Informacje prasowe

Oświadczenie TP w sprawie informacji GN Store Nord z 25 sierpnia 2011

25 sierpnia 2011
Oświadczenie TP w sprawie informacji GN Store Nord z 25 sierpnia 2011

Dzisiejszy komunikat strony duńskiej jest potwierdzeniem wcześniejszych informacji TP o braku merytorycznych podstaw roszczeń DPTG. Jak bowiem w kontekście obecnych żądań dostępu do danych umożliwiających DPTG wyliczenie należności z ruchu w latach 2004-09 traktować wcześniejsze informacje zawierające konkretne kwoty? 

Przypomnijmy, we wrześniu 2010 DPTG poinformowało publicznie o dokonaniu wyliczeń należności od TP o równowartości 125 mln euro. Następnie w styczniu 2011, przy składaniu dokumentacji związanej z drugą fazą arbitrażu, wyliczenia strony duńskiej mówiły już o 300 mln euro. Tymczasem dziś, 8 miesięcy po złożeniu wniosku w sądzie arbitrażowym, DPTG żąda przekazania danych umożliwiających jej oszacowanie wielkości ruchu w Systemie NSL, przyznając tym samym, że wcześniejsze wyliczenia nie posiadały merytorycznych podstaw.

TP od początku stała na stanowisku, że decyzja arbitrów z Wiednia przyznająca DPTG blisko 400 mln euro w zamian za zainwestowane 30 mln euro, jest krzywdząca i oparta na błędnych wyliczeniach. Dlatego TP będzie dochodzić swoich racji i w tym celu korzysta ze wszystkich możliwych środków prawnych, w tym z możliwości złożenia pozwu o anulowanie decyzji do sądu powszechnego w Austrii. Najbliższa rozprawa w tej kwestii odbędzie się 8 września.

Jednocześnie warto przypomnieć, że Sąd Okręgowy w Warszawie 22 lipca 2011 roku przychylił się do wniosku TP i zawiesił postępowanie w sprawie stwierdzenia wykonalności orzeczenia Trybunału Arbitrażowego w Austrii.   Zgodnie z decyzja Sądu, do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia postępowania toczącego się obecnie przed sądem gospodarczym w Wiedniu w sprawie uchylenia wyroku sądu polubownego, sprawa nie będzie badana w Polsce. Oznacza to, że decyzja arbitrów nie posiada mocy prawnej i nie może być egzekwowana.


Informacje prasowe

Portale społecznościowe za darmo w telefonach Orange

25 sierpnia 2011
Portale społecznościowe za darmo w telefonach Orange

W najbliższy weekend, każdy posiadacz telefonu w Orange będzie mógł całkowicie bezpłatnie korzystać z dostępu do najpopularniejszych portali społecznościowych. W ramach kolejnej edycji Weekendów z Orange będzie można łączyć się z nimi przez telefon, przeglądać oraz umieszczać wpisy i zdjęcia bez żadnych ograniczeń.

Weekendy z Orange to specjalna oferta promocyjna, dzięki której każdy klient Orange może bezpłatnie poznawać i testować wybrane usługi dodatkowe. Można z niej korzystać niezależnie od rodzaju abonowanych usług, wystarczy aktywna karta SIM w sieci Orange. Oferta jest dostępna w każdy ostatni weekend miesiąca.

W sierpniowej edycji Weekendu z Orange, klienci przetestują usługi dostępu do serwisów społecznościowych i będą mogli bezpłatnie łączyć się ze znajomymi na portalach:

Oferta będzie dostępna od godziny 20.00 w piątek 26 sierpnia 2011 r., aż do godziny 23.59

w niedzielę  28 sierpnia 2011 r.

Aby z niej skorzystać wystarczy za pomocą zainstalowanej w telefonie przeglądarki internetowej wejść do Strefy Orange World, wpisując w okienku adresu: m.orange.pl,

a następnie wybrać jeden z portali objętych ofertą Weekendy z Orange.

Promocja obejmuje nielimitowane przesyłanie danych ze stron ze Strefy Orange World (między innymi: www.orange.pl, m.orange.pl, mobile.orange.pl, www.telekomunikacja.pl, www.neostrada.pl,  m.facebook.com, m.fotka.pl., m.goldenline.pl oraz m.nk.pl)

Przesyłanie danych ze stron zewnętrznych, zlokalizowanych poza Strefą Orange World, wiąże się z opłatą zgodną z cennikiem obowiązującym Abonenta.


Informacje prasowe

Pikniki edukacyjne dla dzieci w szpitalach

24 sierpnia 2011
Pikniki edukacyjne dla dzieci w szpitalach

Dziś w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie mali pacjenci mogli uczestniczyć w piknikach edukacyjnych organizowanych przez Fundację Orange i Fundację Dzieci Niczyje.

Dzieci w obu szpitalach odwiedzili wolontariusze z Grupy TP oraz Sieciaki wraz z robotem NetRobim. Podczas pikniku mali pacjenci w formie zabawy uczyli się jak bezpiecznie korzystać z internetu, oglądali kreskówki i brali udział w konkursach. Każde dziecko dostało też torbę

z upominkami.

Do 150 szpitali w całej Polsce zostaną dostarczone materiały edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu dzieci online. Wolontariusze - pracownicy Grupy TP wspierani przez Fundację Orange na podstawie tych materiałów prowadzą zajęcia dla dzieci w szkołach i domach dziecka, w ramach programu „Edukacja z Internetem”. Teraz spotkają się też z małymi pacjentami w szpitalach.

Pikniki pod hasłem „Sieciaki na Wakacjach” organizowane są już od sześciu lat. Do tej pory wzięło w nich udział już ponad 40 tysięcy dzieci. Program imprezy nawiązuje do fabuły internetowego serwisu edukacyjnego www.sieciaki.pl.

 

Scroll to Top