Informacje prasowe

Orange zawarł umowę o współpracy z Wikimedia Foundation

23 stycznia 2009

Orange zawarł umowę o współpracy z Wikimedia Foundation

France Telecom i Wikimedia Foundation zawarły umowę, dzięki której treści Wikimedii będą dostępne poprzez portale internetowe i mobilne Orange, m.in. w Polsce.  Oba podmioty będą też wspólnie pracować nad tworzeniem nowych usług i funkcji na bazie Wikipedii, flagowego projektu Fundacji Wikimedia . To pierwsze tego rodzaju porozumienie na świecie.

Zgodnie z umową, Orange będzie udostępniać swoim klientom we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce i Hiszpanii treści Wikimedii za pośrednictwem kanałów mobilnych i webowych, takich jak mobilna Wikipedia, widgety do przeglądarek WWW oraz kanały online. Dzięki temu poszerzą się możliwości łatwego dostępu do ogromnych zasobów bezpłatnej wiedzy z niemal każdej dziedziny. Skorzystają na tym zarówno użytkownicy Orange, którego serwisy miesięcznie odwiedza 55 mln osób*, jak i społeczność Wikimedii.

W Polsce partnerem mobilnym tego przedsięwzięcia będzie PTK Centertel, operator sieci Orange, a webowym – portal Wirtualna Polska. Użytkownicy telefonów komórkowych Orange zyskają za pośrednictwem wyszukiwarki WAP łatwy, mobilny dostęp do informacji zawartych w Wikipedii. Dla internautów WP przygotuje specjalny serwis, dzięki któremu będą mieć dostęp do treści tworzonych przez społeczność Wikipedii oraz kluczowych usług Wirtualnej Polski. WP będzie ponadto wspierała Fundację Wikimedia, m.in. prezentując na swoich stronach nawiązania do jej produktów. Umożliwi też internautom uzupełnienie wiedzy na interesujące ich tematy wiążąc informacje prezentowane w kilkudziesięciu serwisach tematycznych Wirtualnej Polski z hasłami Wikipedii.

W perspektywie porozumienie przewiduje również współpracę partnerów przy tworzeniu nowych –  prostych i innowacyjnych usług mobilnych i internetowych, z wykorzystaniem doświadczenia Orange w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań komunikacyjnych – zarówno mobilnych, jak również Internetu i telewizji. Ponadto, współpraca będzie rozszerzana na pozostałe europejskie sieci Orange.

– Orange pragnie zapewnić klientom jak najszerszy dostęp do wielu, różnorodnych technologii cyfrowych i dąży do uproszczenia sposobu, w jaki korzystamy z nich w poszukiwaniu informacji.  Dając naszym klientom nowe możliwości dostępu do Wikipedii, jednej z najlepiej znanych i szanowanych marek internetowych, realizujemy to zobowiązanie – powiedział Paul-Francois Fournier, dyrektor wykonawczy w Orange, odpowiedzialny za rozwój portali Grupy FT.

– Misją Wikimedia Foundation jest szerzenie wiedzy, tak by udostępniać ją na wiele różnych sposobów dla jak największej liczby odbiorców,” – powiedziała Sue Gardner, dyrektor wykonawczy Wikimedia Foundation. – Przewaga Orange na rynku telefonii komórkowej i nastawienie firmy na innowacje sprawiają, że jest dla nas idealnym partnerem w popularyzowaniu naszych zasobów. Fundacja jest otwarta na takich partnerów, którzy pomogą nam realizować naszą misję i będą szanowali pracę naszej społeczności.

Umowa z Wikimedia Foundation wpisuje się w strategię Orange, polegającą na udostępnianiu jak najbardziej popularnej i atrakcyjnej treści swoim klientom. Pozwoli rozszerzyć dostęp do usług Wikimedii, zwłaszcza na europejskich rynkach telefonii komórkowej w czasie, gdy mobilny Internet staje się coraz bardziej popularny. W ten sposób Orange wspomaga realizację głównej misji Wikimedia Foundation, jaką jest rozwój  Wikipedii i innych projektów stworzonych przez internetową społeczność oraz udostępnianie ich nowym użytkownikom.

*55 millionów  unikalnych użytkowników miesięcznie – comScore, luty 2009

Obejrzyj materiał wideo na temat współpracy Orange i Wikimedii na www.orange-innovation.tv/wikimedia

 

* * * *

Informacje o Orange. Orange jest główną marką France Telecom, jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie. 123 mln klientów korzysta z usług Internetowych, telewizyjnych i mobilnych pod marką Orange w większości krajów, w których Grupa prowadzi działalność. Na koniec 2008 r. skonsolidowana wartość sprzedaży France Telecom wyniosła 53,5 mld EUR i firma obsługiwała ponad 182 mln klientów w 30 krajach. Liczba ta obejmuje 122 mln klientów telefonii komórkowej na całym świecie i 13 mln klientów szerokopasmowego dostępu do Internetu (ADSL) w Europie. Orange jest trzecim największym operatorem telefonii komórkowej i dostawcą szerokopasmowego Internetu numer jeden w Europie oraz, pod marką Orange Business Services, jednym z największych na świecie dostawców usług telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw międzynarodowych.

Strategia Grupy, kładąca nacisk na innowację, konwergencję i efektywne zarządzanie kosztami, ma sprawić, że  Orange stanie się operatorem zintegrowanym i punktem odniesienia w Europie w zakresie nowych usług telekomunikacyjnych. Obecnie Grupa nadal koncentruje się na swojej działalności podstawowej jako operator sieci, wypracowując sobie zarazem pozycję w nowych, obiecujących dziedzinach. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, Grupa stara się oferować produkty i usługi, które są proste i łatwe w obsłudze, a zarazem realizują zrównoważony i odpowiedzialny model biznesowy, który można dostosować do wymagań zmieniającego się w szybkim tempie otoczenia.

Spółka France Telecom jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (przedział A) i na nowojorskiej giełdzie NYSE.

Więcej informacji: www.orange.com, www.francetelecom.com, www.orange-business.com

Orange i nazwy wszystkich innych produktów i usług Orange wymienionych w niniejszym materiale są znakami towarowymi firmy Orange Personal Communications Services Limited, Orange France lub France Telecom.

 

Wikimedia Foundation jest niekomercyjną organizacją, która zarządza Wikipedią, bezpłatną encyklopedią. Jak wynika z danych comScore Media Metrix, Wikipedia i inne projekty prowadzone przez Wikimedia Foundation odnotowują ponad 300 mln unikalnych użytkowników  miesięcznie, co oznacza, że są 4. pod względem popularności serwisem WWW na świecie. Dostępna w ponad 265 językach Wikipedia zawiera ponad 12 mln artykułów opracowanych przez globalną społeczność wolontariuszy liczącą ponad 100 000 osób. Ma siedzibę w San Francisco w stanie Kalifornia. Wikimedia Foundation jest podlegającą audytowi organizacją dobroczynną spełniającą wymagania artykułu 501(c)(3) prawa podatkowego Stanów Zjednoczonych, która utrzymuje się głównie z darowizn i dotacji.

http://www.wikimediafoundation.org/

Wirtualna Polska (wp.pl) to pierwszy polski portal internetowy, multimedialna platforma informacji, komunikacji, transakcji elektronicznych, skuteczne medium reklamowe. Współtworzona przez użytkowników, jest jednym z najchętniej odwiedzanych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc w polskim Internecie. Miesięczna liczba odsłon przekracza 2,6 miliarda (za: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2009). Systematycznie wzbogacając zasoby, WP udostępnia internautom największą liczbę serwisów tematycznych, wysokiej klasy rozwiązania e-commerce i e-biznes, telewizję internetową WPtv oraz najbogatszą w polskim Internecie ofertę reklamową.

 


Kontakt dla prasy:

Orange

Stany Zjednoczone – Carolyn Owen
+1 818 245 2652
carolyn.owen@orange-ftgroup.com

Francja – Héloïse Rothenbühler
+33 1 44 44 93 93
heloise.rothenbuhler@orange-ftgroup.com

 

Wikimedia Foundation

Jay Walsh
Head of Communications
Wikimedia Foundation
+1 415-839-6885, wew. 609
jwalsh@wikimedia.org

Matt Stewart
Solid Ground PR
+1 (408) 679-3729
matt.stewart@solidgroundus.com

Udostępnij: Orange zawarł umowę o współpracy z Wikimedia Foundation

Informacje prasowe

Toshiba Tecra A10 taniej z Business Everywhere

20 stycznia 2009

Toshiba Tecra A10 taniej z Business Everywhere

Do końca stycznia w promocji Orange, Toshiby i Intela można kupić nowoczesny laptop Toshiba Tecra A10 z bezpłatną kartą SIM pozwalającą przetestować mobilny internet w Orange. Ponadto klienci, którzy po teście, zdecydują się skorzystać z oferty abonamentowej internetu dla firm w Orange, dostaną zwrot części kwoty wydanej na komputer oraz oryginalną koszulkę z kolekcji BMW Sauber F1 Team.

Dołączony do laptopa zestaw startowy pozwala na bezpłatne przetestowanie usług mobilnego internetu dla firm w Orange. Klienci, którzy w ramach promocji zdecydują się podpisać umowę na abonament usługi Business Everywhere, zależnie od wybranej opcji dostaną dodatkowo:

  • zwrot do 610 zł za zakupiony notebook Toshiba Tecra,
  • oryginalną koszulkę z kolekcji BMW Sauber F1 Team,
  • do 90% rabatu na abonament przez pierwsze 4 miesiące trwania umowy,
  • pakiet oprogramowania antywirusowego Arcabit – ArcaVir 2008 System Protection,
  • comiesięczny pakiet zawierający do 120 minut na połączenia w Orange,
  • comiesięczny pakiet zawierający do 70 SMS-ów do Orange,
  • usługę Orange Hotspot w ramach miesięcznego abonamentu lub w cenie promocyjnej.

Szczegółowe informacje o ofercie promocyjnej są dostępne w sieci dystrybucyjnej Toshiba oraz pod numerem 0 500 777 500.

Dodatkowe informacje o ofercie Business Everywhere są dostępne na stronie www.be.orange.pl

Udostępnij: Toshiba Tecra A10 taniej z Business Everywhere

Informacje prasowe

Miłość na wybiegu – premiera kolejnej koprodukcji TP

19 stycznia 2009

Miłość na wybiegu – premiera kolejnej koprodukcji TP

Na ekranach kin wkrótce pojawi się kolejna filmowa koprodukcja Telekomunikacji Polskej. Tym razem TP zaprasza na komedię romantyczną „Miłość na wybiegu” – historię dziewczyny z małej miejscowości, próbującej odnaleźć się w wielkim świecie mody. To już siódmy film, który powstał przy udziale TP, a wkrótce planowanych jest kolejnych 6 premier. W sumie koprodukcje TP obejrzało w kinach już około 5 mln widzów.

„Miłości na wybiegu” pokazuje, że świat mody na pozór zdaje się być pełen magii – blask fleszy, piękne modelki, wspaniałe kreacje. Za kulisami jednak wcale nie jest idealny. Główna bohaterka  Julia, początkująca modelka, szczera i wrażliwa dziewczyna, musi radzić sobie z intrygami i zawiścią. Sprawy dodatkowo komplikuje rodzące się uczucie pomiędzy nią a fotografem Kacprem. Jak mówi reżyser filmu Krzysztof Lang, „Miłość na wybiegu” to „nowoczesny obraz przeznaczony dla ludzi chcących zobaczyć trochę innego, nieznanego im świata.  Zajrzeć za kulisy mody. Taki trochę nasz  „Diabeł ubiera się u Prady”, tylko z rodzimymi elementami.”

Prócz plejady popularnych aktorów (Marcin Dorociński, Karolina Gorczyca, Tomasz Karolak, Urszula Grabowska, Iza Kuna) w filmie zobaczymy też znane postaci ze świata mody, m.in. Macieja Zienia, Karolinę Malinowską i Jagę Hupało.

Miłość na wybiegu to już siódma zrealizowana koprodukcja Telekomunikacji Polskiej. Wkrótce  premiery będą mieć kolejne filmy : „Dzieci Ireny Sendlerowej”, polsko – amerykańska produkcja w reżyserii J.K. Harrisona, „Nigdy nie mów nigdy” Wojciecha Pacyny, „Piksele” Jacka Lusińskiego, „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego, „Od pełni do pełni” Tomasza Szafrańskiego oraz „Trick” Jana Hryniaka. Telekomunikacja Polska rozpoczęła działalność koprodukcyjną w 2007 roku wspierając produkcję „Katynia” Andrzeja Wajdy. W ciągu 2 lat zaangażowała się w 13 produkcji filmowych stając się w ten sposób jednym z ważniejszych inwestorów w rodzimą kinematografię.

Udostępnij: Miłość na wybiegu – premiera kolejnej koprodukcji TP

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej