Informacje prasowe

Orange sport – jeszcze więcej sportowych emocji

20 kwietnia 2010
Orange sport – jeszcze więcej sportowych emocji

Specjalna ramówka na zakończenie sezonu Ekstraklasy oraz więcej transmisji sportów walki, m.in. kickboxingu oraz zawodowego boksu - to tylko niektóre z propozycji, które na wiosnę proponuje swoim widzom stacja telewizyjna Orange sport.

W ostatniej, decydującej fazie rozgrywek Ekstraklasy, w której wszystkie mecze rozgrywane są jednocześnie, Orange sport pokaże transmisję łączoną z dwóch meczów. Z kolei wszyscy, którzy korzystają z usługi telewizyjnej Telekomunikacji Polskiej w technologii kablowej (IPTV), będą mieć dostęp do 6 meczów na żywo - w tym celu na platformie IPTV TP pojawi się 6 dodatkowych kanałów telewizyjnych.

Nowością w Orange sport są wieczory sportów walki - stacja postanowiła rozbudować ofertę programową dla amatorów tych widowiskowych pojedynków. "Nocny nokaut" to seria co najmniej 20 amerykańskich gal bokserskich ESPN Friday Night Fights z udziałem znanych i doświadczonych pięściarzy jak Julio Diaz, Hasim Rahman, O'Neil Bell, Zab Judah, Oleg Maskajew, Cory Spinks, Jameel McCline, Nate Cambell czy zawodowy mistrz Europy wagi ciężkiej EBU Audley Harrison.

Ponadto, 6 maja na antenie Orange sport emocjonujący pojedynek legendy francuskiego boksu - Jeana Marcka Mormecka z Amerykaninem Fresem Oquendo - na żywo z Paryża.

Prócz boksu, Orange sport pokaże co najmniej 15 gal prestiżowych federacji kickboxingu m.in. It's Showtime oraz K-1. W najbliższym czasie będzie można obejrzeć dwie gale holenderskiej federacji It's Showtime: 25 kwietnia (Budapeszt) oraz 29 maja (Amsterdam).

Ponadto, tak jak dotychczas, na antenie Orange sport można oglądać wszystkie mecze Ekstraklasy, w tym aż 6 z każdej kolejki na żywo, portugalską Ligę Sagres, żużlową szwedzką Elitserien, mecze NBA i WNBA oraz rozgrywki Bundesligi piłki ręcznej.


Informacje prasowe

Filmowe koprodukcje TP w Hollywood

19 kwietnia 2010
Filmowe koprodukcje TP w Hollywood

„Generał Nil" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, współprodukowany przez Telekomunikację Polską, będzie rywalizował o „Hollywood Eagle", główną nagrodę dla filmu fabularnego przyznawaną podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Los Angeles. W sumie w ramach festiwalu, od 20 kwietnia do 2 maja, amerykańscy widzowie będą mogli obejrzeć około 40 najnowszych polskich filmów fabularnych i dokumentalnych, a także etiudy studenckie i animacje. 

Prócz „Generała Nila", na festiwalu będą pokazane jeszcze 4 inne filmowe koprodukcje TP. Imprezę otworzą „Dzieci Ireny Sendlerowej", w reżyserii Johna Kenta Harrisona. Odtwórczyni głównej roli Anna Paquin otrzyma nagrodę specjalną Poli Negri. Swoją prapremierę w Los Angeles będzie miała najnowsza koprodukcja TP, „Piksele" w reżyserii Jacka Lusińskiego, która na ekrany polskich kin trafi 28 maja. Nie zabraknie też najnowszego - pierwszego od wielu lat - polskiego filmu sensacyjnego pt. „Trick" Jana Hryniaka. Specjalny pokaz będzie miał „Katyń" Andrzeja Wajdy.

Polish Film Festival Los Angeles jest organizowany od 1999 roku. Jego celem jest promowanie polskiej kultury i sztuki filmowej w Hollywood. Nagroda dla najlepszego filmu - Hollywood Eagle Award przyznawana jest w kategoriach: film fabularny, niezależny, dokumentalny, animowany oraz etiuda studencka. Tegorocznych zwycięzców poznamy już 20 kwietnia.

W Komitecie Honorowym Festiwalu zasiadają wybitni polscy twórcy m. in.: Agnieszka Holland, Janusz Kamiński, Jan A.P. Kaczmarek i Andrzej Seweryn, a w jury, które przyznaje wyróżnienia, m.in hollywoodzkie gwiazdy oraz członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej, przyznającej najważniejsze nagrody filmowe - Oscary.


Informacje prasowe

Rozegrano pierwsze mecze XV Orange Cup turnieju im. Marka Wielgusa

19 kwietnia 2010
Rozegrano pierwsze mecze XV Orange Cup turnieju im. Marka Wielgusa

Do XV Orange Cup turnieju im. M. Wielgusa zgłosiło się 1700 drużyn. Oznacza to, że w turnieju zagra ponad 17 tysięcy dzieci. Pierwsze, na razie powiatowe rozgrywki rozpoczęły się 19 kwietnia 2010 roku.

Od 17 maja do 10 czerwca najlepsze drużyny z rozgrywek powiatowych będą walczyć na szczeblu wojewódzkim. Z każdego finału wojewódzkiego 2 drużyny będą miały szansę walczyć o tytuł Mistrza Polski w kategorii chłopców i dziewcząt. Najwięcej drużyn w tegorocznej edycji zgłosiło się w województwie lubelskim.

- Siedemnaście tysięcy dziewcząt i chłopców to potencjał dla przyszłej kadry narodowej. Cieszymy się, że nasza inicjatywa znalazła tak duży odzew wśród młodych osób. Mam nadzieję, że poza ambitnym współzawodnictwem fair play znajdą też w trakcie rozgrywek czas na poznawanie się nawzajem, bo sport to przecież nie tylko rywalizacja, ale także pole do tego, aby razem robić więcej - powiedział Maciej Witucki, Prezes Grupy TP.

Orange Cup jest pod wieloma względami niezwykłą imprezą sportową. Jako pierwszy ogólnopolski turniej dał możliwość gry drużynom dziewczęcym. Był również pierwszym turniejem rozgrywanym w każdym województwie. W ciągu 14 lat wzięło w nim udział ponad 20 tysięcy drużyn, czyli 200 tysięcy dzieci kochających piłkę nożną.

Tegoroczna edycja Orange Cup rozgrywana będzie na zmienionych zasadach. Do finałów wojewódzkich zakwalifikują się mistrzowie wyłonieni w turniejach na rozgrywanych we wszystkich 379 powiatach w Polsce.

Podczas tych zawodów będą wybierani zawodnicy, którzy jako kadra wojewódzka wezmą udział w letnich obozach organizowanych przez PZPN. Będzie to także początek drogi do szerokiej kadry U-11. Zwycięzcy finałów wojewódzkich zmierzą się w finale ogólnopolskim w Gdańsku w dniach 3-5 września. Więcej informacji na temat turnieju na www.orangecup.pl

Scroll to Top