Informacje prasowe

Puchar Polski w TVN Turbo i Orange sport

26 lipca 2012
Puchar Polski w TVN Turbo i Orange sport

TVN Turbo i Orange sport nabyły na wyłączność prawa do transmisji rozgrywek Pucharu Polski w sezonach 2012/2013 oraz 2013/2014. Licencja obejmuje prawa do transmisji „na żywo”, jak i retransmisji oraz rejestracji całości i skrótów wszystkich meczów w telewizji, Internecie oraz na urządzeniach mobilnych.

- Cieszymy się, że Puchar Polski powraca do ramówki Orange sport. To doskonałe uzupełnienie oferty programowej kanału, który jako jedyny pokazuje rozgrywki I Ligi.  Umowa pozwala nam zaoferować widzom niepowtarzalny produkt. Mecze będzie można oglądać  nie tylko na antenie Orange sport, ale również w Telewizji Tu i Tam, dostępnej nie tylko na ekranie telewizora, ale też na komputerze, tablecie czy komórce – powiedział Dominique Lesage dyrektor Kontentu Orange Polska.

- Puchar Polski zadebiutował na antenie TVN Turbo i od razu został bardzo dobrze przyjęty przez widzów. Mecze piłki nożnej, obok programów motoryzacyjnych, są najchętniej oglądane przez mężczyzn – powiedział Maciej Maciejowski z-ca dyrektora programowego TVN d.s. kanałów tematycznych. – Dzięki współpracy z Orange sport widzowie będą mieli dostęp do najciekawszych meczów Pucharu.

Każda ze stacji pokaże „na żywo” po 13 meczów w każdym sezonie rozgrywek. Mecz finałowy zostanie pokazany na antenach: TVN, TVN Turbo i Orange sport.

TVN Turbo i Orange sport występują w projekcie jako równorzędni nadawcy. Wybór meczów oraz przysługujące stacjom z tego tytułu prawa do transmisji będą uzgodnione przez działy programowe. Orange sport i TVN Turbo będą współpracować w zakresie wymiany materiałów zarejestrowanych podczas rozgrywek Pucharu Polski.

Zakres nabytych przez Orange sport i TVN Turbo praw, pozwoli na szeroką transmisję rozgrywek Pucharu Polski na terenie kraju w telewizji, w Internecie oraz za pośrednictwem sieci komórkowej Orange (wap). Ponadto, po zakończeniu  transmisji na żywo mecze będą mogły być udostępniane w usługach VOD. Poza granicami Polski mecze Pucharu Polski będą pokazywane przez kanał International TVN. Kanały telewizji TVN zapewniają transmisję w jakości HD.

Newsowe treści wideo i foto, w tym z fragmenty meczów (highlights) będę udostępniane mediom przez Agencję TVN za pośrednictwem platformy x-news w specjalnym serwisie. Agencja TVN ma prawo do redystrybucji materiałów z meczów produkowanych przez Orange sport i TVN Turbo.

W czwartek, 26 lipca stacja Orange sport pokaże na żywo losowanie 1. rundy i 1/16 finału Pucharu Polski. Początek transmisji od godz. 15:00.

***

Kanał Orange sport dostępny jest na platformach satelitarnych (Orange, Cyfrowy Polsat, Cyfra+, "n") oraz w wybranych sieciach kablowych (m.in. UPC, Vectra, Multimedia Polska, Toya, Inea, Tesat, Promax, Asta Net, Sat Film, Inotel. Jambox). a także w aplikacji Telewizja Tu i Tam.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Jeszcze więcej I ligi w Orange sport

25 lipca 2012
Jeszcze więcej I ligi w Orange sport

W sezonie 2012/13 I ligi piłkarskiej, stacja Orange sport oprócz transmisji na żywo 2 meczów w każdej kolejce zaprezentuje także obszerną relację z wybranego meczu rozgrywanego w niedzielę. Ponadto, w magazynie I liga raport, po każdej kolejce, będzie można zobaczyć podsumowanie pierwszoligowego weekendu i bramki ze wszystkich stadionów. Orange sport jest jedyną stacją telewizyjną transmitującą mecze I ligi.

Na 10 dni przed startem ligi na fan page Orange sport Polska na Facebooku oraz na antenie Orange sport rozpoczęło się już odliczanie do pierwszego gwizdka rozgrywek. Na fanów czekają konkursy, sondy, a ponadto codziennie o 18:30 w magazynie I liga raport dziennikarze stacji przedstawią życie codzienne I ligi. Jak zwykle nie zabraknie ciekawych gości, wywiadów, analiz.

Harmonogram najbliższych meczów I ligi w Orange sport:

sobota 04.08

17:45 1. kolejka: Arka Gdynia - Warta Poznań (dodatkowo relacja ze spotkania Stomil Olsztyn - Dolcan Ząbki)

niedziela 05.08

16:00 1. kolejka: Okocimski Brzesko – Cracovia

Link do zwiastuna 1. kolejki: http://youtu.be/i1FKu7CaspQ 

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

„Pierwsza Pomoc” – bezpłatna aplikacja ratunkowa w smartfonach Orange

24 lipca 2012
„Pierwsza Pomoc” – bezpłatna aplikacja ratunkowa w smartfonach Orange

Zobacz galerię zdjęć.

Użytkownicy smartfonów i tabletów od dziś mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji ratunkowej opracowanej na zamówienie Orange. Opiekunem merytorycznym projektu jest LUX MED, a rozwiązania techniczne przygotowała agencja Looksoft. „Pierwsza Pomoc” zawiera zbiór wskazówek i ilustracji umożliwiających udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach.

„Pierwsza Pomoc” została przygotowana przede wszystkim z myślą o wsparciu dla świadków nagłych wypadków i zdarzeń, w których konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy. Użytkownik może natychmiast dowiedzieć się i zobaczyć na ilustracjach, jak bezpiecznie ułożyć nieprzytomną osobę, podjąć i prowadzić reanimację oraz zatamować krwawienie. Otrzyma praktyczne porady dotyczące postępowania z poszkodowanymi w różnego rodzaju zdarzeniach np. oparzeniach, odmrożeniach, porażeniu prądem, czy zatruciach. Aplikacja dostarcza też aktualne informacje o numerach telefonów służb ratunkowych i placówkach medycznych Grupy LUX MED.

W Orange staramy się stale uatrakcyjniać ofertę smartfonów, zapewniając nie tylko atrakcyjne ceny telefonów i usług, ale także dostęp do ciekawego i użytecznego kontentu pozwalającego wykorzystać ich możliwości. Dzięki tej aplikacji nasze smartfony mogą stać się nie tylko urządzeniem do komunikacji i rozrywki, ale także narzędziem pomagającym ratować ludzkie życie” - powiedział Michał Paschalis-Jakubowicz, Dyrektor Marketingu Usług Mobilnych Orange Polska.

Jako firma medyczna od wielu lat świadcząca opiekę pacjentom m.in. w stanach nagłych zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy, zanim na miejsce wypadku dotrze zespół ratunkowy. Często decyduje to o przeżyciu poszkodowanego. Zaangażowaliśmy się w projekt aby wspólnie stworzyć narzędzie, które pomoże każdemu w prawidłowym udzieleniu pierwszej pomocy bez względu na czas i miejsce zdarzenia." – powiedział Maciej Pająk, Dyrektor Wyjazdowej Pomocy Doraźnej Grupy LUX MED.

Z aplikacji ratunkowej „Pierwsza Pomoc” mogą korzystać wszyscy użytkownicy smartfonów i tabletów z systemami operacyjnymi: iOS, Android, Windows Phone a także telefonów wykorzystujących Java. Orange udostępnia ją wszystkim, niezależnie od tego w jakiej sieci działa ich karta SIM. Można ją pobrać bezpłatnie w popularnych marketach z aplikacjami, a niedługo będzie instalowana w smartfonach, telefonach i tabletach sprzedawanych przez Orange.

* * *

Orange jest liderem polskiego rynku telekomunikacyjnego i najchętniej wybieranym operatorem w Polsce. Obsługuje blisko 21 milionów klientów zapewniając im codzienny dostęp do największego portfolio nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, w tym unikatowej oferty konwergentnej - Orange Open oraz planów taryfowych bez limitów połączeń ze wszystkimi sieciami mobilnymi i stacjonarnymi w Polsce, a także numerami międzynarodowymi.

Grupa LUX MED – największa polska grupa medyczna prowadząca w całej Polsce własne centra medyczne i placówki przyzakładowe, które oferują pełen zakres opieki ambulatoryjnej, diagnostyki ambulatoryjnej i obrazowej. W ramach Grupy od sierpnia 2010 r. działa także szpital w Warszawie. Z Grupą współpracuje też ok. 1500 poradni medycznych w kraju. Pod jej opieką znajduje się ponad milion pacjentów. Oferta Grupy LUX MED kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Grupa LUX MED prowadzi również działalność ubezpieczeniową. LUX MED Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

* * *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top