Informacje prasowe

Podsumowanie konsultacji Karty Równoważności

15 czerwca 2009
Podsumowanie konsultacji Karty Równoważności

Prace nad Kartą Równoważności będą kontynuowane pod patronatem UKE. 15 czerwca,  podczas spotkania podsumowującego konsultacje rynkowe projektu Karty, operatorzy oraz regulator zgłosili uwagi, które zostaną wzięte pod uwagę w dalszych pracach. TP zaproponowała powołanie wspólnych zespołów roboczych, które do 10 sierpnia dopracują rozwiązania zawarte w Karcie.  Nową wersję dokumentu TP przygotuje do 1 września.

„Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby rozwiązania zawarte w Karcie nie budziły wątpliwości regulatora czy partnerów rynkowych i aby dokument ten był solidną i akceptowalną podstawą współpracy międzyoperatorskiej. Nie lekceważymy opinii krytycznych, pod warunkiem, że są merytoryczne" - powiedział Maciej Rogalski, dyrektor Pionu Współpracy Regulacyjnej Grupy TP.

Karta zawiera propozycje rozwiązań mających na celu zwiększenie przejrzystości w relacjach z operatorami alternatywnymi i wyeliminowanie wszelkich potencjalnych przesłanek dyskryminacji pozacenowej. Karta proponuje m.in. dostępne dla rynku zasady weryfikacji jakości usług hurtowych i detalicznych TP, bariery (tzw. chińskie mury) w przepływie informacji między częścią detaliczną i hurtową TP, system monitoringu i nadzoru zapewniający równe traktowanie klientów innych operatorów (wskaźniki KPI), wdrożenie szkoleń i systemów wynagradzania dla pracowników, które uniemożliwią zachowania dyskryminacyjne, a także zmiany w procedurach obsługi klientów. Karta będzie stanowić podstawę do dalszej pracy zespołów roboczych TP i operatorów alternatywnych. Zostaną zdefiniowane tematy będące przedmiotem prac zespołów. UKE będzie uczestnikiem tych prac.

Wydanie ogromnych środków na podział TP w sytuacji, gdy skutki decyzji regulacyjnych oraz kryzysu gospodarczego wymuszają wręcz na operatorach ograniczenia wydatków i inwestycji, nie jest dobrym sposobem na pobudzenie koniunktury na rynku. Karta rozwiąże zdiagnozowane przez regulatora problemy znacznie taniej i szybciej.

„Możemy zagwarantować, że w rozmowach o ostatecznym kształcie Karty równoważności i o jej wcielaniu w życie regulator i inni operatorzy mają w TP konsekwentnego i wiarygodnego partnera" - zapewnił Maciej Rogalski.


Informacje prasowe

Szkoła bez przemocy: nagrodzono najlepszych polskich wychowawców

05 czerwca 2009
Szkoła bez przemocy: nagrodzono najlepszych polskich wychowawców

5 czerwca w Dniu Szkoły Bez Przemocy, na uroczystej gali w Belwederze uhonorowano zwycięzców konkursu na najlepszego wychowawcę programu społecznego „Szkoła bez przemocy” prowadzonego przez Fundację Orange, Media Regionalne i Polskapresse. Najlepsi polscy wychowawcy odebrali nagrody z rąk Pierwszej Damy RP Marii Kaczyńskiej, przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz organizatorów Programu.

Do konkursu zostały zaproszone szkoły z całej Polski.W pierwszym etapie społeczności szkolne i lokalne zgłaszały kandydatury wychowawców za pośrednictwem strony internetowej programu „Szkoła bez przemocy”. Do drugiego etapu zakwalifikowało się po kilku wychowawców z każdego województwa, którzy otrzymali największą liczbę głosów. Nazwiska finalistów codziennie przez ponad dwa tygodnie publikowane były na kuponach w dziennikach regionalnych. Do wszystkich regionalnych redakcji spłynęło ponad 30 tysięcy głosów.

Pamiętajmy, że dobry nauczyciel to nie tylko specjalista w swojej dziedzinie, ale także człowiek, który rozumie dzieci i potrafi się nimi odpowiednio zająć. Konkurs na najlepszego wychowawcę ma podkreślać ten aspekt pracy nauczyciela, ale także docenić tych którzy w swoją pracę wkładają tyle serca – wyjaśnia Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Data gali dla zwycięzców konkursu nie jest przypadkowa. 5 czerwca już po raz drugi obchodzony jest Dzień Szkoły bez Przemocy – ogólnopolskie święto programu „Szkoła bez przemocy” i wszystkich tych, którzy chcą szkoły bezpiecznej i przyjaznej. Tego dnia 1 700 szkól z całej Polski świętuje na swoim terenie – organizują marsze przez miasta, happeningi, spektakle, koncerty.– Uznaliśmy, że to także najlepszy dzień, żeby podziękować najlepszym polskim wychowawcom – dodaje Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Program społeczny „Szkoła bez przemocy” zainicjowały wiosną 2006 dwie Grupy Wydawnicze: Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Orange (dawniej Fundacja Grupy TP). Celem Programu jest zwiększenie świadomości problemu, zmiana postaw wobec przemocy i agresji oraz dostarczenie szkołom wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zapobiegałyby temu zjawisku. Patronem Programu jest Prezydent RP Lech Kaczyński. W roku szkolnym 2008/2009 Programowi towarzyszy motto: „Szkoła dla społeczności – społeczność dla szkoły”. Organizatorzy Programu chcą zmobilizować społeczności szkolne do działań dla dobra lokalnych środowisk. W Programie bierze udział 4 200 szkół. Dwadzieścia samorządów lokalnych otrzymało tytuł Partnera Lokalnego Programu. Wojewódzkie warsztaty regionalne odbyły się w 16 miastach. Wzięło w nich udział ponad 1 000 nauczycieli. Do programu grantowego nadesłano 1 000 projektów, 80 najwyżej ocenionych otrzymało łącznie 400 000 zł na ich realizację. W „Diagnozie szkolnej 2009” zostało przebadanych 200 szkół.

5 czerwca po raz drugi odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy, w którym wzięło udział ponad 1700 szkół w całej Polsce.


Informacje prasowe

Polska premiera HTC Magic ze specjalną ofertą Orange

04 czerwca 2009
Polska premiera HTC Magic ze specjalną ofertą Orange

Orange wprowadza na polski rynek najnowszy smartfon - HTC Magic, który dzięki zaawansowanym technologiom i platformie Google Android zapewnia, wygodny dostęp do internetu oraz rozlicznych aplikacji biznesowych, użytkowych i rozrywkowych. Telefon będzie dostępny w ofercie dla firm razem z nowymi planami taryfowymi Oferta z Internetem. Klienci indywidualni będą mogli kupować go z planami  abonamentowymi i usługą Orange Free.

Magic, to najnowszy produkt firmy HTC - znanego z wysokiej jakości i innowacyjności producenta zaawansowanych, wielofunkcyjnych telefonów komórkowych. Jest już drugim telefonem HTC działającym na platformie Android, dostępnym w globalnej ofercie Orange. Pierwszym był HTC Dream, który aktualnie jest w ofercie Orange France. W odróżnieniu od poprzednika HTC Magic wyposażono w wygodną klawiaturę wyświetlaną na dużym ekranie dotykowym. Oprócz tego telefon jest wyposażony w aparat fotograficzny 3,2 Mpix oraz GPS.

Magic oprócz licznych funkcji multimedialnych zapewnia użytkownikowi łatwe a zarazem komfortowe korzystanie z zasobów Internetu, a jego funkcjonalność może być porównywalna z netbookiem a nawet laptopem. Zastosowany w telefonie system operacyjny AndroidTM umożliwia pobieranie widgetów i aplikacji z dostępnego w sieci Android MarketTM. Dzięki temu każdy użytkownik może nie tylko zmienić wygląd telefonu, ale także rozszerzyć jego funkcje i możliwości, dopasowując urządzenie do własnych potrzeb i upodobań.

Bardzo istotnym z punktu widzenia użytkownika jest także bezpośredni, zintegrowany z interfejsem telefonu dostęp do popularnych serwisów, takich jak Google SearchTM, Mapy GoogleTM, kalendarz Google, GmailTM czy YoutubeTM.

HTC Magic jest dostępny wyłącznie w Orange. Można go kupić już za 1 zł wraz z nowymi, dedykowanymi planami taryfowymi dla firm składającymi się z pakietu wartościowego, do wykorzystania na połączenia głosowe i smsy oraz nielimitowanego dostępu do internetu - Business Everywhere Standard z miesięcznym limitem transferu danych 1GB. Do wyboru są trzy plany taryfowe: Oferta z Internetem 100, Oferta z Internetem 185 i Oferta z Internetem 310. Kupując je klienci dostają nawet do 1000 minut  na rozmowy do wszystkich sieci, co miesiąc.

Wielkość pakietów i wysokość stawek za połączenia zależą od wybranej opcji abonamentu, szczegóły oferty prezentuje poniższa tabela:

plan taryfowy

Oferta

z Internetem 100

Oferta

z Internetem 185

Oferta

z Internetem 310

abonament miesięczny

100 zł

(122 zł z VAT)

185 zł

(225,70 zł z VAT)

310 zł

(378,20 zł z VAT)

łączna liczba minut i stawka za minutę połączenia z Orange, Plus, Era, Cyfrowy Polsat oraz numerami stacjonarnymi

w ramach abonamentu

250 minut

500 minut

1000 minut

 

stawka za minutę połączenia z Orange, Plus, Era, Cyfrowy Polsat oraz numerami stacjonarnymi  w ramach abonamentu

0,35 zł

(0,43 zł z VAT)

0,30 zł

(0,37 zł z VAT)

stawka za minutę rozmowy do sieci Play

0,60 zł

(0,73 zł z VAT)

usługa transmisji danych Business Everywhere Standard z limitem transferu 1 GB

bezpłatnie

cena telefonu

z umową na 24 miesiące

599 zł

(730,78 zł z VAT)

49 zł 

(59,78 zł z VAT)

1 zł 

(1,22 zł z VAT)

z umową na 30 miesięcy

449 zł

(608,78 zł z VAT)

1 zł 

(1,22 zł z VAT)

1 zł

(1,22 zł z VAT)

Klienci kupujący HTC Magic z jednym z dedykowanych planów Oferta z Internetem dostają ponadto bezpłatny dostęp do skrzynki wiadomości SMS, MMS i mail - Multi Box Gold na stronie www.orange.pl/dlafirm.

Telefon będzie dostępny także w ofertach abonamentowych Orange dla klientów indywidualnych. Aby w pełni skorzystać z jego internetowych możliwości wystarczy dokupić do swojego planu taryfowego usługę Orange Free dostępną już od 60 zł z VAT. Usługę można zamówić wysyłając SMS-a o treści OFS pod numer 1331 (koszt SMS-a 0,20 zł z VAT).

Ważniejsze parametry telefonu HTC Magic:

Ogólne

Waga: 118,5g

Wymiary: 113 x 55 x 13.65 mm

Zakres: GSM / GPRS / EDGE

850/900/1800/1900, HSDPA / WCDMA 900/2100

Bateria: 1340 mAh

Czas rozmów: do 7.5h GSM,

do 6.5h WCDMA

Czas czuwania: do 420h GSM,

do 660h WCDMA

Wyświetlacz: 3.2" TFT-LCD ekran dotykowy, 65 tys. kolorów, 320 x 480 pikseli

Technologie

Platforma: Android

Procesor: Qualcomm® MSM7201aTM, 528 MHz

Pamięć: 192MB RAM, 512 MB ROM, MicroSDTM HC

Łączność: HSDPA do 2 Mbps (UL) i 7,2 Mbps (DL), GPRS, EGPRS Class 10, 32-48 kbps

WLAN Wi-Fi IEEE 802.11b/g

Bluetooth Wireless Technology

Tak, 2.0 z Enhanced Data Rate

USB 2.0 HTC ExtUSB (11-pin mini-USB 2.0 i audio-jack

Multimedia

Aparat cyfrowy: 3,2 Mpix auto-focus

Odtwarzacz: MP3 i Wideo

(AAC, AAC+, MP3, AMR-NB, WMA, WAV, ACC-LC, MIDI, OGG, MP4, 3GP)

Gry: Tak, dzięki Android

 

 

Aplikacje

Dokumenty, arkusze i prezentacje: przeglądarka dokumentów Word, PowerPoint, Excel i PDF

YouTubeTM: (przesyłanie i wysyłanie plików wideo na): YouTube, GoogleTM Google MapsTM, Google

MapsTM Street View, GoogleTM, Search, Google TalkTM, GmailTM, Google MailTM, Java JavaTM MIDP 2.0

Przeglądarka HTML: zoptymalizowana przeglądarka do platformy Android

Inne funkcje: Cyfrowy kompas, Akcelerator (G-sensor), możliwe pobieranie plikacje pobrane z Android MarketTM

 

 


GoogleTM, logo Google, AndroidTM, Mapy GoogleTM, GmailTM, Google TalkTM i You TubeTM są zastrzeżonymi znakami towarowymi Google.

 

 

Materiały dodatkowe dostępne są na http://www.biuroprasowe.tp.pl/

 

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 0 22 527 19 39

Fax: 0 22 527 19 79

E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Dariusz Marnic, Marketing Area Manager HTC Europe

Tel.: 0 22 652 04 75 / 603 333 796

E-mail: dariusz_marnic@htc.com

Scroll to Top