Informacje prasowe

Pożegnanie sezonu Ekstraklasy w Orange sport i na platformie IPTV Telekomunikacji Polskiej

27 maja 2009
Pożegnanie sezonu Ekstraklasy w Orange sport i na platformie IPTV Telekomunikacji Polskiej

Podczas ostatnich dwóch kolejek wiosennego sezonu Ekstraklasy, Telekomunikacja Polska transmituje na platformie IPTV równolegle aż 6 meczów na żywo.  Z kolei należąca do Grupy TP stacja Orange sport przeprowadzi transmisję łączoną z dwóch spośród najciekawszych meczów.

W tej decydującej fazie rozgrywek wszystkie mecze są rozgrywane w tym samym czasie -  w ostatnie dwa weekendy  wiosennej rundy Ekstraklasy po raz pierwszy w historii polscy kibice będą mogli wybrać mecz, który ich interesuje i obejrzeć go na żywo w całości -  mówi redaktor naczelny Orange sport Janusz Basałaj.

Redakcja Orange sport przygotowała na ostatnią kolejkę Ekstraklasy (30 maja) specjalną ramówkę. W programie Dzień z Mistrzem, towarzyszyć będzie z kamerą Manuelowi Arboleda - mistrzowi polski z Zagłębiem Lublin, kolumbijskiemu piłkarzowi, zawodnikowi Lecha Poznań.

Kończący się sezon piłkarskich rozgrywek będą też podsumowywać goście i eksperci w studio m.in. Paweł Zarzeczny, Adam Godlewski, Bogdan Kalus oraz Krzysztof Stanowski. Stacja przygotowała także niespodziankę dla najmłodszych kibiców -  Zebi będzie gościł w swoim programie Marcina Adamskiego - kapitana ŁKS, a także piłkarza - Jacka Paszulewicza.

Ponadto Orange sport będzie towarzyszyć klubom w przygotowaniach do ostatnich meczów sezonu, przeprowadzi wywiady z prezesami klubów oraz co pół godziny przedstawi garść świeżych informacji i emocji przed decydującymi meczami ze stadionów, z którymi łączyć się będą dziennikarze Orange sport.

Blok programowy poświęcony Ekstraklasie w Orange sport rozpocznie się o godzinie 12.00 i zakończy o 21.00

Szczegóły transmisji:

30 maja

IPTV:

Kanał 901       Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów

Kanał 902       Arka Gdynia - Odra Wodzisław

Kanał 903       Legia Warszawa - Ruch Chorzów

Kanał 904       ŁKS Łódź - Polonia Bytom

Kanał 905       Górnik Zabrze - Polonia Warszawa

Kanał 906       Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

 

Orange sport - transmisja łączona

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze - Polonia Warszawa

 

Wszystkie mecze rozpoczynają się o godz.  17.00

Transmisje pozostałych 2 meczów kolejki można obejrzeć w Canal+.

W realizacji Pożegnania sezonu bierze udział 30 osób z działu redakcji Orange sport oraz około 280 osób z firmy Multiproduction, która zabezpiecza transmisje sportowe dla kanału Orange sport. Całości dopełnią 2 wozy satelitarne umożliwiające odbiór i przekazanie sygnału ze wszystkich ligowych boisk.


Informacje prasowe

Centrum Operacji Księgowych TP – najlepsze w Europie

25 maja 2009
Centrum Operacji Księgowych TP – najlepsze w Europie

Centrum Operacji Księgowych (COK) TP w Lublinie otrzymało nagrodę roku 2009 dla najlepszego własnego centrum usług wspólnych w Europie. COK zwyciężył w kategorii centrów usług działających do 3 lat, pokonując w ostatnim etapie silnych konkurentów z Niemiec, Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

Nagroda została przyznana przez Shared Services & Outsourcing Network (SSON) - największą światową organizację działającą na rzecz rozwoju centrów usług i procesów outsourcingowych. - Ten tytuł to powód do dumy i ukoronowanie pracy wszystkich osób zaangażowanych w powstanie i funkcjonowanie COK, ale także świadomość odpowiedzialności, jaką niesie bycie na pierwszym miejscu - powiedziała Irmina Bubałło-Wojciechowska, dyrektor Pionu COK, która osobiście odebrała nagrodę podczas dorocznej konferencji SSON EMEA. - Cieszę się, że COK został tak wysoko oceniony przez największych światowych ekspertów. Działanie na najlepszym rynkowym poziomie to dewiza każdego z obszarów Centrum Usług Grupy TP - Centrum Operacji Księgowych, Administracji Płacowej, Łańcucha Dostaw oraz Zakupów - powiedział Xavier Letzelter, Dyrektor Grupy TP ds. Centrum Usług.

TP zdecydowała się stworzyć centrum usług wspólnych (ang. Shared Services Center), co oznacza wprowadzenie zintegrowanych i zestandaryzowanych procesów biznesowych obsługi podstawowej działalności operacyjnej przedsiębiorstwa. Główną ideą utworzenia Centrum Usług było dostarczanie usług o najlepszej jakości i w najefektywniejszy sposób, działając na zasadach biznesowych - jest to znacznie więcej niż konsolidacja czy centralizacja funkcji w firmie. Skupienie usług w jednym centrum znacznie zwiększyło efektywność zarządzania tak dużą i złożoną korporacją. Uruchomienie Centrum Operacji Księgowych (COK) było ważnym elementem projektu New Convergence, którego celem było wdrożenie w TP systemu klasy ERP przy równoczesnym zapewnieniu prowadzenia ksiąg według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, a także spełniających wymogi SOX, w ciągu jednego roku fiskalnego. W fazie produkcyjnej COK realizuje misję dostarczania terminowo i wiarygodnie wysokiej jakości usług Klientom, przy jednoczesnym stałym podnoszeniu efektywności poprzez standaryzację i ciągłe doskonalenie procesów oraz przy zapewnieniu wzrostu kompetencji swoich pracowników. Za szczególnie godne uznania przez sędziów z SSON oceniających osiągnięcia centrów usług aplikujących do nagrody roku były w przypadku COK TP wysokiej klasy zarządzanie projektem, standaryzacja i automatyzowanie procesów biznesowych oraz zarządzanie zasobami w COK.

Centrum Operacji Księgowych rozpoczęło działalność w pełnym zakresie operacyjnym w październiku 2006 roku w Lublinie. Miasto Lublin zostało wybrane spośród 8 lokalizacji w całej Polsce. O wyborze zadecydowała szczegółowa analiza głównych kryteriów wyboru, którymi były dostępność kadry, dostęp do nieruchomości TP w poszczególnych miastach, wysokość kosztów utrzymania, dostęp do odpowiedniej infrastruktury i dobra współpraca z władzami lokalnymi. Nie bez znaczenia jest także łatwa komunikacja z Warszawą. Lublin jest też dużym ośrodkiem akademickim, który umożliwia pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników.


Informacje prasowe

Znajomi-Nieznajomi – nowatorska propozycja edukacyjna kampanii „Dziecko w Sieci”

25 maja 2009
Znajomi-Nieznajomi – nowatorska propozycja edukacyjna kampanii „Dziecko w Sieci”

Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange przygotowały nowatorski kurs e-learning dla gimnazjalistów poświęcony bezpieczeństwu w Internecie. Został on zaprezentowany 22 maja br. na konferencji „Internet i nie tylko - Bezpieczeństwo dzieci w mediach elektronicznych" organizowanej przez Grupę TP oraz Radę Europy, honorowego gościa, 54. Międzynarodowych Targów Książki.

Kurs „Znajomi - Nieznajomi" jest odpowiedzią na coraz większą popularność społeczności internetowych i związane z tym zagrożenia dla dzieci i młodzieży. Gimnazjaliści wcielają się w rolę administratora portalu społecznościowego i rozwiązują problemy jego użytkowników. Pomaga im w tym Szef, z którym komunikują się za pośrednictwem video-komunikatora. W tej roli wystąpił Tomasz Sobczak, znany aktor teatralny i filmowy. W rolę użytkowników serwisu wcieliły się dzieci z jednego z krakowskich teatrów dziecięcych.

E-learning jest niezwykle atrakcyjną i skuteczną formą edukacji najmłodszych, dlatego z powodzeniem wykorzystujemy ją w kampanii „Dziecko w Sieci". W nowym kursie dla gimnazjalistów, dzięki wykorzystaniu  popularnego obecnie środowiska portali społecznościowych, uczniowie mają możliwość nie tylko poznawania problemów związanych z  Internetem, ale także poszukiwania metod  ich rozwiązania - mówi Marcin Sołodki z programu Akademia Bezpiecznego Internetu Fundacji Dzieci Niczyje.

Od początku swego istnienia Fundacja Orange (dotychczas działająca pod nazwą Fundacja Grupy TP), propaguje Internet jako narzędzie edukacji. W naszych działaniach zwracamy uwagę na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży korzystającym z Sieci. Jestem przekonana, że dzięki naszym wspólnym działaniom zasady bezpiecznego Internetu będą znane młodszym użytkownikom Sieci. - mówi Aleksandra Kozubska, Koordynator programu „edukacja z Internetem Fundacji Orange".

Kurs „Znajomi-Nieznajomi" jest już kolejną propozycją edukacyjną dla młodych internautów przygotowaną przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Na platformie e-learning kampanii „Dziecko w Sieci" udostępniano do tej pory dwa kursy dla uczniów szkół podstawowych oparte na fabule serwisu Sieciaki.pl. Skorzystało z nich dotychczas ponad 50 tys. dzieci.

Działania Fundacji Dzieci Niczyje na rzecz bezpieczeństwa dzieci online są elementem programu Komisji Europejskiej „Safer Internet" prowadzonego w Polsce wspólnie z NASK pod nazwą Saferinternet.pl.

Głównym partnerem i współorganizatorem realizowanych projektów edukacyjnych  jest Fundacja Orange.

 

Kontakt:

Marcin Sołodki, Fundacja Dzieci Niczyje, koordynator projektu Sieciaki.pl

e-mail: marcin.solodki@fdn.pl, tel.: 515 235 716

Aleksandra Kozubska, Fundacja Orange, koordynator programu „Edukacja z Internetem"

e-mail: Aleksandra.kozubska@orange-tp.com, tel. 22 844 95 85

Scroll to Top