Informacje prasowe

Polska premiera BlackBerry Curve 9360 w Orange

23 listopada 2011
Polska premiera BlackBerry Curve 9360 w Orange

Research In Motion (RIM) (NASDAQ: RIMM; TSX: RIM) oraz PTK Centertel ogłaszają, że nowy smartfon BlackBerry Curve 9360, z systemem operacyjnym BlackBerry 7 OS, jest dostępny w ofercie Orange dla Firm.

Orange jest pierwszym operatorem w Polsce, który oferuje najnowszy model smartfona RIM serii Curve - BlackBerry 9360. Z nową aktywacją, lub przy przedłużaniu umowy w planach taryfowych Optymalny i Optymalny z Internetem można go kupić już za 1 zł + VAT.

Ponadto klienci wybierający nowy smartfon BlackBerry 9360, podobnie jak BlackBerry 9810 lub BlackBerry 9900 mogą skorzystać z promocji, w której otrzymają bezpłatnie usługę inteligentnej Nawigacji Orange w telefonie, na 24 miesiące.

BlackBerry Curve 9360 został zaprojektowany dla dużego i ważnego segmentu globalnego rynku telefonów komórkowych, z myślą o klientach, którzy chcą zastąpić swoje telefony nowym, przystępnym cenowo, łatwym w obsłudze i w pełni funkcjonalnym smartfonem BlackBerry Curve. Dodatkowo smartfon zapewni im wygodną synchronizację z mediami społecznościowymi.

Nowy model jest kontynuacją odnoszącej niesamowite sukcesy linii BlackBerry Curve i rozszerzeniem największej światowej premiery smartfonów BlackBerry w historii”, powiedział Paul Lucier, Managing Director of Northern Europe & Russia, Research In Motion. „Nowe smartfony BlackBerry Curve są fantastyczne i oferują użytkownikom znacznie większą wydajność oraz możliwość korzystania z mediów społecznościowych.

Wszystko, czego potrzebujesz

Nowy smartfon BlackBerry Curve 9360 jest smukły, stylowy i po prostu piękny. Oprócz ergonomicznej obudowy charakteryzuje go ułatwiająca szybkie i dokładne pisanie wygodna klawiatura QWERTY oraz optyczny trackpad do ułatwiający nawigację za pomocą jednej ręki. Nowe smartfony posiadają wsparcie dla GPS i Wi-Fi®. W połączeniu z aparatem 5 MPix z lampą błyskową i funkcją nagrywania filmów, umożliwiają szybkie udostępnianie uchwyconych nim momentów w serwisach społecznościowych. Wejścia micro SD / SDHC obsługują karty pamięci do 32 GB, co pozwala przechowywać w smartfonie znacznie więcej danych i plików multimedialnych.

Oprócz systemu operacyjnego BlackBerry 7 OS, nowe smartfony BlackBerry Curve są wyposażone w szereg zaawansowanych udogodnień sprzętowych, w tym ulepszone procesory, wyświetlacze oraz pamięć. Obsługują one również technologię NFC (Near Field Communications), która daje szereg możliwości, w tym parowania akcesoriów lub odczytywania znaczników SmartPoster poprzez dotknięcie smartfonem. Smartfon BlackBerry® Curve™ 9360 spełnił wszystkie wymogi pod względem funkcjonalności, interoperacyjności oraz bezpieczeństwa i otrzymał niedawno certyfikat MasterCard Worldwide. Certyfikat oznacza, że każdy bank na świecie obsługujący MasterCard PayPass, będzie mógł wdrożyć konta MasterCard PayPass na kartę SIM smartfonów BlackBerry.

Najlepsza w swojej klasie komunikacja oraz media społecznościowe

Smartfon BlackBerry Curve 9360 zapewnia najwyższej jakości mobilną komunikację oraz wygodę w korzystaniu z mediów społecznościowych. Dostarcza komplet funkcjonalności telefonu, poczty email, wiadomości oraz aplikacji społecznościowych, zapewniając użytkownikom łączność i efektywność pracy przez cały dzień:

 • Fabrycznie wgrana, najnowsza wersja BBM™ (BlackBerry® Messenger), umożliwia wykorzystanie funkcji BBM w innych aplikacjach, takich jak Foursquare, pozwalając użytkownikom na łatwą interakcję z poziomu zsynchronizowanej aplikacji.

 • Zaktualizowana aplikacja Social Feeds (2.0) została rozszerzona o możliwość pobierania aktualizacji z mediów, podcastów oraz ulubionych stron i wyświetlania ich w jednym widoku.

 • Nowa aplikacja Facebook® dla smartfonów BlackBerry (2.0) wprowadza funkcje, takie jak chat czy integracja z BBM, ułatwiając użytkownikom łączenie się ze znajomymi z Facebooka w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu powiadomień push.

 • Twitter dla smartfonów BlackBerry dostarcza szeroką gamę funkcjonalności, w tym korzystanie z powiadomień Push w czasie rzeczywistym oraz integrację z Social Feeds.

Nowy BlackBerry 7 OS

System operacyjny BlackBerry 7 OS jest wyposażony w przeglądarkę BlackBerry nowej generacji, która łączy w sobie znacznie większą wydajność zaawansowanego silnika przeglądarki WebKit z ulepszeniami sprzętu w smartfonie BlackBerry Curve 9360. W efekcie umożliwia znacznie szybsze, bardziej płynne przeglądanie Internetu oraz niezapomniane wrażenia z grania i oglądania filmów.

BlackBerry 7 OS zawiera również wiele innych fabrycznie wgranych aplikacji i zintegrowanych funkcji zwiększających produktywność:

 • Aplikacja Documents To Go dostępna bezpłatnie w wersji premium - oferuje użytkownikom zaawansowane funkcje edycji dokumentów i przeglądania plików PDF.
 • Usługa BlackBerry® Protect* zapewnia klientom bezpieczeństwo w zakresie archiwizacji i zabezpieczenia ich danych osobowych w chmurze. Dzięki BlackBerry Protect, użytkownicy mogą zlokalizować swoje zagubione smartfony BlackBerry za pomocą GPS lub zdalnie włączyć dzwonek, który pomoże w odnalezieniu smartfona jeśli znajduje się on w pobliżu.
 • Zintegrowane z systemem operacyjnym, BlackBerry® Balance ułatwia użytkownikom pełne wykorzystanie potencjału BlackBerry zarówno do pracy jak i do celów prywatnych, bez konieczności stosowania dodatkowych, zaawansowanych zabezpieczeń i kontroli.
 • Popularna, uniwersalna funkcja wyszukiwania wzbogacona o obsługę wyszukiwania głosowego sprawia, że użytkownicy mogą wygodniej wyszukiwać potrzebne informacje zapisane w urządzeniu lub znajdujące się w sieci.

 

Kontakty dla prasy:

Research In Motion (Agencja Digital PR): Tomasz Relewicz

Tel.: + 48 607 041 063

E-mail: tomaszr@digital-pr.com


Informacje dla prasy:

Zdjęcia smartfonu I dodatkowe informacje w sekcji prasowej BlackBerry 7 virtual Press Room:  www.rim.com/newsroom/blackberry7

Więcej o ofercie Orange dla Firm ze smartfonami BlackBerry: www.orange.pl - link

* Dostępność usługi BlackBerry Protect zależy od operatora


 

Informacje o firmie Research In Motion

Firma Research In Motion (RIM), światowy lider innowacyjności w komunikacji bezprzewodowej, zrewolucjonizowała branżę telefonii komórkowej, wprowadzając na rynek w roku 1999 rozwiązanie BlackBerry®. Obecnie z produktów i usług BlackBerry korzystają miliony klientów na całym świecie, którzy chcą pozostawać w kontakcie z ważnymi ludźmi i informacjami przez cały dzień. Założona w roku 1984 firma RIM ma siedzibę główną w Waterloo, w kanadyjskiej prowincji Ontario, a działalność prowadzi w Ameryce Północnej, Europie, regionie Azji i Pacyfiku oraz w Ameryce Łacińskiej. Firma RIM jest notowana na rynku akcji NASDAQ (NASDAQ: RIMM) oraz na Giełdzie w Toronto (TSX: RIM). Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.rim.com  lub www.blackberry.com

Zawarte w niniejszej informacji prasowej stwierdzenia wybiegające w przyszłość są zgodne z postanowieniami o ochronie przed odpowiedzialnością zawartymi w amerykańskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995 oraz z obowiązującymi kanadyjskimi przepisami dotyczącymi obrotu papierami wartościowymi. Jeżeli w niniejszej informacji prasowej zostały użyte takie słowa, jak „oczekiwać”, „przewidywać”, „móc”, „zostać”, „zamierzać”, „sądzić” i podobne, służą one do wskazania stwierdzeń wybiegających w przyszłość. Stwierdzenia wybiegające w przyszłość są oparte na oszacowaniach i założeniach poczynionych przez firmę RIM na podstawie jej doświadczenia oraz postrzegania przez nią trendów historycznych, bieżących warunków i oczekiwanych wydarzeń w przyszłości, a także innych czynników, które firma RIM uzna za odpowiednie w danej sytuacji. Rzeczywiste wyniki, efektywność i osiągnięcia firmy RIM mogą znacznie się różnić od przedstawionych w stwierdzeniach wybiegających w przyszłość, na co wpływ może mieć wiele czynników, między innymi te, które zostały opisane w rozdziale „Risk Factors” (Czynniki ryzyka) rocznego formularza informacyjnego firmy RIM zawartego w Sprawozdaniu rocznym na formularzu 40-F (kopie tych sprawozdań można uzyskać pod adresem www.sedar.com  lub www.sec.gov). Czynniki te należy uwzględnić z uwagą, a czytelnicy nie powinni nadmiernie polegać na stwierdzeniach firmy RIM wybiegających w przyszłość. Firma RIM nie zamierza i nie zobowiązuje się aktualizować ani poprawiać jakichkolwiek stwierdzeń wybiegających w przyszłość wskutek uzyskania nowych informacji, przyszłych wydarzeń i innych czynników, chyba że prawo stanowi inaczej.

Znaki, obrazy i symbole z rodziny BlackBerry i RIM stanowią wyłączną własność i znaki towarowe firmy Research In Motion Limited. RIM, Research In Motion i BlackBerry są zastrzeżone w Amerykańskim Urzędzie ds. Patentów i Znaków Towarowych (U.S. Patent and Trademark Office) i mogą być zarejestrowane lub oczekiwać na rejestrację w innych krajach. Wszelkie pozostałe marki, nazwy produktów, nazwy firm, znaki towarowe i znaki usługowe stanowią własność odpowiednich podmiotów. Firma RIM nie podejmuje żadnych zobowiązań, nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności, nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji, a także nie udziela wsparcia w odniesieniu do jakichkolwiek aspektów produktów i usług innych podmiotów.


Informacje prasowe

Kolejna porażka Duńczyków w polskim sądzie

22 listopada 2011
Kolejna porażka Duńczyków w polskim sądzie

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek GN Store Nord o udzielenie zabezpieczenia roszczenia poprzez wstrzymanie wykonania uchwały Walnego Zgromadzenia TP z dnia 13 października 2011 r. dotyczącej programu skupu akcji własnych TP w celu ich umorzenia. Działania duńskiej firmy stanowią kolejną, nieudaną próbą zaszkodzenia TP, z którą spółka zależna GN Store Nord – DPTG – pozostaje w sporze prawnym.

Próba zablokowania bardzo korzystnego dla inwestorów programu skupu własnych akcji, jest ewidentnymprzykładem nieczystego wywierania nacisku na TP i dyskredytowaniem naszej firmy w oczach inwestorów. Będziemy się temu z całą stanowczością przeciwstawiać. Cieszę się, że sąd przyznał nam rację - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

GN Store Nord ma zaledwie 10 akcji TP i jedynym celem ich zakupu była możliwość podejmowania działań destabilizujących funkcjonowanie operatora. Przedstawiciele GN Store Nord uczestniczyli w ostatnim NWZA TP nieskutecznie próbując blokować korzystne dla akcjonariuszy spółki decyzje.

Złożenie pozwu wraz z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia do sądu doskonale wpisuje się w logikę posunięć strony duńskiej. Po nieskutecznych atakach w mediach, próbach wciągania w spór rządów Polski i Francji, czy działaniach lobbystów amerykańskich, Duńczycy nie zawahali się przed bezpośrednią ingerencją w funkcjonowanie TP.

W naszej opinii takie postępowanie GN Store Nord kwalifikuje się do działań na niekorzyść spółki i strona duńska powinna mieć świadomość, że będziemy wyciągać z tego konsekwencje prawne - dodał Maciej Witucki.

Mimo działań Duńczyków na NWZA, program skupu akcji własnych został niemal jednogłośnie zaakceptowany przez akcjonariuszy TP i jest obecnie realizowany. Pozwala na to dobra sytuacja ekonomiczna firmy.


Informacje prasowe

Orange wprowadza na rynki w Europie i Afryce najszerszą ofertę niedrogich telefonów z funkcjami Facebooka®

16 listopada 2011
Orange wprowadza na rynki w Europie i Afryce najszerszą ofertę niedrogich telefonów z funkcjami Facebooka®

 • Trzy nowe telefony z dedykowanym klawiszem „F”, które zapewniają użytkownikom głęboką integrację z Facebookiem będą dostępne na rynkach w Europie i Afryce, począwszy od IV kwartału 2011 r. Tak szerokiej oferty niedrogich telefonów z funkcjonalnością Facebooka nie miał dotąd żaden z operatorów.
 • Orange dostarcza użytkownikom w 15 krajach* niedrogie i łatwe w obsłudze telefony umożliwiające korzystające z serwisów społecznościowych, w cenach poniżej 100 euro.
 • W nowej ofercie znajduje się m.in., dostępny wyłącznie w Orange, jeden z najbardziej przystępnych cenowo smartfonów z systemem Android - ALCATEL ONE TOUCH 908F Android.

Wprowadzenie na rynki w Europie i Afryce trzech nowych, niedrogich telefonów zapewniających głęboką integrację z Facebookiem umożliwi znacznie większej niż dotąd liczbie klientów, łatwy i tani kontakt ze społecznością portalu Facebook.

Mając dostęp do najszerszego asortymentu telefonów z funkcjonalnością Facebooka w cenach poniżej 100 euro (w tym ALCATEL ONE TOUCH 908F Android), klienci Orange mogą wybrać model, który najlepiej odpowiada ich potrzebom i kupić go razem z niedrogimi planami taryfowymi, umożliwiającymi nieograniczony dostęp do Facebooka bez dodatkowych opłat za transmisję danych.

Pojawienie się smartfonów i burzliwy rozwój sieci społecznościowych całkowicie zmieniły sposoby kontaktowania się między ludźmi i udostępniania treści. Dotychczas wielu klientów w Afryce i Europie nie miało dostępu do telefonów oferujących głęboką integrację z Facebookiem w tak przystępnej cenie” — powiedział Yves Maitre, wiceprezes ds. multimediów i urządzeń mobilnych Orange. „Jesteśmy przekonani, że rolą Orange jest ułatwianie klientom korzystania z bogatych możliwości technologii cyfrowych. Obecna i przyszła współpraca z firmami Facebook i ALCATEL ONE TOUCH pozwoli nam zapewnić mobilny dostęp do portali społecznościowych jeszcze większej liczbie naszych klientów”.

Orange i Facebook mają wspólny cel, którym jest zapewnienie mobilnego dostępu do portali społecznościowych ludziom w całej Europie i Afryce” — powiedział Henri Moissinac, dyrektor ds. komunikacji mobilnej Facebook’a. „Dzięki tym telefonom i naszej współpracy z Orange można będzie zaoferować klientom możliwość łatwego łączenia się i kontaktu ze znajomymi na Facebooku w każdym czasie i z dowolnego miejsca. Dla niektórych będzie to pierwszy mobilny kontakt z Internetem”.

Orange przyjęła przejrzystą strategię w celu zwiększenia udziału własnych produktów w swojej ofercie z 15 do 20 procent i zaoferowania klientom szerszego wyboru w segmentach z abonamentem i na kartę. Jednym ze sposobów realizacji tej strategii są sojusze partnerskie, dzięki którym Orange może rozszerzać swoją ofertę i dostarczać klientom wysokiej jakości telefony z intuicyjnymi, przydatnymi i unikatowymi funkcjami i usługami, w bardzo przystępnej cenie.

Asortyment nowej oferty obejmuje trzy telefony: ALCATEL ONE TOUCH 585F, ONE TOUCH 813F i ONE TOUCH 908F (w Rumunii Orange Vancouver). Umożliwiają one łatwe wysyłanie i oznaczanie zdjęć, umieszczanie komentarzy na profilach znajomych oraz synchronizację znajomych z Facebooka z własnymi książkami adresowymi. Społecznościowe aktywności Facebooka znajdują odwzorowanie we wszystkich funkcjach nowych telefonów. Począwszy od aparatu fotograficznego po kontakty i specjalny klawisz „F”, który umożliwia natychmiastowe wysłanie danych oraz interakcje z portalem.

Telefony będą sprzedawane w 15 krajach*. W Polsce i w Rumunii będą dostępne już pod koniec 2011 r., a w pozostałych w 2012 r.

ALCATEL ONE TOUCH pragnie rozszerzyć swoją ofertę smartfonów, aby wzbogacić możliwości użytkowników zaawansowanymi funkcjami. Jesteśmy dumni, że w ramach tego partnerstwa współpracujemy z Orange i Facebookiem nad dostarczeniem klientom pierwszej serii telefonów” — powiedział dr George Guo, dyrektor generalny firmy TCL Communication Technology, która używa ALCATEL ONE TOUCH jako jednej ze swoich marek. „Te eleganckie telefony oferują znakomite możliwości integracji z portalem społecznościowym i mają wydzielony przycisk „F”, który zapewnia natychmiastowy dostęp z możliwością wysyłania danych. Łączą one w sobie wysoką jakość i przystępną cenę dla klientów Orange”.

 

* * *

* Uwagi:

Urządzenia będą dostępne w następujących krajach i terytoriach: Polska, Rumunia, Francja, Hiszpania, Armenia, Botswana, Wybrzeże Kości Słoniowej, Mali, Maroko, Mauritius, Mołdawia, Niger, Portugalia, Senegal, Tunezja i Uganda. Informacje o dokładnych datach wprowadzenia do sprzedaży będą podawane lokalnie w późniejszych terminach.

* * *

Kontakty dla mediów:

Jeff Sharpe +44 7887 620 901 jeff.sharpe@orange.com

Internet: www.orange.com/press

Twitter: www.twitter.com/orangegrouppr

Mylene Blin +33 1 44 44 80 71 mylene.blin@orange.com

Internet: www.orange.com/press

Twitter: www.twitter.com/presseorange

Scroll to Top