Informacje prasowe

Pierwszy na rynku w pełni nielimitowany plan stacjonarny

01 marca 2013
Pierwszy na rynku w pełni nielimitowany plan stacjonarny

Orange Polska wprowadza rewolucyjny plan taryfowy z nielimitowanymi połączeniami z telefonu domowego. Plan Bez Ograniczeń pozwala swobodnie korzystać z telefonu stacjonarnego bez obaw o wysokość rachunku. Już za 69 złotych klienci mogą bez jakichkolwiek ograniczeń dzwonić na wszystkie telefony stacjonarne i komórkowe w Polsce. Dodatkowo, w cenie klienci mają też połączenia zagraniczne - do Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, USA, Kanady i Australii. To pierwsza tego typu oferta na rynku.

- Plan Bez Ograniczeń oferuje praktycznie nieograniczone możliwości korzystania z telefonu domowego w ramach stałej, miesięcznej opłaty. Po raz pierwszy i jako jedyni na rynku zaoferowaliśmy nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe wszystkich sieci w Polsce. Korzystna cena abonamentu sprawia, że nasza najnowsza oferta jest równie atrakcyjna, jak nielimitowane oferty na rynku mobilnym - powiedziała Monika Torbińska, dyrektor marketingu usług dla domu Orange Polska.

Nowy plan gwarantuje pełną kontrolę nad wydatkami na telefon domowy. W ramach opłaty abonamentowej klienci mogą dzwonić bez żadnych ograniczeń na wszystkie numery stacjonarne w Polsce, a także do krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, USA, Kanady i Australii. Abonament zawiera także nielimitowane połączenia na telefony komórkowe wszystkich sieci w Polsce oraz w USA i Kanadzie. To wszystko w bardzo korzystnej cenie – przy umowie na 24 miesiące abonament wynosi 69 złotych z VAT.

Szczegółowe informacje znajdują się na www.orange.pl

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Livebox 3.0 – wygodniejszy i szybszy dostęp do internetu oraz domowych multimediów

01 marca 2013
Livebox 3.0 – wygodniejszy i szybszy dostęp do internetu oraz domowych multimediów

Orange wprowadza do oferty nowy livebox 3.0 - najnowszą generacja centrum multimedialnego, które łączy wszystkie domowe urządzenia multimedialne w sieć i umożliwia im wygodną wymianę plików oraz bezpieczny dostęp do szybkiego internetu. Od dziś (1 marca) będzie on dostępny dla klientów zamawiających neostradę i FunPacka w wyższych opcjach prędkości.

Livebox to wielofunkcyjne urządzenie, spełniające m.in. rolę modemu internetowego obsługującego technologie ADSL2+, VDSL 2 i FTTH oraz routera umożliwiającego bezprzewodowy dostęp do sieci dla komputerów, drukarek, tabletów i smarfonów. Livebox może być też wykorzystywany do współdzielenia plików między urządzeniami użytkownika współpracującymi z domową siecią komputerową. Dzięki technologii DLNA, livebox doposażony w zewnętrzny dysk podłączony za pomocą USB umożliwia stworzenie centralnego, domowego archiwum plików i multimediów, do którego można przesyłać je bezprzewodowo i udostępniać innym urządzeniom.

Livebox 3.0 korzysta z technologii podwójnego WiFi (2,4 i 5 GHz), która pozwala bezprzewodowo połączyć w jedną sieć wiele urządzeń rozlokowanych w całym domu, eliminując przy tym ryzyko zakłóceń. Bardzo szybka, bezprzewodowa transmisja danych (do 450 Mb/s) sprawia, że przesłanie pomiędzy urządzeniami pliku wideo w jakości HD trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu, korzystając z DLNA można wygodnie oglądać na ekranie domowego telewizora filmy i zdjęcia zapisane na dysku komputera albo w pamięci tabletu czy smartfona, bez konieczności kopiowania plików na pamięć USB czy podłączania tych urządzeń do telewizora za pomocą kabli.

Bezprzewodowe podłączanie urządzeń do liveboxa jest bardzo łatwe dzięki zastosowaniu WPS (Wi-Fi Protected Setup). Wysoki poziom bezpieczeństwa w zakresie ochrony przed nieuprawnionym dostępem do domowej sieci gwarantuje zastosowanie 128 bitowego (26 znakowego) klucza WPA oraz wbudowany firewall.

Livebox to także brama VoIP pozwalająca na korzystanie z telefonii internetowej przy użyciu telefonu stacjonarnego. Nowy livebox jest wyposażony w innowacyjne rozwiązanie łączące telefonię stacjonarną z internetem. Dzięki technologii Cat-IQ do liveboxa można będzie  bezprzewodowo podłączyć nawet 4 telefony stacjonarne pracujące w tym standardzie. Wszystkie będą mogły korzystać ze wspólnej książki telefonicznej zapisanej w menu liveboxa.

Nowy livebox jest od dziś (1 marca) dostępny dla klientów zamawiających neostradę w technologii VDSL, czyli  w opcjach  do 40 Mbs oraz  do 80 Mbs, a także FunPacka z internetem w tych dwóch opcjach prędkości.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/


Informacje prasowe

Orange Polska dba o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

22 lutego 2013
Orange Polska dba o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Cyberbezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych wyzwań XXI wieku. Dlatego Orange Polska stosuje najnowocześniejsze technologie w zakresie zabezpieczeń internetowych stale je rozwijając i dostosowując do pojawiających się potrzeb. Prowadzi programy edukacyjne uczące, jak bezpiecznie poruszać się w świecie nowych technologii. Wczoraj firma podpisała też umowę rozszerzającą współpracę z firmą McAfee.

Cyberbezpieczeństwo i ochrona infrastruktury teleinformatycznej są niezbędne, aby obywatele i firmy mieli zaufanie do korzystania z Internetu i nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. Wczoraj  w siedzibie Orange Polska odbyła się debata, w której eksperci wraz z zaproszonymi gośćmi dyskutowali na temat poziomu stosowanych zabezpieczeń w polskim Internecie jak i na świecie. W ramach debaty poruszano także zagadnienia związane z ochroną danych, edukacją społeczeństwa oraz bezpieczeństwem publicznym i prywatnym.

W debacie wzięli udział: dr Krzysztof Liedel z Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego BBN, Ramon Peypoch, wiceprezes Business Development w firmie McAfee oraz Tomasz Matuła, dyrektor Infrastruktury IT i Bezpieczeństwa Teleinformatycznego Orange Polska.

- „Orange Polska wykorzystuje i testuje niemal wszystkie dostępne narzędzia zabezpieczające Internet. Współpracujemy z największymi ekspertami w tej dziedzinie na świecie. Chcemy by nasi klienci czuli się  w pełni bezpieczni, korzystając z naszych usług.” - powiedział Piotr Muszyński, Wiceprezes Zarządu TP ds. Operacyjnych, który otworzył debatę.

Ponadto, wczoraj (21.02) Orange Polska podpisał nieodpłatną umowę rozszerzającą zakres współpracy z firmą McAfee. Jej celem jest udostępnianie przez McAfee unikalnej wiedzy na temat bezpieczeństwa, wykrywania i ochrony przed atakami hakerów w sieciach komputerowych oraz bieżąca współpraca w zakresie obsługi tzw. incydentów bezpieczeństwa. Największym beneficjentem tej współpracy będzie zespół TP CERT odpowiadający za wspieranie klientów w rozwiązywaniu problemów związanych z cyberbezpieczeństwem.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/

Scroll to Top