Informacje prasowe

Polskie hity i głośne premiery w styczniowym repertuarze Kina Orange

13 stycznia 2015
Polskie hity i głośne premiery w styczniowym repertuarze Kina Orange

Mieszkańcy 22 miejscowości, w których nie ma na co dzień kin, w styczniu będą mogli obejrzeć najgłośniejsze obecnie tytuły: „Idę” - polskiego kandydata do Oscara, ekranizację bestsellerowego kryminału „Ziarno prawdy”, „Carte blanche” – film oparty na prawdziwej historii, „Hiszpankę” - fantazyjną megaprodukcję inspirowaną Powstaniem Wielkopolskim oraz dwie polskie komedie „Pani z przedszkola” i „Dzień dobry, kocham Cię”. W repertuarze Kina Orange znalazły się też dwie zagraniczne premiery: „Bezwstydny Mortdecai” i „Paddington”.

Z nowym rokiem Kino Orange kontynuuje trasę promując polskie kino i pokazując najlepsze tytuły filmowe z całego świata. W minionym roku aż 11 pozycji z repertuaru stanowiły rodzime produkcje - wśród nich znalazły się kopropdukcje Orange i jednocześnie największe hity 2014 roku: „Bogowie”, „Miasto 44”, „Jack Strong” i „Obywatel”. W zeszłym roku to największe kino objazdowe w Polsce odwiedziło wszystkie 16 województw, a w kolejnych odwiedzanych miejscowościach otworzyły się kina stacjonarne: do m.in. Drawska Pomorskiego, Tczewa, Złocieńca i Pyrzyc dołączyły Lidzbark Warmiński i Zduńska Wola.

Początek 2015 roku obfituje w wiele wyczekiwanych premier, które pokazywane będą także podczas styczniowej trasy Kina Orange. Zobaczyć będzie można najnowszą kreację Johnny’ego Deppa, który wciela się w tytułową rolę w komedii akcji „Bezwstydny Mortdecai”. Jednemu z najbardziej charyzmatycznych hollywoodzkich aktorów na planie towarzyszą m.in. Gwyneth Paltrow oraz Ewan McGregor. Fabuła toczy się wokół kradzieży bardzo cennego obrazu i pełna jest zaskakujących zwrotów akcji. Druga światowa premiera w Kinie Orange to „Paddington” - zrealizowana z rozmachem ekranizacja przygód najsłynniejszego niedźwiadka świata. Szalone przygody misia Paddingtona bawią całe pokolenia od 1958 roku, kiedy powołany został do życia jako główny bohater książki Michaela Bonda. Pełnometrażowej ekranizacji podjął się producent filmów o Harrym Potterze, a w polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Artura Żmijewskiego, Maję Ostaszewską oraz Jolantę Fraszyńską.

Wśród premierowych tytułów znalazła się wyczekiwana ekranizacja drugiej części bestsellerowej trylogii kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy”. Najnowszy film Borysa Lankosza to wciągająca intryga, mocne wrażenia oraz gwiazdorska obsada: w główną rolę, prokuratora Teodora Szackiego, wcielił się Robert Więckiewicz, na planie towarzyszą mu Jerzy Trela, Magdalena Walach oraz izraelski aktor Zohar Strauss. Kolejna premiera to „Carte blanche” – poruszający scenariusz filmu oparty został na autentycznej historii lubelskiego nauczyciela, który pewnego dnia traci wzrok. Mimo tego nie poddaje się i stara się żyć jak dawniej, nadal ucząc młodzież historii. W główną rolę wcielił się Andrzej Chyra, jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów, obok którego w filmie wystąpili też m.in. uczniowie lubelskiego liceum. Bardzo ciekawą pozycją w styczniowym repertuarze jest też „Hiszpanka”. Do tej potężnej produkcji, której fantazyjny scenariusz zainspirowany został wydarzeniami Powstania Wielkopolskiego z 1918 roku, zaangażowana została międzynarodowa obsada aktorska: w roli Ignacego Paderewskiego wystąpił Jan Frycz, a w Dr Abuse wcielił się ekscentryczny hollywoodzki aktor Crispin Glover. Obok nich na ekranie pojawią się m.in. Jakub Gierszał, Florence Thomassin oraz Magdalena Popławska. Oprócz wymienionych tytułów widzowie będą mieli okazję zobaczyć dwie polskie komedie: pełną inteligentnego humoru „Panią z przedszkola” w gwiazdorskiej obsadzie oraz romantyczną historię pod tytułem „Dzień dobry, kocham Cię”.

Styczeń w branży filmowej jest wyjątkowy, bo to właśnie w tym miesiącu ogłaszane są ostateczne nominacje do Oscarów oraz następuje rozdanie Złotych Globów. Nagrodzona już ponad 60 razy na całym świecie „Ida” Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do Oscara oraz została nominowana do Złotych Globów. Film, który wyświetlany będzie na specjalnych pokazach Kina Orange w styczniu, opowiada historię wychowującej się od urodzenia w zakonie młodej siostry zakonnej Anny. Tuż przed przyjęciem święceń Anna poznaje swoją ciotkę Wandę Gruz (nagrodzona kilkakrotnie za tę rolę Agata Kulesza), od której dowiaduje się, że jej rodzice byli Żydami a ona sama nazywa się Ida Lebenstein. Ten minimalistyczny czarno biały obraz poruszył widzów i krytyków na całym świecie. Jest wspólnym dziełem mieszkającego w Wielkiej Brytanii Pawła Pawlikowskiego oraz Rebecki Lenkiewicz.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Rozmowy bez limitu do wszystkich sieci w Orange na kartę

12 stycznia 2015
Rozmowy bez limitu do wszystkich sieci w Orange na kartę

Od 12 stycznia w ofercie Orange na kartę można korzystać z nowej usługi – „Rozmowy bez limitu do wszystkich”. Klienci, którzy z niej skorzystają, już za 7 złotych będą mogli rozmawiać bez ograniczeń dzwoniąc pod numery w Orange, Nju Mobile, T-Mobile, Plus i Play. Usługa jest dostępna w taryfie Orange Yes, do wyboru są dwa warianty aktywujące ją na 7 lub 31 dni.

Rozmowy bez limitu do wszystkich to pierwsza tego typu usługa w ofercie Orange na kartę i pierwsza na rynku usługa, dająca klientom możliwość wyboru długości czasu jej działania. Do wyboru są dwa warianty:

7 dni za 7 zł (z VAT) – aktywacja krótkim kodem *110*28#

31 dni za 25 zł (z VAT) – aktywacja krótkim kodem *110*29#

Usługa jest dostępna wyłącznie w taryfie Orange YES. Jej włączenie jest bardzo łatwe, także dla abonentów korzystających z innych taryf Orange na kartę. Jeśli zdecydują się skorzystać z Rozmów bez limitu do wszystkich, wystarczy że wpiszą krótki kod zgodny z wybranym okresem jej działania. Zlecenie włączenia usługi spowoduje automatyczną migrację numeru do taryfy Orange YES i włączenie wybranego wariantu usługi.

Więcej o usłudze na stronach: www.orange.pl

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Pierwsze Kluby Sportowe Orange wybrane

08 stycznia 2015
Pierwsze Kluby Sportowe Orange wybrane

Znamy zwycięzców pierwszej edycji programu Klubów Sportowych Orange. 50 klubów, będzie rozwijać swoją przygodę ze sportem przy wsparciu Orange. Do programu zgłosiło się w sumie 2725 grup z całej Polski. Wymogi formalne spełniło 664 z nich, z których jury wybrało najciekawsze i najbardziej odpowiadające założeniom programu.

Cieszę się, że wsparcie dla młodych sportowców trafi tam, gdzie jest zapał i chęć do aktywności i samorozwoju. Wybór był naprawdę trudny ze względu na wysoki poziom przesłanych wniosków i dużą ich liczbę. Wszyscy ci, którzy nie zgłosili się do pierwszej edycji programu, będę mieli jeszcze szansę. Niebawem rozpoczniemy drugą edycję, już teraz zapraszamy” – mówi Konrad Ciesiołkiewicz Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR.

Najwięcej, bo aż sześć Klubów Sportowych Orange powstanie w województwie mazowieckim. Na drugim miejscu uplasowało się zachodniopomorskie, gdzie patronat Orange obejmie pięć klubów. Kolejne województwa to wielkopolskie, świętokrzyskie, śląskie oraz pomorskie – po cztery. Następnie dolnośląskie, lubelskie, łódzkie, małopolskie i podkarpackie – po trzy. W opolskim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim powstaną po dwa Kluby Sportowe Orange, natomiast w lubuskim i kujawsko-pomorskim - po jednym. Cała mapa Polski pokryje się Klubami Sportowymi Orange.

Wkrótce na stronie www.klubysportoweorange.pl będzie możliwe ponowne wysyłanie zgłoszeń do programu. Szczegółowy harmonogram drugiego etapu rekrutacji do Klubów Sportowych Orange zostanie podany wkrótce na platformie programu.

W ramach dwuletniego programu docelowo powstanie 100 Klubów Sportowych Orange. Otrzymają one wsparcie w formie niezbędnego sprzętu sportowego, treningowego oraz możliwość modernizacji infrastruktury. Dodatkowo do każdego z nich trafi wsparcie technologiczne w formie tabletu oraz Internetu. Wszyscy zainteresowani będą mogli korzystać ze specjalnych programów szkoleniowych, które dostępne będą na internetowej platformie. Dla klubów uczestniczących w programie zostały przewidziane dodatkowe nagrody motywujące do samorozwoju, które będzie można zdobyć dzięki zgrywalizowanej platformie.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

Lista pierwszych 50 Klubów Sportowych Orange:

1. Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy "Rakowice" – Dolnośląskie -Lwówek Śląski

2.Klub Sportowy Pogoń Świerzawa – Dolnośląskie – Świerzawa

3.Uczniowski Klub Sportowy Spartakus – Dolnośląskie – Prochowice

4.Uczniowski Klub Sportowy "Trójeczka" - Kujawsko Pomorskie - Aleksandrów  Kujawski

5.Stowarzyszenie Animacji Kultury "Heksa" - Klub Sportowy Heksa Lubelskie - Niedrzwica Duża 6.Gminny Ludowy Klub Sportowo-Turystyczny Agrosport – Lubelskie - Leśna Podlaska

7.Uczniowski Klub Sportowy "Dziewiątka" – Lubelskie – Puławy

8.Młodzieżowy Klub Sportowy "Olimpia" Babimost – Lubuskie – Babimost

9.Wiejski Uczniowski Klub Sportowy "GROT" – Łódzkie – Grotniki

10.Uczniowski Klub Sportowy "KAZIUK" – Łódzkie – Sławno

11.Uczniowski Klub Sportowy Orlik Ujazd – Łódzkie – Ujazd

12.Bucze Runners – Małopolskie – Bucze

13.Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIA – Małopolskie - Nowy Sącz

14.Szkolny Klub Sportowy Zalasovia – Małopolskie – Zalasowa15.Klub Szkolny Jedlnia – Mazowieckie – Jedlnia

16.UKS Inter Rozalin - Mazowieckie - Rozalin/ Młochów

17.Uczniowski Klub Sportowy JEDLANKA – Mazowieckie - Jedlanka/ Jedlińsk

18.Bulko (Szkolny Klub Sportowy Bulko) – Mazowieckie - Bulkowo

19.Szkolny Klub Sportowy MARATON – Mazowieckie - Gzy

20.Szkolny Klub Sportowy ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH Brańszczyk - Mazowieckie – Brańszczyk

21.Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Młodzik" – Opolskie – Domaszowice

22.Szkolny Klub Sportowy Kolonowskie – Opolskie – Kolonowskie

23.Uczniowski Klub Sportowy Olimp Stubno – Podkarpackie – Stubno

24.Uczniowski Klub Sportowy "HERCULES" – Podkarpackie – Brzostek

25.Uczniowski Klub Sportowy Gladiator Przemyśl – Podkarpackie – Przemyśl

26.Uczniowski Klub Sportowy SPRINT w Płocicznie-Tartak – Podlaskie - Płociczno-Tartak

27.Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk Białowieża – Podlaskie – Białowieża

28.Klub Sportowy Szansa - Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych - Pomorskie - Czarne

29.Szkolny Klub Sportowy "Wisełka" – Pomorskie - Nebrowo Wielkie/ Sadlinki

30.Fundacja Akademii Sportu – Pomorskie - Czarny Dwór/ Gdańsk

31.Klub Sportowy Korona – Pomorskie - Cedry Małe

32.Stowarzyszenie Piłkarsko - Siatkarskie Wola – Śląskie – Wola

33.Ludowy Klub Sportowy Młodość Rudno – Śląskie – Rudno

34.Uczniowski Klub Sportowy przy Gimnazjum we Włodowicach – Śląskie – Włodowice

35.Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjum Istebna – Śląskie – Istebna

36.Klub Sportowy Orange Sokół - Świętokrzyskie – Łączna

37.Parafialny UKS DEKO Włoszczowa – Świętokrzyskie – Włoszczowa

38.Szkolny Klub Sportowy "Samson" - Świętokrzyskie - Zagnańsk

39.Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Końskie – Świętokrzyskie - Końskie

40.Klub Sportowy "Pomarańcze" - Warmińsko – Mazurskie – Korsze

41.Uczniowski Klub Sportowy Rozogi - Warmińsko – Mazurskie – Rozogi

42.Basket Suchy Las – Wielkopolskie - Suchy Las

43.Inicjatywny Klub Sportowy Orange Siatkówka i Koszykówka dla wszystkich - Wielkopolskie - Duszniki

44.Klub Sportowy Warta Rumin wymiennie Stowarzyszenie Warta Rumin - Wielkopolskie - Rumin

45.Gminny Klub Sportowy – Wielkopolskie – Jaraczewo

46Ludowy Klub Sportowy Victoria-95 Przecław – Zachodniopomorskie – Przecław

47.Szkolny Klub Sportowy SP.im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie - Zachodniopomorskie - Krzymów/ Chojna

48.Błonie Barwice – Zachodniopomorskie – Barwice

49.Uczniowski Klub Sportowy Herkules Białogard – Zachodniopomorskie – Białogard

50.Ośrodek Skoku o Tyczce Szczecin – Zachodniopomorskie -  Szczecin

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top