozwiązań, to wtedy kraj nie wykorzystuje całego kapitału społecznego. Dialog pozwala tworzyć instytucje inkluzyjne, włączające wszystkich. Pozwala wzmocnić tkankę społeczną oraz stawić czoła problemom, z którymi mierzy się społeczeństwo – mówi Alfredo Zamudio, dyrektor Nansen Center for Peace and Dialogue. Organizacja ta od ponad 20 lat pomaga społecznościom z całego świata w rozwiązywaniu konfliktów, wspierając procesy pokojowe między innymi na Bałkanach, Ukrainie, w Norwegii, Afganistanie, Kolumbii, Kenii.

Do udziału w unikatowych w Polsce, intensywnych szkoleniach organizatorzy zapraszają osoby, które aktywnie działają na rzecz lokalnych społeczności w ramach fundacji, stowarzyszeń, czy innych organizacji. Dzięki nowym umiejętnościom, będą mogły pomóc swojemu otoczeniu rozwiązywać konflikty poprzez dialog oparty na otwartości na drugiego człowieka i na poszanowaniu różnic.

- Bardzo nam zależy, aby umiejętności, jakie uczestnicy szkolenia zdobędą, zostały rzeczywiście wykorzystane, by przełożyły się na lepszą współpracę, zrozumienie i harmonijny rozwój społeczności, w których żyją i pracują na co dzień. Dlatego przy wyborze kandydatów bardzo ważnym kryterium będzie ich motywacja, pomysł na wykorzystanie nowych kompetencji – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor komunikacji korporacyjnej i CSR w Orange Polska. - W lokalnych społecznościach drzemie wielka siła. Dowiodły tego także nasze programy społeczne takie jak Pracownie Orange w małych miejscowościach. Nasz nowy projekt oferuje lokalnym liderom konkretne narzędzie, które może pomóc jeszcze lepiej wykorzystać ten potencjał – dodaje.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu można wysyłać od dziś, 25 czerwca do 13 lipca, poprzez formularz na stronie www.zrozumdrugiego.pl. Komisja wybierze 50 uczestników. Pierwszy etap szkoleń rozpocznie się w sierpniu i we wrześniu. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szkolenia będą prowadzić eksperci z Nansen Center for Peace and Dialogue w języku angielskim. Dlatego ważne jest, by uczestnicy swobodnie komunikowali się po angielsku, ale nie jest wymagana biegłość językowa.

Inicjatywa Wyłącz ego. Zrozum drugiego. jest prowadzona w partnerstwie z norweskim Nansen Center oraz rodzimymi organizacjami, między innymi Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Fundacją Szkoła Liderów, Laboratorium Więzi, ThinkTank, CSRinfo.

Wszystkie szczegóły dotyczące programu, szkoleń i rekrutacji można znaleźć na stronie www.zrozumdrugiego.pl.

Scroll to Top