Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2015 – miejski festiwal bez barier

28 maja 2015
Orange Warsaw Festival 2015 – miejski festiwal bez barier

Kolejny już rok Orange Warsaw Festival zaprasza do udziału wszystkich fanów muzyki, niezależnie od ich preferencji muzycznych czy sprawności. Z myślą o fanach z niepełnosprawnościami zadbano o takie rozwiązania, dzięki którym festiwal będzie  dla nich wydarzeniem przyjaznym i dostępnym.

„W tym roku festiwal odbywa się na Torze Wyścigów Konnych. Otwarta przestrzeń gwarantuje odpowiednią akustykę, ale jednocześnie wymaga przygotowania niezbędnej infrastruktury festiwalowej, także tej dostosowanej do osób ze szczególnymi potrzebami. Dlatego dbając o komfort fanów z niepełnosprawnościami wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym wszyscy miłośnicy muzyki będą bez ograniczeń mogli wziąć udział w koncertach. Mamy nadzieję, że udało się przygotować festiwal bez barier” – powiedziała Anna Kowalik – Mizgalska kierująca sponsoringiem i CSR w Orange Polska.

Po raz drugi do współpracy zaproszona została Fundacja Polska bez Barier, z którą  były konsultowane  wszystkie rozwiązania zaproponowane na Orange Warsaw Festival 2015. Do dedykowanych rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami należy specjalny Punkt Obsługi Priorytetowej, w którym będzie można uzyskać pełną informację o wszystkich wprowadzonych udogodnieniach na terenie festiwalu, a także uzyskać pomoc i asystę. Specjalnie przeszkoleni przez Fundację Polska bez Barier wolontariusze Fundacji Orange będą gotowi, aby pomóc przy poruszaniu się po przestrzeni festiwalowej, tym którzy przybędą bez opiekuna.

Rozwiązaniem ułatwiającym  bezpieczne przemieszczanie się po terenie festiwalu będą utwardzone kluczowe ciągi komunikacyjne, a także zapewnienie możliwości skorzystania z transportu samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach na terenie festiwalu (od Punktu Obsługi Priorytetowej w pobliże utwardzonej drogi prowadzącej do platform i Miasteczka Festiwalowego). Wartym uwagi rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z opcji Kiss & Ride, umożliwiającej podwiezienie osoby z niepełnosprawnością w pobliże bramy wejściowej na teren festiwalu, a także opcja specjalny wjazd lub wejści na teren festiwalu umożliwiające łatwą i szybką wymianę biletu na opaskę.

Specjalnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami będa platformy zainstalowane w pobliżu obu scen tj. Orange Stage i Warsaw Stage. Platformy dzięki podwyższeniu umożliwią komfortowy odbiór koncertów w pozycji siedzącej zarówno osobom z niepełnosprawnościami, jak i ich opiekunom.

Kolejnym narzędziem będzie  dostępność pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszących oraz obecność tłumacza Polskiego Języka Migowego dla osób niesłyszących w Punkcie Obsługi Priorytetowej. Rozwiązanie dostarczy Polska Fundacja Osób Słabosłyszących. Wybrane koncerty zostaną uzupełnione o  audiodeskrypcję dla osób niewidomych i słabowidzących realizowaną przez Fundację Katarynka. Sygnał radiowy będzie docierać do wszystkich miejsc wokół sceny głównej i pozwoli na odbiór bez zakłóceń. Usługa zostanie udostępniona nieodpłatnie dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowego komentarza.

Efektem współpracy z Fundacją Polska bez Barier są też kompleksowe i praktyczne informacje  dostępne w specjalnej zakładce dedykowanej dla osób z niepełnosprawnościami, którą można znaleźć na stronie internetowej www.orangewarsawfestival.pl/osoby-z-niepelnosprawnosciami/. Zakładka jest widoczna z poziomu menu głównego. Udogodnienia zostały wprowadzone także na odświeżonej stronie internetowej. Orange wspólnie z Fundacją Widzialni przeprowadził audyt festiwalowej strony, aby dostosować ją dla osób o szczególnych potrzebach . Każdy odwiedzający stronę znajdzie kompletną listę zastosowanych na terenie festiwalu udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, a także dokładne wskazówki dojazdu na Tor Wyścigów Konnych Służewiec - zarówno komunikacją miejską, jak i własnymi środkami.

Dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osób poruszających się na wózkach zostały dedykowane  bilety kategorii D. Dzięki nim można wejść na teren OWF z opiekunem, skorzystać z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością oraz bawić się na dedykowanych  platformach ustawionych przy obu scenach – ORANGE stage oraz WARSAW stage. Bilety kategorii D dostępne są w formie trzydniowego karnetu lub biletów na poszczególne dni. Pytania dotyczące biletów kategorii D można kierować pod adres e-mail: niepelnosprawni@eventim.pl

Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu, cyklicznych imprez w Polsce. Co roku jest to święto muzyczne, pełne nowych brzmień, muzycznych odkryć i artystów na wysokim poziomie. Dzięki Orange polscy fani mogli zobaczyć na żywo takie gwiazdy jak Beyoncé, Linkin Park, The Prodigy, The Offspring, Moby, Jamiroquai, Ms. Cypress Hill, Nelly Furtado, Skunk Anansie, Basement Jaxx i Fatboy Slim.

Od 2008 r. w 7 edycjach OWF wzięło udział ponad 400 tys. widzów i blisko 90 artystów. Orange dba o to, by koncerty były dostępne dla wszystkich, również dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowych informacji udzielą:

• z ramienia Organizatora Festiwalu – firmy Rochstar Events:

Monika Nowaczewska

Head Of Communication

monika.nowaczewska@rochstar-events.com

• z ramienia Sponsora Tytularnego Festiwalu – firmy Orange Polska:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange zakończony

26 maja 2015
Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange zakończony

W piątek (22 maja) o północy zakończył się etap przyjmowania wniosków do programu Kluby Sportowe Orange. Podczas drugiej rekrutacji zgłosiło się 1121 grup z całej Polski. Wymogi formalne spełniło 435 projektów – to z nich jury wybierze te najciekawsze oraz najbardziej odpowiadające założeniom programu. O tym gdzie powstanie kolejnych 50 Klubów Sportowych Orange dowiemy się już pod koniec czerwca.

Podobnie jak w pierwszej rekrutacji do programu najwięcej wniosków nadesłano z województw: mazowieckiego, śląskiego oraz dolnośląskiego. Aktualnie komisja ocenia projekty, które przeszły formalną weryfikację. Lista zwycięskich klubów zostanie ogłoszona na stronie internetowej programu: www.klubysportoweorange.pl.

- Podczas pierwszej rekrutacji, byliśmy zaskoczeni wysoką liczbą złożonych wniosków. Jest to dla nas dowód, że w mniejszych miejscowościach sportowe działania aktywizujące są naprawdę potrzebne. Drugi nabór pokazał wzrost świadomości dotyczącej projektu oraz zrozumienia jego założeń ze strony lokalnych społeczności. Cieszy nas bardzo wyskoki poziom nadesłanych zgłoszeń oraz fakt, że informacje o Klubach Sportowych Orange trafiły do klubów, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia – powiedziała Anna Kowalik – Mizgalska, kierująca CSR i sponsoringiem w Orange Polska.

Kluby, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji otrzymają sprzęt sportowy i treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb, szansę na modernizację infrastruktury, wsparcie technologiczne w postaci tabletów oraz darmowego internetu. Dodatkowo nowi zawodnicy oraz trenerzy dołączą do już toczącej się grywalizacji międzyklubowej. Dzięki niej rozszerzą swoje kompetencje sportowe oraz zdobędą punkty, które będą mogli wymieniać na nagrody. Wszyscy zainteresowani już teraz mogą korzystać z materiałów szkoleniowych oraz filmów dostępnych na platformie internetowej. Do końca 2015 roku w całej Polsce powstanie 100 Klubów Sportowych Orange.

Wykaz 50 klubów, które otrzymały wsparcie Orange dostępny jest na: http://www.klubysportoweorange.pl/kluby/

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

Patronat honorowy nad programem objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Domeny, hosting, e-sklepy i bezpieczne witryny www w ofercie Orange

26 maja 2015
Domeny, hosting, e-sklepy i bezpieczne witryny www w ofercie Orange

Klienci Orange mogą od dziś korzystać z http://chmura.orange.pl - nowoczesnej platformy oferującej kompleksowe rozwiązania technologiczne i usługi umożliwiające łatwe rozpoczęcie lub rozwinięcie działalności w internecie. Oprócz pakietów hostingowych i domen, w bogatej ofercie dostępne są również: sklepy internetowe, kreator stron www, wirtualne biuro – Office 365, a także bezpieczne certyfikaty SSL oraz serwery VPS. Korzystając z oferty Orange przygotowanej we współpracy z liderem rynku - home.pl, każdy przedsiębiorca zyskuje bezpieczne i wygodne narzędzia umożliwiające szybkie i skuteczne dotarcie nowych klientów oraz budowanie własnej przewagi konkurencyjnej.

Propozycja Orange jest odpowiedzią na potrzeby klientów poszukujących nowoczesnych i skutecznych rozwiązań, pozwalających na prowadzenie różnych typów działalności w internecie, a przy tym niewymagających znajomości skomplikowanych aspektów technicznych. Zgodnie z oczekiwaniami klientów, usługi świadczone na platformie http://chmura.orange.pl zachowują najwyższe standardy, jednak ich ceny i parametry są sprofilowane tak, by każdy przedsiębiorca mógł je dopasować do własnych potrzeb.

W ofercie dla klientów zainteresowanych stworzeniem własnej, profesjonalnej strony internetowej są dostępne trzy linie oferujące gotowe pakiety kreatorów witryn WWW:

•Basic – zawierający 16 szablonów graficznych oraz 10 podstron,

•Standard – składający się z 26 szablonów graficznych oraz 50 podstron,

•Premium – oferujący nielimitowany wybór szablonów graficznych oraz dowolną liczbę podstron.

Dzięki nim, w kilku prostych krokach można stworzyć samodzielnie własną stronę internetową, wraz z aplikacjami niezbędnymi dla rodzaju wykonywanej działalności.

Klienci potrzebujący niezbędnego do działania stron www serwera, mogą skorzystać z usług hostingu, które obejmują również trzy pakiety:

•Basic – zapewniający 50 GB przestrzeni dyskowej oraz 25 kont e-mail,

•Standard – oferujący 100 GB przestrzeni dyskowej oraz 100 kont e-mail,

•Premium – zawierający 200 GB przestrzeni dyskowej oraz 200 kont e-mail, a także FTP bez limitu, serwisy www bez limitu, bazy danych PostgreSQL bez limitu.

Na bardziej wymagających klientów czekają ponadto trzy dodatkowe pakiety rozwiązań, dzięki którym mogą podnieść parametry wykorzystywanych usług lub przenieść swoje serwisy na dedykowane, elastyczne platformy VPS (Virtual Private Server).

Chmura.orange.pl obejmować będzie również usługi sprzedaży domen, czyli indywidualnych adresów internetowych, które w sieci często stanowią rodzaj znaku towarowego. W ofercie są do wyboru domeny narodowe (m.in.: .pl, .cz, .se), domeny globalne (m.in.: .com, .net, .eu) oraz domeny nowego typu (m.in.: .bar, .club).

Na wszystkich, którzy zdecydują się na uruchomienie sprzedaży w sieci – czekają dwie opcje e-sklepów. Wersja Standard, idealna dla przedsiębiorców, którzy oferują nie więcej niż 2 000 produktów oraz wersja Premium dla sklepów z asortymentem sięgającym do 10 000 pozycji.

W ofercie są też dostępne usługi wirtualnego biura - Office 365. Obejmują one pakiet niezbędnych aplikacji, takich jak Word, Excel, PowerPoint, a także m.in. wirtualny dysk o pojemności 1 TB i komunikator umożliwiający kontakt i współpracę pomiędzy użytkownikami. Dzięki temu, że usługa jest świadczona w modelu chmurowym, dostęp do niej można uzyskać z niemal każdego miejsca i urządzenia — komputera, smartfona lub tabletu. Jedna subskrypcja umożliwia instalację aplikacji desktopowych Office na maksymalnie pięciu komputerach PC lub Mac oraz pięciu urządzeniach mobilnych. W rezultacie użytkownik ma dostęp do pełnej wersji usługi z każdego ze swoich narzędzi, niezależnie czy jest w biurze czy domu.

Wszystkie pakiety oferowane na platformie są dostępne w abonamencie rocznym lub miesięcznym. Można za nie zapłacić za pomocą karty kredytowej, przelewu typu pay-by-link lub bankowego.  Rozliczenie odbywa się w złotówkach, na podstawie faktur wystawionych przez Orange. Użytkownicy nowych usług mogą również liczyć na wsparcie techniczne świadczone poprzez Biuro Obsługi Klienta pod numerem 22 460 55 62.

Partnerem technologicznym oferty jest home.pl S.A. - największy dostawca usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Chmura.orange.pl korzysta z systemu bezpieczeństwa, zgodnego z wymaganiami normy ISO 27001 i zweryfikowanego przez BSI Group Polska - największą jednostkę certyfikującą systemy bezpieczeństwa informacji w Polsce.

Szczegóły w regulaminie oferty i na http://chmura.orange.pl/ 

O home.pl:

Firma działa od 1997 roku i zatrudnia ponad 250 pracowników. Specjalizuje się w rejestracji domen internetowych, hostingu serwisów internetowych, systemów kont poczty elektronicznej oraz udostępnianiu aplikacji biznesowych w chmurze. Z usług home.pl korzysta 2 miliony użytkowników. Firma obsługuje 1,2 miliona domen, ponad 150 tysięcy wirtualnych kont serwerowych, a także 7,5 tys. sklepów internetowych. Jako pierwsza firma w branży uzyskała certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań normy ISO 27001:2005. Więcej o home.pl na: https://home.pl/ 

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Aleksandra Ziębka, specjalista ds. PR home.pl

e-mail: aleksandra.ziebka@home.net.pl

Scroll to Top