Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2023 za nami

04 czerwca 2023
Orange Warsaw Festival 2023 za nami

Przez dwa emocjonujące dni w Warszawie wystąpili artyści reprezentujący niemal wszystkie najważniejsze muzyczne nurty: Thirty Seconds To Mars, Martin Garrix, Ellie Goulding, Zara Larsson, The 1975, Aurora, The Kid LAROI, a także czołówka polskich artystów – w tym Daria Zawiałow, Oki, Jan Rapowanie, Ralph Kaminski i wielu innych. Na tegorocznych koncertach bawiło się 40 tysięcy osób, a pod wieloma względami był to festiwal wyjątkowych momentów.

Podczas OWF swoje pierwsze koncerty w Polsce zagrali The Kid LAROI oraz Zara Larsson, dla której był to moment szczególny - początek jej letniej trasy. Aurora oczarowała publiczność swoją wrażliwością i szczerością. Daria Zawiałow podkreślała jak ważnym jest dla niej występ na tegorocznym Orange Warsaw Festival, podczas którego przedpremierowo zaprezentowała część materiału z nadchodzącego albumu. Podobne emocje towarzyszyły Vito Bambino, który na Warsaw Stage zagrał koncertową premierę ostatniego albumu „Pracownia”. Na tej samej scenie mieliśmy okazję zobaczyć bardzo dobre koncerty m.in. Otsochodzi, Janna, Faustyny Maciejczuk, Darii ze Śląska, a także Aliny Pash, niezwykle intrygującej ukraińskiej artystki.

Absolutnie wyjątkowym wydarzeniem był natomiast piątkowy koncert Thirty Seconds To Mars, którzy w ostatniej chwili zastąpili w line-upie Sama Smitha. Jared i Shannon Leto przygotowali na tę okazję specjalny set z niespodziewanymi gośćmi i ukłonem w stronę polskiej sceny muzycznej. Razem z zespołem wystąpili Krzysztof Zalewski podczas kawałka „The Kill” i Jann w trakcie „Stuck”, nie pozostawiając wątpliwości, że są właściwymi osobami na właściwym miejscu. „Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest okazja ponownie zagrać w Polsce, natychmiast się zgodziliśmy”, przyznał Jared Leto, podkreślając jak ogromną rolę dla zespołu odgrywają polscy fani, z których wielu weszło na scenę podczas ostatniego utworu.

Z kolei o tym, jak wierną publiczność w naszym kraju ma Ellie Goulding, świadczyły między innymi liczne, specjalnie przygotowane transparenty, na których często deklarowano uwielbienie dla brytyjskiej artystki niemal od początku jej kariery. A bezbłędny sobotni koncert tylko potwierdził jej ikoniczny status. Tego samego dnia mieliśmy okazję przeżyć cały wachlarz emocji na koncercie fenomenalnych The 1975. Natomiast występ Martina Garrixa, zamykający tegoroczną Orange Stage można właściwie opisać jednym słowem – spektakularny! Holender, który już czterokrotnie otrzymywał tytuł najlepszego DJa wg. Dj Mag, wykorzystał wszystkie możliwe środki, aby w połączeniu z jego muzyką stworzyć na OWF istny elektroniczny kosmos.

Do zobaczenia na Orange Warsaw Festival 2024!

[KGVID]https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2023/06/office/owf-2023.mp4[/KGVID]


Informacje prasowe

Rusza Orange Warsaw Festival 2023

02 czerwca 2023
Rusza Orange Warsaw Festival 2023

To już dziś. O godzinie 15.00 po raz kolejny otworzą się bramy Orange Warsaw Festival. Dla fanów zagrają między innymi Ellie Goulding, Thirty Seconds To Mars czy Martin Garrix, a z polskich artystów m.in. Daria Zawiałow, Ralph Kaminski oraz Vito Bambino. W trakcie festiwalu Orange zaprasza do wyjątkowej wiedźmińskiej strefy, która będzie niespodzianką, przygotowaną wspólnie z Netflix.

Orange Warsaw Festival zaprasza 2 i 3 czerwca na Tor Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Przez dwa dni publiczność będzie się bawić podczas występów aż 18 artystów: Thirty Seconds To Mars, Martin Garrix, Ellie Goulding, The 1975, The Kid LAROI, Zara Larsson, Aurora, OKI, Jan Rapowanie, Jann, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Otsochodzi, Alina Pash, Daria ze Śląska, Faustyna Maciejczuk, IGO czy Vito Bambino.

Wiedźmińska Orange Strefa

Orange po raz kolejny łączy siły z Netflix na Orange Warsaw Festival, aby dostarczyć pozytywnej dawki energii w wyjątkowej w tym roku strefie. Nikt jej na pewno nie przeoczy, ze względu na nietypowy kształt. Strefa tradycyjnie znajduje się niemal pod samą sceną. Wypatrujcie Drzewa Medalionów z Kaer Mohren, przy którym będzie możliwość naładowania smartfonów, a po zachodzie słońca zatańczenia w rytm pulsujących z drzewa świateł. Każdy może wziąć udział w konkursie i wygrać wejściówkę na Wiedźmin Fest w Łodzi. Na pamiątkę można będzie także zerwać z drzewa swój własny wiedźmiński medalion. Koncerty będzie można oglądać z tarasu na ruinach Kaer Mohren. Natomiast po koncertach pod drzewem będzie można potańczyć przy muzyce serwowanej przez DJa, w rytm największych hitów, niemal tak dźwięcznych, jak głos Jaskiera.

Dostępny Orange Warsaw Festival

Orange Warsaw Festival jest jednym z najbardziej dostępnych festiwali muzycznych dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. To miejsce przyjazne dla wszystkich. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom fani z różnymi rodzajami niepełnosprawności mogą bawić się na koncertach i korzystać z festiwalowych atrakcji bezpiecznie i komfortowo. Przy obu scenach znajdują się platformy z rampami, a utwardzenia oraz najazdy na krawężniki i podwyższenia ułatwiają poruszanie się po terenie. Audiodeskrypcja wszystkich koncertów na głównej scenie jest dostępna na częstotliwości 91,5 FM, a pętle indukcyjne znajdują się przy platformach przy obu scenach. Na terenie uczestników wspierają przeszkoleni wolontariusze Fundacji Orange. Nad zapewnieniem dostępności na festiwalu działają we współpracy organizator, Orange oraz zaproszone fundacje.

Więcej informacji o udogodnieniach https://orangewarsawfestival.pl/pl/ozn/1_ozn


Informacje prasowe

Orange Polska Dobroczyńcą Roku z najlepszym wolontariatem pracowniczym

01 czerwca 2023
Orange Polska Dobroczyńcą Roku z najlepszym wolontariatem pracowniczym

Na co dzień pracują w Orange w różnych częściach kraju, ale łączy ich to, że działają na rzecz innych. Pracowniczki i pracownicy Orange Polska zostali nagrodzeni za swoją pracę wolontariacką w 2022 roku. Ponad 3 tysiące osób w ubiegłym roku pomagało samodzielnie, z wielkim sercem i empatią, przy wsparciu Fundacji Orange. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce przyznała Orange Polska tytuł „Dobroczyńca Roku” w kategorii wolontariat pracowniczy. Głównymi odbiorcami działań wolontariackich byli przyjaciele z Ukrainy.

Rok 2022  w wolontariacie Orange upłynął głównie pod znakiem pomocy Ukraińcom. Od pierwszych dni agresji Rosji na Ukrainę pracowniczki i pracownicy Orange Polska zgłaszali się do Fundacji Orange z własnymi pomysłami, jak wspierać potrzebujących. Pomagali indywidualnie – np. w rejestracji darmowych kart SIM na granicach czy dworcach PKP, organizowali też akcje zespołowe i długofalowe projekty m.in pomoc w aklimatyzacji, nauce języka polskiego, w znalezieniu pracy, warsztaty integracyjne. Ich rezultatem są konkretne efekty w postaci ubrań, jedzenia, leków, schronienia czy wsparcia emocjonalnego. Aktywnych było 1248 wolontariuszek i wolontariuszy. Wielka mobilizacja zaowocowała 142 projektami, w których zaangażowanych było tysiące osób, w tym także spoza firmy. W 2022 roku w programie wolontariatu pracowniczego wzięło udział 3030 pracowniczek i pracowników, czyli 34 % wszystkich w Orange Polska.

- Orange Polska od 20 lat wspiera rozwój wolontariatu pracowniczego. Nasza Fundacja zachęca pracowniczki i pracowników do dzielenia się swoją wiedzą, kompetencjami i pozytywną energią z innymi. Wspiera także ich własne pomysły na pomaganie. Nagroda „Dobroczyńca Roku” to wyraz uznania dla wolontariuszy i wolontariuszek za ich wielkie serce. I okazja, by raz jeszcze podziękować im za energię do działania. Jesteśmy z nich bardzo dumni. – powiedział Jacek Kowalski członek zarządu ds. Human Capital.

Nauka bezpiecznego internetu dzieci

Oprócz działań na rzecz osób z Ukrainy wolontariuszki i wolontariusze Fundacji Orange samodzielnie i w grupach uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie korzystać z internetu, radzić sobie z hejtem w sieci czy stawiać pierwsze kroki w programowaniu. Wspierali dzieci w przedszkolach, szkołach, szpitalach, domach dziecka, fundacjach i stowarzyszeniach. Działali na rzecz społeczności lokalnych – od prac remontowych, aż po zbiórki rzeczowe.

W sumie w 2022 roku przepracowali ponad 23 tysiące godzin. Realizowali projekty uwzględniające konkretne potrzeby swoich lokalnych społeczności, a w ramach konkursu grantowego Fundacji Orange mogli otrzymać dofinansowanie.  Do swojej dyspozycji mają wsparcie merytoryczne od koordynatora wolontariatu, materiały pomocnicze – np. scenariusze zajęć i dostęp do specjalnej aplikacji, która ułatwia angażowanie się w działania pomocowe i zapraszanie innych osób do swoich akcji.

Konkurs o tytuł "Dobroczyńcy Roku" promuje prospołeczne działania firm. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce. Niezmiennie od 26 lat organizator konkursu - Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce - nagradza firmy zaangażowane społecznie. Orange Polska jest wielokrotnym laureatem tego konkursu. Nagrodę za wolontariat pracowniczy otrzymał już po raz 3. W ubiegłym roku nagrodzono działania edukacyjne Fundacji Orange na rzecz bezpieczeństwa dzieci w sieci realizowane w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

Scroll to Top