Informacje prasowe

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla studentów „Twoja Perspektywa”

29 maja 2009
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla studentów „Twoja Perspektywa”

27 maja 2009 roku w Warszawie podczas uroczystej gali finałowej ogłoszono wyniki I edycji ogólnopolskiego konkursu „Twoja Perspektywa" organizowanego przez Grupę TP wraz z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami oraz Business for Society. Przez ponad dwa miesiące ponad pół tysiąca najlepszych studentów z całej Polski konkurowało o wygranie nagrody głównej w konkursie „Twoja Perspektywa".

Konkurs organizowany w ramach programu edukacyjnego „Twoja Perspektywa" rozgrywany był od 23 marca do 27 maja 2009 r. Spośród 630 uczestników eliminacji do etapu półfinałowego konkursu zakwalifikowały się 32 osoby, które najlepiej rozwiązały 30-minutowy test on-line. Uczestnicy eliminacji rozwiązywali testy z trzech dziedzin do wyboru: IT i telekomunikacja, marketing i zarządzanie oraz ekonomia i finanse.

W drugim etapie konkursu 32 półfinalistów rozwiązywało case study z dziedziny wybranej podczas eliminacji. Do Finału konkursu zakwalifikowało się 10 uczestników. Etap finałowy polegał na 20 minutowej prezentacji rozwiązania zadania przed Kapitułą Konkursu. W jej skład weszli eksperci z trzech dziedzin konkursowych oraz przedstawiciele firm organizatorów: Telekomunikacji Polskiej, PTK Centertel, Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami oraz Business for Society.

Zwyciężczynią konkursu „Twoja Perspektywa" została Aleksandra Warzecha - studentka Szkoły Głównej Handlowej, zdobywając nagrodę główną w wysokości 10 000 zł.

„Możliwość wzięcia udziału w konkursie „Twoja Perspektywa" była niesamowitą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w kierunku, z którym chciałabym związać swoją przyszłość zawodową. Cieszę się, że firmy doceniają nie tylko wiedzę akademicką, ale również umiejętność rozwiązywania problemów i praktycznych zadań" -- powiedziała Aleksandra Warzecha, Zwyciężczyni konkursu.

Kapituła Konkursu wyłoniła także czterech laureatów oraz pięciu finalistów konkursu „Twoja Perspektywa". Laureaci otrzymali nagrody w wysokości 2 000 zł, a finaliści 500 zł każdy. W gronie laureatów i finalistów znaleźli się studenci Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Gdańskiej. Zgodnie z zasadami konkursu zwycięzca, a także wszyscy laureaci i finaliści konkursu „Twoja Perspektywa", będą mogli odbyć praktyki w wybranych firmach należących do Grupy TP.

„Fakt, że w konkursie „Twoja Perspektywa" wzięło udział tak wielu studentów z całej Polski świadczy o tym, że praca w branży telekomunikacyjnej jest atrakcyjna dla młodych ludzi u progu swojej kariery zawodowej. Ogromne zainteresowanie konkursem, a także warsztatami prowadzonymi na uczelniach w ramach programu „Twoja Perspektywa" jest dowodem na to, że studenci są bardzo świadomi tego, że nabywanie nowych kompetencji i umiejętności jest konieczne do znalezienia atrakcyjnej pracy" - mówi Jacek Kowalski,  Dyrektor Pionu Zarządzania Kompetencjami i Rozwojem Pracowników Grupy TP.

Marcin Kasperek, członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, podkreśla, że uczestnicy konkursu musieli się wykazać przede wszystkim kompetencjami biznesowymi, a nie akademickimi - „Studenci uczestniczący w konkursie wykazali bardzo dużą dojrzałość biznesową. Potrafili w znakomity sposób wykorzystać wiedzę nabytą podczas studiów do rozwiązania przykładu sytuacji biznesowej. Absolwentów o takich właśnie kwalifikacjach poszukują liderzy na rynku pracy, tacy jak Grupa TP".

Więcej informacji na stronie www.twojaperspektywa.pl

 

Informacji o konkursie i projekcie „Twoja Perspektywa" udziela:

Agnieszka Krawczyńska

Menedżer Programu

tel.  022 890 02 48

kom. 606 514 789

agnieszka.krawczynska@pszk.org.pl


Informacje prasowe

Pożegnanie sezonu Ekstraklasy w Orange sport i na platformie IPTV Telekomunikacji Polskiej

27 maja 2009
Pożegnanie sezonu Ekstraklasy w Orange sport i na platformie IPTV Telekomunikacji Polskiej

Podczas ostatnich dwóch kolejek wiosennego sezonu Ekstraklasy, Telekomunikacja Polska transmituje na platformie IPTV równolegle aż 6 meczów na żywo.  Z kolei należąca do Grupy TP stacja Orange sport przeprowadzi transmisję łączoną z dwóch spośród najciekawszych meczów.

W tej decydującej fazie rozgrywek wszystkie mecze są rozgrywane w tym samym czasie -  w ostatnie dwa weekendy  wiosennej rundy Ekstraklasy po raz pierwszy w historii polscy kibice będą mogli wybrać mecz, który ich interesuje i obejrzeć go na żywo w całości -  mówi redaktor naczelny Orange sport Janusz Basałaj.

Redakcja Orange sport przygotowała na ostatnią kolejkę Ekstraklasy (30 maja) specjalną ramówkę. W programie Dzień z Mistrzem, towarzyszyć będzie z kamerą Manuelowi Arboleda - mistrzowi polski z Zagłębiem Lublin, kolumbijskiemu piłkarzowi, zawodnikowi Lecha Poznań.

Kończący się sezon piłkarskich rozgrywek będą też podsumowywać goście i eksperci w studio m.in. Paweł Zarzeczny, Adam Godlewski, Bogdan Kalus oraz Krzysztof Stanowski. Stacja przygotowała także niespodziankę dla najmłodszych kibiców -  Zebi będzie gościł w swoim programie Marcina Adamskiego - kapitana ŁKS, a także piłkarza - Jacka Paszulewicza.

Ponadto Orange sport będzie towarzyszyć klubom w przygotowaniach do ostatnich meczów sezonu, przeprowadzi wywiady z prezesami klubów oraz co pół godziny przedstawi garść świeżych informacji i emocji przed decydującymi meczami ze stadionów, z którymi łączyć się będą dziennikarze Orange sport.

Blok programowy poświęcony Ekstraklasie w Orange sport rozpocznie się o godzinie 12.00 i zakończy o 21.00

Szczegóły transmisji:

30 maja

IPTV:

Kanał 901       Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów

Kanał 902       Arka Gdynia - Odra Wodzisław

Kanał 903       Legia Warszawa - Ruch Chorzów

Kanał 904       ŁKS Łódź - Polonia Bytom

Kanał 905       Górnik Zabrze - Polonia Warszawa

Kanał 906       Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

 

Orange sport - transmisja łączona

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze - Polonia Warszawa

 

Wszystkie mecze rozpoczynają się o godz.  17.00

Transmisje pozostałych 2 meczów kolejki można obejrzeć w Canal+.

W realizacji Pożegnania sezonu bierze udział 30 osób z działu redakcji Orange sport oraz około 280 osób z firmy Multiproduction, która zabezpiecza transmisje sportowe dla kanału Orange sport. Całości dopełnią 2 wozy satelitarne umożliwiające odbiór i przekazanie sygnału ze wszystkich ligowych boisk.


Informacje prasowe

Centrum Operacji Księgowych TP – najlepsze w Europie

25 maja 2009
Centrum Operacji Księgowych TP – najlepsze w Europie

Centrum Operacji Księgowych (COK) TP w Lublinie otrzymało nagrodę roku 2009 dla najlepszego własnego centrum usług wspólnych w Europie. COK zwyciężył w kategorii centrów usług działających do 3 lat, pokonując w ostatnim etapie silnych konkurentów z Niemiec, Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

Nagroda została przyznana przez Shared Services & Outsourcing Network (SSON) - największą światową organizację działającą na rzecz rozwoju centrów usług i procesów outsourcingowych. - Ten tytuł to powód do dumy i ukoronowanie pracy wszystkich osób zaangażowanych w powstanie i funkcjonowanie COK, ale także świadomość odpowiedzialności, jaką niesie bycie na pierwszym miejscu - powiedziała Irmina Bubałło-Wojciechowska, dyrektor Pionu COK, która osobiście odebrała nagrodę podczas dorocznej konferencji SSON EMEA. - Cieszę się, że COK został tak wysoko oceniony przez największych światowych ekspertów. Działanie na najlepszym rynkowym poziomie to dewiza każdego z obszarów Centrum Usług Grupy TP - Centrum Operacji Księgowych, Administracji Płacowej, Łańcucha Dostaw oraz Zakupów - powiedział Xavier Letzelter, Dyrektor Grupy TP ds. Centrum Usług.

TP zdecydowała się stworzyć centrum usług wspólnych (ang. Shared Services Center), co oznacza wprowadzenie zintegrowanych i zestandaryzowanych procesów biznesowych obsługi podstawowej działalności operacyjnej przedsiębiorstwa. Główną ideą utworzenia Centrum Usług było dostarczanie usług o najlepszej jakości i w najefektywniejszy sposób, działając na zasadach biznesowych - jest to znacznie więcej niż konsolidacja czy centralizacja funkcji w firmie. Skupienie usług w jednym centrum znacznie zwiększyło efektywność zarządzania tak dużą i złożoną korporacją. Uruchomienie Centrum Operacji Księgowych (COK) było ważnym elementem projektu New Convergence, którego celem było wdrożenie w TP systemu klasy ERP przy równoczesnym zapewnieniu prowadzenia ksiąg według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, a także spełniających wymogi SOX, w ciągu jednego roku fiskalnego. W fazie produkcyjnej COK realizuje misję dostarczania terminowo i wiarygodnie wysokiej jakości usług Klientom, przy jednoczesnym stałym podnoszeniu efektywności poprzez standaryzację i ciągłe doskonalenie procesów oraz przy zapewnieniu wzrostu kompetencji swoich pracowników. Za szczególnie godne uznania przez sędziów z SSON oceniających osiągnięcia centrów usług aplikujących do nagrody roku były w przypadku COK TP wysokiej klasy zarządzanie projektem, standaryzacja i automatyzowanie procesów biznesowych oraz zarządzanie zasobami w COK.

Centrum Operacji Księgowych rozpoczęło działalność w pełnym zakresie operacyjnym w październiku 2006 roku w Lublinie. Miasto Lublin zostało wybrane spośród 8 lokalizacji w całej Polsce. O wyborze zadecydowała szczegółowa analiza głównych kryteriów wyboru, którymi były dostępność kadry, dostęp do nieruchomości TP w poszczególnych miastach, wysokość kosztów utrzymania, dostęp do odpowiedniej infrastruktury i dobra współpraca z władzami lokalnymi. Nie bez znaczenia jest także łatwa komunikacja z Warszawą. Lublin jest też dużym ośrodkiem akademickim, który umożliwia pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników.

Scroll to Top