Informacje prasowe

Prezes TP Maciej Witucki powołany na kolejną kadencję, Mariusz Gaca nowym członkiem Zarządu TP

26 marca 2009
Prezes TP Maciej Witucki powołany na kolejną kadencję, Mariusz Gaca nowym członkiem Zarządu TP

Rada Nadzorcza Telekomunikacji Polskiej 26 marca powołała Prezesa Zarządu TP Macieja Wituckiego na kolejną kadencję. Rada powołała również w skład Zarządu TP Mariusza Gacę.

Maciej Witucki ma 42 lata. W 1991 roku ukończył Wydział Elektryczny na Politechnice Poznańskiej. W latach 1992-1997 odbył studia podyplomowe w dziedzinie zarządzania systemami przemysłowymi w Ecole Centrale Paris (Francja).

Karierę rozpoczynał jako asystent w Ecole Centrale Paris, gdzie specjalizował się w dziedzinie badań operacyjnych i wspomagania decyzji. Następnie od września 1997 roku pracował w Banku Cetelem - najpierw we Francji, gdzie współtworzył biznesplan spółki-córki na polskim rynku, a następnie w Polsce, będąc równocześnie członkiem zarządu Cetelem Polska Expansion S.A.. Od października 2001 roku pracował w Grupie Credit Agricole.

W 2002 roku został członkiem zarządu LUKAS S.A., a następnie wiceprezesem LUKAS Banku S.A. odpowiedzialnym za pion kredytów konsumenckich.

W marcu 2005 roku Pan Maciej Witucki został powołany na Prezesa Zarządu LUKAS Bank S.A. Od listopada 2006 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Telekomunikacji Polskiej.

Mariusz Gaca ma 36 lat. Jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Warszawskiego, posiada również dyplom MBA University of Illinois at Urbana Champaign.

Karierę zawodową rozpoczął w Grupie Elektrim S.A., gdzie w latach 1995-2000 współtworzył biznes plany lokalnych operatorów telekomunikacyjnych.

Od 2000 roku w Grupie TP jako Dyrektor Pionu Multimediów, odpowiedzialny za rozwój oferty dostępu do internetu dla rynku klientów indywidualnych. Od 2005 roku odpowiedzialny za rynek biznesowy Grupy TP, początkowo jako Dyrektor ds. Kluczowych Klientów a następnie jako Dyrektor Pionu Rynku Biznesowego Grupy TP oraz Dyrektor Wykonawczy Grupy TP.


Informacje prasowe

Pierwszy polski telefon szyfrujący Xaos Gamma w ofercie Orange

26 marca 2009
Pierwszy polski telefon szyfrujący Xaos Gamma w ofercie Orange

Lider rynku kryptograficznych rozwiązań do bezpiecznej komunikacji - TechLab 2000 oraz Orange - lider telefonii mobilnej dla Firm informują, że pierwszy polski telefon komórkowy szyfrujący połączenia jest już dostępny w sklepie internetowym Orange.

Xaos Gamma to innowacyjny telefon komórkowy, który dzięki zaawansowanym algorytmom kryptograficznym zapewnia całkowite bezpieczeństwo przekazywanych informacji. Doskonała jakość połączeń głosowych, rekordowa szybkość ich szyfrowania i wygodna obsługa sprawiają, że jest unikatowym urządzeniem niemającym odpowiednika w skali światowej. Oprócz bezpiecznych rozmów Xaos Gamma umożliwia chronioną kryptograficznie transmisję danych i przesyłanie szyfrowanych wiadomości tekstowych SMS. Urządzenie ma ogromną bazę kontaktów, zdolną pomieścić do 5000 wpisów, które podobnie jak wszystkie inne dane zapisane w telefonie są chronione przez szyfrowany system plików.

Zastosowanie wyrafinowanych zabezpieczeń nie wpływa na obniżenie parametrów użytkowych telefonu. Dzięki zaawansowanym technologiom jego czas czuwania wynosi 300 godzin, a czas połączeń jawnych lub szyfrowanych to 6 godzin. Obsługa aparatu jest bardzo prosta i nie wymaga od użytkownika żadnej wiedzy na temat kryptografii.

Producentem telefonu jest TechLab 2000 Sp. z o.o. - polska firma R&D, która od 15 lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych urządzeń kryptograficznych.

„Wiemy, że rozwiązania służące zabezpieczeniu przekazu, analogiczne do tych, które przygotowaliśmy wcześniej dla administracji rządowej, w równie dużym stopniu są pożądane przez klientów biznesowych. Dzięki temu, że nasz telefon jest od początku do końca zaprojektowany i produkowany w Polsce, możemy na specjalne życzenie wprowadzać funkcje, które zwiększą jego użyteczność zgodnie z oczekiwaniami klientów." - poinformował Jan Jakub Szczyrek, Członek Zarządu TechLab 2000.

Głównym dystrybutorem i pierwszym operatorem, który oferuje telefon Xaos Gamma jest Orange. Można go kupić w cenie od 849 zł netto wraz z planem taryfowym Oferta dla Firm i umową na 24 miesiące. Sprzedaż telefonu odbywa się za pośrednictwem sklepu internetowego operatora: http://www.orange.pl/klienci_biz/telefony/techlab/xaos_gamma_

„Pakiet cenowy, w którym Orange oferuje Xaos'a Gamma jest bardzo atrakcyjny. Nasza oferta, z pewnością zainteresuje kancelarie prawnicze i adwokackie, sędziów, lekarzy a także inne środowiska biznesowe, dla których kluczowe znaczenie ma poufność informacji." - wyjaśnia Tomasz Kucharczyk, Zastępca Dyrektora Pionu Marketingu Rynku Biznesowego Orange.

„Wybór Orange jako głównego dystrybutora był dla nas oczywisty. Mamy pozytywne doświadczenia ze współpracy z Orange, któremu wcześniej dostarczaliśmy modemy do mobilnego internetu. Teraz nasza współpraca obejmuje również światowej klasy telefon, dający 100% zabezpieczenie przed podsłuchem, który jednocześnie gwarantuje prostotę i szybkość w działaniu." - dodaje Tomasz Borkowski, Członek Zarządu TechLab 2000.

 

* * *

Jak wskazują wyniki badań, ponad 50% badanych uznaje, że poufność informacji i bezpieczeństwo danych stanowią jedną z najbardziej pożądanych cech telefonii mobilnej. Wśród użytkowników komórek wzrasta świadomość, że rozmowy realizowane z wykorzystaniem standardowych telefonów bezprzewodowych nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa przekazywanych informacji. Odpowiedzią na oczekiwania użytkowników telefonii komórkowej jest Xaos Gamma - telefon łączący niespotykaną siłę zabezpieczeń z dużym komfortem użytkowania. Jego cechami szczególnymi są:

  • Zastosowanie kryptografii eliptycznej do uzgadniania kluczy sesyjnych, które pod względem siły zastosowanego algorytmu stawia aparat Xaos Gamma na pozycji lidera wobec rywali rynkowych.
  • Rekordowe skrócenie czasu zestawiania połączenia szyfrującego do 1,5 sekundy, które sprawia, że Xaos Gamma jest co najmniej dziesięciokrotnie szybszy od dostępnych na świecie produktów innych firm.
  • Rekordowo małe opóźnienia (mniej niż 0,5 sekundy) i znakomita jakość głosu uzyskana dzięki opracowanemu przez projektantów TechLab 2000, autorskiemu algorytmowi przeciwdziałania zakłóceniom w torze fonicznym.

TechLab 2000:

TechLab 2000 jest polską firmą R&D, liderem rynku kryptografii stosowanej do ochrony komunikacji. Działalność obejmuje projektowanie i produkcję zaawansowanych urządzeń elektronicznych kierowanych zarówno na rynek specjalny (administracja publiczna, wojsko), jak i powszechny. TechLab 2000 specjalizuje się w tworzeniu nowatorskich rozwiązań w dziedzinie ochrony informacji, ze szczególnym uwzględnieniem telekomunikacji i teleinformatyki.

Firma powstała w 1993 roku i aktualnie zatrudnia 35 specjalistów. Dzięki wiedzy i inżynierskiemu doświadczeniu pracowników może pochwalić się pionierskimi rozwiązaniami: w 1997 roku jako pierwsza na świecie opracowała sprzętowe szyfratory dysków twardych. Wśród innych światowych innowacji warto wymienić też miniaturowe sprzętowe generatory ciągu losowego oraz sprzętowe moduły kryptograficzne realizujące podpis elektroniczny. Niemniej, dumą firmy jest System Sylan - kompleksowe rozwiązania służące zapewnieniu poufności łączności głosowej, w szczególności telefony szyfrujące GSM. Więcej informacji na stronie www.tl2000.pl.

Orange:

Orange - sieć telefonii komórkowej należąca do Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel. Na światowym rynku marka Orange pojawiła się w 1994 roku. Polskim klientom znana jest od 2005 roku, kiedy marka Orange zastąpiła popularną Ideę. Oferta Orange na polskim rynku obejmuje m.in.: telefony komórkowe, oferty abonamentowe, mix i na kartę, usługi internetowe, transmisję danych oraz inne, w tym np. zakupy na raty, pocztę elektroniczną, roaming, telewizję mobilną HD, mobilny portal Orange World, usługi multimedialne i interaktywne oraz wirtualne centrum rozrywki.

 

Kontakt dla mediów:

TechLab 2000: Tomasz Borkowski             

Tel.: 0 22 625 53 19

E-mail:tomasz.borkowski@tl2000.pl

 

Orange: Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 0 22 527 19 39

E-mail:biuro.prasowe@telekomunikacja.pl


Informacje prasowe

Złote Anteny dla Grupy TP

19 marca 2009
Złote Anteny dla Grupy TP

Podczas wczorajszej Gali Złotych Anten „Świata Telekomunikacji”, pakiet neostrada tp z telewizją otrzymał nagrodę jako usługa roku, a w kategorii „rozwiązanie stacjonarne” produktem 2009 roku został kanał telewizyjny Orange sport. Wyróżnienie w kategorii „Menedżer roku” otrzymała Grażyna Piotrowska – Oliwa, prezes PTK Centertel. Złote Anteny to branżowe nagrody przyznawane za osiągnięcia w telekomunikacji i mediach. Kapitułę konkursu tworzą niezależni eksperci oraz przedstawiciele wydawcy i redakcji.

Dzięki wprowadzeniu pakietu „neostrada tp z telewizją” oraz satelitarnej transmisji sygnału w ciągu trzech ostatnich miesięcy 2008 roku Telekomunikacja Polska podwoiła ilość klientów korzystających z usług telewizyjnych - z 57 tys. do 113 tys.

W bardzo korzystnej cenie (przy umowie na 2 lata telewizja w cenie neostrady) klienci otrzymują dostęp do ponad 30 popularnych programów telewizyjnych oraz szybki internet w prędkości: 512 kb/s, 1 Mb/s lub 2 Mb/s. Aby zapewnić dostęp do tej oferty klientom w całej Polsce, TP oferuje telewizję w 2 technologiach: satelitarnej lub za pośrednictwem linii telefonicznej (IPTV).

W sierpniu 2008 roku Telekomunikacja Polska uruchomiła swój pierwszy kanał telewizyjny Orange Sport. Jako jedyny na rynku Orange sport nadaje wszystkie mecze piłkarskiej Ekstraklasy, w tym aż 6 spotkań z każdej kolejki na żywo.

Kanał nadaje także turnieje tenisowe WTA, koszykarską ligę NBA, francuską i portugalską ligę piłkarską, szwedzką ligę żużlową oraz programy autorskie. Wybrane pozycje programowe Orange sport można zobaczyć również na www.orangesport.pl oraz w telefonie komórkowym wap.orange.pl.

Złote Anteny „Świata Telekomunikacji” to branżowe nagrody przyznawane menedżerom, firmom oraz usługom oferującym innowacyjne i atrakcyjne ekonomicznie rozwiązania w dziedzinie telekomunikacji i mediów. W tym roku przyznano je już po raz jedenasty.

Scroll to Top