Informacje prasowe

Powstanie kolejnych 50 Klubów Sportowych Orange

15 czerwca 2015
Powstanie kolejnych 50 Klubów Sportowych Orange

Kolejnych 50 klubów sportowych, otrzyma wsparcie sprzętowe i merytoryczne od Orange Polska. Tym samym programem Kluby Sportowe Orange zostanie objętych 100 sportowych inicjatyw. O przystąpienie do drugiej edycji programu ubiegało się 1121 grup z całej Polski, 435  zgłoszeń spełniło wymogi formalne. Najlepsze z nich rozpoczynają właśnie swoją nową sportową przygodę z Orange Polska.

Sport jest nie tylko doskonałą formą spędzania czasu czy poprawy sprawności fizycznej, ale także kształtuje charakter. Niestety nie wszędzie młodzież ma dostęp do odpowiedniego sprzętu, infrastruktury i wiedzy trenerskiej. Program Kluby Sportowe Orange powstał po to, by im to umożliwić. Kolejna rekrutacja pozytywnie nas zaskoczyła. Poziom zgłoszeń był  bardzo wysoki, przez co wybór zwycięzców trudny - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR.

Tym razem najwięcej klubów, bo aż po sześć, powstanie w województwach: mazowieckim i dolnośląskim. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmują województwa: podkarpackie i śląskie, gdzie utworzonych zostanie po pięć klubów. Najmniej - po jednym - w zachodniopomorskim, świętokrzyskim i lubuskim.

Nowe Kluby Sportowe Orange otrzymają sprzęt sportowy oraz treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb,  tablet z dostępem do Internetu oraz możliwość podnoszenia kompetencji i poszerzania wiedzy dzięki specjalnym programom szkoleniowym. Przewidziane są także dodatkowe nagrody motywujące do samorozwoju, które będzie można zdobyć dzięki grywalizacji. Najaktywniejsze kluby mogą liczyć na specjalne nagrody, w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem, czy lekkoatletą Marcinem Urbasiem.

Obecnie Kluby Sportowe Orange aktywnie działają w 50 miejscowościach w całej Polsce. Programem objętych jest obecnie przeszło 3 000 młodych sportowców. Dotychczas Orange Polska przekazał ponad 2000 piłek do gier zespołowych, 1250 strojów, 50 tabletów oraz setki innych sprzętów ogólnorozwojowych. Wideo relacja z odwiedzin w jednym z pierwszych klubów dostępna jest pod linkiem: http://blog.orange.pl/korporacyjny/entry/bez-sprzetu-nie-ma-talentu

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Finanse nagrodzi najlepsze pomysły zgłoszone do Imagine with Orange

12 czerwca 2015
Orange Finanse nagrodzi najlepsze pomysły zgłoszone do Imagine with Orange

Mobilny bank Orange Finanse ustanowił specjalne nagrody za najlepsze pomysły dotyczące mobilnych finansów, zgłoszone w trwającej obecnie kampanii polskiej edycji programu Imagine with Orange. Autorzy 5 projektów, które zbiorą najwięcej głosów, otrzymają po 200 zł płatne na konta w Orange Finanse (posiadane przez zwycięzców lub specjalnie z tej okazji założone). Kampania trwa do 2 lipca 2015r. Z uwagi na zakres działania Orange Finanse, nagrody są przeznaczone dla autorów z Polski.

Głównymi nagrodami w programie Imagine with Orange dla 3 najlepiej ocenionych pomysłów są do wyboru: LeBloc - bezprzewodowy projektor multimedialny albo wyjazd do Paryża na warsztaty z zespołem ds. innowacji w Orange aby popracować nad potencjałem ich pomysłu.

„Orange Finanse nieustannie szuka świeżych pomysłów i słucha opinii oraz oczekiwań użytkowników co do tego, jak powinna wyglądać nowoczesna bankowość. Dlatego też postanowił przyłączyć się do programu Imagine with Orange ze względu na jego społecznościowy charakter i potencjał kształtowania innowacji przez użytkowników” – powiedział Przemysław Frańczak, Dyrektor Marketingu Orange Finanse w Orange Polska.

Mobilny bank Orange Finanse to szybkie i wygodne bankowanie bez potrzeby noszenia portfela. Orange Finanse to także płatności zbliżeniowe telefonem z funkcją NFC, nowoczesna aplikacja mobilna na smartfony, w której bez logowania sprawdzisz stan konta, wykonasz przelew do znajomego na numer telefonu lub wypłacisz pieniądze z bankomatu z usługą BLIK (bez potrzeby noszenia karty płatniczej). Więcej informacji o ofercie i nowościach w Orange Finanse na stronie: www.orangefinanse.com.

Program Imagine with Orange ma na celu włączenie społeczeństwa do współtworzenia innowacji. Zasady są proste - raz na kwartał Imagine with Orange uruchamia kampanię poświęconą innemu zagadnieniu z obszarów takich jak inteligentne miasta, e-zdrowie, rozrywka, zakupy, etc. Każdy kto chciałby podzielić się swoim pomysłem na usprawnienia lub innowacje związane z tematem kampanii może to zrobić za pomocą platformy internetowej http://imagine.orange.pl

Zgłoś pomysł i wygraj. Szczegóły w Regulaminie Konkursu.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

E-faktury w Orange – bezpieczeństwo, wygoda i ekologia

05 czerwca 2015
E-faktury w Orange – bezpieczeństwo, wygoda i ekologia

Klienci Orange korzystający z faktur elektronicznych będą je otrzymywać z nowej, bardziej bezpiecznej domeny: @pl.orange.com. Zastosowane w niej standardy ułatwiają odróżnienie oryginalnej wiadomości od spamu, co ogranicza ryzyko ataków phishingowych. Z e-faktury korzysta już 63% klientów Orange. Oznacza to oszczędność setek ton papieru rocznie i uratowanie od wycinki tysięcy drzew. Cyfryzacja działalności Orange Polska ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Nowa domena do wysyłki e-faktury wykorzystuje standardy DMARC (Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance), SPF (Sender Policy Framework) oraz DKiM (DomainKeys Identified Mail), które ułatwiają serwerom pocztowym identyfikowanie oryginalnych przesyłek. Dzięki temu fałszywy mailing nieuczciwego nadawcy będzie zatrzymany na etapie serwera i nie zostanie przesłany na skrzynkę odbiorczą klienta.

Orange Polska jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczęła na dużą skale wprowadzanie elektronicznych faktur i aktywnie włączała się w popularyzację tego wygodnego i ekologicznego rozwiązania. Firma od lat ogranicza liczbę wszelkich wydruków i promuje elektroniczną obiegu dokumentów we wszystkich obszarach swojej działalności. Skala tych działań ma wyraźny pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Tylko dzięki klientom korzystającym z e-faktury od 2009 roku udało się oszczędzić 1156 ton papieru – to prawie 20 tysięcy ocalonych drzew. Z kolei zmniejszenie wydruków w biurach firmy w ciągu ostatnich 5 lat to kolejne 15 tysięcy uratowanych drzew – prawie tyle, ile jest na całym Mokotowie w Warszawie. Firma ufundowała także ponad 700 bezpiecznych schronień dla zagrożonym wyginięciem nietoperzy, które chronią lasy i uprawy przed uciążliwymi owadami.

Coraz powszechniej używany jest papier z recyklingu. Od 2008 roku wszystkie firmy dostarczające papier do Orange Polska posiadają certyfikat FCE, tj. dobrej gospodarki leśnej, świadczący o tym, że materiał został pozyskany z lasów, gdzie dba się o sadzenie nowych drzew i nie prowadzi rabunkowej wycinki.

Kolejnym przykładem tego rodzaju proekologicznych działań jest stosowanie  eko-opakowań na dzierżawione klientom urządzenia (modemy, dekodery). To ważne, ponieważ według danych Eurostat, Polska jest krajem o najniższym poziomie recyklingu odpadów opakowaniowych w Unii Europejskiej (z wynikiem 44% opakowań poddanych recyklingowi w 2012 roku, przy 65% w całej Wspólnocie).

***

Nowe, bardziej bezpieczne domeny do wysyłki e-faktur to już kolejna inicjatywa, która ma zapewnić większe bezpieczeństwo użytkownikom e-faktur. W ubiegłym roku w e-mailach z e-fakturą pojawiła się „strefa bezpieczeństwa”, dzięki której można jeszcze przed otwarciem załączników sprawdzić, czy wiadomość jest autentyczne i czy podane w niej dane należą do odbiorcy.

Warto pamiętać, że bezpieczną alternatywą dla otrzymywanej korespondencji na e-mail jest korzystanie na portalu Orange z konta w Mój Orange. Można je uruchomić w prosty sposób rejestrując się na www.orange.pl/mojorange. Warto także śledzić aktualności i ostrzeżenia o potencjalnych zagrożeniach na stronie www.cert.orange.pl.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top