Informacje prasowe

„Podziel się radością”

11 maja 2009
„Podziel się radością”

„Podziel się radością" to akcja Orange, dzięki której pacjentki siedemnastu oddziałów położniczych w całej Polsce mogą bezpłatnie korzystać z laptopów i bezprzewodowego dostępu do internetu. Dzięki  temu kobiety oczekujące dziecka i te, które właśnie zostały mamami, mogą być w kontakcie z najbliższymi przez 24 godziny na dobę. Łatwy dostęp do sieci, poczty elektronicznej czy komunikatorów internetowych pozwoli im błyskawicznie podzielić się radością z rodziną i przyjaciółmi na całym świecie.

Rozpoczęta w maju akcja to już druga edycja zorganizowanej przez Orange kampanii internetowej dedykowanej najmłodszym i ich mamom. Doświadczenia ubiegłego roku dowiodły, że kobiety czekające na poród i młode mamy bardzo chętnie piszą maile do rodziny, wysyłają zdjęcia maleństwa i dzielą się swoją radością z całym światem. Mamy korzystające z internetu w szpitalach chętnie korzystają też z komunikatorów, wymieniają opinie na forach społecznościowych i szukają informacji o porodzie oraz pielęgnacji swoich pociech.

Ciąża i poród to szczególny moment w życiu każdej kobiety i jej rodziny. To czas, kiedy bardziej niż zwykle potrzebuje wsparcia i kontaktu z najbliższymi osobami. Niestety nie zawsze ma taką możliwość. Określone godziny odwiedzin w szpitalu, mąż pracujący za granicą, rodzina mieszkająca w innej miejscowości, to tylko niektóre z przyczyn uniemożliwiających kontakt z bliskimi. Jego brak może wywoływać uczucie osamotnienia i przygnębienia wpływając na gorsze samopoczucie pacjentki. Tymczasem ciąża i narodziny dziecka powinny być najszczęśliwszym czasem w życiu kobiety. Sprzyja temu akcja Orange „Podziel się radością", dzięki której na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce pacjentki mogą bezpłatnie korzystać ze stanowisk wyposażonych w laptopy i bezprzewodowy internet.

„Narodziny dziecka zawsze wiążą się z ogromnymi emocjami. Dzięki dostępowi do bezprzewodowego internetu młode mamy mogą niemal natychmiast podzielić się swoim szczęściem z przyjaciółmi i znajomymi, pochwalić się zdjęciami malucha oraz „na gorąco" przekazać im swoje przeżycia. Kontakt przez internet to również wsparcie w trudnych momentach, które czasem towarzyszą temu radosnemu wydarzeniu."- tłumaczy Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP. W zeszłym roku nasza akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i bardzo ciepłym przyjęciem ze strony pacjentek i personelu szpitali. Często przy komputerach można było spotkać nawet kilka mam, które wspólnie korzystały z sieci i wymieniały spostrzeżenia. Nasze laptopy były praktycznie bez przerwy w użyciu, dlatego postanowiliśmy powtórzyć akcję w tym roku." - dodaje.

W tym roku stanowiska komputerowe ustawione zostały na 17 oddziałach położniczych. Każde z nich jest wyposażone w  biurko i krzesło oraz laptopa Dell Inspirion 1525 lub Dell XPS M1330 z modemem do mobilnego internetu. Stanowiska są umiejscowione tak by pacjentki miały do nich wygodny dostęp przez całą dobę i nie zakłócały pracy oddziału. Pierwsze z nich pojawiły się w szpitalach już w kwietniu, będzie można z nich korzystać do 30 czerwca 2009 r.

Być blisko - w dobrych i złych chwilach

Akcja „Podziel się radością" jest wsparciem również dla kobiet, dla których ciąża i pobyt w szpitalu jest związany z silnym stresem i obawą o zdrowie dziecka. W przypadku powikłań, kobiety nierzadko muszą spędzić w nim nawet kilka miesięcy, często z dala od miejsca zamieszkania. Dostęp do internetu daje im możliwość choćby wirtualnego kontaktu z najbliższymi, co jest niezwykle ważne dla ich psychiki i dobrego samopoczucia. Stały dostęp do sieci ma też wymiar praktyczny. Mamy mogą zajrzeć na fora tematyczne (np. o pielęgnacji noworodka), przeczytać dostępne w internecie publikacje i na bieżąco konsultować nowe informacje z lekarzem prowadzącym. Oprócz tego mogą zamówić przez internet wszystkie potrzebne im i dziecku artykuły, w które nie zdążyły się zaopatrzyć przed pójściem do szpitala.

Nowoczesna mama online

Współczesna mama jest pełnoprawnym członkiem społeczeństwa informacyjnego. Świadomie korzysta z internetu a możliwość bycia „online" także w szpitalu to dla niej szansa, by być „na bieżąco". Dla niektórych kobiet oznacza to aktywne uczestnictwo w internetowej społeczności matek. Dla innych - np. pań prowadzących działalność gospodarczą czy aktywnych zawodowo - możliwość śledzenia spraw i aktualności w firmie.

Lista szpitali wyposażonych w stanowiska internetowe Orange:

1.      Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku

2.      Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy

3.      Wojewódzki Szpital im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy

4.      Akademickie Centrum Kliniczne Szpital AM w Gdańsku

5.      Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku

6.      Szpital im. S. Leszczyńskiego w Katowicach

7.      Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie

8.      Szpital Położniczo-Ginekologiczny UJASTEK w Krakowie

9.      Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

10.  II Miejski Szpital im. dr Ludwika Rydygiera w Łodzi

11.  Szpital im. Fr. Raszei w Poznaniu

12.  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Tadeusza Sokołowskiego  w Szczecinie

13.  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 w Szczecinie

14.  Szpital Specjalistyczny Św. Zofii w Warszawie

15.  Szpital Bielański w Warszawie

16.  Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Świętej Rodziny w Warszawie

17.  Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu

Kolejne szpitale już wkrótce.


Informacje prasowe

„Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie” gotowe

08 maja 2009
„Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie” gotowe

Zakończyły się prace nad przygotowaniem "Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie" zainicjowanego przez Grupę Telekomunikacja Polska. Dokument opracowany został pod patronatem Minister Elżbiety Radziszewskiej, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Podpisanie "Porozumienia" planowane jest na połowę czerwca.

"Porozumienie" jest dobrowolnym wkładem w zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w Internecie, w szczególności zaś we wsparcie zwalczania nielegalnych treści internetowych (pornografia dziecięca oraz nawoływanie do nienawiści).

Sygnatariusze przewidują m.in. podejmowanie indywidualnych i wspólnych działań komunikacyjnych i edukacyjnych, wypracowanie i stosowanie podobnych procedur postępowania wobec nielegalnych treści czy zaangażowanie w międzynarodowe inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa dzieci w mediach elektronicznych.

W pracach zespołu brało udział kilkadziesiąt podmiotów - firm, zrzeszeń przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz instytucji administracji państwowej. Trwa gromadzenie deklaracji podmiotów zainteresowanych przystąpieniem do porozumienia. W tym momencie gotowość do podpisania go zgłosiły - obok Telekomunikacji Polskiej, PTK Centertel i Wirtualnej Polski - Helpline.org.pl Fundacji Dzieci Niczyje, Kidprotect.pl, NASK, Polskie Badania Internetu oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Podpisanie "Porozumienia" planowane jest na połowę czerwca.

"Porozumienie" będzie jednym z tematów poruszanych podczas panelu dyskusyjnego w ramach konferencji "Bezpieczeństwo dzieci w mediach elektronicznych - dzieci i nie tylko...", która odbędzie się 22 maja w Warszawie. W dyskusji - obok Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, Prezesa Telekomunikacji Polskiej oraz Rzecznika Praw Dziecka - wezmą udział szefowie organizacji pozarządowych aktywnie zaangażowanych w tworzenie porozumienia - Kidprotect.pl oraz Fundacji Dzieci Niczyje.


Informacje prasowe

Nokia E63 za złotówkę w promocji Orange Poleca

05 maja 2009
Nokia E63 za złotówkę w promocji Orange Poleca

W nowej edycji oferty promocyjnej Orange Poleca obniżoną cenę abonamentu oraz Nokię E63 za 1 zł. Korzystając z promocji klienci dostają abonament o wartości 75 zł ale przez pierwszy rok umowy płacą za niego tylko 55 zł miesięcznie.

Wybierając ofertę Orange Poleca za 55 zł przez pierwszy rok umowy, klienci zawsze co miesiąc dostają wszystkie korzyści abonamentu za 75 zł:

 • 140 minut na połączenia do wszystkich sieci (do Play 101 minut) w abonamencie,
 • atrakcyjną stawkę na połączenia po wykorzystaniu minut z abonamentu,
 • nowoczesny, wielofunkcyjny telefon za 1 zł,
 • 3 bezpłatne usługi - prezenty na zawsze a w nich na start:

  • Weekendy - 180 minut na rozmowy w weekendy ze wszystkimi numerami w Orange lub stacjonarnymi,
  • Dłuższy Kapitał Złotówek - niewykorzystane środki z abonamentu dostępne przez 2 kolejne miesiące,
  • Pakiet SMS - 400 SMS-ów do Orange.

Otrzymane prezenty można raz w miesiącu bezpłatnie zamieniać na inne. Aby dopasować ofertę do swoich potrzeb, oprócz wymienionych w ofercie, klienci mają również do wyboru:

 • Wybrany Numer - 180 minut na rozmowy z wybranym numerem Orange lub stacjonarnym
 • Korzystniej w abonamencie - tańsze połączenia do Orange w ramach abonamentu - tylko 40 gr/min
 • Pakiet Orange World - nieograniczony dostęp do informacji i rozrywki na portalu Orange World

W aktualnej ofercie Orange Poleca na klientów czeka telefon Nokia E63 - urządzenie stworzone specjalnie z myślą o mobilnej komunikacji. Pełna klawiatura QWERTY oraz system przewidywania tekstu XT9 sprawia, że pisanie na Nokia E63 jest szybkie i efektywne. Zastosowane rozwiązania mailowe zapewniają łatwe korzystanie z poczty prywatnej oraz korporacyjnej, umożliwiają także zarządzanie informacjami typu PIM. Duży poziomy wyświetlacz oraz przeglądarka Mini Map sprzyjają wygodnej pracy w internecie. Aparat fotograficzny, odtwarzacz multimedialny, radio FM i wysokiej jakości słuchawki sprawiają, że telefon może z powodzeniem służyć do pracy i rozrywki.

Scroll to Top