Informacje prasowe

Rok Chopinowski na kartach telefonicznych TP

18 listopada 2010
Rok Chopinowski na kartach telefonicznych TP

Ukazały się trzy limitowane, kolekcjonerskie serie kart telefonicznych poświęconych najważniejszemu wydarzeniu kulturalnemu tego roku – 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Telekomunikacja Polska zaprojektowała je wspólnie z Biurem Obchodów Roku Chopinowskiego. Te i inne unikatowe karty telefoniczne można oglądać do 18 grudnia w warszawskiej Kordegardzie.

Karty z dwóch serii zawierają motywy odnoszące się do postaci Fryderyka Chopina. Trzecia seria przedstawia jedną z muzycznych ławeczek, wygrywających utwory kompozytora, rozstawionych wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Karty są dostępne w sprzedaży we wszystkich podstawowych nominałach: 15, 30 i 60 impulsów w cenie odpowiednio - 9, 15 i 24 zł.

Specjalne edycje kart telefonicznych TP towarzyszą wielu ważnym dla Polaków wydarzeniom. TP m.in. co roku wydaje serię 100 specjalnych kart przeznaczonych na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki Fundacji Orange wydana została seria kart, z których część dochodu (2 zł od każdego egzemplarza) przeznaczona została na akcję "Dźwięki Marzeń" wspierającą dzieci z wadami słuchu. Od wielu lat w ramach projektu "Telefon do Mamy" TP rozdaje za darmo karty telefoniczne dzieciom w szpitalach, aby mogły zadzwonić do swoich bliskich.


Informacje prasowe

TP serwuje ,,Śniadanie do łóżka,,

10 listopada 2010
TP serwuje ,,Śniadanie do łóżka,,

Na jesienny wieczór Telekomunikacja Polska proponuje „Śniadanie do łóżka”, komedię która zaskoczy akcją i smakiem. Widzów zabawią Tomasz Karolak, Małgorzata Socha Piotr Adamczyk i Iza Kuna. Wciągną w intrygę z modą, wyrafinowaną kuchnią i nieśmiertelnym problemem stosunków damsko-męskich. Najnowszą koprodukcję TP od dziś można zobaczyć na ekranach kin.

Utalentowany kucharz, grany przez Tomasza Karolaka, jednego dnia powoduje atak alergiczny u znanego krytyka kulinarnego, traci pracę, odchodzi od niego niewierna dziewczyna i ma wypadek. A to dopiero wstęp do zabawnych perypetii bohatera, którego wspiera najlepszy przyjaciel – Piotr Adamczyk.

To film o romantycznym mężczyźnie, który gotuje dla swoich kobiet. I o kobiecie po przejściach (Małgorzata Socha), która boi się zaangażować. Czy znajdą miłość w Warszawie, mieście, w którym sława miesza się z intrygą i zazdrością? Odpowiedź znajdziecie w kinach, a na naszym blogu można zobaczyć materiał z premiery.

Od kilku lat Telekomunikacja Polska angażuje się w koprodukcje filmowe. Jak dotąd zrealizowała 13 projektów, które z zainteresowaniem obejrzało ok. 6,5 mln Polaków.

Niewątpliwie najbardziej znaczącym był nominowany do Oscara film Andrzeja Wajdy pt. „Katyń”, wpisujący się w nurt kina historycznego, dotykający sfery naszego dziedzictwa narodowego. Do podobnych projektów należy również zaliczyć produkcję pt. „Generał Nil” Ryszarda Bugajskiego, czy „Dzieci Ireny Sendlerowej” Johna Kenta Harrisona. Inna koprodukcja TP, „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego, otrzymała Złote Lwy podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Równie popularnymi okazały się hity komediowe, które Polacy darzą wyjątkową sympatią. Do najciekawszych produkcji należą filmy „To nie tak jak myślisz kotku” Sławomira Kryńskiego, „Ile waży koń trojański” Juliusza Machulskiego czy „Miłość na wybiegu” Krzysztofa Langa


Informacje prasowe

TP wspiera działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami

29 października 2010
TP wspiera działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Dzięki wsparciu Telekomunikacji Polskiej, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego zakupi do swojej Wypożyczalni komputery przenośne. TP jest  także partnerem Konferencji „Dostęp osób niepełnosprawnych do informacji i edukacji. Nowe technologie – większe szanse, większe możliwości”, która odbywa się na UW 29 listopada.

Netbooki i notebooki dla Wypożyczalni będą przez BON UW przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami m.in. dzięki programom udźwiękawiającym, programom powiększającymi pismo, programom OCR do rozpoznawania zeskanowanego tekstu, a także dzięki monitorom brajlowskim i przenośnym skanerom.

Umiejętne wykorzystanie nowych technologii pozwala znosić znaczną część barier w dostępie do edukacji, na jakie natrafiają studenci niepełnosprawni, wyrównując tym samym ich możliwości z tymi jakie mają pełnosprawni studenci Uniwersytetu Warszawskiego – powiedział Paweł Wdówik, kierownik Biura Osób Niepełnosprawnych UW.

Bardzo ważną rolę w życiu osób niepełnosprawnych odgrywa możliwość kształcenia się i kontaktu z otoczeniem. Czasami tak prosta sprawa jak napisanie i wysłanie maila może stanowić barierę nie do pokonania. Dlatego TP jako operator narodowy wspiera takie inicjatywy. Chcemy budować społeczeństwo informacyjne,  w którym nie może zabraknąć miejsca dla osób z niepełnosprawnościami – powiedział Paweł Papliński, dyrektor Departamentu Marketingu Usług dla Domu.

Telekomunikacja Polska od wielu lat angażuje się w działania ułatwiające życie osobom z niepełnosprawnościami. Oferujem.in. 50-procentowe rabaty na instalację telefonu i abonament telefoniczny, udostępnia specjalne faktury dla osób niewidomych i słabo widzących (pisane wielką czcionką lub alfabetem Braille'a). Firma przystosowała również publiczne aparaty telefoniczne do potrzeb osób noszących aparaty słuchowe lub implanty oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W ubiegłym roku TP wspólnie z dr Aleksandra Królak, z Politechniki Łódzkiej stworzyła program komputerowy b-Link, który umożliwia osobom sparaliżowanym sterowanie komputerem za pomocą ruchów powiek. Jego niepowtarzalność została doceniona przez jury 38 Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie, które przyznało projektowi Złoty Medal. Program jest darmowy, dostępny jest na stronach www.tp.pl.

Scroll to Top