Informacje prasowe

Orange Warsaw Festiwal 2022 za nami. Festiwale wróciły.

06 czerwca 2022
Orange Warsaw Festiwal 2022 za nami. Festiwale wróciły.

Orange Warsaw Festival 2022 za nami! Wróciliśmy! Aż trudno uwierzyć jaką drogę trzeba było przejść, aby ponownie spotkać się na największym festiwalu muzycznym Warszawy, który w ciągu dwóch dni zgromadził blisko 50 000 festiwalowiczów i festiwalowiczek.

„To nasz pierwszy koncert festiwalowy w tym roku. Kochamy Polskę i nie wyobrażaliśmy sobie lepszego miejsca, aby zacząć trasę” - mówiła ze sceny Florence Welch. Z jej słowami z pewnością może zidentyfikować się mnóstwo uczestników tegorocznej edycji. Pod wieloma względami był to festiwal początków.

Przede wszystkim, pierwszy raz od 2019 roku ponownie spotykamy się na festiwalach w ich pełnym wymiarze. Po 3 latach od ostatniej edycji ponownie otworzyliśmy sezon – i to w pięknej, słonecznej pogodzie. Przez ten czas dorosło zupełnie nowe pokolenie słuchaczy. Wielu z nich dopiero na OWF 2022 poznało smak przeżywania wspólnych chwil na najlepszych koncertach.

Orange Warsaw Festival również dla artystów oznaczał pierwsze od wielu miesięcy festiwalowe występy - tak jak w przypadku Tylera, The Creatora oraz Florence + The Machine. Scena tętniła rapową energią podczas koncertu Stormzy’ego i rockową podczas Foals. Natomiast Charli XCX pokazała, że jest królową w swojej kategorii, a Sigrid wypełniła Warsaw Stage pozytywnym vibem.

To był wyjątkowy czas także dla polskich artystów. „Orange Warsaw Festival był pierwszym festiwalem, na jakim w ogóle byłam jako uczestnik. Nie sądziłam, że kiedyś tu wystąpię” - mówiła Julia Wieniawa grająca świetnie przygotowaną koncertową premierę debiutanckiej płyty. Dla Kinniego Zimmera był to pierwszy koncert festiwalowy w życiu i nie mamy wątpliwości, że czeka go droga na dużo większe sceny. Żabson & Young Igi nie ukrywali zachwytu nad skalą swojego występu. Kacperczyk rozruszali publiczność Warsaw Stage, do składu której w ostatnim momencie dołączyli również Karaś/Rogucki - i zagrali świetny koncert. Natomiast dla Szczyla OWF był szczególny z jeszcze innego powodu. „Mam 22 lata i gram na tym samym festiwalu co NAS i Joey Bada$$”, mówił ze sceny o amerykańskich raperach, którzy występowali na Orange Stage w piątek.

Orange Warsaw Festival 2022 przechodzi do historii jako nowe otwarcie. Festiwale wróciły! Tęskniliśmy za Wami! Przez te dwa dni widzieliśmy wyraźnie bjak bardzo brakowało Wam tych emocji, wrażeń, spotkań i muzyki na żywo. Dopiero się rozkręcamy.

Mediateka


Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival wraca po przerwie

02 czerwca 2022
Orange Warsaw Festival wraca po przerwie

Już jutro Warszawa ponownie stanie się stolicą muzyki. Po przerwie startuje Orange Warsaw Festival. Wystąpią znani i cenieni artyści, zarówno z zagranicy: Florence + The Machine, Tyler, The Creator, Charli XCX, NAS, Stormzy, Foals, Sigrid, Earl Sweatshirt i Joey Bada$$, jak i z Polski - Kasia Lins, Rosalie., Kukon, Kacperczyk, Żabson & Young Igi, Szczyl, Kinny Zimmer, Julia Wieniawa i Zalia. Orange Warsaw Festival odbędzie się  w dniach 3-4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. To już 13. edycja wydarzenia.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych jest występ Florence + The Machine. Koncert artystki podczas Orange Warsaw Festival w 2014 roku zjednał jej rzesze fanów nad Wisłą. Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje towarzyszące wydarzeniu.

Wyjątkowa gratka dla fanów „Stranger Things”

- Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie wracamy na Orange Warsaw Festival z wyjątkową strefą Orange i Netflix. Wspólnie przygotowaliśmy dla uczestników festiwalu multimedialne doświadczenie, uzupełniające tegoroczne muzyczne emocje – mówi Anna Kowalik-Mizgalska, odpowiadająca w Orange Polska za sponsoring.

W strefie Orange i Netflix na uczestników będą czekać niezapomniane doświadczenia inspirowane nowym sezonem serialu „Stranger Things”. Jedną z nich jest możliwość wejścia do świata znanego z jednej z najpopularniejszych produkcji w historii Netflix, przy użyciu oryginalnych rowerów z lat 80., zintegrowanych ze światem cyfrowym. Energia rowerzystów będzie napędzać wizualizację, dzięki której przeniosą się do alternatywnej rzeczywistości z serialu. Zabawie będzie towarzyszyć ścieżka dźwiękowa ze „Stranger Things” oraz instalacja do kontaktu z Drugą Stroną.

Najbardziej dostępny festiwal

Od wielu lat Orange Warsaw Festival jest wydarzeniem przyjaznym i bezpiecznym dla wszystkich, także osób z niepełnosprawnościami. Starają się o to Orange Polska, organizator Alter Art oraz partnerzy z organizacji pozarządowych. Na terenie festiwalu zadbali o rozwiązania dla różnych grup osób z niepełnosprawnościami. Są to m.in. bilet kategorii N, który uprawnia do udziału w wydarzeniu z osobą wspierającą, Punkt Obsługi Priorytetowej (POP), w którym można wymienić bilet na opaskę i otrzymać wsparcie oraz informację o dostępności wydarzenia, platformy z pochylniami przy obu scenach, dzięki którym w komfortowych warunkach można słuchać koncertów, pętle indukcyjne przy platformach oraz w POP, audiodeskrypcja na żywo wszystkich koncertów na scenie głównej (częstotliwość FM 91,5), obsługa publiczności w polskim języku migowym, najazdy na krawężniki i podwyższenia oraz wsparcie przeszkolonych wolontariuszy.

Prace nad dostępnością prowadzą organizacje pozarządowe, których działanie koordynuje Fundacja Polska Bez Barier: Fundacja Katarynka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących i Fundacja Orange.

Więcej informacji: Orange Warsaw Festival

Dzięki współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa w dniach 3 – 4 czerwca oraz 5 czerwca do godz. 4:00 rano uczestnicy Orange Warsaw Festival skorzystają z warszawskiego transportu miejskiego za darmo, na podstawie opaski festiwalowej. Dodatkowo na czas festiwalu uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa. Rowerzyści będą mogli skorzystać z parkingu na ok. 100 jednośladów.

Początek festiwalowego lata

Tegoroczny Orange Warsaw Festival otwiera sezon powrotu największych muzycznych festiwali. Już 29 czerwca br. w Gdyni- Kosakowo rozpocznie się Open'er Festival powered by Orange. W ciągu czterech dni na scenie zagrają m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, The Killers, Maneskin, Martin Garrix, Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Young Leosia i wielu innych. Zwieńczeniem lata będzie Kraków Live Festival, 19 i 20 sierpnia podczas którego wystąpią m.in. Halsey, Lewis Capaldi, Jan-Rapowanie, Mimi Webb i Parcels.

Więcej informacji: Open'er Festival powered by Orange

Więcej informacji: Kraków Live Festival

Wsparcie dla Ukrainy

Wszystkim festiwalom będzie towarzyszyć akcja wspierająca Ukrainę, zainicjowana przez Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych (SOIAR) przy współpracy z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Podczas organizowanych przez SOIAR wydarzeń uczestnicy za pomocą kodu QR będą mogli dokonywać bezpośrednich wpłat na subkonto PCPM. Środki zebrane podczas akcji „Wspierajmy Ukrainę na koncertach” zostaną wykorzystane na  odbudowę ukraińskich szkół, edukację i rozwój dzieci i młodzieży z Ukrainy. Będą to dodatkowe lekcje języka polskiego, zajęcia adaptujące w polskich szkołach, zajęcia artystyczne i rozwojowe pozwalające radzić sobie ze stresem, organizacja czasu wolnego w wakacje, stypendia oraz miejsca pracy dla uchodźców na stanowiskach pomocników nauczycieli w szkołach. Działania będą realizowane w Polsce i Ukrainie. Akcja ma charakter długofalowy i potrwa do końca 2022 roku.

Mediateka


Informacje prasowe

Najprostszy model MVNO na rynku. Orange Polska otwiera swoją sieć mobilną dla operatorów wirtualnych  

31 maja 2022
Najprostszy model MVNO na rynku. Orange Polska otwiera swoją sieć mobilną dla operatorów wirtualnych  

Orange wprowadził do swojej oferty hurtowej usługi dla MVNO. Dla operatorów - zwłaszcza małych i średnich – to szansa, by budować własne oferty konwergentne poprzez łączenie usług stacjonarnych z mobilnymi. Z kolei dla Orange Polska, rozwój współpracy międzyoperatorskiej pozwala jeszcze efektywniej wykorzystywać potencjał infrastruktury. To ważny filar realizowanej od ubiegłego roku strategii .Grow.

Lokalni dostawcy usług internetowych coraz częściej chcą próbować swoich sił na rynku telefonii komórkowej. Dotychczas współpraca z dużymi operatorami wymagała jednak często sporych nakładów finansowych i czasochłonnego wdrożenia. Orange przygotował dla swoich hurtowych klientów model MVNO, który umożliwia proste rozpoczęcie działalności mobilnej. Oferta operatora to komplet rozwiązań potrzebnych do szybkiego zbudowania wirtualnej sieci: bezpośredni dostęp do infrastruktury mobilnej Orange oraz intuicyjna platforma do zarządzania usługami i obsługi klienta.

Operator komórkowy w 2 tygodnie? To możliwe.

- Prezentując naszą strategię .Grow zapowiedzieliśmy nowe otwarcie na rynek hurtowy, również w części mobilnej, by mocniej wykorzystać potencjał naszej sieci. Dziś jesteśmy gotowi z ofertą dla wirtualnych operatorów. To najprostszy i najbardziej przyjazny model MVNO na rynku – mówi Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange ds. rynku hurtowego. – Operator otrzymuje bezpośredni dostęp do naszej infrastruktury radiowej i szkieletowej przez platformę do zarządzania swoją siecią komórkową, a także karty SIM. Pozwala to m.in. przyspieszyć uruchomienie sprzedaży jego usług mobilnych.

Możliwość jak najszybszego udostępnienia usług jest jednym z najważniejszych elementów budowania przewagi konkurencyjnej. W ciągu 2 tygodni od podpisania umowy Orange przekazuje MVNO gotowe do aktywacji karty SIM oraz skonfigurowaną do jego potrzeb platformę MVNE (Mobile Virtual Network Enabler) do zarządzania usługami.

Od tego momentu operator może świadczyć usługi mobilne, wykorzystując zasięg i infrastrukturę sieci Orange. Według najnowszego raportu Opensignal to najlepsza sieć mobilna w Polsce. Orange zwycięża w 5 z 15 badanych kategorii, w tym m.in.: szybkości pobierania i wysyłania danych, internetu dla graczy oraz jakości sieci core. W kolejnych 5 kategoriach zajmuje pierwsze miejsce ex aequo z innymi operatorami. Ponad 12000 stacji bazowych sprawia, że w zasięgu LTE znajdują się praktycznie wszyscy Polacy (99,98%). 6,5 mln osób w wielu miastach w kraju jest także w zasięgu sieci 5G, oferowanej na częstotliwości 2100 MHz.

Bezpłatny dostęp do platformy MVNE

Sercem wirtualnej sieci jest platforma, za pomocą której operator zarządza procesami oraz prowadzi obsługę klienta. Orange udostępnia ją za darmo. Dzięki temu ISP nie musi korzystać z płatnych usług firm posiadających tego typu rozwiązania informatyczne. Nie ponosi też kosztów stworzenia własnego systemu.

Dostęp do platformy możliwy jest za pomocą intuicyjnego interfejsu z poziomu przeglądarki internetowej lub poprzez API bezpośrednio w środowisku operatora MVNO (np. CRM). Rozwiązanie posiada funkcje niezbędne do prowadzenia wirtualnej sieci. Pozwala m.in. na aktywowanie kart SIM, zarządzanie usługami dodatkowymi dla abonentów oraz dostęp do bilingów klientów.

- Nasza platforma to jeden z najprostszych w obsłudze i najbezpieczniejszych systemów MVNE na rynku. Jej funkcjonalność jest optymalnie dopasowana do potrzeb wirtualnych operatorów - podkreśla Nikodem Wołynko, kierownik projektu w Wydziale Hurtowych Usług Mobilnych Orange. – Dzięki zastosowaniu wyłącznie niezbędnych i faktycznie używanych przy zarządzaniu wirtualną siecią funkcji, korzystanie z narzędzia nie wymaga czasochłonnego wdrożenia. Intuicyjny interfejs pozwala na rozpoczęcie efektywnej pracy na platformie od razu po jej uruchomieniu. Operator nie musi mieć doświadczenia w obsłudze CRM-ów. Jeśli pracuje na komputerze, bez problemu obsłuży też platformę - wyjaśnia.

Elastyczne modele współpracy

Operator może wybrać najkorzystniejszy dla siebie model współpracy, uzależniony od sposobu rozliczeń. Orange oferuje dwa rozwiązania.

Pierwsze – pakietowe – polega na zakupie w cenie hurtowej abonamentów komórkowych i późniejszej ich odsprzedaży. Do wyboru jest kilka planów telefonicznych - z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami - oraz internetowych. Duży wybór opcji oraz dostęp do 5G w standardzie pozwala wirtualnemu operatorowi na zbudowanie atrakcyjnej oferty detalicznej i dostosowanie jej do potrzeb swoich klientów.

Drugi sposób rozliczeń - PAYG (pay as you go) - skierowany jest przede wszystkim do operatorów, którzy mają już doświadczenie na rynku mobilnym i znają potrzeby swoich klientów. Opłaty pobierane są wyłącznie za aktywne karty SIM i faktyczne jednostkowe zużycie każdej usługi (np. transmisji danych liczonej w GB, usług głosowych za minutę połączenia oraz SMS i MMS za sztukę).

Sposób rozliczenia z Orange nie determinuje jednak kształtu oferty detalicznej wirtualnego operatora. Rozliczając się z Orange w modelu PAYG, MVNO może oferować swoim indywidualnym klientom abonamenty.

- Zdajemy sobie sprawę, że wdrażając nowe usługi nie każdy operator może dokładnie oszacować potencjalne zainteresowanie nimi swoich klientów. Dlatego, niezależnie od sposobu rozliczenia, rozpoczynając współpracę z Orange, nie musi deklarować minimalnej liczby aktywnych klientów – dodaje Nikodem Wołynko, Kierownik Projektu w Wydziale Hurtowych Usług Mobilnych Orange. - Rozliczamy się tylko za aktywne karty SIM, trzymając oczywiście kciuki, by było ich jak najwięcej.

Usługi mobilne na sieci Orange - jakość, bezpieczeństwo i biznesowy komfort

Oferta Orange pozwala na świadczenie usług mobilnych niezależnie od możliwości technicznych operatora. Całą infrastrukturę - sieć radiową i szkieletową, a wraz z nimi doskonały zasięg i parametry techniczne - oraz elementy składowe (m.in. karty SIM) zapewnia Orange. MVNO od początku może zatem skoncentrować się na aktywności marketingowo-sprzedażowej i obsłudze swoich klientów.

Usługa MVNO od Orange to bezpieczne rozwiązanie, budowane zgodnie z certyfikatem ISO 27001 i przy wsparciu technicznym CERT Orange Polska, który na bieżąco monitoruje działanie wirtualnej sieci. Platforma posiada także najnowocześniejsze zabezpieczenia w zakresie ochrony danych osobowych klientów.

Orange zadbał dodatkowo o biznesowy komfort operatora. Przed podpisaniem umowy ma on możliwość przetestowania rozwiązania. W ramach 14-dniowego okresu próbnego otrzymuje indywidualny dostęp do platformy MVNE oraz testowe karty SIM. Może więc sprawdzić, jak usługa Orange działa w praktyce, jak aktywowane są karty i w jaki sposób zarządza się usługami na platformie.

Przepis na rozwój – konwergencja

Z punktu widzenia lokalnego operatora jednym z kluczowych elementów biznesu jest lojalizacja klientów. Jak pokazuje doświadczenie, klienci indywidulani korzystający z ofert łączonych rzadziej rezygnują z usług operatora. Są też bardziej skłonni do ich polecania, niż klienci korzystający z ofert poza pakietami. Oferta dla MVNO od Orange pozwala te trendy wykorzystać małym i średnim operatorom.

Usługa jest już dostępna, szczegóły znajdują się na stronie: www.hurt-orange.pl 

Scroll to Top