Informacje prasowe

Otwarcie Bajkowego Kącika w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul.Marszałkowskiej 24 w Warszawie

25 sierpnia 2010
Otwarcie Bajkowego Kącika w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul.Marszałkowskiej 24 w Warszawie

Już od jutra mali pacjenci Oddziału Klinicznego Nefrologii i Pediatrii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie będą mogli spędzać czas w przyjaznym Bajkowym Kąciku. Kolorowa świetlica powstała z inicjatywy grupy wolontariuszy, przy finansowym wsparciu Fundacji Orange. Udało się to także dzięki pomocy partnerów: LEGO Polska Sp. z o.o., Polska Grupa Meblowa FURINI, Leroy Merlin i Lodziarnia GRYCAN. Przy wspólnym wysiłku szare przyszpitalne świetlice zmieniają się w kolorowe i radosne miejsca. Gościem specjalnym otwarcia kącika przy ul. Marszałkowskiej będzie Edyta Herbuś.

-----

W czwartek, 26 sierpnia o godz. 14.00 na Oddziale Klinicznym Nefrologii i Pediatrii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Marszałkowskiej 24 przetniemy wstęgę Bajkowego Kącika, który powstał specjalnie dla małych pacjentów. W spotkaniu udział weźmie Prezes Fundacji Orange Jadwiga Czartoryska, wolontariusze oraz przedstawiciele władz szpitala. Gościem specjalnym będzie polska aktorka i tancerka Edyta Herbuś, która chetnie wspiera przedsięwzięcia skierowane do najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie!

-----

Bajkowy Kącik to przyjazna przestrzeń szpitala, w której dzieci mogą się uczyć, bawić, integrować z rówieśnikami, zapominając choć na chwilę o chorobie. Każdy taki kącik, a przy wsparciu Fundacji Orange powstało ich już w Polsce 18, jest zasługą wolontariuszy Grupy Telekomunikacji Polskiej, którzy podejmują się przygotowania ciepłego, radosnego miejsca dla maluchów w szpitalu. Kącik przy Marszałkowskiej  wyremontowali i urządzili w miesiąc, wyposażając go w kolorowe bezpieczne meble       i zabawki.

Bajkowe Kąciki są elementem szerszego programu społecznego Fundacji Orange „Telefon do mamy",    w ramach którego mali pacjenci mogą bezpłatnie dzwonić do swoich bliskich. Telefon do Mamy działa na ponad 1000 oddziałach, czyli na niemal każdym dziecięcym oddziale szpitalnym w Polsce.

Osiemnaście Bajkowych Kącików dla dzieci otwarto jak dotąd w szpitalach w Warszawie, Lublinie, Ciechanowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy i Stalowej Woli. Kolejne dwie świetlice są w trakcie przygotowań.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Antonina Bojanowska

Koordynator ds. komunikacji programów

Fundacja Orange

Tel. +48 22 844 58 98

Kom. +48 509 84 86 82

E-mail: antonina.bojanowska@orange-tp.com

 

Izabela Kręgiel

Koordynator Projektów Społecznych

Fundacja Orange

tel. +48 22 844 11 23

kom. +48 512 356 297

E-mail: izabela.kregiel@orange-tp.com


Informacje prasowe

Bezpieczny rachunek – ubezpieczenia dla klientów TP

25 sierpnia 2010
Bezpieczny rachunek – ubezpieczenia dla klientów TP

Klienci Telekomunikacji Polskiej mogą przez telefon przystąpić do ubezpieczenia, które pozwala - bez uciążliwych formalności - zadbać o bezpieczeństwo finansowe najbliższych w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak śmierć w wypadku lub utrata pracy. Oferta „Bezpieczny rachunek", która jest dostępna tylko dla klientów TP, została przygotowana we współpracy z PZU SA.

Przystąpienie do ubezpieczenia nie wymaga załatwiania dodatkowych formalności - z klientami będą się kontaktować telefonicznie doradcy z TP. W czasie tej rozmowy można od razu złożyć deklarację przystąpienia do ubezpieczenia, a składka doliczana będzie bezpośrednio do faktury za usługi TP.

Klienci mają do wyboru 2 warianty ubezpieczenia. W zależności od wysokości miesięcznej składki ubezpieczeniowej, 11 zł lub 16 zł, polisa gwarantuje wypłatę następujących świadczeń (wariant 1 / wariant 2):

5 000 zł / 10 000 zł w przypadku śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku,

25 000 zł / 100 000 zł w przypadku śmierci w następstwie wypadku komunikacyjnego,

50 000 zł / 150 000 zł w przypadku śmierci w następstwie wypadku lotniczego

100 zł / 200 zł miesięcznego świadczenia w przypadku utraty pracy, jeżeli ubezpieczony uzyskał status bezrobotnego z prawem do zasiłku dla bezrobotnych.

Ubezpieczenie „Bezpieczny Rachunek" może być zawarte na miesiąc z automatycznym comiesięcznym odnowieniem. W każdym momencie można telefonicznie złożyć oświadczenie o rezygnacji z ubezpieczenia, dzwoniąc na numer 801 505 505. Pod tym numerem można również uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące ubezpieczenia.

Początkowo „Bezpieczny rachunek" jest dostępny tylko dla wybranej grupy klientów TP, z którymi telefonicznie skontaktują się doradcy. W przyszłości Telekomunikacja Polska planuje umożliwić zakup ubezpieczenia „Bezpieczny rachunek" wszystkim swoim klientom.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/ubezpieczenia/ubezpieczenia/


Informacje prasowe

Grupa TP będzie obsługiwać korespondencję BZ WBK

24 sierpnia 2010
Grupa TP będzie obsługiwać korespondencję BZ WBK

Od 1 września br. Grupa TP rozpocznie obsługę korespondencji masowej Banku Zachodniego WBK. Umowa obejmuje wydruk, pakowanie i wysyłkę około 1 miliona dokumentów miesięcznie.

Korespondencja BZ WBK będzie obsługiwana  przez Centrum Emisji Korespondencji Masowej Grupy TP w Krakowie.

Jest to pierwszy tego typu kontrakt podpisany przez Grupę TP.  Atrakcyjne ceny usług i świadczonego serwisu przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości, nowoczesny park maszynowy i profesjonalna obsługa to kluczowe elementy, które przekonały do naszej oferty renomowany bank, jakim jest BZ WBK - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP ds. Operacyjnych.

Centrum Emisji Korespondencji Masowej Grupy TP w Krakowie to jedna z największych i najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Może drukować nawet kilkadziesiąt milionów dokumentów miesięcznie, co miesiąc wysyła ponad 8 mln przesyłek. Umożliwia nie tylko drukowanie i kopertowanie, ale także elektroniczną emisję dokumentów (e-faktury) dla Klientów TP i innych firm Grupy TP, a także dla klientów zewnętrznych.

Scroll to Top