Informacje prasowe

Polskie premiery i oscarowe hity w lutowej trasie Kina Orange

7 lutego 2014

Polskie premiery i oscarowe hity w lutowej trasie Kina Orange

Kino Orange rusza w lutową trasę, podczas której zaprezentuje najnowsze polskie produkcje. Pierwsza to „Jack Strong” – sensacyjna opowieść o najsłynniejszym polskim szpiegu. Drugi film to „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, świetna propozycja na walentynki. W lutowym repertuarze nie zabraknie również oscarowych hitów – „American Hustle” i „Wilk z Wall Street”

Najnowsze kinowe propozycje zobaczą mieszkańcy miejscowości, w których na co dzień nie ma kin. Na ekranie największego w Polsce objazdowego kina wyświetlony będzie najnowszy film Władysława Pasikowskiego – „Jack Strong”. Druga nowość, to komedia o poszukiwaniu miłości w wielkim mieście –  „Facet (nie)potrzebny od zaraz”. Ponadto w lutowej trasie kontynuowane będą projekcje filmu Wojtka Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem”. Plejadę polskich gwiazd młodego pokolenia m.in. Katarzynę Maciąg i Joannę Kulig, będzie można spotkać 14 lutego, w Szczytnie, na walentynkowym spotkaniu z widzami Kina Orange.

Luty to także miesiąc oscarowy i właśnie oscarowych hitów nie zabraknie w najbliższej trasie Kina Orange. Widzowie zobaczą obsypany aż 10-cioma oscarowymi nominacjami „American Hustle” z gwiazdorską obsadą, m.in.: Amy Adams i Jennifer Lawrence. Kontynuowane będą pokazy filmu Martina Scorsese „Wilk z Wall Street” z nominowanym do Oscara Leonardo DiCaprio. 2 marca, w dniu, w którym w Los Angeles wręczane są Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, Kino Orange zaprasza do Kłodawy na wieczór oscarowy, podczas którego oprócz wspomnianych już filmów  wyświetlona zostanie również nominowana w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny belgijsko-holenderska produkcja „W kręgu miłości”.

Dla najmłodszych widzów Kino Orange  przygotowało animację „Piłkarzyki rozrabiają” w wersji 3D. To historia o przyjaźni, dorastaniu i pokonywaniu trudności, którą pokochają nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Wybór repertuaru ułatwia widzom   multimedialny plakat elektroniczny, na którym równocześnie prezentowany jest repertuar, plakaty i zwiastuny filmów, wyświetlanych w mieście, do którego dotrze Kino Orange. To unikatowe w Polsce rozwiązanie, oferujące widzom  atrakcyjną formę dostępu do informacji. Multimedialny plakat elektroniczny wyświetlany podczas projekcji powstał dzięki rozszerzeniu współpracy z firmą NEC Display Solutions Europe GmbH, która stała się oficjalnym Partnerem Technologicznym Kina Orange.

Kino Orange to wspólny projekt firmy Outdoor Cinema i Orange, przygotowany specjalnie dla miast i miejscowości, w których na co dzień nie ma kin. Ceny biletów na seanse w Kinie Orange zaczynają się już od 12 zł. Ponadto wszyscy klienci Orange, mogą kupić 2 bilety w cenie jednego. Wystarczy, że wyślą SMS o treści kino pod numer 2360. Potwierdzeniem, że zamówienie zostało przyjęte, jest SMS zwrotny z unikalnym kodem, który trzeba pokazać w kasie kina 30 minut przed seansem. Kino Orange prowadzi przedsprzedaż biletów online. Na stronie www.KinoOrange.pl można zakupić Ekobilet, który widz otrzymuje równocześnie na swój telefon komórkowy oraz e-mail.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
Tel.: 22 527 19 39
e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Polskie premiery i oscarowe hity w lutowej trasie Kina Orange

Informacje prasowe

OUTKAST headlinerem Orange Warsaw Festival 2014

6 lutego 2014

OUTKAST headlinerem Orange Warsaw Festival 2014

OutKast, amerykański duet hiphopowy, wystąpi na Orange Warsaw Festival 2014 w ramach festiwalowej trasy koncertowej z okazji 20-lecia istnienia zespołu. To będzie ich pierwszy występ w Polsce. Zagrają 15 czerwca na Orange Stage.

OutKast to duet niezwykle kreatywnych i ambitnych artystów: Andre Benjamin (Andre 3000) i Antwan Patton (Big Boi). Raperzy i wielokrotni laureaci nagród Grammy wracają na scenę, aby świętować jednocześnie swój jubileusz 20-lecia. Warszawa znalazła się na mapie ich jubileuszowej trasy koncertowej po festiwalach na świecie. Inauguracją tej trasy będzie kwietniowy koncert na festiwalu Coachella w Kalifornii. Podczas Orange Warsaw Festival 2014 zagrają trzeciego dnia festiwalu – 15 czerwca na Orange Stage.

„To dla nas prawdziwy honor, że obchodzimy 20-lecie istnienia, a ciągle cieszymy się wolnością i tworzymy muzykę, która jest naszą pasją” – powiedział Big Boi – „Nie możemy się już doczekać tych występów i energii, którą one nam dają”.

„Wyobraź sobie, że wszystko co chcieliśmy robić to rap” – dodaje Andre 3000 – „Mam ogromną satysfakcję z tego, że jestem członkiem grupy, która pozwoliła mi dowolnie eksperymentować z muzyką, robić to, co tylko przyszło mi do głowy. Powrót na scenę jest najbardziej ekscytującym sposobem na podziękowanie wszystkim, którzy wspierali OutKast przez ostatnie 20 lat. ”

OutKast to oryginalność i nieszablonowe myślenie – słychać to  na każdym albumie, których łączna sprzedaż osiągnęła liczbę ponad 25 milionów egzemplarzy.  Już debiutancki album ATLiens (1996), mimo że wyraźnie wyprzedzał swoje czasy, został oceniony bardzo pozytywnie przez krytyków i publiczność. Kolejne płyty – Aquemini (1998) i Stankonia (2000) cieszyły się nie mniejszą popularnością, a w 2012 roku, znalazły się na liście 500 najlepszych wydawnictw wszechczasów według magazynu Rolling Stone. Kolejne wydawnictwo – Speakerboxxx/The Love Below z 2003 roku – to nie tylko spektakularny komercyjny sukces, ale także sześć nagród Grammy, m.in. za Najlepszy Album Roku – pierwsza taka nagroda w historii rapu.

„To wielka radość ogłosić, że rewelacyjny i powracający na scenę duet OutKast został headlinerem Orange Warsaw Festival 2014! Jestem przekonany, że ten jubileuszowy koncert zespołu zelektryzuje na Stadionie Narodowym wszystkich fanów muzyki.” – Sławomir Nowaczewski, promotor Orange Warsaw Festival.

„To był od zawsze numer jeden na mojej liście ‘artystów do obowiązkowego obejrzenia’. Aż trudno uwierzyć, że to się wydarzy…” – Piotr Metz, Rzecznik OWF.

OUTKAST – kolejny headliner Orange Warsaw Festival 2014 – dołącza do grona ogłoszonych wcześniej artystów, tj: PIXIES, KINGS OF LEON, FLORENCE AND THE MACHINE, QUEENS OF THE STONE AGE, SNOOP DOGG AKA SNOOP LION, TIMBALAND, DAVID GUETTA, KASABIAN, BRING ME THE HORIZON.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach: Orange Stage i Warsaw Stage.

Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014:
Scena „Orange Stage”:
13 czerwca – KINGS OF LEON, QUEENS OF THE STONE AGE, PIXIES
14 czerwca – FLORENCE AND THE MACHINE
15 czerwca –  OUTKAST, DAVID GUETTA, KASABIAN, TIMBALAND

Scena „Warsaw Stage”:
13 czerwca – SNOOP DOGG AKA SNOOP LION
15 czerwca – BRING ME THE HORIZON
Kolejni artyści ogłaszani będą już wkrótce.

Bilety na Orange Warsaw Festival 2014 dostępne są już w sprzedaży na stronach www.orangewarsawfestival.pl, www.eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Orange Polska przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę 15% rabatu na zakup biletów festiwalowych.

Więcej informacji na oficjalnych stronach festiwalu: facebook.com/orangewarsawfestival oraz www.orangewarsawfestival.pl, gdzie dodatkowo w zakładce „MEDIA” znajdują się wszystkie aktualne informacje dla prasy, w tym zdjęcia oraz niezbędne linki dotyczące artystów festiwalu.

Dodatkowych informacji udzielą:
Piotr Metz, Rzecznik Festiwalu, piotr.metz@rochstar-events.com
Monika Nowaczewska, monika.nowaczewska@rochstar-events.com
Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska, tel: 22 527 19 39, biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: OUTKAST headlinerem Orange Warsaw Festival 2014

Informacje prasowe

Szybki Internet dla 8 miejscowości w Polsce Wschodniej

5 lutego 2014

Szybki Internet dla 8 miejscowości w Polsce Wschodniej

Orange Polska podpisał z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości osiem umów na realizację projektów rozwoju sieci dostępowych na obszarze Polski Wschodniej. Nowoczesna sieć szybkiego Internetu zostanie wybudowana w miejscowościach: Biała Podlaska, Biłgoraj, Działdowo, Hrubieszów, Lubartów, Łuków, Ryki oraz w gminie Lutowiska. 

Dzięki realizacji tych projektów, w zasięgu szybkiego Internetu powyżej 30 Mb/s znajdzie się  około 37 tysięcy gospodarstw domowych w wymienionych miejscowościach. Inwestycja zostanie zakończona w czwartym kwartale 2015 roku.

To pierwsze projekty, w których Orange Polska otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na budowę sieci dostępowej nowej generacji (NGA – Next Generation Access) – wartość dofinansowania wyniesie ok. 9 mln zł.

– Realizowane już przez Orange Polska w woj. lubuskim i pomorskim projekty budowy regionalnych sieci szerokopasmowych  potwierdzają, że potrafimy skutecznie realizować projekty unijne. Polska Wschodnia stanowi dla nas jednak szczególne wyzwanie, gdyż oprócz budowy sieci musimy zapewnić zadeklarowany poziom aktywacji usług szerokopasmowych na sieci NGA. Realizacja tych projektów jest dla nas istotna również w kontekście efektywnego wykorzystania funduszy z nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020 – mówi Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska.

Orange Polska stale rozbudowuje i modernizuje swoją sieć stacjonarną i mobilną, dzięki czemu już dziś klienci spółki korzystają z największej w Polsce sieci szybkiego Internetu. Orange angażuje się także w projekty zapewniające dostęp do Internetu na terenach tzw. „białych plam” realizując wspólnie z Urzędami Marszałkowskimi projekty Szerokopasmowe Lubuskie i Szerokopasmowe Pomorskie. W ramach działań wspierających budowę społeczeństwa informacyjnego zapewnia także m.in. bezpłatny Internet  gminnym bibliotekom, tworzy w małych miastach Pracownie Orange – multimedialne centra aktywizujące lokalne społeczności, wyrównujące szanse edukacyjne i kulturowe w miejscach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

***

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
Tel.: 22 527 19 39
e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Szybki Internet dla 8 miejscowości w Polsce Wschodniej

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej