Informacje prasowe

Ponad 500 tys. widzów festiwalu Orange Kino Letnie

04 września 2012
Ponad 500 tys. widzów festiwalu Orange Kino Letnie

Ponad pół miliona widzów uczestniczyło w dotychczasowych pięciu edycjach festiwalu Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane. W tym roku podczas wakacji najciekawsze tytuły filmowe ostatnich lat obejrzało ponad 120 tys. miłośników kina w Sopocie, Zakopanem, Warszawie oraz w Wagonie Filmowym Orange Kino Letnie, kursującym w weekendy między Bałtykiem a Tatrami.

Największą popularnością cieszyło się kino pod gwiazdami na sopockim molo. W lipcu i sierpniu filmy obejrzało tam ponad 65 tys. osób. Kino letnie przy zakopiańskich Krupówkach, odwiedziło ponad 50 tysięcy widzów a weekendowe projekcje w Warszawie, przy Stacji Balon przyciągnęły prawie 5 tys. osób. Pomiędzy Sopotem a Zakopanem kursował specjalny weekendowy, pociąg z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie z mobilną salą kinową, Pociąg 16 razy przejechał między Sopotem a Zakopanem, pokonując łącznie 13 tys. kilometrów. Wyświetlono w nim ponad 100 filmów, które obejrzało ponad 2 tys. podróżnych.

Tegoroczny rekord frekwencji padł w Sopocie na molo podczas projekcji filmu Romana Polańskiego "Rzeź", na który przyszło ponad 2000 osób.  W kinie letnim w Zakopanem, w nowej lokalizacji na Górnej Równi Krupowej największym powodzeniem cieszyły się filmy "Kac Vegas w Bangkoku" i "Wyjazd integracyjny".

Przez cały lipiec i sierpień widzowie głosowali na najlepszy film festiwalu. Plebiscyt Publiczności wygrały dwa filmy: "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena oraz "Jak zostać królem" z niezapomnianą kreacją Colina Firtha.

Już po raz drugi wręczona została nagroda festiwalowa - Diamentowy Klaps Filmowy. W tym roku statuetkę otrzymała Anna Przybylska, jedna z najbardziej popularnych aktorek młodego pokolenia. Nagroda przyznawana jest aktorce lub aktorowi za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarczające widzom wielu wzruszeń, emocji i dobrej energii.

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2012 to projekt realizowany we współpracy miast partnerskich - Sopotu i Zakopanego. Organizatorem jest firma Outdoor Cinema – specjalista w organizacji projekcji filmowych na otwartych przestrzeniach. Sponsorem Tytularnym już po raz piąty jest Orange. Firmy współpracują przy tym projekcie z Sopockim Kąpieliskiem Morskim, Stowarzyszeniem Turystycznym Sopot oraz Biurem Promocji Zakopanego. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity, a partnerem strategicznym telewizja TVN. Patronami medialnymi są: Radio ZET, Planeta FM, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza i Stopklatka. Imprezę wspiera także sieć salonów EMPIK, firma reklamy zewnętrznej AMS, sieć bankomatów Euronet oraz magazyn Art&Business. Sponsorami wspierającym są firmy Villeroy & Boch oraz Lotus Grill.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

18 gr/min do wszystkich sieci w nowym pakiecie minut Orange na kartę

28 sierpnia 2012
18 gr/min do wszystkich sieci w nowym pakiecie minut Orange na kartę

W nowej wersji Wygadanego Pakietu, która od dziś (28.08) jest dostępna dla klientów ofert na kartę: Orange One i Orange POP, koszt minuty połączenia do wszystkich sieci wynosi tylko 0,18 zł z VAT. To jedna z najlepszych tego typu ofert na rynku.

W nowym Wygadanym Pakiecie klient otrzymuje 50 minut na połączenia do wszystkich sieci, do wykorzystania przez 30 dni. Koszt pakietu to 9 zł z VAT, a cena jednej minuty połączenia w ramach pakietu wynosi 0,18 zł z VAT. To najniższa stawka na połączenia do wszystkich sieci oferowana przez największych operatorów.

Z nowego Wygadanego Pakietu mogą skorzystać wszyscy klienci taryf Orange One i Orange POP. Aby aktywować pakiet, wystarczy wysłać SMS o treści WYGADANY pod numer 474 (opłata jak za standardowy SMS, zgodnie z cennikiem).

Więcej informacji na www.orange.pl

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Nowa oferta Telewizji Tu i Tam – w telewizorze, komputerze, smartfonie lub tablecie

24 sierpnia 2012
Nowa oferta Telewizji Tu i Tam – w telewizorze, komputerze, smartfonie lub tablecie

Ponad 30 kanałów telewizyjnych, 30 filmów miesięcznie i telewizja na życzenie z ulubionymi serialami w korzystnej cenie – to nowa oferta pakietów Telewizji Tu i Tam. Można ją oglądać w każdym miejscu - w domu czy w podróży - na ekranie telewizora, przez internet w komputerze, a dzięki specjalnej aplikacji mobilnej także w tablecie czy telefonie komórkowym. Klienci korzystający z usług mobilnych Orange, którzy wybiorą jeden z płatnych pakietów, nie będą ponosić w związku z korzystaniem z Telewizji Tu i Tam opłat za transmisję danych.

W nowej ofercie serwisu Telewizji Tu i Tam do wyboru są 4 pakiety: Hello, Fun, Extra i Full.

Wszyscy, którzy chcą na początek wypróbować nową usługę, mogą skorzystać z bezpłatnych pakietów: Hello i Fun. Pierwszy z nich jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych i zawiera 5 kanałów telewizyjnych, a z drugiego mogą korzystać klienci Orange Polska - zawiera on 20 kanałów, w tym m.in. Orange sport, Eska TV, BBC World, CNBC i Euronews.

W pakiecie Extra (19,90 zł z VAT dla klientów Orange Polska, 29,90 zł z VAT dla pozostałych) klienci otrzymują miesięczny dostęp do 20 filmów i  29 kanałów telewizyjnych – oprócz tych zawartych w pakiecie Fun, dodatkowo także m.in. Disney Channel, Kino Polska i Filmbox.

Najbogatszy pakiet Full (dostępny dla klientów Orange Polska, w cenie 29,90 zł z VAT za miesiąc) zawiera 34 programy telewizyjne oraz 30 filmów .

Wszystkie cztery pakiety obejmują też telewizję na życzenie - w sumie około 15 godzin programów telewizyjnych, w tym m.in. wybrane programy kanału Orange sport.

Nowe pakiety można zamawiać na stronie www.orange.pl i oglądać je na ekranie komputera, na tablecie lub w smartfonie. Klienci korzystający z usługi telewizyjnej Orange Polska (Orange TV w technologii IPTV lub satelitarnej), którzy dokupią pakiet Extra lub Full Telewizji Tu i Tam, zyskają dostęp do zawartych w nich filmów także poprzez dekoder telewizyjny. Będą je więc mogli oglądać nie tylko w komórce czy na komputerze, ale też na ekranie telewizora, bez dodatkowych opłat.

Orange Polska przygotowała specjalne aplikacje mobilne umożliwiające oglądanie telewizji i filmów na ekranie telefonu komórkowego i tabletu – w tej chwili dostępne są aplikacje na systemy operacyjne: Android, iOS, oraz Symbian (ta aplikacja umożliwia oglądanie na telefonie komórkowym tylko kanałów telewizyjnych).

Klienci korzystający z usług mobilnych Orange, którzy wybiorą jeden z płatnych pakietów, nie będą ponosić w związku z korzystaniem z Telewizji Tu i Tam opłat za transmisję danych. Dzięki temu mogą oglądać Telewizję Tu i Tam w telefonie komórkowym bez obaw o wysokość rachunku.

Więcej informacji: www.orange.pl

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top