Informacje prasowe

Piłkarze reprezentacji Polski ambasadorami Orange Cup

04 czerwca 2010
Piłkarze reprezentacji Polski ambasadorami Orange Cup

Piłkarze z polskiej kadry narodowej Adrian Mierzejewski, Mateusz Cetnarski, Maciej Rybus, Tomasz Jodłowiec, Łukasz Trałka i Radosław Majewski zostali ambasadorami Orange Cup XV Turnieju im. Marka Wielgusa. Swym doświadczeniem i umiejętnościami będą wspierać młodych piłkarzy.

Swoją przygodę z piłką kadrowicze zaczynali podobnie, jak uczestnicy turnieju Orange Cup: na podwórkach, szkolnych boiskach czy mini turniejach. Dziś grają w znanych polskich i zagranicznych zespołach, a każdy z nich ma za sobą powołanie do Reprezentacji Narodowej. Specjalnie dla jedenastoletnich piłkarek i piłkarzy, ambasadorzy Orange Cup wystąpili w sesji zdjęciowej, którą oglądać można na www.orangecup.pl.

Cieszę się, że swoim doświadczeniem mogę wspierać młode piłkarki i piłkarzy. Moja droga do zawodowej piłki nożnej wyglądała podobnie, choć nie było wtedy takich turniejów, jak Orange Cup. Ważne jest, że ci młodzi piłkarze mają gdzie się rozwijać. To wielka wartość - powiedział Adrian Mierzejewski, jeden z ambasadorów turnieju.

W spotkaniu z Serbią w kadrze narodowej debiutował Mateusz Cetnarski. Dla Adriana Mierzejewskiego występ w tym meczu był drugim w Reprezentacji Polski. Maciej Rybus, Tomasz Jodłowiec, Łukasz Trałka i Radosław Majewski to zawodnicy, którzy mają za sobą już kilka występów w biało-czerwonej koszulce.

W Łowiczu w piłkę graliśmy praktycznie codziennie. Każdy miał swojego piłkarskiego idola i piękne marzenia. Ja marzyłem o tym, by kiedyś zagrać w Reprezentacji - i to się spełniło. Dziś, angażując się w inicjatywy takie jak Orange Cup mogę aktywnie wspierać rozwój młodzieżowej piłki - my takich możliwości nie mieliśmy - mówił Maciej Rybus, ambasador Orange Cup.

W sesji zdjęciowej z ambasadorami Orange Cup wzięli udział chłopcy z drużyny UKS Kondycja Kielce, uczestnicy tegorocznych rozgrywek Orange Cup. Młodzi piłkarze już w najbliższych dniach walczyć będą o zwycięstwo w finale wojewódzkim i możliwość gry w wielkim finale turnieju.

Zdjęcia z sesji z udziałem ambasadorów Orange Cup znaleźć można na www.orangecup.pl.

 

*                      *                      *

Do Orange Cup XV Turnieju im. M. Wielgusa zgłosiło się 1700 drużyn. We wszystkich dotychczasowych edycjach turnieju wzięło udział ponad 200 tysięcy dzieci kochających piłkę nożną.

Orange Cup jest pod wieloma względami niezwykłą imprezą sportową. Jako pierwszy ogólnopolski turniej dał możliwość gry drużynom dziewczęcym. Był również pierwszym turniejem rozgrywanym w każdym województwie. Grupa TP wspiera turniej od 8 lat. Organizatorem turnieju jest PZPN a sponsorem technicznym Puma.


Informacje prasowe

Kolejne umowy Grupy TP z dostawcami IT

02 czerwca 2010
Kolejne umowy Grupy TP z dostawcami IT

Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel podpisały kolejne trzyletnie umowy ramowe z dostawcami usług informatycznych. Partnerem strategicznym w obszarze systemów zarządzania relacjami z klientem została firma Capgemini Polska, a w obszarach systemów rozliczeniowych oraz business intelligence Grupa TP będzie współpracować z firmą Asseco Poland SA. 

"Jesteśmy przekonani, iż redefiniując obecne ramy współpracy z naszymi dostawcami IT w kierunku partnerskiej równowagi i długoterminowej kooperacji możemy wspólnie osiągać więcej. Dla Grupy TP oznacza to niższe koszty, krótszy czas dostarczania rozwiązań dla biznesu oraz ich lepszą jakość, dla naszych partnerów strategicznych szerszą perspektywę współpracy z Grupą TP umożliwiającą optymalizację modeli dostarczania usług" - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes TP ds. Operacyjnych

Podpisanie umów ramowych z firmami Capgemini Polska oraz Asseco Poland SA to efekt realizacji procesu konsolidacji dostawców IT. W kwietniu tego roku Grupa TP podpisała umowy ramowe zfirmami AMG.net, Atos Origin oraz CGI dotyczące rozwoju i utrzymania aplikacji z zakresu zarządzania portalami klienckimi, zarządzania usługami, a także integracji aplikacji informatycznych.

 

* * * *

Capgemini, jeden z wiodących światowych dostawców w zakresie usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu, umożliwia swoim klientom rozwój i działanie dzięki nowoczesnym technologiom. Firma Capgemini oferuje swoim klientom wiedzę i doświadczenie, zwiększając ich możliwości w osiąganiu najlepszych wyników poprzez unikatowy sposób współpracy polegający na Współdziałaniu w Biznesie (Collaborative Business Experience). Grupa Capgemini działa w oparciu o globalny model obsługi RightshoreTM, którego celem jest zapewnienie równowagi w wykorzystaniu najlepszych talentów z różnych lokalizacji, aby pracując jako jeden zespół tworzyć i dostarczać optymalne rozwiązania dla klientów. Capgemini jest obecna w 30 krajach, w 2009 r. odnotowała globalny przychód w wysokości 8,4 miliarda euro i zatrudnia 90 tys. osób na świecie. W Polsce firma zatrudnia blisko 4 tys. pracowników w biurach w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Więcej informacji: www.pl.capgemini.com i www.capgemini.com

RightshoreTM, jest znakiem towarowym należącym do Capgemini.

 

Asseco Poland SA jest największą spółką informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i piątym producentem oprogramowania w Europie. Specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania, buduje i wdraża scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne dla sektora bankowego, instytucji ubezpieczeniowych, administracji publicznej oraz dla branży energetycznej, telekomunikacji, służby zdrowia, samorządów lokalnych, rolnictwa i służb mundurowych, organizacji i instytucji międzynarodowych, takich jak NATO czy UE. W styczniu 2010 roku, Grupa Asseco zatrudniała ponad 8500 osób, z czego w Polsce ok. 5000 pracowników.


Informacje prasowe

Netbook HP mini 210 3G za 1 zł z mobilnym internetem Orange

01 czerwca 2010
Netbook HP mini 210 3G za 1 zł z mobilnym internetem Orange

Od 1 czerwca w ofercie Orange jest nowoczesny i poręczny netbook Hewlett Packard HP mini 210 3G. Dzięki wbudowanemu modemowi HSDPA, urządzenie zapewnia połączenia z internetem o prędkości transmisji do 7,2 Mb/s. Klienci, którzy wybiorą jedną z usług mobilnego internetu w Orange będą mogli kupić go już za złotówkę.

HP Mini 210 to lekki, elegancki i nowoczesny komputer przenośny opracowany z myślą o użytkownikach mobilnego internetu. Niewielkie rozmiary, zbliżone do wielkości przeciętnej książki sprawiają, że łatwo spakować go do małego plecaka czy damskiej torebki i mieć zawsze przy sobie. 6-komorowa bateria umożliwia wygodną pracę z dostępem do internetu oraz rozrywkę niezależnie od miejsca, w którym się go używa.

Netbook HP mini 210 3G w Orange można kupić już za 1 zł z ofertą mobilnego internetu - Orange Free dla klientów indywidualnych oraz Business Everywhere dla klientów biznesowych. Klienci zainteresowani zakupem netbooka mogą skorzystać z jedynej na rynku oferty sprzedaży z płatnością rozłożoną na 6 lub 12 nieoprocentowanych rat albo kupić go za gotówkę.

Szczegóły cenowe oferty dla klientów indywidualnych (ceny z VAT):

Orange Free

39,5

Standard

Optimum

Premium

Platinum

miesięczny limit transferu

2 GB

4 GB

7 GB

20 GB

35 GB

pakiet złotówek dla użytkownika*

20 zł

30 zł

pakiet SMS dla użytkownika*

-

50

60

70

abonament

39,50 zł

60 zł

75 zł

120 zł

150 zł

cena netbooka z umową na 12 m-cy

1600 zł

1589 zł

1569 zł

1549 zł

1529 zł

cena netbooka z umową na 24 m-ce

1299 zł

999 zł

799 zł

199 zł

29 zł

cena netbooka z umową na 36 m-cy

1099 zł

799 zł

499 zł

1 zł

1 zł

cena netbooka poza promocją

1689 zł

* - Otrzymane w abonamencie pakiety użytkownik może wykorzystać na połączenia i SMS-y z telefonu w sieci Orange.

 

Szczegóły cenowe oferty dla firm (ceny bez VAT):

Business Everywhere

Mini

Standard

Standard Pro

Premium Pro

Platinum Pro

miesięczny limit transferu

2 GB

4 GB

7 GB

20 GB

35 GB

Pakiet Minut na Firmę*

-

60

120

Pakiet SMS*

-

50

60

70

umowa 12 m-cy abonament

32 zł

89 zł

109 zł

119 zł

-

cena netbooka

1049 zł

799 zł

649 zł

549 zł

-

umowa 24 m-ce

 

abonament

32 zł

89 zł

109 zł

119 zł

149 zł

cena netbooka

999 zł

1 zł

umowa 36 m-cy abonament

32 zł

89 zł

99 zł

109 zł

129 zł

cena netbooka

949 zł

1 zł

usługa Orange Hotspot

30 zł

w cenie abonamentu

* - Otrzymane w abonamencie pakiety użytkownik może wykorzystać na połączenia i SMS-y z telefonu w sieci Orange.

 

* * *

Podstawowe parametry netbooka HP mini 210 3G:

  • procesor Intel Atom N450 (1.66 GHz) - Intel ® NM10
  • pamięć operacyjna - RAM 1GB
  • dysk twardy 250 GB
  • matryca 10,1"  WSVGA LED BV (panoramiczny)
  • rozdzielczość 1024 x 600
  • wbudowany modem HSDPA
  • system operacyjny Windows 7 Stater
  • 3 złącza USB
  • wbudowana kamera 0,3 Mpix

 

Szczegóły oferty oraz regulaminy ofert są dostępne na stronie: www.orange.pl

Scroll to Top