Informacje prasowe

Orange sport info – nowy kanał telewizyjny Telekomunikacji Polskiej

04 marca 2009
Orange sport info – nowy kanał telewizyjny Telekomunikacji Polskiej

Telekomunikacja Polska uruchamia kolejny kanał telewizyjny - Orange sport info. To pierwszy polski sportowy kanał informacyjny na rynku. W odróżnieniu od Orange sport, będzie kanałem „free-to-air", przeznaczonym do bezpłatnej dystrybucji.

- Utworzenie kanału Orange sport info to kolejny krok rozszerzający obecność Grupy TP w świecie mediów. Zaledwie osiem miesięcy temu uruchomiliśmy Orange sport, do którego dziś ma dostęp blisko 300 tysięcy abonentów Cyfry + i TP. - mówi Dominique Lesage, dyrektor Grupy TP ds. Kontentu. - Orange sport info jest naszą odpowiedzią na realny popyt ze strony widzów na atrakcyjne kanały niekodowane. Uważamy, że właśnie takiego programu do tej pory brakowało i wierzymy, że zgromadzi szeroką rzeszę widzów, których pasją jest sport  - dodaje.

- Orange sport info będzie mieć wszystkie cechy prawdziwego kanału informacyjnego - to będzie dynamiczne medium z najbardziej aktualnymi informacjami z całego świata. W najbardziej atrakcyjnych dla widzów porach nadajemy wiadomości ze świata sportu 2 razy na godzinę - to aż 24 minut informacji na godzinę -  mówi redaktor naczelny Janusz Basałaj.

Prócz serwisów informacyjnych, które będą głównym elementem ramówki Orange sport info, w programie znajdą się też magazyny, wywiady i komentarze - będą to zarówno własne, autorskie programy jak i materiały producentów zewnętrznych. Ponadto, codziennie od poniedziałku do piątku, zaplanowana jest wieczorna rozmowa ze specjalnym  gościem. We wszystkich telewizjach informacyjnych w Polsce gośćmi są przede wszystkim politycy, natomiast w Orange sport info będą to osoby związane ze sportem - zawodnicy, trenerzy i działacze, którzy będą komentować bieżące wydarzenia ze świata sportu.

Kanał telewizyjny Orange sport info będzie w części programowo powiązany z Orange sport, którego głównym atutem są transmisje na żywo piłkarskiej ekstraklasy. Podczas gdy transmisję meczów będzie można oglądać tylko w Orange sport, materiały towarzyszące spotkaniom - czyli wywiady, opinie, analizy, podsumowania - będą nadawane również przez Orange sport info. W Orange sport info będzie też można oglądać znany z Orange sport program „Dwa Fotele" a w nim wywiady z ciekawymi postaciami ze świata sportu. Odwiedzili nas już m.in.: Szymon Kołecki, Leo Beenhakker, Piotr Nurowski, Czesław Lang, Dorota Idzi, Robert Śmigielski.

Z kolei tylko w Orange sport info będzie można w weekendy obejrzeć transmisje wyścigów konnych - na żywo z warszawskiego Służewca. To właśnie ramówka charakterystyczna dla kanału informacyjnego pozwala pokazać taką transmisję - studio łączy się co 30 minut ze Służewcem i stacja pokazuje trwającą kilka minut gonitwę.

Orange sport info oraz Orange sport będą dzieliły wspólny zespół redakcyjny, który liczy w tej chwili już 25 osób. Głównym wydawcą newsów w Orange sport info będzie Artur Kulikowski. Do zespołu dołączyła ostatnio m. in. Dorota Staszewska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w windsurfingu. Poprowadzi nowy magazyn oparty na spotkaniach z ikonami polskiego sportu, wspominającymi najlepsze momenty swojej kariery sprzed lat.

Podobnie jak w przypadku Orange sport, wybrane pozycje programowe Orange sport info będzie można śledzić w Internecie oraz za pośrednictwem telefonu komórkowego Orange.

****

Orange sport, pierwszy kanał telewizyjny uruchomiony przez Telekomunikację Polską, rozpoczął nadawanie w sierpniu 2008 roku. Jako jedyny na rynku pokazuje wszystkie mecze piłkarskiej ekstraklasy - w tym aż 6 spotkań każdej kolejki na żywo. Ponadto, Orange sport pozyskał prawa do pokazywania m.in. najlepszej ligi koszykarskiej świata - NBA, francuskiej i portugalskiej ligi piłkarskiej, szwedzkiej ligi żużlowej. W ramówce znajduje się też wiele autorskich programów, takie jak „2 Fotele" - wywiady ze znanymi ludźmi świata sportu, które prowadzi Janusz Basałaj, „Dzień z mistrzem", podczas którego towarzyszymy z kamerą przez cały dzień jednemu ze znanych sportowców, „Mój pierwszy raz" - program prezentujący wybraną dyscyplinę sportu, „Zebi goool!!!" - program dla najmłodszych widzów prowadzony przez zebrę Zebi, czy „Weekend z ...", które spędzamy z klubami ekstraklasy pokazując kulisy, ciekawostki i historię klubów.

Orange sport jest płatnym kanałem „premium" dostępnym dla klientów Cyfry+ oraz Telekomunikacji Polskiej (na platformie IPTV i satelitarnej).


Informacje prasowe

TP obniża ceny połączeń VOIP na komórki

04 marca 2009
TP obniża ceny połączeń VOIP na komórki

Telekomunikacja Polska od 1 marca obniżyła o połowę ceny połączeń z telefonii internetowej VOIP do sieci komórkowych.

Obniżona cena wynosi tylko 0,26 PLN netto za minutę (0,32 brutto). To ponad 3 razy taniej niż w ofercie najpopularniejszego komunikatora internetowego (0,82 groszy netto za minutę połączenia na komórki w Polsce). Obniżka dotyczy połączeń wykonywanych z użyciem usług VOIP oferowanych przez TP tj. telefonii internetowej tp i neofon tp z dowolnym planem taryfowym.

Klienci mogą dodatkowo obniżyć koszt połączeń kupując w TP pakiet 100 minut na połączenia komórkowe w cenie 19,67 PLN netto (24 PLN brutto), wówczas cena połączenia spada poniżej 20 groszy netto za minutę.

Najnowsza obniżka jest możliwa dzięki zmniejszeniu przez UKE stawek opłat hurtowych za zakańczanie połączeń w sieciach trzech największych operatorów komórkowych (tzw. MTR). Nie zmieniają się stawki połączeń do Play i Cyfrowego Polsatu, gdyż decyzja Prezes UKE nie objęła tych operatorów.

 

Ceny przed obniżką (pln)

Ceny po obniżce (pln)

netto

brutto

netto

brutto

Orange, Plus, Era

Tanie Rozmowy

0,55

0,67

0,26

0,32

Plan Kapitał

0,55

0,67

0,26

0,32

Na Okrągło

0,50

0,61

0,24

0,29

 


Informacje prasowe

MultiPOP i POPzona – taniej i jeszcze taniej za połączenia, SMS-y i MMS-y

03 marca 2009
MultiPOP i POPzona – taniej i jeszcze taniej za połączenia, SMS-y i MMS-y

Użytkownicy najstarszej na rynku oferty na kartę Orange POP mogą skorzystać z dwóch nowych propozycji - pakietu MultiPOP i usługi POPzona. W MultiPOP-ie dostaną atrakcyjny pakiet, w którym, według własnych potrzeb, mogą korzystać z puli tanich minut, SMS-ów i MMS-ów. Włączając POPzonę rozmawiają ze wszystkimi w Orange POP płacąc tylko 10 groszy za minutę połączenia.

MultiPOP to pierwsze na polskim rynku rozwiązanie, dające w jednym pakiecie tańsze minuty na połączenia oraz SMS-y i MMS-y, których można używać zamiennie, według własnych potrzeb. Dzięki temu każdy użytkownik MultiPOP-a może w pełni korzystać z telefonu - bez konieczności wykupowania różnych pakietów na różne usługi.

Jednorazowe wykupienie pakietu MultiPOP kosztuje 6 zł. W cenie użytkownicy mają do wykorzystania przez 30 dni wymiennie:

  • 30 minut na połączenia w Orange i na stacjonarne - minuta kosztuje 20 groszy,
  • 600 SMS-ów w Orange - po 1 grosz,
  • 120 MMS-ów w Orange - po 5 groszy.

Włączając usługę POPzona użytkownik kontaktuje się ze wszystkimi w Orange POP po specjalnych, niskich stawkach:

  • 10 groszy za minutę połączenia
  • 1 grosz za SMS
  • 1 grosz za MMS

Jednorazowe włączenie POPzony kosztuje 6 zł. Po włączeniu usługi użytkownik kontaktuje się z innymi osobami w Orange POP po obniżonych stawkach. Czas ważności usługi to 31 dni.

Dla wygody użytkowników POPzony, przed nawiązaniem połączenia usłyszą informację o cenie minuty połączenia. Pozwoli to im zorientować się czy łączą się z numerem w Orange POP i czy rozmowa będzie rozliczana według specjalnej stawki dla POPzony.

Aby skorzystać z nowych propozycji wystarczy wysłać SMS o treści PAKIET pod numer 391 dla MultiPOP-a lub SMS o treści POPZONA pod numer 707. Koszt SMS-a jest zgodny z cennikiem Orange POP. Usługi można także włączyć dzwoniąc pod bezpłatny numer *500 lub przez internet na www.orange.pl/online.

Scroll to Top