Informacje prasowe

Rozszerzamy dostępność serwisu interaktywnego Orange

30 lipca 2012
Rozszerzamy dostępność serwisu interaktywnego Orange

Uruchomiony wiosną 2011 serwis interaktywny Orange jest już dostępny dla wszystkich posiadaczy telewizorów Samsunga oraz LG spełniających określone wymogi techniczne z dostępem do internetu. Użytkownikom tym umożliwiamy korzystanie z telewizyjnego kanału sportowego Orange sport na żywo oraz z serwisu z 6 kategoriami tematycznymi: aktualności, sport, program tv, film, muzyka oraz orange ekspert.

Aplikacja Orange ułatwia dostęp do wszystkich aktualności z kraju i ze świata. Główne miejsce w kategorii sport zajmuje kanał Orange sport na żywo, gdzie można obejrzeć trasmisje wydarzeń sportowych – przede wszystkim piłki nożnej i sportów walki oraz wiadomości sportowe nadawane co godzinę. Ponadto każdy z użytkowników ma również dostęp do newsów, informacji, ciekawostek o pozostałych popularnych dyscyplinach sportowych m.in. piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, tenisie, sportach walki, motorowych i zimowych.

Od marca 2011 r. dzięki aplikacji Orange na wszystkich urządzeniach Smart TV firmy LG wyprodukowanych od 2011 roku (telewizorach, odtwarzaczach Blu-Ray i zestawach kina domowego) można dotrzeć do wszystkich bieżących wiadomości o świecie, o sporcie, a także do programu telewizyjnego.

Aktulanie z nowego serwisu Orange można korzystać również dzięki platformie na telewizorach Samsung Smart TV. To niemała gratka dla miłośników nie tylko dobrej muzyki, ale również światowej klasy kina. Znajdą tam wszystkie najciekawsze wiadomości, recenzje płyt, koncertów, filmów oraz newsy z życia celebrytów. W orange ekspert użytkownicy Samsung Smart TV mają szansę uzyskać przydatne informacje na temat  usług i produktów telekomunikacyjnych. Programy „O rety! Gadżety” oraz  „W to mi graj: Mobile” zostały specjalnie stworzone dla korzystających z aplikacji  i dają możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i nowinkami technologicznymi.

Aplikacja dostępna jest na telewizorach Samsung Smart TV oraz Internet@TV z serii C, D i E oraz odtwarzaczach Blu-ray i zestawach kina domowego z serii E. Za kilka tygodni aplikacja pojawi się również w odtwarzaczach Blu-ray i zestawach kina domowego z serii C i D.

Możliwość skorzystania z serwisu mają także posiadacze wszystkich urządzeń LG Smart wyprodukowanych od 2011 roku (telewizorów, odtwarzaczy Blu-Ray i zestawów kina domowego).

Osoba kontaktowa:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

Tel. +48 22 5271939

Email: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl


Informacje prasowe

Weekend z Orange – 2 GB na mobilny internet w smartfonach, tabletach i komputerze

27 lipca 2012
Weekend z Orange – 2 GB na mobilny internet w smartfonach, tabletach i komputerze

W kolejnej odsłonie weekendów z Orange, klienci mogą aktywować darmowy pakiet - 2GB na transmisję danych i dzięki niemu surfować po internecie, za pomocą laptopa, tabletu czy telefonu komórkowego.

Aby aktywować pakiet, wystarczy w czasie najbliższego weekendu, czyli od piątku 27.07.2012 od godz. 20 do niedzieli 29.07.2012 do godz. 23:59, wysłać SMS o treści W, pod bezpłatny numer 80 200. Pakiet internetowy 2GB zostanie włączony w ciągu 24h.

Z promocji mogą skorzystać abonenci usług komórkowych Orange w tym usług mobilnego internetu  Orange Free oraz Business Everywhere.

Ważność pakietu jest uzależniona od rodzaju oferty, z której korzysta klient. W przypadku abonentów ofert na Kartę oraz Mix wynosi ona 3 dni, a w ofertach na abonament, Orange Free oraz Business Everywhere, pakiet będzie ważny do końca okresu rozliczeniowego.

Dzięki Weekendom z Orange,  klienci mogą w jeden weekend w miesiącu bezpłatnie przetestować wybraną usługę Orange – do tej pory klienci mogli w ten sposób wypróbować 11 różnych usług, m.in. Gry na telefon, Nawigację Orange, Audiobooki, Halo Granie oraz pakiety MMS-ów i minut.

* * *

Orange jest liderem polskiego rynku telekomunikacyjnego i najchętniej wybieranym operatorem w Polsce. Obsługuje blisko 21 milionów klientów zapewniając im codzienny dostęp do największego portfolio nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, w tym unikatowej oferty konwergentnej - Orange Open oraz planów taryfowych bez limitów połączeń ze wszystkimi sieciami mobilnymi i stacjonarnymi w Polsce, a także numerami międzynarodowymi.

* * *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Puchar Polski w TVN Turbo i Orange sport

26 lipca 2012
Puchar Polski w TVN Turbo i Orange sport

TVN Turbo i Orange sport nabyły na wyłączność prawa do transmisji rozgrywek Pucharu Polski w sezonach 2012/2013 oraz 2013/2014. Licencja obejmuje prawa do transmisji „na żywo”, jak i retransmisji oraz rejestracji całości i skrótów wszystkich meczów w telewizji, Internecie oraz na urządzeniach mobilnych.

- Cieszymy się, że Puchar Polski powraca do ramówki Orange sport. To doskonałe uzupełnienie oferty programowej kanału, który jako jedyny pokazuje rozgrywki I Ligi.  Umowa pozwala nam zaoferować widzom niepowtarzalny produkt. Mecze będzie można oglądać  nie tylko na antenie Orange sport, ale również w Telewizji Tu i Tam, dostępnej nie tylko na ekranie telewizora, ale też na komputerze, tablecie czy komórce – powiedział Dominique Lesage dyrektor Kontentu Orange Polska.

- Puchar Polski zadebiutował na antenie TVN Turbo i od razu został bardzo dobrze przyjęty przez widzów. Mecze piłki nożnej, obok programów motoryzacyjnych, są najchętniej oglądane przez mężczyzn – powiedział Maciej Maciejowski z-ca dyrektora programowego TVN d.s. kanałów tematycznych. – Dzięki współpracy z Orange sport widzowie będą mieli dostęp do najciekawszych meczów Pucharu.

Każda ze stacji pokaże „na żywo” po 13 meczów w każdym sezonie rozgrywek. Mecz finałowy zostanie pokazany na antenach: TVN, TVN Turbo i Orange sport.

TVN Turbo i Orange sport występują w projekcie jako równorzędni nadawcy. Wybór meczów oraz przysługujące stacjom z tego tytułu prawa do transmisji będą uzgodnione przez działy programowe. Orange sport i TVN Turbo będą współpracować w zakresie wymiany materiałów zarejestrowanych podczas rozgrywek Pucharu Polski.

Zakres nabytych przez Orange sport i TVN Turbo praw, pozwoli na szeroką transmisję rozgrywek Pucharu Polski na terenie kraju w telewizji, w Internecie oraz za pośrednictwem sieci komórkowej Orange (wap). Ponadto, po zakończeniu  transmisji na żywo mecze będą mogły być udostępniane w usługach VOD. Poza granicami Polski mecze Pucharu Polski będą pokazywane przez kanał International TVN. Kanały telewizji TVN zapewniają transmisję w jakości HD.

Newsowe treści wideo i foto, w tym z fragmenty meczów (highlights) będę udostępniane mediom przez Agencję TVN za pośrednictwem platformy x-news w specjalnym serwisie. Agencja TVN ma prawo do redystrybucji materiałów z meczów produkowanych przez Orange sport i TVN Turbo.

W czwartek, 26 lipca stacja Orange sport pokaże na żywo losowanie 1. rundy i 1/16 finału Pucharu Polski. Początek transmisji od godz. 15:00.

***

Kanał Orange sport dostępny jest na platformach satelitarnych (Orange, Cyfrowy Polsat, Cyfra+, "n") oraz w wybranych sieciach kablowych (m.in. UPC, Vectra, Multimedia Polska, Toya, Inea, Tesat, Promax, Asta Net, Sat Film, Inotel. Jambox). a także w aplikacji Telewizja Tu i Tam.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top