Informacje prasowe

Różyczka zwycięzcą festiwalu filmowego w Gdyni

31 maja 2010
Różyczka zwycięzcą festiwalu filmowego w Gdyni

"Różyczka" Jana Kidawy - Błońskiego, której koproducentem jest Telekomunikacja Polska, otrzymała Złote Lwy - główną nagrodę 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Magdalenę Boczarską nagrodzono za główną rolę kobiecą w tym filmie. Werdykt jury przypieczętowała publiczność pięciominutowymi brawami, zapewniając „Różyczce" Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego na festiwalu filmu. Wkrótce film ponownie będzie można obejrzeć w kinach.

- „Różyczka" Jana Kidawy - Błońskiego to kolejna nagradzana przez znawców filmu koprodukcja TP. Bardzo się cieszymy z tego sukcesu. Utwierdza nas w przekonaniu, że polska kinematografia zyskuje dzięki zaangażowaniu naszej firmy, i że mamy „szczęśliwą rękę" w wyborze filmów, które decydujemy się wesprzeć - powiedział Dominique Lesage, dyrektor Pionu Kontentu Grupy TP. Telekomunikacja Polska działa na rynku produkcji filmowych od kilku lat - jest koproducentem 12 filmów fabularnych i 1 dokumentu, co czyni ją jednym z najważniejszych partnerów polskiej kinematografii.

Jury festiwalu filmowego w Gdyni nagrodziło również Wiesława Znyka i Joannę Napieralską za dźwięk w filmie „Różyczka". Z kolei Paweł Mykietyn otrzymał nagrodę za muzykę do filmu „Trick", który również powstał w koprodukcji z Telekomunikacją Polską.

Więcej informacji o filmie Różyczka oraz relację z 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni można obejrzeć na stronie www.orangefilm.pl

Zapraszamy również na www.blog.tp.pl

 

* * * * *

W ciągu ostatniego roku swoje premiery w kinach miało 6 filmów, które powstały przy udziale TP: Miłość na wybiegu, Dzieci Ireny Sendlerowej, Nigdy nie mów nigdy, Trick, Różyczka oraz Piksele. Do tej pory największy sukces ze wszystkich filmowych koprodukcji Telekomunikacji Polskiej odniósł Katyń Andrzeja Wajdy, który w 2008 roku walczył o najbardziej prestiżową filmową nagrodę świata - Oscara - w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W sumie koprodukcje TP obejrzało około 6,5 mln widzów.


Informacje prasowe

Piksele – premiera kolejnej filmowej koprodukcji TP

28 maja 2010
Piksele – premiera kolejnej filmowej koprodukcji TP

Kilka różnych historii, które połączył ... telefon komórkowy. „Piksele" w reżyserii Jacka Lusińskiego z przymrużeniem oka pokazują absurdalne sytuacje, które - odpowiednio przedstawione - trafiają na pierwsze strony codziennych gazet. Wystarczy skandalizujące zdjęcie zrobione telefonem komórkowym i dopisana do niego historia. Film, w którego produkcji uczestniczyła również Telekomunikacja Polska, dziś (28 maja) trafia na ekrany kin.

- Polacy uwielbiają ekscytować się życiem innych. Najbardziej fascynuje ich jednak to, co odbiega od powszechnie przyjętych schematów i norm społecznych. (...) Wystarczy telefon komórkowy, w którego pamięci zostały zapisane przypadkowe zdjęcia, by stworzyć intrygującą opowieść, pełną nietuzinkowych postaci - mówi o swoim filmie reżyser Jacek Lusiński.  - Nad wydarzeniami przewijającymi się przez 100 minut filmu, nadrzędną rolę pełni poczucie humoru - po prostu śmiech, dzięki któremu udaje się nam wszystkim przetrwać absurdy dnia codziennego - dodaje.

Piksele to już 11. film fabularny, który powstał przy udziale Telekomunikacji Polskiej jako koproducenta. W tym roku swoje premiery miały również inne koprodukcje TP - „Różyczka" w reż. Jana Kidawy - Błońskiego oraz „Trick" Jana Hryniaka, a w trakcie produkcji jest kolejny film - komedia pt. „Od pełni do pełni" w reż. Tomasza Szafrańskiego.

Więcej informacji oraz zwiastun filmu można znaleźć na stronie www.orangefilm.pl


Informacje prasowe

Orange Ekstra Numer – dwa numery w jednym telefonie

27 maja 2010
Orange Ekstra Numer – dwa numery w jednym telefonie

Orange testuje usługę Ekstra Numer, która pozwala na korzystanie z dwóch numerów telefonicznych na jednej karcie SIM. W teście mogą brać udział klienci posiadający aktywną kartę SIM w dowolnej ofercie Orange.

Używając Orange Ekstra Numer można łączyć się z internetem, rozmawiać oraz SMS-ować i MMS-ować używając dwóch numerów w jednym telefonie. Dzięki temu klienci Orange nie będą musieli kupować specjalnego aparatu telefonicznego na dwie karty, nosić dwóch telefonów czy też przekładać kart. W każdej chwili będą mogli odbierać połączenia przychodzące na oba numery i łatwo przełączać się między nimi wybierając ten, z którego chcą się połączyć lub wysłać wiadomość.

Testy nowej usługi potrwają do 30 czerwca 2010 r. Aby wziąć w nich udział należy wysłać SMSa o treści EN na numer 8041. O zakwalifikowaniu się do testu uczestnik zostanie poinformowany SMSem, w ciągu 24 godzin. W ramach testu do aktualnie używanej karty SIM zostanie przypisany drugi numer telefoniczny, z planem taryfowym na kartę - Orange POP.

Używając Ekstra Numeru uczestnik testu może wykonywać połączenia głosowe, wysyłać SMS i MMSy oraz korzystać z transmisji danych. Przełączenie połączeń wychodzących na Ekstra Numer następuje po wybraniu kodu *121*2# i wciśnięciu klawisza połączenia. Powrót do numeru głównego następuje po wybraniu kodu *121*1#. Aby sprawdzić, jaki numer jest aktualnie ustawiony do połączeń wychodzących wystarczy wybrać kod *141*#, informacje są wyświetlane na ekranie telefonu.

Warunkiem wykonywania połączeń z Ekstra Numeru jest doładowanie konta zgodnie z Regulaminem świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Szczegóły oferty oraz regulamin są dostępne na stronie:

http://www.orange.pl/portal/map/map/discover?null&articleId=4759523

Zobacz też na http://www.blog.tp.pl/wojciechjabczynski/

Scroll to Top