Informacje prasowe

Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie podpisane

02 lipca 2009
Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie podpisane

"Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie", zainicjowane przez Grupę TP, ma już pierwszych 11 sygnatariuszy, wśród nich dostawcy Internetu, portale internetowe oraz organizacje pozarządowe zajmujące się problematyką bezpieczeństwa dzieci w sieci. Inicjatywę poparł również Urząd Komunikacji Elektronicznej. Dokument opracowano pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania Elżbiety Radziszewskiej.

„Zapewnienie dzieciom korzystającym z Internetu bezpieczeństwa, uchronienie ich przed nieodpowiednimi dla nich treściami, to dziś ogromne wyzwanie. Uważam, że tylko poprzez wspólne działania jesteśmy w stanie to bezpieczeństwo im zapewnić. Dlatego dziękuję wszystkim sygnatariuszom i gorąco zachęcam kolejne firmy i instytucje, by się do tej inicjatywy przyłączyły” – powiedziała Elżbieta Radziszewska, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie podpisało do tej pory 11 firm

i instytucji: Telekomunikacja Polska, PTK Centertel, Wirtualna Polska, Fundacja Orange, Interia.pl, Fundacja Dzieci Niczyje (Helpline.org.pl), Kidprotect.pl, NASK (Dyżurnet.pl), Polskie Badania Internetu (PBI), ArcaBit oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) zrzeszająca 151 firm.

„Występując z pomysłem „Porozumienia”, wyszliśmy z założenia, że działania naszej i innych firm, prowadzone oddzielnie, to zbyt mało w stosunku do potrzeb i do tego, co możemy osiągnąć działając wspólnie. Wierzę – także jako rodzic – że ten projekt będzie się rozwijał i gromadził wokół idei bezpiecznego Internetu kolejne firmy i instytucje. Bezpieczeństwo dzieci to jeden z tematów, w którym powinniśmy znaleźć wspólny język, nawet, jeśli w innych kwestiach mamy różne zdania” – wyjaśnił Maciej Witucki, Prezes Telekomunikacji Polskiej.

Porozumienie, które zainicjowała Grupa TP, to dobrowolny wkład wszystkich sygnatariuszy w zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w Internecie - zwłaszcza w zwalczanie nielegalnych treści internetowych, takich jak nielegalna pornografia czy nawoływanie do nienawiści. Podpisując Porozumienie zobowiązali się m.in. do podejmowania indywidualnych i wspólnych działań komunikacyjnych i edukacyjnych, wypracowania i stosowania podobnych procedur postępowania wobec nielegalnych treści oraz zaangażowania w międzynarodowe inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa dzieci w mediach elektronicznych.

Porozumienie zostało zaprezentowane dziś podczas konferencji prasowej, w której wzięli udział: sekretarz stanu w KPRM, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska, Prezes UKE Anna Streżyńska, Prezes Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki oraz szefowie zarządów instytucji i firm - sygnatariuszy porozumienia.


Informacje prasowe

Orange Surf Team – wakacyjna jazda na bałtyckich falach

02 lipca 2009
Orange Surf Team – wakacyjna jazda na bałtyckich falach

W czasie tegorocznych wakacji będzie można podziwiać popisy kitesurfingowej grupy Orange Surf Team wspieranej przez operatora sieci Orange. Widowiskowe pokazy freestyle'u, ekstremalne skoki i ewolucje wykonywane przez kitesurfingowców sprawiają, że uprawiany przez nich sport zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Najbliższe pokazy odbędą się już w nadchodzący weekend w Rewie oraz Gdyni.

Już w najbliższy weekend - 4 i 5 lipca, w Rewie oraz podczas Open'er Festiwalu i Parady Żaglowców, będzie można oglądać niecodzienne pokazy kitesurfingu w wykonaniu Orange Surf Team. Będzie to pierwszy z serii pokazów kitesurfingu, które przez dwa wakacyjne miesiące będą towarzyszyć wczasowiczom odwiedzającym popularne polskie kurorty nad morzem.

Podczas pokazów oraz zawodów, w zaaranżowanym na plaży miasteczku Orange, będzie można skorzystać z darmowego dostępu do internetu a o wakacyjną atmosferę zadbają DJ-e. Chętni do zmagania się z wiatrem i falami spotkają w nim także zawodników Orange Surf Team, którzy wprowadzą ich w tajniki ekscytującego sportu. Na zwolenników spokojniejszych form relaksu czekać będą wygodne kosze plażowe i lornetki do obserwowania pokazów.

Orange Surf Team to grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja. W jego skład wchodzą zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. „Inspiracją powstania teamu było hasło kampanii reklamowej Orange, „Together we can do more" - mówi Tomasz Janiak, organizator Orange Surf Team. Wspólnie trenujemy, pomagamy sobie na wodzie, razem jesteśmy bardziej rozpoznawalni i możemy odnosić sukcesy w zawodach. Poza tym w teamie nakręcamy się nawzajem na pływanie i organizowanie szalonych przedsięwzięć" - dodaje.

Orange Surf Team planuje start m.in. w Pucharze Polski  i Mistrzostwach Polski w Kitesurfingu, przepłynięcie z Borholmu do Kołobrzegu a także zorganizowanie wyścigu z katamaranem Gemini III, który odbędzie się na wodach zatoki Gdańskiej. Relacje ze wszystkich akcji i zawodów, w których udział weźmie Orange Surf Team oraz inne wakacyjne aktualności będą pojawiać się na stronie internetowej www.orangesurfteam.pl.


Informacje prasowe

10 groszy za minutę w pakiecie POPGadane

01 lipca 2009
10 groszy za minutę w pakiecie POPGadane

W wakacyjnej promocji Orange POP rozmowy w sieci i z numerami stacjonarnymi kosztują tylko 10 groszy za minutę. Na użytkowników czekają także dwa nowe startery z atrakcyjnymi bonusami a w Zetafonie - Nokia 2680 już od złotówki.

Aż do końca wakacji – 31 sierpnia, każdy użytkownik Orange POP może rozmawiać w sieci i z numerami stacjonarnymi płacąc tylko 10 groszy za minutę. Wystarczy, że zamówi pakiet POPGadane, w którym za 6 zł dostanie 60 minut na połączenia do wykorzystania w ciągu 30 dni od włączenia.

Pakiet można zamówić wysyłając SMS o treści GADANE na numer 646 (opłata wg cennika Orange POP), dzwoniąc pod bezpłatny numer *500 lub przez internet na stronie www.orange.pl/online.

Na wszystkich nowych użytkowników, którzy chcą skorzystać z oferty Orange POP czekają dwa nowe startery:

starter 13 za 5zł a w nim:

  • 3 zł na start
  • bonus 10zł do wykorzystania w Orange – dodatkowe 5 zł za dwa pierwsze doładowania kwotą 25 zł lub wyższą

20 zł na start

  • SMS-y za 1 grosz w Orange przez okres 3 miesięcy
  • starter za 20 zł a w nim:

Zarówno nowi, jak obecni użytkownicy ofert na kartę w Orange mogą także kupić Nokię 2680, którą w ofercie Zetafon dostaną już za złotówkę.

Więcej informacji o Orange POP na stronie: www.orange.pl

Scroll to Top