Informacje prasowe

Sąd Apelacyjny anulował karę 3 mln zł nałożoną na TP

02 czerwca 2009
Sąd Apelacyjny anulował karę 3 mln zł nałożoną na TP

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił decyzję Prezesa UKE o nałożeniu kary 3 milionów złotych na Telekomunikację Polską. Uchylona przez sąd decyzja z 2006 roku dotyczyła usługi Ogólnokrajowego Biura Numerów. Wyrok jest prawomocny.

W ustnym uzasadnieniu wyroku Sąd Apelacyjny stwierdził, że art. 209 ust. 1 pkt 4 Prawa telekomunikacyjnego, na który przy nakładaniu kary powołał się regulator, nie dotyczy wykonywania usługi ogólnokrajowej informacji o numerach telefonicznych (tzw. OBN). W rezultacie sąd uznał, że nie mógł on być podstawą do nałożenia zaskarżonej kary i uchylił decyzję Prezesa UKE.

Usługa Ogólnokrajowego Biura Numerów polega na przekazywaniu informacji o numerach abonentów, lecz jej świadczenie jest czym innym niż wykonywanie obowiązków informacyjnych określonych w art. 209 ust. 1 pkt 4 Prawa telekomunikacyjnego.

Z uwagi na prawomocność wyroku TP nie jest zobligowana do zapłaty kary.


Informacje prasowe

118 000 dobry numer – to informacje w jednym miejscu

02 czerwca 2009
118 000 dobry numer – to informacje w jednym miejscu

Klienci TP nie muszą pamiętać o różnych numerach informacyjnych. Działa już nowy serwis 118 000, gdzie przez całą dobę można uzyskać nieograniczoną ilość informacji o firmach, instytucjach oraz telefonach abonentów prywatnych TP.

Zainteresowani otrzymają tu również informację o aktualnych kursach walut, wynikach gier liczbowych, repertuarach kin i teatrów, wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych a także  najbliższym bankomacie, hotelu czy dyżurującej aptece.

Doradca TP podpowie jaką trasę wybrać, aby  najszybciej dotrzeć pod wybrany adres np. kina, posterunku policji czy dyżurujących szpitali. Pod "dobrym numerem" można także sprawdzić rozkłady jazdy PKP i PKS. Jest on ułatwieniem dla tych klientów, którzy poszukują kompleksowej informacji.

Koszt połączenia dla abonentów TP wynosi 2,06 zł brutto za minutę niezależnie od rodzaju planu telefonicznego tp.


Informacje prasowe

TP w czołówce rankingu odpowiedzialnych firm

29 maja 2009
TP w czołówce rankingu odpowiedzialnych firm

Telekomunikacja Polska znalazła się na pierwszym miejscu wśród firm z branży telekomunikacyjnej i IT w trzecim już rankingu odpowiedzialnych firm, opublikowanym przez Gazetę Prawną. Ranking organizowany jest pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a audyt wyników przeprowadza firma doradcza PricewaterhouseCoopers.

Telekomunikacja Polska jest najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem firm z branży: telekomunikacja, IT, AGD - wyprzedziła m.in. firmy Microsoft oraz  IBM. Z kolei w zestawieniu wszystkich badanych firm znalazła się na piątym miejscu. TP od początku istnienia rankingu (w poprzednich latach publikowanego w Manager Magazin) znajduje się w czołówce odpowiedzialnych firm.

Badaniem objęto największe firmy działające w Polsce. Eksperci opracowujący ranking brali pod uwagę odpowiedzialność firmy w szeroko rozumianych relacjach z otoczeniem - z klientami, partnerami biznesowymi, pracownikami, środowiskiem naturalnym oraz zaangażowanie społeczne.

To kolejne w tym roku wyróżnienie dla Telekomunikacji Polskiej za działania CSR - w rankingu firm odpowiedzialnych społecznie „CSR 24/7" przeprowadzonym przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz firmę doradczą Braun & Partners, firma zajęła drugie miejsce.

Scroll to Top