Informacje prasowe

Rozpoczynamy piątą edycję Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane

29 czerwca 2012
Rozpoczynamy piątą edycję Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane

Od 1 lipca do 31 sierpnia Sopot i Zakopane zamienią się w największe w Europie kina pod gwiazdami. Jak co roku Orange zaprasza miłośników kina na największe hity filmowe, wyświetlane codziennie na olbrzymich ekranach na sopockim molo i przy zakopiańskich Krupówkach. Miasta połączy wakacyjny pociąg PKP Intercity z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie.

Już piąty rok z rzędu Orange i letnie stolice Polski, zapraszają na wieczorne spotkania z najlepszym światowym kinem. Na widzów czekają gigantyczne pneumatyczne ekrany (Airscreen®)  i doskonały system nagłośnienia, a filmy można oglądać siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. W każdej projekcji może uczestniczyć ponad 1000 osób. Zbiorowe oglądanie rozpoczyna się tuż po zachodzie słońca. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

Orange Kino Letnie Sopot- Zakopane prezentuje bogaty i różnorodny repertuar. Goście Orange będą mogli zobaczyć m.in. „O północy w Paryżu”, „Baby są jakieś inne”, „80 milionów”, „Rzeź” czy oscarowe „Rozstanie”. Filmowy „rozkład jazdy” został podzielony na dni tematyczne. Poniedziałki to filmy "Nie tylko dla facetów”, we wtorki będzie można podziwiać "Kino skandynawskie” a w nim m.in. takie filmy jak duński "Włoski dla początkujących" czy norweski "Elling". W środy "z Orange i mega hitem” obie części znanej i lubianej animacji „Madagaskar”. W czwartki, w cyklu „Made in Poland”, najciekawsze polskie tytuły minionego roku, a w nim "Kret" z Borysem Szycem czy "Ki" z Romą Gąsiorowską. Na początek weekendu, w piątki, będzie można poczuć „Francuski czar" podczas projekcji takich hitów jak "Amelia" czy "Jeszcze dalej niż północ", a w ramach sobotniego cyklu "Oscary, Oscary..." m.in. "Debiutanci" z Ewanem McGregorem. Na koniec tygodnia, w niedziele, szalone „Rock’n’rollowe historie”, dokumentalne i fabularne opowieści o najgłośniejszych gwiazdach muzycznych np. "Rolling Stones w blasku świateł" niezwykły filmowy zapis koncertu dokonany przez Martina Scorsese czy "Last Days", film inspirowany ostatnimi dniami z życia Kurta Cobaina.

W tym roku, po raz drugi, zostanie wręczona nagroda festiwalowa Diamentowy Klaps Filmowy, przyznawana aktorom za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarczając widzom wielu wzruszeń i niezapomnianych emocji. Nagroda ta ma podkreślać wakacyjny charakter festiwalu Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane.  Statuetkę Diamentowego Klapsa Filmowego w 2011 roku odebrał Borys Szyc.

Repertuar oraz szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej, jubileuszowej 5. edycji festiwalu można znaleźć pod adresem www.OrangeKinoLetnie.wp.pl. Na stronie internetowej festiwalu będzie można także głosować w plebiscycie na najlepszy film festiwalu, a wśród głosujących rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Na internautów czekają liczne niespodzianki przygotowane z okazji jubileuszu.

Na sopockim molo, na festiwalowych gości,  będzie czekał największy ogródek kawiarni festiwalowej LET'S ART CAFE, która mieści się w Domu Zdrojowym, tuż obok słynnej fontanny.

Nad akcją kinową Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane honorowy patronat objęli włodarze Sopotu i Zakopanego – Prezydent Jacek Karnowski oraz Burmistrz Janusz Majcher.

Ponadto we wszystkie wakacyjne weekendy, PKP Intercity, we współpracy z Orange i Outdoor Cinema, połączy Sopot i Zakopane specjalnym pociągiem z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie. W tej mobilnej sali kinowej, przez całą podróż, wyświetlane będą hity kinowe ostatnich lat. Ważny bilet na pociąg jest jednocześnie biletem wstępu do Wagonu Filmowego. Rodzicami chrzestnymi Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie są Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz, niezapomniany duet aktorski z kultowego filmu Radosława Piwowarskiego „Pociąg do Hollywood”.

* * *

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2012  jest kontynuacją projektu zapoczątkowanego w 2009 roku we współpracy miast partnerskich - Sopotu i Zakopanego. Organizatorem jest firma Outdoor Cinema – specjalista w organizacji projekcji filmowych na otwartych przestrzeniach. Sponsorem tytularnym już po raz piąty jest Orange. Firmy współpracują przy tym projekcie z Sopockim Kąpieliskiem Morskim, Stowarzyszeniem Turystycznym Sopot oraz Biurem Promocji Zakopanego. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity, a partnerem strategicznym telewizja TVN. Patronami medialnymi są: Radio ZET, Planeta FM, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza i Stopklatka. Imprezę wspiera także sieć salonów EMPIK, firma reklamy zewnętrznej AMS oraz sieć bankomatów Euronet. Sponsorami wspierającym są firmy Villeroy&Boch oraz Lotus Grill.

* * *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Wyrok oddalający powództwo spółki z grupy MNI – Długie Rozmowy S.A.

28 czerwca 2012
Wyrok oddalający powództwo spółki z grupy MNI – Długie Rozmowy S.A.

Dnia 26 czerwca 2012 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok mocą, którego oddalił powództwo spółki Długie Rozmowy S.A. o ustalenie, że TP S.A. bezskutecznie rozwiązała wiążące strony umowy o dostępie telekomunikacyjnym z powodu zaległości istniejących po stronie DR S.A.

W ustnym uzasadnieniu orzeczenia Sąd wskazał na brak podstaw do przyjęcia, iż DR S.A. dysponowała jakimikolwiek wierzytelnościami o zapłatę kar umownych wobec TP S.A. Orzeczenie to potwierdza, iż TP S.A. była w pełni uprawniona do wypowiedzenia umów o dostępie telekomunikacyjnym ze spółką DR S.A. z uwagi na istotne zaległości w zapłacie wynagrodzenia za świadczone przez TP S.A. usługi telekomunikacyjne (DR S.A. nie wykazała, aby przysługiwały jej jakiekolwiek wierzytelności z tytułu kar umownych wobec TP S.A.).

Pragniemy przypomnieć, że zaległości te sięgają kwoty ponad 55 ml zł. i są dochodzone przez TP S.A. w postępowaniach sądowych. Do dziś TP S.A. uzyskała  prawomocne orzeczenie w przedmiocie zabezpieczenia roszczeń Telekomunikacji Polskiej S.A. na łączną kwotę 40.845.076 zł polegające na zajęciu składników majątkowych spółki Długie Rozmowy S.A. oraz wszystkich rachunków bankowych tej spółki.

Przypominamy, że ostatnio zgłaszane przez DR S.A. roszczenia wobec TP S.A. w kwocie przekraczającej 250 mln opierały się na twierdzeniu, że TP S.A. bezprawie zakończyła współpracę z DR S.A., ponieważ nie rozwiązała skutecznie umów wiążących uprzednio strony. Sąd wtorkowym rozstrzygnięciem jednoznacznie zakwestionował takie stanowisko, prezentowane także publicznie przez DR S.A.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Smartfony w szalonych cenach w Orange

19 czerwca 2012
Smartfony w szalonych cenach w Orange

Od dziś do 25 czerwca, trwa promocja szalonych cen w sklepie internetowym na www.orange.pl. Wybierając jeden z objętych promocją smartfonów, klienci zapłacą nawet 330 zł mniej. Również od dziś obowiązują niższe ceny na urządzenia firmy Apple dostępne w ofertach Orange dla Firm.

Z promocji Szalone dni w e-sklepie Orange mogą skorzystać wszyscy klienci indywidualni chcący kupić smartfon z nową aktywacją oraz klienci przedłużający umowę. Do 25 czerwca, wybierając jeden z nowoczesnych telefonów oferowanych razem z atrakcyjnym planem taryfowym i umową na 24 miesiące, mogą kupić go w specjalnej, niskiej cenie.

Do wyboru są (ceny z VAT):

  • Samsung Galaxy Ace 2 – taniej o 269 zł, już za 3 zł, w planie Pantera 69,90,
  • Motorola Defy Mini – taniej o 330 zł, już za 99 zł, w taryfie Delfin 29,90,
  • HTC Desire C – taniej o 256 zł, już za 3 zł, w taryfie Delfin 59,90.

Oprócz tego, w planach taryfowych Orange dla Firm zmieniają się ceny smartfonów oraz tabletów Apple. Od dziś iPhone 4S jest tańszy nawet o o 548 zł a Nowy iPad o 300 zł (z VAT).

* * *

Dlaczego warto wybrać smartfona w Orange  na: www.orange.pl/smartfony oraz www.mojtelefon.info Recenzje, wideoprezentacje, testy i instruktaże na stronie www.orange.pl/telefony

* * *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top