Informacje prasowe

„Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie” gotowe

08 maja 2009
„Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie” gotowe

Zakończyły się prace nad przygotowaniem "Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie" zainicjowanego przez Grupę Telekomunikacja Polska. Dokument opracowany został pod patronatem Minister Elżbiety Radziszewskiej, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Podpisanie "Porozumienia" planowane jest na połowę czerwca.

"Porozumienie" jest dobrowolnym wkładem w zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w Internecie, w szczególności zaś we wsparcie zwalczania nielegalnych treści internetowych (pornografia dziecięca oraz nawoływanie do nienawiści).

Sygnatariusze przewidują m.in. podejmowanie indywidualnych i wspólnych działań komunikacyjnych i edukacyjnych, wypracowanie i stosowanie podobnych procedur postępowania wobec nielegalnych treści czy zaangażowanie w międzynarodowe inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa dzieci w mediach elektronicznych.

W pracach zespołu brało udział kilkadziesiąt podmiotów - firm, zrzeszeń przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz instytucji administracji państwowej. Trwa gromadzenie deklaracji podmiotów zainteresowanych przystąpieniem do porozumienia. W tym momencie gotowość do podpisania go zgłosiły - obok Telekomunikacji Polskiej, PTK Centertel i Wirtualnej Polski - Helpline.org.pl Fundacji Dzieci Niczyje, Kidprotect.pl, NASK, Polskie Badania Internetu oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Podpisanie "Porozumienia" planowane jest na połowę czerwca.

"Porozumienie" będzie jednym z tematów poruszanych podczas panelu dyskusyjnego w ramach konferencji "Bezpieczeństwo dzieci w mediach elektronicznych - dzieci i nie tylko...", która odbędzie się 22 maja w Warszawie. W dyskusji - obok Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, Prezesa Telekomunikacji Polskiej oraz Rzecznika Praw Dziecka - wezmą udział szefowie organizacji pozarządowych aktywnie zaangażowanych w tworzenie porozumienia - Kidprotect.pl oraz Fundacji Dzieci Niczyje.


Informacje prasowe

Nokia E63 za złotówkę w promocji Orange Poleca

05 maja 2009
Nokia E63 za złotówkę w promocji Orange Poleca

W nowej edycji oferty promocyjnej Orange Poleca obniżoną cenę abonamentu oraz Nokię E63 za 1 zł. Korzystając z promocji klienci dostają abonament o wartości 75 zł ale przez pierwszy rok umowy płacą za niego tylko 55 zł miesięcznie.

Wybierając ofertę Orange Poleca za 55 zł przez pierwszy rok umowy, klienci zawsze co miesiąc dostają wszystkie korzyści abonamentu za 75 zł:

 • 140 minut na połączenia do wszystkich sieci (do Play 101 minut) w abonamencie,
 • atrakcyjną stawkę na połączenia po wykorzystaniu minut z abonamentu,
 • nowoczesny, wielofunkcyjny telefon za 1 zł,
 • 3 bezpłatne usługi - prezenty na zawsze a w nich na start:

  • Weekendy - 180 minut na rozmowy w weekendy ze wszystkimi numerami w Orange lub stacjonarnymi,
  • Dłuższy Kapitał Złotówek - niewykorzystane środki z abonamentu dostępne przez 2 kolejne miesiące,
  • Pakiet SMS - 400 SMS-ów do Orange.

Otrzymane prezenty można raz w miesiącu bezpłatnie zamieniać na inne. Aby dopasować ofertę do swoich potrzeb, oprócz wymienionych w ofercie, klienci mają również do wyboru:

 • Wybrany Numer - 180 minut na rozmowy z wybranym numerem Orange lub stacjonarnym
 • Korzystniej w abonamencie - tańsze połączenia do Orange w ramach abonamentu - tylko 40 gr/min
 • Pakiet Orange World - nieograniczony dostęp do informacji i rozrywki na portalu Orange World

W aktualnej ofercie Orange Poleca na klientów czeka telefon Nokia E63 - urządzenie stworzone specjalnie z myślą o mobilnej komunikacji. Pełna klawiatura QWERTY oraz system przewidywania tekstu XT9 sprawia, że pisanie na Nokia E63 jest szybkie i efektywne. Zastosowane rozwiązania mailowe zapewniają łatwe korzystanie z poczty prywatnej oraz korporacyjnej, umożliwiają także zarządzanie informacjami typu PIM. Duży poziomy wyświetlacz oraz przeglądarka Mini Map sprzyjają wygodnej pracy w internecie. Aparat fotograficzny, odtwarzacz multimedialny, radio FM i wysokiej jakości słuchawki sprawiają, że telefon może z powodzeniem służyć do pracy i rozrywki.


Informacje prasowe

Orange Free 39 i pół – najtańsza oferta mobilnego internetu

30 kwietnia 2009
Orange Free 39 i pół – najtańsza oferta mobilnego internetu

Od 30 kwietnia Orange wprowadza nowe usługi mobilnego dostępu do internetu dla klientów indywidualnych i firm. Orange Free 39 i pół oraz Business Everywhere Mini to najtańsze na rynku usługi umożliwiające korzystanie z internetu w laptopie i  telefonie. Klienci mogą je kupić w promocji z modemem lub zamówić jako dodatek do abonamentu telefonicznego. Nowością oferty są także krótkie - 12 miesięczne umowy lojalnościowe.

Orange Free 39 i pół to nowa oferta opracowana z myślą o klientach, którzy potrzebują mobilnego internetu aby przeglądać strony www i korzystać z poczty elektronicznej. W ramach abonamentu za 39,50 zł dostają usługę szybkiego, mobilnego dostępu do internetu działającego z prędkością do 7,2 Mbps oraz miesięczny pakiet 0,5 GB na transfer danych. Po jego wykorzystaniu, użytkownik nadal może korzystać z internetu w ramach abonamentu, jednak prędkość transferu jest niższa.

Usługę można kupić wraz z modemem USB ZTEMF 636 wyposażonym w kartę pamięci 2 GB. Jest on dostępny w cenach promocyjnych dla klientów, którzy kupią usługę z umową na okres co najmniej 12 miesięcy. Wkrótce w ofercie znajdzie się także wersja modemu wyposażona w kartę pamięci 4 GB.

Z usługi mogą korzystać także użytkownicy oferty abonamentowej usług głosowych Orange. Dzięki temu zyskują możliwość taniego korzystania z internetu w telefonie komórkowym. Wystarczy, że włączą ją za pomocą SMS-a o treści „AKT  39,5" wysłanego pod numer 1111 (0,20 zł z VAT). W przypadku usługi będącej dodatkiem do abonamentu usług głosowych opłata aktywacyjna nie jest pobierana.

Dla klientów oferty Orange dla Firm przygotowano bliźniaczą usługę pod nazwą Business Everywhere Mini, w jej przypadku do podanych cen należy doliczyć 22 procent podatku VAT.

Scroll to Top