Informacje prasowe

Premiery prosto z amerykańskich kin w usłudze VoD na orange.pl i w Orange TV

21 maja 2013
Premiery prosto z amerykańskich kin w usłudze VoD na orange.pl i w Orange TV

Od dziś (21 maja) internauci korzystający z wirtualnej wypożyczalni Orange na www.orange.pl  oraz klienci usługi telewizyjnej  Orange TV mają  dostęp do specjalnej oferty PREMIUM VOD. Znajdą tu filmy amerykańskiej produkcji, które w Polsce nie miały premiery kinowej i po raz pierwszy będzie je można obejrzeć właśnie w usłudze wideo na życzenie. W ofercie Orange Polska filmy będą dostępne jeszcze przed ich premierą na DVD. Od dziś dostępna jest pierwsza propozycja dla miłośników kina akcji - film  „Parker” z Jasonem Stathamem w roli głównej.

Nowe filmy w PREMIUM VoD będą się pojawiać co 2 tygodnie, każdy  na okres dwóch tygodni i będzie je można wypożyczyć w cenie 11 zł.

„Parker” to nowy thriller reżysera Taylora Hackforda twórcy takich filmów jak „Ray” czy „Adwokat diabła”. Główny bohater Parker grany jest przez gwiazdę kina akcji Jasona Stathama, znanego m.in. z filmów „Transporter” czy „Angielska robota”. W filmie u jego boku występuje znana amerykańska piosenkarka i aktorka Jennifer Lopez.

„Parker” to historia o profesjonalnym złodzieju, który nigdy nie pozostawia niczego przypadkowi i wszystko planuje ze szczególną starannością. Bohater żyje według własnego kodeksu honorowego, nakazującego nie okradać biednych i nie krzywdzić tych, którzy na to nie zasługują. Jednak podczas jednego z napadów sam staje się ofiarą zdrady. Jego kumple zabierają cały łup, a Parkera zostawiają na pewną śmierć. Kiedy udaje się mu przeżyć, mężczyzna postanawia śledzić byłych kompanów. Wkrótce dowiaduje się, że planują oni zuchwały skok. Razem z  pięknej agentką od nieruchomości Leslie (Jennifer Lopez) opracowuje plan zemsty.

Wśród kolejnych tytułów w Premium VoD będzie można obejrzeć  między innymi film „Likwidator” z powracającym w świetnej formie Arnoldem Schwarzeneggerem, „Twardziele” – komedia kryminalna z udziałem zdobywców Oscarów: Ala Pacino („Zapach kobiety”), Christophera Walkena („Łowca jeleni”) i Alana Arkina („Operacja Argo”), „Czas zemsty” z Collinem Farrelem czy „Połączenie” z Halle Berry.

Harmonogram filmów z ich premierami w Premium VoD:

Parker – od 21 maja 2013

Likwidator – od 4 czerwca 2013

Twardziele – od 18 czerwca 2013

Kula w łeb – od 18 czerwca 2013

Czas zemsty – od 2 lipca 2013

Połączenie – od 16 lipca 2013

Infiltrator – od 30 lipca 2013

Reguła milczenia – od  13 sierpnia 2013

***

Telewizja Tu i Tam umożliwia oglądanie na dowolnym urządzeniu: komputerze, tablecie, czy smartfonie, aż 45 kanałów telewizyjnych, a także filmów czy wydarzeń sportowych kanału Orange sport i innych materiałów wideo - w dowolnym miejscu i czasie.

Więcej informacji  - http://www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam/film

Orange TV – wideo na życzenie dostępne poprzez dekoder na ekranie telewizora dla klientów usługi internetowej orange.pl.

Więcej informacji - http://www.orange.pl/Orange_tv.phtml

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/


Informacje prasowe

Orange podwójnym laureatem konkursu „Dobroczyńca Roku 2012”

21 maja 2013
Orange podwójnym laureatem konkursu „Dobroczyńca Roku 2012”

Dwa projekty Orange Polska zostały nagrodzone w XVI edycji konkursu Dobroczyńca Roku. Wśród laureatów znalazł się program wolontariatu pracowniczego w Orange Polska oraz działania na rzecz dzieci z wadą słuchu prowadzone przez Fundację Orange. Statuetki Dobroczyńcy Roku to najbardziej prestiżowe wyróżnienia za społeczną działalność firm w Polsce.

Orange Polska otrzymał nagrody w dwóch kategoriach: „Współpraca firmy z organizacją pozarządową” oraz „Program wolontariatu pracowniczego”. Inicjatywy Orange zostały docenione przez Kapitułę Konkursu, a o ich ostatecznym zwycięstwie zadecydowały głosy internautów.

Wyróżnienie w pierwszej kategorii dotyczy programu Fundacji Orange na rzecz dzieci z wadą słuchu – Dźwięki Marzeń. Dzięki współpracy z ponad 20 placówkami w całej Polsce Fundacja dociera ze wsparciem do 300 dzieci z małych miast i wsi rocznie. Zapewnia im rehabilitację słuchu i mowy, która prowadzona jest w ich domach pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Ponadto, Fundacja wyposaża banki aparatów słuchowych, w których bezpłatnie wypożyczane są odpowiednie urządzenia małym dzieciom. Do konkursu „Dobroczyńca Roku” została zgłoszona przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie – jednego z partnerów programu.

Kolejna statuetka Dobroczyńcy Roku 2012 przypadła Orange za prowadzenie programu wolontariatu pracowniczego. Kapituła oraz głosujący internauci docenili długofalowe, strategiczne podejście firmy w realizacji programu oraz szeroki wachlarz projektów, który uwzględnia różne potrzeby i możliwości pracowników.

Program wolontariatu pracowniczego w Orange Polska istnieje już od 10 lat i angażuje 2100 osób każdego roku, czyli ponad 10% wszystkich zatrudnionych w firmie. Pracownicy uczestniczą w działaniach dobroczynnych średnio kilka razy w roku. Program pozwala im wykorzystywać swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe w projektach społecznych. Do końca 2012 roku wolontariusze firmy przeprowadzili zajęcia o bezpiecznym korzystaniu z Internetu dla ponad 11,5 tys. dzieci w całej Polsce. Wyremontowali 100 Bajkowych Kącików – kolorowych świetlic dla dzieci w szpitalach i przeprowadzili ponad 250 projektów dla lokalnych społeczności według swoich pomysłów dzięki grantom od Fundacji Orange. Do ostatniej akcji „Mikołaje Orange” przyłączyło się ponad 750 osób, odwiedzając  łącznie 11 tys. dzieci w szpitalach w całym kraju.

Orange był już wyróżniony w konkursie „Dobroczyńcy Roku” w poprzednich edycjach. Firma została nagrodzona  między innymi za współpracę z Fundacją SYNAPSIS oraz strategiczny program społecznego zaangażowania firmy. Program wolontariatu pracowniczego został nagrodzony także na jubileuszowej edycji rok temu, a Fundacja Orange odebrała nagrodę specjalną „ Nowe trendy społecznego zaangażowania”.

Ogólnopolski konkurs o tytuł "Dobroczyńca Roku” organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce od 1997 roku. To o największy i najdłużej działający w Polsce konkurs nagradzający i promujący społeczne zaangażowanie przedsiębiorstw.

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/


Informacje prasowe

Sony XperiaTM Tablet Z do wygrania w Testuj z Orange

13 maja 2013
Sony XperiaTM Tablet Z do wygrania w Testuj z Orange

W najnowszej edycji konkursu „Testuj z Orange”, na uczestników czeka 20 tabletów Sony XperiaTM Tablet Z, które będzie można przetestować wraz z usługami multimedialnymi Orange - „Telewizją Tu i Tam” oraz „Czytelnią Tu i Tam”. Dziesięciu laureatów konkursu otrzyma testowane urządzenia na własność.

Sony Xperia TabletTM Z to pierwszy tablet jaki zostanie przetestowany w ramach cyklu konkursów „Testuj z Orange”. Ma ekran dotykowy w technologii Sony Mobile BRAVIA® Engine (1920 x 1200 pikseli) o przekątnej 10,1 cala, czterordzeniowy procesor Qualcomm APQ8064+MDM9215M, pracuje na systemie operacyjnym Android 4.1 (Jelly Bean). Urządzenie jest wyposażone w kamerę o rozdzielczości zdjęć 8,1 megapiksela i nagrywa filmy wideo w rozdzielczości HD (1080p). Bateria o pojemności 6000 mAh zapewnia czuwanie przez 890 godzin lub słuchanie 110 godzin muzyki lub 10 czy godzin oglądania wideo. Łączność jest realizowana za pomocą zapewnia WiFi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4.0.

Korzystając z niego uczestnicy będą wykonywali zadania konkursowe i opisywali swoje wrażenia na specjalnie przygotowanym blogu. Motywem przewodnim tej edycji konkursu są dwie usługi multimedialne Orange:

  • Telewizja Tu i Tam (http://www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam.phtml) - serwis z dostępem do bogatej oferty telewizyjnej - kanałów TV na żywo, popularnych materiałów ze świata muzyki i sportu oraz bogatej biblioteki filmów VoD. Można z niego korzystać za pomocą komputera, tableta czy smartfona – wystarczy mieć dostęp do Internetu.
  • Czytelnia Tu i Tam (http://www.orange.pl/czytelnia.phtml) - unikalna na polskim rynku wypożyczalnia legalnych e-booków z prawdziwego zdarzenia. Katalog literatury krajowej i zagranicznej dostępnej w serwisie obejmuje bardzo bogaty wybór – ponad 12 tysięcy tytułów dostarczanych przez lidera polskiego rynku treści cyfrowych - Empik Digital.

Aby zgłosić chęć udziału w konkursie wystarczy zarejestrować się na www.testuj.orange.pl i odpowiedzieć na pytanie eliminacyjne. Rejestracja potrwa do 26 maja, a lista testerów zostanie ogłoszona 5 dni później. Testy potrwają przez cały czerwiec a ogłoszenie laureatów nastąpi 5 lipca. Jury oceni jakość, stronę merytoryczną oraz kreatywność testerów.

10 najlepszych otrzyma testowane tablety na własność.

Konkursy „Testuj z Orange” to doskonała okazja do osobistego sprawdzenia parametrów zarówno najnowszych smartfonów i tabletów jak i najnowszych usług multimedialnych. W poprzednich edycjach testowane były m.in. Black Berry Z10, Xperia Z, Lumia 920, 808 PureView & Lumia 900, HTC One X, Lumia 800, HTC Mozart, ChaCha, Motorola DEFY, Motorola FlipOut. Do tej pory zrealizowano 11 konkursów, najnowsza – 12 edycja ruszyła 13 maja br.

Więcej na www.testuj.orange.pl

 

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/

Scroll to Top