Informacje prasowe

Orange wspiera polską prezydencję w UE

01 lipca 2011
Orange wspiera polską prezydencję w UE

Mobilne usługi, laptopy z bezprzewodowym internetem oraz hot spoty na lotniskach, umożliwią polskim dyplomatom sprawne wykonywanie obowiązków związanych z objęciem przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej. Najwyższej jakości wsparcie technologiczne zostanie dostarczone przez Orange – oficjalnego partnera prezydencji.

- Czujemy się zaszczyceni, że mamy szansę wspierać historyczną, pierwszą Polską Prezydencję w Unii Europejskiej. To drugi w krótkim czasie dowód zaufania dla naszego profesjonalizmu i niezawodności naszych usług. Orange i TP są już partnerami Euro 2012 – powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

W ramach umowy o partnerstwie Orange wyposażył polskich dyplomatów i urzędników obsługujących prezydencję w sprzęt teleinformatyczny - telefony komórkowe, modemy bezprzewodowe oraz laptopy z pełnym zestawem oprogramowania. Zapewnia również obsługę sprzętu – logistykę, instalację oraz techniczne wsparcie użytkowników sprzętu.

Dodatkowo, na wskazanych przez MSZ 5 lotniskach: w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu uruchomione zostały specjalne hot spoty. Dzięki nim dyplomaci i uczestnicy spotkań międzynarodowych związanych z Polską Prezydencją w UE będą mieli zapewniony w podróży dostęp do internetu.

W imieniu Grupy TP umowę z MSZ podpisała spółka Contact Center.

*****

Państwa członkowskie Unii Europejskiej sprawują Prezydencję, czyli przewodniczą pracom Rady Unii Europejskiej przez sześć miesięcy. W tym czasie dany kraj staje się gospodarzem większości unijnych wydarzeń i gra kluczową rolę na wszystkich polach aktywności Unii Europejskiej. Jest odpowiedzialny za organizację spotkań UE, nadaje kierunek polityczny Unii, dba o jej rozwój, integrację oraz bezpieczeństwo. Dziś po raz pierwszy w swojej historii, to Polska obejmuje Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.


Informacje prasowe

Orange Kino Letnie – największy wakacyjny festiwal filmowy

29 czerwca 2011
Orange Kino Letnie – największy wakacyjny festiwal filmowy

Od 1 lipca do 31 sierpnia Sopot i Zakopane kolejny raz zmienią się w darmowe, wakacyjne kina pod gwiazdami. Hity filmowe będą wyświetlane codziennie na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach. Oba miasta połączy też kinowy pociąg z mobilną salą kinową. 

Już za dwa dni o godz. 21:30 rozpocznie się uroczysta inauguracja Orange Kina Letniego 2011. Galę na sopockim Molo poprowadzi Olivier Janiak, a gospodarzem wieczoru na pl. Niepodległości w Zakopanem będzie Andrzej Sołtysik. Gale uświetnią gwiazdy muzyki, kina i telewizji, a w Sopocie, po raz pierwszy, wręczona zostanie festiwalowa nagroda - Diamentowy Klaps Filmowy.

Przez całe wakacje na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach na kinomaniaków czekają wyjątkowe kina plenerowe. Będzie można tam oglądać filmy siedząc na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Każdego wieczoru w projekcjach pod gwiazdami może uczestniczyć ponad 1000 osób. Seanse rozpoczynamy tuż po zachodzie słońca. Wstęp na pokazy jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest bilet wstępu na Molo).

Na ogromnych, pneumatycznych ekranach wyświetlane będą największe hity światowego kina w podziale na dni tematyczne. W poniedziałki „Kto się boi Tarantino?”, a we wtorki - ambitne kino z cyklu „Bliżej Europy”. Środy jak zawsze „z Orange i mega hitem”, a z kolei w czwartki „Męskie kino”. Na początek weekendu, w piątki „Oscarowe noce”, „Komedie, komedie” w soboty, a w niedziele „Wieczory z wampirem”. Widzowie zobaczą m.in. "Jak zostać królem", „Śniadanie do łóżka”, "Autor Widmo" czy wszystkie trzy części sagi "Zmierzch".

Pomiędzy Bałtykiem a Tatrami codziennie będzie kursował pociąg PKP Intercity z wagonem filmowym Orange Kino Letnie, czyli mobilną salą kinową. W wagonie filmowym projekcje odbywają się non stop. Ważny bilet na przejazd pociągiem uprawnia do wstępu do wagonu filmowego. Pociąg kursuje między Gdynią a Zakopanem, przez Sopot, Warszawę i Katowice.

Akcja ma swoich aktywnych fanów na www.facebook.com/OrangeKinoLetnie. Szczegółowy repertuar, wszystkie informacje o tegorocznej edycji oraz plebiscyt na najlepszy film są dostępne na stronie: www.OrangeKinoLetnie.wp.pl.

Organizatorem festiwalu Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2011 jest firma Outdoor Cinema, a sponsorem tytularnym, po raz czwarty, jest operator sieci Orange. Firmy współpracują z Sopockim Kąpieliskiem Morskim i Stowarzyszeniem Turystycznym Sopot oraz Biurem Promocji Zakopanego. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity, a partnerem strategicznym telewizja TVN.


Informacje prasowe

TP stworzy opolską eSzkołę

28 czerwca 2011
TP stworzy opolską eSzkołę

Telekomunikacja Polska zrealizuje projekt „Opolska eSzkoła szkołą ku przyszłości”. To pierwszy w Polsce tak kompleksowy i innowacyjny projekt informatyzacji szkolnictwa. Do 30 listopada 2011 r.bezpieczna platforma informatyczna połączy 112 placówek oświatowychw województwie opolskim.

Najważniejszym elementem projektu jest regionalny portal eSzkoła, którego zadaniem będzie integracja środowiska edukacyjnego oraz wsparcie rozwoju ucznia i zapewnienie mu łatwiejszego dostępu do materiałów edukacyjnych. Możliwe stanie się np. tworzenie wirtualnych klas dla uczniów zainteresowanych wąską specjalnością. System będzie dostępny przez internet nie tylko w szkole, ale też w domu.

Projekt umożliwi współpracę nauczycieli, uczniów i rodziców. Wszyscy dostaną konta mailowe, będą mogli korzystać z forów dyskusyjnych i wymieniać się dokumentami. Rodzice sprawdzą postępy swoich dzieci w zdalnie dostępnych elektronicznych dziennikach, skonsultują się z nauczycielami, bądź innymi rodzicami.

Nauczyciele łatwiej przygotują materiały dydaktyczne i szybciej ocenią prace uczniów. Będą też mogli konsultować się z innymi nauczycielami, również spoza macierzystej szkoły. Dla dyrektorów system ma być przede wszystkim pomocą w zarządzaniu szkołą i zespołem nauczycielskim. System umożliwi też analizę sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych oraz monitorowanie obecności uczniów.

Telekomunikacja Polska zadba o integrację wszystkich elementów Szkoły. Dostarczy do 112 szkół komputery stacjonarne, laptopy, rzutniki multimedialne i tablice interaktywne. Zapewni też serwery, urządzenia do budowy sieci komputerowej, publiczne punkty dostępu do internetu a także oprogramowanie, które pozwoli zarządzać obiegiem informacji między szkołami i samorządami.

Scroll to Top