Informacje prasowe

Orange wprowadza na rynki w Europie i Afryce najszerszą ofertę niedrogich telefonów z funkcjami Facebooka®

16 listopada 2011
Orange wprowadza na rynki w Europie i Afryce najszerszą ofertę niedrogich telefonów z funkcjami Facebooka®

  • Trzy nowe telefony z dedykowanym klawiszem „F”, które zapewniają użytkownikom głęboką integrację z Facebookiem będą dostępne na rynkach w Europie i Afryce, począwszy od IV kwartału 2011 r. Tak szerokiej oferty niedrogich telefonów z funkcjonalnością Facebooka nie miał dotąd żaden z operatorów.
  • Orange dostarcza użytkownikom w 15 krajach* niedrogie i łatwe w obsłudze telefony umożliwiające korzystające z serwisów społecznościowych, w cenach poniżej 100 euro.
  • W nowej ofercie znajduje się m.in., dostępny wyłącznie w Orange, jeden z najbardziej przystępnych cenowo smartfonów z systemem Android - ALCATEL ONE TOUCH 908F Android.

Wprowadzenie na rynki w Europie i Afryce trzech nowych, niedrogich telefonów zapewniających głęboką integrację z Facebookiem umożliwi znacznie większej niż dotąd liczbie klientów, łatwy i tani kontakt ze społecznością portalu Facebook.

Mając dostęp do najszerszego asortymentu telefonów z funkcjonalnością Facebooka w cenach poniżej 100 euro (w tym ALCATEL ONE TOUCH 908F Android), klienci Orange mogą wybrać model, który najlepiej odpowiada ich potrzebom i kupić go razem z niedrogimi planami taryfowymi, umożliwiającymi nieograniczony dostęp do Facebooka bez dodatkowych opłat za transmisję danych.

Pojawienie się smartfonów i burzliwy rozwój sieci społecznościowych całkowicie zmieniły sposoby kontaktowania się między ludźmi i udostępniania treści. Dotychczas wielu klientów w Afryce i Europie nie miało dostępu do telefonów oferujących głęboką integrację z Facebookiem w tak przystępnej cenie” — powiedział Yves Maitre, wiceprezes ds. multimediów i urządzeń mobilnych Orange. „Jesteśmy przekonani, że rolą Orange jest ułatwianie klientom korzystania z bogatych możliwości technologii cyfrowych. Obecna i przyszła współpraca z firmami Facebook i ALCATEL ONE TOUCH pozwoli nam zapewnić mobilny dostęp do portali społecznościowych jeszcze większej liczbie naszych klientów”.

Orange i Facebook mają wspólny cel, którym jest zapewnienie mobilnego dostępu do portali społecznościowych ludziom w całej Europie i Afryce” — powiedział Henri Moissinac, dyrektor ds. komunikacji mobilnej Facebook’a. „Dzięki tym telefonom i naszej współpracy z Orange można będzie zaoferować klientom możliwość łatwego łączenia się i kontaktu ze znajomymi na Facebooku w każdym czasie i z dowolnego miejsca. Dla niektórych będzie to pierwszy mobilny kontakt z Internetem”.

Orange przyjęła przejrzystą strategię w celu zwiększenia udziału własnych produktów w swojej ofercie z 15 do 20 procent i zaoferowania klientom szerszego wyboru w segmentach z abonamentem i na kartę. Jednym ze sposobów realizacji tej strategii są sojusze partnerskie, dzięki którym Orange może rozszerzać swoją ofertę i dostarczać klientom wysokiej jakości telefony z intuicyjnymi, przydatnymi i unikatowymi funkcjami i usługami, w bardzo przystępnej cenie.

Asortyment nowej oferty obejmuje trzy telefony: ALCATEL ONE TOUCH 585F, ONE TOUCH 813F i ONE TOUCH 908F (w Rumunii Orange Vancouver). Umożliwiają one łatwe wysyłanie i oznaczanie zdjęć, umieszczanie komentarzy na profilach znajomych oraz synchronizację znajomych z Facebooka z własnymi książkami adresowymi. Społecznościowe aktywności Facebooka znajdują odwzorowanie we wszystkich funkcjach nowych telefonów. Począwszy od aparatu fotograficznego po kontakty i specjalny klawisz „F”, który umożliwia natychmiastowe wysłanie danych oraz interakcje z portalem.

Telefony będą sprzedawane w 15 krajach*. W Polsce i w Rumunii będą dostępne już pod koniec 2011 r., a w pozostałych w 2012 r.

ALCATEL ONE TOUCH pragnie rozszerzyć swoją ofertę smartfonów, aby wzbogacić możliwości użytkowników zaawansowanymi funkcjami. Jesteśmy dumni, że w ramach tego partnerstwa współpracujemy z Orange i Facebookiem nad dostarczeniem klientom pierwszej serii telefonów” — powiedział dr George Guo, dyrektor generalny firmy TCL Communication Technology, która używa ALCATEL ONE TOUCH jako jednej ze swoich marek. „Te eleganckie telefony oferują znakomite możliwości integracji z portalem społecznościowym i mają wydzielony przycisk „F”, który zapewnia natychmiastowy dostęp z możliwością wysyłania danych. Łączą one w sobie wysoką jakość i przystępną cenę dla klientów Orange”.

 

* * *

* Uwagi:

Urządzenia będą dostępne w następujących krajach i terytoriach: Polska, Rumunia, Francja, Hiszpania, Armenia, Botswana, Wybrzeże Kości Słoniowej, Mali, Maroko, Mauritius, Mołdawia, Niger, Portugalia, Senegal, Tunezja i Uganda. Informacje o dokładnych datach wprowadzenia do sprzedaży będą podawane lokalnie w późniejszych terminach.

* * *

Kontakty dla mediów:

Jeff Sharpe +44 7887 620 901 jeff.sharpe@orange.com

Internet: www.orange.com/press

Twitter: www.twitter.com/orangegrouppr

Mylene Blin +33 1 44 44 80 71 mylene.blin@orange.com

Internet: www.orange.com/press

Twitter: www.twitter.com/presseorange


Informacje prasowe

Orange sport zwiększa dostępność w telewizjach kablowych

16 listopada 2011
Orange sport zwiększa dostępność w telewizjach kablowych

Telekomunikacja Polska rozszerza dostępność kanału telewizyjnego Orange sport. Wszystkie zainteresowane telewizje kablowe będą go mogły włączyć do swojej oferty bez ponoszenia opłat. 

Obecnie Orange sport mogą oglądać klienci Telekomunikacji Polskiej (usługi IPTV i telewizji satelitarnej), Cyfry+, Cyfrowego Polsatu i telewizji n – w sumie stacja dociera do ok. 3,5 mln gospodarstw domowych.

Telewizje kablowe, które chcą dołączyć Orange sport do swojej oferty, mogą zgłaszać się na adres: dystrybucja@orangesport.pl . Wystarczy podać adres kontaktowy -  w odpowiedzi otrzymają  bezpłatnie karty dekodujące kanał.

Z kolei pod adresem: podkabluj@orangesport.pl stacja przyjmuje zgłoszenia od widzów, którzy chcieliby oglądać Orange sport w „swojej” telewizji kablowej. Wystarczy podać jej nazwę - przedstawiciele handlowi Orange sport skontaktują się z operatorem.

Orange sport to bogata oferta transmisji sportowych i najświeższe wiadomości ze świata sportu. Program jest nadawany 24 godziny na dobę i można go oglądać na ekranie telewizora, komputera i telefonu komórkowego.

Program Orange sport to przede wszystkim piłka nożna, sporty walki oraz wiadomości i publicystyka sportowa. Od października 2011 tylko w Orange sport można obejrzeć na żywo wybrane mecze I ligi piłki nożnej. Fani futbolu znajdą tu także transmisje ligi francuskiej, portugalskiej, szkockiej, MultiEuro czyli eliminacji ME2012,  rozgrywek Pucharu Francji, Pucharu Niemiec, telewizje klubowe (np. Manchester United TV, Real Madryt TV).  Na antenie Orange sport można też oglądać transmisji walk federacji UFC, zrzeszającej najlepszych na świecie zawodników mieszanych sztuk walki, boks (ESPN Friday Night Fights, HBO Boxing After Dark) i kickboxing (It’s Showtime, Fight Code).  Ofertę programową uzupełnią rozgrywki niemieckiej ligi piłkarzy ręcznych, szwedzkiej ligi żużlowej oraz polskiej ligi tenisa stołowego.

Ważnym elementem ramówki będą też wiadomości sportowe – informacje nadawane są co godzinę, a sportowe podsumowanie dnia "Sport raport 24" codziennie o 22.00


Informacje prasowe

Podwójne prezenty w świątecznej promocji Orange na kartę

15 listopada 2011
Podwójne prezenty w świątecznej promocji Orange na kartę

Ruszyła świąteczna promocja doładowań w Orange na kartę i w Zetafonie. Na klientów czekają prezenty, a wśród nich nawet 125 SMS-ów i MMS-ów oraz nawet 500 minut na połączenia do wszystkich sieci. Każde doładowanie wykonane w ramach promocji jest nagradzane. Doładowujący może przekazać prezent bliskiej osobie, a Orange go podwoi.

Z promocji świątecznej mogą skorzystać wszyscy użytkownicy ofert na kartę i oferty Zetafon. Wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści PREZENT pod numer 8018, aby po każdym doładowaniu  dokonanym w okresie promocji otrzymywać dodatkowe minuty lub SMS-y i MMS-y.

Każdorazowo użytkownik może zdecydować czy zatrzyma prezent dla siebie, czy podaruje go wybranej osobie, korzystającej z oferty Orange na kartę. Aby zatrzymać prezent dla siebie wystarczy wysyłać SMS o treści „JA <ID prezentu>”, pod numer 8018, a żeby go  przekazać, wpisać w treści „<numer bliskiej osoby> <ID prezentu>”. Orange podwoi prezent obdarowanym w ten sposób osobom.

Wielkość oraz rodzaj prezentu zależą od wartości doładowania. Szczegóły prezentuje poniższa tabela (ceny z VAT):

Nominał doładowania

Prezent dla właściciela

Prezent dla obdarowanej osoby

Ważność środków

ID prezentu

5 zł

50 SMS/MMS do Orange

100 SMS/MMS do Orange

14 dni

50SMS

10 zł

125 SMS/MMS do Orange

250 SMS/MMS do Orange

14 dni

125SMS

25 zł

40 minut do Orange

80 minut do Orange

31 dni

40MIN

40 zł

80 minut do Orange

160 minut do Orange

31 dni

80MIN

50 zł

100 minut do wszystkich

200 minut do wszystkich

31 dni

100MIN

100 zł

200 minut do wszystkich

400 minut do wszystkich

31 dni

200MIN

200 zł

500 minut do wszystkich

1000 minut do wszystkich

31 dni

500MIN

 

Szczegóły oraz regulamin usługi są dostępne na stronie www.orange.pl

Scroll to Top